به حرف من گوش کن


+ امسال شب یلدای مستضعفان زیباتر خواهد بود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی معتقد است با توجه به اجرای قانون هدفمند شدن یارانه ها و واریز نقدی یارانه ها به حساب مردم شب یلدای امسال مستضعفان زیباتر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری اریا به نقل از خانه ملت ، سیدکاظم موسوی شب یلدا را یکی از شب های طولانی سال دانست و گفت: این شب از گذشته تاکنون بهانه برای جمع شدن اقوام کنار یکدیگر بوده است و به صورت یک رسم و آئین در میان مردم ایران شکل گرفته است که نمی توان با آن مخالفت کرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی افزود: اما شب زنده داری بی معنا و باطل مشروع نیست و باید این شب شبی همراه با نیایش و دعا و تفکر در مورد حل مشکلات جامعه و مردم و همسایگان و بندگان الهی باشد و اینگونه می تواند مثمرثمر باشد.

وی با تبریک این شب به همه خانواده های ایرانی  اظهار داشت: به مردم و خانواده ها توصیه می کنم با توجه به اجرا شدن قانون هدفمند شدن یارانه ها از اسراف بپرهیزید و به فکر مستضعفان نیز باشید.

وی افزود: البته با توجه به این که پول یارانه به حساب مردم ریخته شده است امسال شب یلدای مستضعفان زیباتر خواهد بود.

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ محاکمه مهدی هاشمی همانند همه مجرمان

دادگاه ویژه نداریم؛ محاکمه مهدی هاشمی همانند همه مجرمان

امینی با تاکید بر لزوم رسیدگی به اتهامات مهدی هاشمی در دادگاه گفت: طبق قانون اساسی برای هیچ متهمی محاکمه و بازجویی خاص وجود ندارد و مهدی هاشمی رفسنجانی هم از این قاعده مستثنی نیست.

مهدی هاشمی رفسنجانی چندی پیش نامه‌ای را خطاب به دادستان کل کشور منتشر کرد که در آن خواستار برگزاری یک دادگاه ویژه و به تعبیر او "مستقل " برای رسیدگی به اتهامات خود شده بود که البته با واکنش مردم و نمایندگان مجلس روبرو شد.
در همین راستا، "جهانبخش امینی " عضو فراکسیون اقلیت مجلس در گفت‌وگویی با شبکه ایران ضمن تاکید بر لزوم رسیدگی به اتهامات مهدی هاشمی در دادگاه گفت: هر کسی که در کشور اسلامی مرتکب خلاف و جرمی شود، باید طبق قانون در دادگاه به اتهاماتش رسیدگی شود.
وی با اشاره به اینکه باید بدون هیچ تبعیض و چشم پوشی خاصی به اتهامات مهدی هاشمی در دادگاه رسیدگی شود، تصریح کرد: نباید هیچگونه تفاوتی میان مهدی هاشمی و سایر متهمان باشد.
به گفته عضو فراکسیون اقلیت مجلس، طبق قانون اساسی برای هیچ متهمی محاکمه و بازجویی خاص وجود ندارد و مهدی هاشمی رفسنجانی هم از این قاعده مستثنی نیست.

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ جعفر پناهی محکوم شد.

جعفر پناهی محکوم شد.

پناهی به اتهام اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام به شش سال حبس تعزیری و به عنوان تتمیم مجازات به 20 سال محرومیت از حقوق اجتماعی شامل ساختن فیلم، نوشتن هر نوع فیلمنامه، مسافرت به خارج از کشور و مصاحبه با رسانه‌ها و مطبوعات داخلی و خارجی محکوم شده است.

 "جعفر پناهی" کارگردان سینما به شش سال حبس تعزیری و 20 سال محرومیت از ساختن فیلم، نوشتن هر نوع فیلمنامه و مسافرت به خارج از کشور و "محمد رسول‌اف" دیگر کارگردان سینمای ایران نیز به شش سال حبس تعزیری محکوم شد.

فریده غیرت،در خصوص حکم صادره از سوی شعبه 26 دادگاه انقلاب در مورد جعفر پناهی اظهار کرد: این حکم روز 27 آذر ماه به من و موکلم ابلاغ شد که متاسفانه بسیار سنگین در نظر گرفته شده است.

وی افزود: آقای پناهی به اتهام اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام به شش سال حبس تعزیری و به عنوان تتمیم مجازات به 20 سال محرومیت از حقوق اجتماعی شامل ساختن فیلم، نوشتن هر نوع فیلمنامه، مسافرت به خارج از کشور و مصاحبه با رسانه‌ها و مطبوعات داخلی و خارجی محکوم شده است.

غیرت تاکید کرد: قطعا در مهلت مقرر به حکم صادره اعتراض و تقاضای تجدیدنظر خواهیم کرد.

هم‌چنین حکم محکومیت «محمد رسول‌اف» مبنی بر شش سال حبس تعزیری به اتهام اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام صادر شده است.

میرزازاده وکیل مدافع رسول‌اف نیز با تائید صدور حکم محکومیت موکلش از سوی دادگاه بدوی به خبرنگار ایسنا گفت: به رای صادره در مهلت مقرر اعتراض خواهیم کرد.

وی افزود:‌ در حال حاضر آقای رسول‌اف فیلمی در دست ساخت دارد که در مرحله اخذ مجوز از وزارت ارشاد است.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ تشییع پیکر پاک عزاداران چابهار

پیکر پاک شهدای جنایت تروریستی در روز تاسوعای حسینی چابهار امروز با حضور وزیر کشور ، آیت الله قمی نماینده مقام معظم رهبری ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، مسئولان و مردم شهید پرور این شهرستان تشییـع شد.

مقام معظم رهبری در پیامی به مناسبت این حادثه که آیت الله قمی آن را خواند ، گفتند : مردم اهداف دشمن را خوانده اند و تشخیص داده اند که استکبار نمی خواهد امت اسلامی از عزت و اقتدار برخوردار باشد. ایشان افزودند: دشمنان نمی خواهند اتحاد مسلمانان و اقتدار دنیای اسلام را ببینند و آنان از وحدت اسلامی و درسی که قیام عاشورا به ما می دهد ، هراس دارند.

در ادامه این پیام آمده است : اگر در کربلا امام حسین (ع) به شهادت می رسد امروز نیز مادر و کودک دو ماهه اش و زن و مرد و کودک در خون خود می غلتند. همچنین در این پیام آمده است: دشمنان نمی خواهند غنی سازی اورانیوم را در کشورمان ببینند و این مسئله بین اسلام و دشمنان اسلام است.

رئیس جمهور هم در پیامی به این مناسبت که وزیر کشور آن را خواند ، گفت: ادعای مدعیان دموکراسی و حقوق بشر ، کذب و دروغ است و بدانند که این گونه اقدامات هیچ خللی در وحدت شیعه و سنی ایجاد نخواهد کرد.

وزیر کشور هم در این مراسم در سخنانی با اشاره به اهداف دشمنان در این اقدامات شوم بر هم زدن وحدت امت اسلامی ، نگرانی استکبار از عزت و اقتدار کشورمان در جوامع بین المللی و همچنین روند رو به رشد توسعه در چابهار را از اهداف این اقدامات کور دست نشانده های استکبار دانست.

نجار با اشاره به زندگی مسالمت آمیز برادران شیعه و سنی در کنار یکدیگر در دیگر مناطق کشور تاکید کرد این اقدامات با ایجاد تفرقه انجام می شود.

وی افزود: رئیس جمهور بر دستگیری عاملان این جنایت تاکید کرد و در این زمینه تاکنون 9 نفر از عوامل و دست اندرکاران جنایت اخیر در چابهار ، کنارک و منطقه مرزی دستگیر شده اند که به سزای اعمالشان خواهند رسید.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان هم در این مراسم گفت: در کدام مذهب از مذاهب اسلامی عزاداری برای امام حسین (ع) جرم است که این گونه برخورد می شود.

آیت الله سلیمانی افزود: دشمنان چشم دیدن توسعه منطقه را ندارند به ویژه این که طرح عظیم راه آهن چابهار زاهدان مشهد با حضور رئیس جمهور از این شهر آغاز شد. وی گفت: دشمنان مدتها است که مساجد و مراسم مذهبی ما را هدف قرار داده اند و باید عاملان این جنایت ها با تدابیر مسئولان به سزای اعمالشان برسند.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ خداجو نامیدن حرمت‌شکنان عاشورا تکرار سخنان ابن‌سعد بود.

حرمت‌شکنی عاشورا

هدایت‌خواه: خداجو نامیدن حرمت‌شکنان عاشورا تکرار سخنان ابن‌سعد بود.

 عضو هیئت رئیسه فراکسیون انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه ابن‌سعد در روز عاشورا افراد لشگرخود را خیل‌الله نامید، گفت: خداجو نامیدن حرمت‌شکنان عاشورا تکرار سخنان ابن‌سعد بعد از 1300سال است.

 

ستار هدایت‌خواه، عضو هیئت رئیسه فراکسیون انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس "توانا " درخصوص اهانت فتنه‌گران و حرمت‌شکنی آنها در عاشورا 88، اظهار داشت: قیام عاشورا عامل حیات دین و تفکر دینی است، همانطور که در فرمایشات رسول گرانقدر اسلام نیز به این امر اشاره شده است، لذا حیات اسلام مرهون عاشورا است.
وی ادامه داد: قیام عاشورا، شهیدان کربلا و در رأس آنها حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام در طول تاریخ الگوی تمام مجاهدان و نیروهای انقلابی در مبارزه با ظلم، ستم و استکبار بوده است و بر این اساس دشمنان همواره تلاش کرده‌اند مسئله عاشورا و حضور حماسی مردم در این روز را تحت الشعاع قرار داده تا این محور فراموش شود.
نماینده مردم بویراحمد در مجلس با بیان اینکه حکومت یزید بعد از واقعه عاشورا سعی داشت این حادثه را تمام شده تلقی کرده و آن را به فراموشی بسپارد اما با بصیرت و هوشیاری امام سجاد و حضرت زینب علیهما‌السلام خنثی شد، افزود: پس از آن حادثه تمام قدرت‌های ستمگر و زورگو درصدد بی‌رنگ کردن قیام عاشورا برآمدند.
وی در همین زمینه با اشاره به برخورد متوکل عباسی با زائران اباعبدالله علیه‌السلام، اضافه کرد: ایجاد محدودیت و ممنوعیت برای عزاداری کربلا، برخورد رضاخان با عزاداران حسینی و تلاش جریان استکبار و استعمار در طول تاریخ برای به‌وجود آوردن انحراف و تحریف در این واقعه از جمله تلاش دشمنان برای کمرنگ کردن اهمیت حادثه عاشورا است.
هدایت‌خواه تصریح کرد: همفر جاسوس انگلیسی در ممالک اسلامی در خاطرات خود می‌نویسد که یکی از دستورات وزارت مستعمرات انگلیس به جاسوسان خود در سرزمین‌های اسلامی، تخریب تکیه‌ها، حسینیه‌ها و بازداشتن مردم از عزاداری بود.
وی با تأکید بر اینکه تلاش دشمنان برای بی‌رنگ کردن حادثه عاشورا به‌دلیل الهام‌بخشی و تأثیر عمیق قیام حسینی در ایستادگی مقابل ظلم و ستم صورت می‌گیرد، یادآور شد: در جریان فتنه 88 کسانی که از استکبار دستور می‌گرفتند به روال اسلاف ناکام خود به حادثه عاشورا اهانت و جسارت کرده و مثل همیشه نتیجه‌ای خلاف میلشان گرفتند.
این نماینده مجلس اظهار داشت: نتیجه حرمت‌شکنی فتنه‌گران در عاشورای سال گذشته، قیام عاشورایی مردم در 9 دی بود که با شور و حرکت خود طومار فتنه‌گران را برای همیشه در هم پیچیدند و آخرین ضربه را بر جریان فتنه وارد کردند.
وی با بیان اینکه افراد تصمیم‌گیر برای حرمت‌شکنی عاشورا به تعبیر امام سجاد علیه‌السلام که فرمودند دشمنان ما از احمق‌ها هستند و از حماقت رنج می‌برند، عنوان کرد: آنها تشخیص ندادند که شکستن حرمت عاشورا و اباعبدالله الحسین علیه‌السلام با نابودی و ذلت آنها و خواری‌شان در دنیا و آخرت همراه است، چنانچه در مدت کوتاهی شاهد نتیجه قطعی این حرمت‌شکنی فتنه‌گران بودیم.
عضو هیئت رئیسه فراکسیون انقلاب اسلامی در خصوص نام‌‌گذاری حرمت‌شکنان عاشورا به مردان‌ خداجو از سوی یکی از سران فتنه گفت: این اظهارات تکرار سخنان ابن‌سعد است که در روز عاشورا به اطرافیان خود گفت ای سواران خدا، به لشکر حسین (ع) هجوم ببرید! از این رو موضع وی همانند عبارت ابن‌سعد بود.
وی در خاتمه تأکید کرد: بعد از 1300سال افرادی تعبیرات ابن‌سعد را در بیانیه‌های خود تکرار می‌کنند و حرمت‌شکنان خیمه امام حسین علیه‌السلام و عزاداران حضرت را مردم خداجو می‌دانند، همان
طور که ابن‌سعد در روز عاشورا دشمنان امام حسین(ع) را خیل‌الله نامید؛ بنابراین اظهارات اینگونه در تاریخ بی‌سابقه نبوده است.

و اینک تصاویر دلخراش حرمت شکنان عاشورای حسینی:

 

 

 

 

 

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ پایگاه اطلاع‌ رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اعلام کرد:

پایگاه اطلاع‌ رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اعلام کرد:

برنامه مراسم عزاداری حضرت ابا‌عبدالله الحسین(ع) با حضور رهبر معظم انقلاب.

برنامه عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا‌عبدالله الحسین (ع) در محرم با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) اعلام شد.

 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، همزمان با فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام، امسال نیز همچون سال‌های گذشته مجلس عزاداری در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.
این مراسم از هفتم تا یازدهم محرم 1432 برابر با دوشنبه 22 آذر 89 تا جمعه 26 آذر 89 همراه با اقامه نماز جماعت مغرب و عشا در حسینیه امام خمینی (ره) واقع در خیابان فلسطین، تقاطع آذربایجان، برگزار می‌شود.
در ضمن هر شب قبل از نماز مغرب و عشاء احکام شرعی توسط حجت‌الاسلام فلاح‌زاده بیان می‌شود.
در این اطلاعیه از عموم مردم عزیز و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام دعوت شده ، در جهت حفظ شعائر دین و عظمت اسلام در این مراسم شرکت فرمایند.
برنامه‌ی این مراسم به شرح زیر عنوان شده است:

شب اول: دوشنبه 22 آذر 89 مصادف با 7 محرم 1432 قبل از منبر قرائت قرآن با صدای کریم منصوری، سخنران حجت‌الاسلام پناهیان با مداحی منصور ارضی و حسین سازور.
شب دوم: سه‌شنبه 23 آذر 89 مصادف با 8 محرم 1432 قبل از منبر قرائت قرآن با صدای حسین اکبری و سخنرانی حجت‌الاسلام علم‌الهدی و مداحی محمد طاهری.
شب سوم: چهارشنبه 24 آذر 89 مصادف با 9 محرم شروع مراسم با قرائت قرآن با صدای مرتضی طاهری، سخنرانی حجت‌الاسلام سیداحمد خاتمی و مداحی سعید حدادیان.
شب چهارم: پنج‌شنبه 25 آذر 89 مصادف با 10 محرم قبل از منبر مراسم قرائت قرآن با صدای مهدی سماواتی و سخنرانی حجت‌الاسلام انصاریان و مداحی محمود کریمی.
شب پنجم/ جمعه 26 آذر 89 مصادف با 11 محرم شروع مراسم قرائت قرآن با صدای سیدعلی رضوی و سخنرانی حجت‌الاسلام صدیقی و مداحی مهدی سلحشور.

التماس دعا.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ با سلام

خوشحالم که به جمعتون پیوستم

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک