به حرف من گوش کن


+ تلاش برخی جریانات منحرف برای نفوذ در بسیج

 


تلاش برخی جریانات منحرف برای نفوذ در بسیج

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج گفت: باید هوشیار باشیم تا جریان فتنه در بسیج نفوذ نکند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج با بیان اینکه باید هوشیار باشیم تا جریان فتنه در بسیج نفوذ نکند، گفت: بسیج باید سعی کند تا در مسایل سیاسی با بیان شاخص‌ها و ملاک‌ها و شناخت جریان‌ها به شفافیت در جامعه کمک کند.
به گزارش روابط عمومی بسیج، حجت الاسلام محمد کدخدایی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج در جمع مسئولین سازمان بسیج طلاب سراسر کشور با اشاره به نقش روحانیت در پیروزی‌های انقلاب اسلامی گفت: روحانیون ممکن است در مسیر دفاع از انقلاب با نامهربانی‌ها و بی‌مهری‌هایی از جانب برخی افراد یا گروه‌ها مواجه شوند، اما آنچه به کار روحانیت ارزش می‌دهد اخلاص و توجه به رضای خداوند در فعالیت‌ها است که بایستی همچون گذشته طلاب بسیجی به عنوان مشعل داران انقلاب مسیر را برای جامعه روشن کنند.
وی در خصوص اقدامات طلاب شرکت‌کننده در اردوهای راهیان نور اظهار داشت: ‌راهیان نور و کار بزرگ اعزام دانش آموزان سال دوم مقطع متوسطه به مناطق عملیاتی جنوب کشور در طول سال که به دست سازمان بسیج صورت می‌گیرد فرصت مناسبی است تا روحانیون نقش خود را برای بصیرت‌بخشی به جوانان و ترویج ارزش‌های اسلام و انقلاب ایفا کنند.
کدخدایی ادامه داد: در کاروان‌های راهیان نور که عموما از تمامی اقشار جامعه شرکت دارند، چه بسا افرادی که حتی با انقلاب و نظام عناد داشته باشند حضور دارند، اما روحانیون به عنوان مروجین فرهنگ اسلام و انقلاب باید با بصیرت بخشی به جذب این افراد بپردازند.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شروع فعالیت‌های برخی از جریان‌ها و احزاب مخالف انقلاب از هم اکنون برای ورود به انتخابات مجلس نهم، تصریح کرد: باید هوشیار باشیم تا جریان فتنه در بسیج نفوذ نکند.
وی افزود: در هر قشری ممکن است افرادی سودجو و منفعت طلب وجود داشته باشد، در بسیج طلاب سعی کنیم از نفوذ برخی از طلاب که گرایش ضدانقلابی و منافقانه دارند جلوگیری کنیم تا زحمات خالصانه طلاب بسیجی با ایمان و پاک که در سطوح مختلف نظام مشغول کارند زیر سوال نرود.
کدخدایی در پایان با اشاره به نقش کم نظیر بسیج از ابتدای انقلاب در بصیرت افزایی جامعه در مراحل مختلف به ویژه در جریان انتخابات گذشته اظهار داشت: بسیج باید سعی کند تا در مسایل سیاسی با بیان شاخص‌ها و ملاک‌ها و شناخت جریان‌ها به شفافیت در جامعه کمک کند.


تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ سینمای آخرالزمانی هالیوود ویترین سیاست‌های صهیونیسم است

کارگردان ˝راز آرماگدون˝:
سینمای آخرالزمانی هالیوود ویترین سیاست‌های صهیونیسم است
سعید مستغاثی معتقد است، آرایش آخرالزمانی هالیوود ویترین ایدئولوژی سیاست‌های حاکمان غرب است که در سینمای آنها پیگیری می‌شود.
 

صدای شیعه: مجموعه مستند سیاسی "راز آرماگدون" به نویسندگی و کارگردانی سعید مستغاثی در چهار سری 26 قسمتی با عنوان‌های "ارتش سایه‌ها"، "معبد تاریکی" و "پروژه اشباح" و با محتوا و موضوعاتی نظیر بررسی نقش صهیونیسم در تاریخ سیاسی ایران و پیدایش فرقه‌هایی نظیر بابیت و بهائیت، فراماسونری، تاریخ روشنفکری در ایران، بنیادهای آمریکایی فعال در زمینه انقلاب‌های مخملی مانند سوروس، خانه آزادی، تاریخ مطبوعات، تاریخ سینما و... و حوزه‌های دیگر مرتبط با ناتوی فرهنگی از شبکه خبر پخش شد و بازتاب‌های فراوانی در سایت‌ها و محافل صهیونیستی و ضد صهیونیستی داشته است.

با مستغاثی درباره ساخت این مستند و فعالیت‌های بعدی وی گفت‌وگویی کردیم که در ادامه می‌خوانید.

چطور شد که برای مجموعه مستند خود عنوان "راز آرماگدون" را انتخاب کردید؟

مقوله آرماگدون یک مقوله اساسی در ایدئولوژی صهیونیست است. ایدئولوژی که دنیا را به سمت یک جنگ فاجعه برانگیز و یک پایان و انجام دهشتناک می‌برد. جستجوی اینترنتی واژه آرماگدون یافتن میلیون‌ها لینک برای این کلمه کلیدی را به دنبال دارد. غرب و صهیونیسم مقوله آرماگدون را دلیلی بر پایان جهان دانسته و همه آنچه در تاریخ است را برای رسیدن به این نقطه همسو می‌دانند. اهداف شیطانی چون حاکمیت بر جهان نقطه اصلی است که آن‌ها با استفاده از این ایدئولوژی در پی رسیدن به آن هستند و ما این ایدئولوژی را که رهنمون کننده نظام جهانی به سمت فاجعه است بررسی کرده‌ایم.

فکر می کنید "راز آرماگدون" توسط مردم عام نیز دیده شده باشد؟ در کل پخش یک اثر از شبکه خبر را دارای چه نقاط ضعف یا قوتی می‌دانید؟

از آنجایی که شبکه خبر بین المللی است، مردم تمام دنیا آن را می‌بینند و بازتاب‌های خارجی این اثر بسیار خوب بوده است. این امتیاز که مخاطب بیگانه بتواند با کار ارتباط برقرار کند با توجه به حساسیت موضوع مورد بحث ما در آن سوی مرزها بسیار مثبت است که این استقبال در سری اول به افزایش مخاطبان داخلی در سری دوم منجر شد.

این اثر بیشتر برای قشر خاصی چون محققین، پژوهشگران و دانشجویان است که خوشبختانه "راز آرماگدون" مخاطب خود را در میان این قشر پیدا کرده است. مردم عام نیز در اقصی نقاط دنیا از کار استقبال کردند که این امر با رصد اظهارنظرهای علاقمندان در سایت‌ها و وبلاگ‌ها قابل تایید است.

با توجه به بازتاب گسترده مستند "راز آرماگدون" در داخل و خارج از ایران چه برنامه‌ای برای فعالیت‌های بعدی خود دارید و آیا ترغیب شده‌اید در همین فضا کار خود را ادامه دهید؟

اکنون دو کار را در دست تولید دارم. اولی مجموعه‌ای 26 قسمتی با عنوان "اشغال" درباره حضور متفقین در جنگ‌های اول و دوم جهانی در ایران و خسارات وارد شده از جانب آن‌ها به مملکتمان است که در مرحله تدوین قرار دارد.

کار دیگر با عنوان "و اینک آخرالزمان" در مرحله پیش تولید بوده و به سینمای آخرالزمانی غرب می‌پردازد. این کار به نوعی در ادامه مستند "راز آرماگدون" تولید می‌شود و همان قضایا را دنبال می‌کند. در عین حال برای ادامه این مجموعه طرح‌های دیگری نیز تصویب شده‌ که هنوز به مرحله اجرا نرسیده‌اند.

آیا در برنامه سینمای آخرالزمانی به بحث پیرامون آثاری می‌پردازید که برای سال 2012 تولید شده‌اند که به اعتقاد غرب سال پایان جهان است؟
 
2012 تنها یکی از طرح‌های آن‌ها است؛ وجه غالب سینمای غرب امروز، که مخالفت منتقدان غربی را نیز به دنبال داشته است. آرایش آخرالزمانی هالیوود ویترین ایدئولوژی آرماگدون است. ایدئولوژی که اکنون توسط سیاست‌های میلیتاریستی و اقتصادی و انواع روش‌های حاکمان غرب، در سینمای آنها پیگیری می‌شود. این ایدئولوژی و سیاست‌ها به شکل سینمای آخرالزمانی در هالیوود نمایش داده می‌شود.

چه کارشناسانی در این برنامه تازه حضور خواهند داشت؟

سعی ما بر این است که در کنار کارشناسان داخلی از کارشناسان خارجی و افرادی که در این حیطه کار کرده یا فیلم ساخته‌اند استفاده کنیم. در این برنامه همچون "راز آرماگدون" باز هم از منابع صهیونیست‌ها استفاده خواهیم کرد تا بگوییم این حرف‌ها ادعای ما نیست و صحبت، حرف و ادعای خودشان است.

در تمام این چهار مجموعه 70، 80 درصد منابع صهیونیست‌ها، امریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و اسراییلی‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند که در نمایش تاثیر فاجعه‌بار آن‌ها در تاریخ بشریت و آینده مخوفی که برای آن در نظر گرفته‌اند موثر است.

از آنجایی که 80 درصد سینمای هالیوود به پرداخت همین موضوعات می‌پردازد، بسیاری از روشنفکران خارجی و پژوهشگران آن‌ها در این زمینه کار کرده‌اند، تئوری دارند و منتقدان بسیاری در مقابل این قضیه قرار گرفته‌اند، سخنرانی کرده به چاپ کتاب روی آورده‌اند یا نشریاتی منتشر کرده‌اند که با آن‌ها گفت‌وگو خواهیم کرد.
برنا

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ الله‌کرم> اگر عربستان نرود، عملیات استشهادی انجام می‌دهیم

 

الله‌کرم> اگر عربستان نرود، عملیات استشهادی انجام می‌دهیم


حسین الله‌کرم رییس شورای هماهنگی نیروهای حزب الله، به عربستان سعودی هشدار داد: اگر عربستان  از بحرین خارج نشد تصمیم نهایی ما عملیات استشهادی است.


حسین الله کرم که مدتی است استاد دانشگاه تهران نیز شده،  در تجمع ستاد دانشجویی حمایت از جنبش‌های اسلامی با بیان این که "دیگر نباید ساکت نشست و منتظر بمانیم تجاوزهای ننگین ادامه پیدا کند."،  گفت: امروز زمان جهاد فرا رسیده است.

وی افزود: زمان جهاد فرا رسیده است و باید بپا خیزیم، چرا که سعودی‌های متجاوز بیش از 50 نفر از خواهران مسلمان را به مکان‌های نامعلوم برده‌اند.

رییس شورای هماهنگی نیروهای حزب الله صریح کرد: در مورد تحولات اجتماعی منطقه چهار نوع تحلیل وجود دارد؛ یکی از این تحلیل‌ها مربوط به مقام معظم رهبری می‌باشد که معتقدند تحولات اجتماعی منطقه ناشی از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و استقامت 32 ساله‌ نظام جمهوری اسلامی ایران است.

الله‌کرم افزود: دیدگاه دیگر مربوط به آمریکا است که همیشه به دنبال منافع خود می‌باشد؛ چرا که در جایی دست دیکتاتوری مثل یمن را باز می‌گذارد و در جای دیگر با لیبی مخالفت می‌کند و در جای دیگر عیله مردم بپا می‌خیزد که این دیدگاه‌های چندگانه نشان از آن است که آمریکا همیشه به دنبال منافع خود حرکت می‌کند.

وی افزود: دیگر دیدگاه مربوط به جریان فتنه سبز می‌باشد که تحولات اجتماعی منطقه را ناشی از فتنه سبز پس از انتخابات 88 می‌داند و دلیل آن را شعار «الله اکبر» معرفی می‌کند و ما به آنها پاسخ می‌دهیم اگر الله اکبر از طرف شما بود و در مصر و تونس چنین تحولاتی اتفاق افتاد باید گفت که این تحولات از مساجد و نماز جمعه‌ها بپا خاست. یعنی این تحولات بر اساس اسلام و اسلام‌خواهی بوده است.

وی تصریح کرد: دیدگاه دیگر مربوط به جریان انحرافی حاکم در بخشی از دولت می‌باشد که معتقد است مسائل منطقه و تحولات توسط آمریکا هدایت می‌شود و در این زمینه دو دیدگاه خاورمیانه بزرگ و خاورمیانه جدید را گواه قرار می‌دهد.

الله‌کرم افزود: آن‌چه ایران اسلامی، آمریکای جنایتکار و محققین علم سیاست معتقدند این است که کشورهای منطقه با دیدگاه مقاومت اسلامی برخاسته و از 32 سال مقاومت جمهوری اسلامی الگو گرفته‌اند.


 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ شورای هماهنگی راه سبز، خفه‌خون گرفت!

 

عصبانیت سبزها از شورای هماهنگی راه سبز؛

شورای هماهنگی راه سبز، خفه‌خون گرفت!

جنبش مرده‌ی سبز که دیگر علائم حیاتی خود را از دست داده و حتی در فضای سایبر هم از آن تحرک روزهای اولیه‌شان خبری نیست، از فرط بیکاری به جان هم افتاده و حسابی به یکدیگر فحش‌های آبدار نثار می‌کنند.

یکی از کاربران سایت بالاترین که گویا دل خیلی پُری از دوستان خود دارد آنان را با کمال معذرت، «بی‌غیرت» خطاب کرده و نوشت:

«از همین حالا میگم به هرکی هم میخواد بر بخوره، روی صحبتم با اون دسته است که قبلا پست می‌ذاشتن اگه رهبرامون رو بگیرن، ایران رو قیامت می‌کنیم و امروز دارن راجع به فاطی کوره و شمسی غوره حرف میزنن و روزگار رو با بیخیالی مطلق میگذرونن. اگه جزو این دسته نیستی و تو هم مثل من دلت از این جماعت خونه، از همین حالا باقی بحث رو دنبال نکن. اما اگه جزو همین قماشی بشین تا تهش رو بخون و باهاش کلنجار برو و نوشته هامو غرغر کن شاید به رگ غیرتت بر بخوره...»


یکی دیگر از این کاربران نیز بعد از رفتن به عید دیدنی‌های نوروزی و بخور بخورهای بعد از آن تازه فیل‌ش یاد هندوستان کرده و به خاطر آورده که دیگر از جنبش سبز و اعتراضات آن خبری نیست. او این‌طور نوشت:

«قابل توجه بچه های بالاترین و جنبش سبز ۳۴ روز از اخرین سه شنبه اعتراضی می‌گذره هیچ خبری از جنبش و مردم نیست. انگار نه انگار که ما اولین مردمی از مردم خاورمیانه بودیم که دست به اعتراض بردند و حالا حتی اخرین انها هم نیستم. اصلا انگار هیچ جنبشی در ایران وجود نداشته...»


البته در پایان شورای هماهنگی راه سبز را هم به تمسخر گرفت و نوشت:

«این شورای هماهنگی راه سبز امید هم که خفه خون گرفته. معلوم نیست چه غلطی می‌کنه. تا کارت دعوت نفرستن هم که آقادایی رو تکون نمی‌دیم بریزیم تو خیابون، حداقل خجالت بکشید و پست سرگرمی و عکس داغ آنجلینا و … آپلود نکنین و نشون ندین چقدر بی خیالین و دسته جمعی دارین حالشو می‌برین. وقتی هم اعتراض می کنیم یارو در میاد میگه سکوت نشونه بیخیالی نیست … دسته جمعی جمع کنید خداییش این بساتتونو یه جا دیگه پهنش کنین.»


تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ سر و ته جنبش سبز

زد و خورد و لیچار در میان بقایای فتنه سبز که در فضای مجازی فعالیت می کنند، شدت گرفته است. این محافل گاه «سران» فتنه و بعضا بدنه را به باد اعتراض می گیرند.

پایگاه مجازی بالاترین که هفته هاست خاک بر سر خود و دیگر محافل اپوزیسیون می کند، در مطلبی می نویسد: خاک بر سر ما که حتی عرضه برگزاری یک تظاهرات رو هم نداریم و هی در جا می زنیم. واقعا شرم آوره تا کی باید چوب بی برنامگی سران جنبش سبز را که اکنون خارج از کشور هستند [شورای هماهنگی"> بخوریم؟ واقعا متاسفم که این جوری آلت دست عده ای شده ایم. هر چی بلا سرمون بیاد حقمونه.

این رسانه ضدانقلابی در عین حال در مطلب دیگری نوشت: موضوعات داغ روز، تساوی بازی الکلاسیکو- درگیری در بازی پرسپولیس و استیل آذین. این لینک هایی است که ما در بالاترین داغ می کنیم. آیا من و تو در بالاترین یک هدف و آرمانی داریم یا اینجا محلی برای سرگرمی ماست؟ چرا موسوی و کروبی فراموش شده اند؟

آرش بهمنی همکار خارج نشین سایت ضدانقلابی روزنت نیز به دفاعیات «ابراهیم-ن» (طنزنویس فراری روزنامه های زنجیره ای) از رجبعلی مزروعی که در توجیه انحصارطلبی و نقابداری اعضای گروه موسوم به شورای هماهنگی راه سبز مصاحبه کرده بود، پرداخت. نبوی ضدانقلاب معترض به «شورا» را مهره های وزارت اطلاعات ایران، دهن لق، پرادعا و مرده از نظر جمهوری اسلامی توصیف کرده بود. بهمنی در واکنش به این اظهارات نوشت: اولین نیاز برای نقد، داشتن زبان بهداشتی است. به جای متهم کردن منتقدان، آنها باید صراحتا بگویند چه افرادی در خارج کشور هستند که وزارت اطلاعات از طریق آنها اطلاعات کسب می کند و چه کسانی از این طریق بازداشت شده اند؟

سایت هلندی رادیو زمانه نیز بی رمق شدن فتنه سبز و فروکاسته شدن آن به تلاش ناکام برای بایکوت فیلم اخراجی های 3 را که هم اکنون میزان فروش آن از مرز 4 میلیارد تومان نیز گذشته، به باد انتقاد گرفت و نوشت: شعار سرنگونی رژیم کجا و درگیر شدن با یک فیلم کجا؟ حتی طبقه متوسط نیز که تاکنون پشتیبان جنبش سبز محسوب می شد، اکنون بی توجهی می کند. مثل این است که ما فینال جام جهانی را به فوتبال گل کوچک سرکوچه تغییر داده باشیم. نتیجه فراخوان به بایکوت اخراجی ها و حمایت از فیلم اصغر فرهادی مایوس کننده بود و «کلیک کاران حرفه ای در بالاترین و شبکه های اجتماعی» را در ماجرای رقابت موسوی و لیدی گاگا برای رفتن تصاویر هر یک از آنان روی مجله تایم به خاطر آورد.

نویسنده رادیو زمانه با اشاره به رفتار متقلبانه حامیان مجازی فتنه سبز در حمایت از فیلم «جدایی نادر از سیمین» در سایت سینمایی IMDB نوشت: مطمئنا این فیلم در حدی نبود که از نظر ارزش های سینمایی بالاتر از شاهکار های تاریخ سینما چون «سانست بولوارد»، «کازابلانکا»، «هفت سامورایی» و «دیوانه ای از قفس پرید» قرار گیرد. اما بار دیگر «کلیک کاران حرفه ای» در سایت بالاترین، برخی سایت های دیگر و در صحنه فیس بوک از مردم خواستند تا به سایت IMDB بروند و به فیلم «جدایی نادر از سیمین» رای بدهند.

این امر سبب شد تا کاربرانی که در همان روزها عضو سایت IMDB شده بودند، به «جدایی نادر از سیمین» از 10 امتیاز 10 امتیاز بدهند و به این ترتیب در میان شگفتی همگان فیلم مذکور با کسب تنها سه هزار رای در رده نخست فیلم های ژانر درام در جدول IMDB و بالاتر از فیلم های کارگردان های نامدار سینمای جهان چون فرانسیس فورد کاپولا، کوئینتین تارانتینو، استیون اسپیلبرگ و سیدنی لومت قرار گرفت. اگرچه پس از یک هفته سایت IMDB متوجه این امر شد و شیوه رتبه بندی فیلم ها را براساس میزان رای دهندگان تصحیح کرد، اما واقعیت این است که از آنجا که فیلم «جدایی نادر از سیمین» هنوز در خارج از ایران اکران عمومی نداشته تقریبا همه کامنت های مربوط به این فیلم از ایران بوده است، شاید این نخستین باری بود که دست اندرکاران این سایت با چنین پدیده ای روبرو می شدند.تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ هشدار کاخ‌ سفید به شهروندان آمریکایی/برای حفظ جان خود به فیس‌بوک مراجعه کنید

دولت آمریکا اعلام کرده است که براساس طرحی جدید، هشدار حملات تروریستی در زمان مقتضی به صورت آنلاین در سایت های اجتماعی فیس‌بوک و توئیتر به نمایش درخواهد آمد.


به گزارش خبرنگار دیپلماسی عمومی و جنگ نرم خبرگزاری فارس، دولت آمریکا برای هدایت هرچه بیشتر مردم این کشور به سوی شبکه های اجتماعی اعلام کرده است که براساس طرحی محرمانه در صورتیکه اعلام خطرهای تروریستی به مردم منجر به افشاء عملیات های جاسوسی یا تجسسی آمریکا شود، سازمان امنیت ملی آمریکا می تواند از اعلام برخی از این هشدارها و خطرهای تروریستی به مردم صرف نظر و خودداری کند.

گفتنی است سیستم اعلام خطر تروریستی دارای مراحل و سطوح خاصی از مخاطبان است؛ بدین صورت که در صورت احتمال وقوع حملات تروریستی ابتدا به اعضای کنگره آمریکا، سپس مقامات سازمان های ضدتروریستی در ایالات و شهرها و بعد از آن به فرمانداران و شهرداران و در نهایت به مردم اعلام خواهد شد.


طبق طرح جدید، وضعیت های هشدار در زمان مقتضی به صورت آنلاین در سایت های اجتماعی فیس‌بوک و توئیتر به نمایشتگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ خواست شیعیان عربستان به رسمیت شناختن مذهب جعفری است

نظرسنجی یک پایگاه سعودی؛
خواست شیعیان عربستان به رسمیت شناختن مذهب جعفری است
یک پایگاه خبری سعودی پس از اجرای یک نظر سنجی از شیعیان این کشور اعلام کرد که؛ مهم‌ترین خواسته شیعیان عربستان به رسمیت شناختن مذهب جعفری است.

صدای شیعه: پایگاه خبری التوافق که از مهمترین پایگاه‌های شیعی عربستان محسوب می‌شود اعلام کرد طی یک نظرسنجی که میان شیعیان عربستان انجام داده است مهم‌ترین خواسته آنان به رسمیت شناختن مذهب جعفری در این کشور است.
شیعیان عربستان که بر اساس آمار غیر رسمی بین 5 تا 20 درصد مردم عربستان را تشکیل می‌دهند مانند دیگر اقلیت‌های مذهبی این کشور به حاشیه رانده شده و از حقوق شهروندی و حتی دینی برخوردار نیستند.
پایگاه التوافق اعلام کرده است در جریان نظرسنجی صورت گرفته میان شیعیان عربستان آنان پس از مساله «به رسمیت شناختن مذهب جعفری» که مهمترین خواسته آنان است همچنین خواستار ایجاد دادگاه‌هایی بر اساس فقه جعفری در مناطق شیعه‌نشین این کشور از جمله «قطیف» و «احساء» شده‌اند.
شیعیان عربستان تاکید این دادگاه‌ها باید قدرت دادگاه‌های بزرگ عربستان را داشته باشد و به ریاست قضات شیعی تشکیل شود.
بنا بر این گزارش، دیگر مطالبات شیعیان عربستان مجازات توهین‌کنندگان به شیعیان و همچنین ایجاد امکان تحصیل علوم دینی بر اساس فقه جعفری در مناطق شیعه‌نشین است.
بنا بر اعلام پایگاه التوافق، ضرورت رفع تبعیض دینی در عربستان، اداره سازمان‌های دولتی و شهرداری‌های واقع در مناطق شیعه‌نشین توسط شیعیان و همچنین اداره مدارس در این مناطق و همچنین ایجاد فرصت‌های برابر و رفع تبعیض در ورود شهروندان شیعه عربستان به شرکت‌های اقتصادی بزرگ عربستان همچون سابک و آرامکو و افزایش فرصت‌های شغلی از دیگر خواسته‌های شیعیان عربستان است.
این پایگاه خبری همچنین از مساله مبارزه با فساد در همه امور به عنوان یکی دیگر از خواسته‌های شیعیان عربستان یاد کرد و نوشت: البته این خواسته‌ای است که اهل سنت و شیعیان عربستان و همه مردم کشور خواستار آن هستند.
فارس

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ نابودی نمادهای مذهبی، هدف آل‎خلیفه

صدای شیعه: الشهابی می‌گوید رژیم بحرین در واقع امیدوار است که این جنبش را به طور کامل نابود کند و به همین منظور، در حال حاضر سمبل‌ها و عقاید مذهبی مردم را نشانه گرفته است. آن‌ها معتقدند، تا زمانی که شیعیان در این کشور حضور داشته و از اکثریت 70 درصدی برخوردار باشند، همواره با مشکل مواجه هستند و فکر می‌کنند، می‌توانند با این روش ، سازماندهی مذهبی و سیاسی شیعیان را نابود کنند.

شهابی توسل به خشونت در سرکوب تظاهرات مردمی در بحرین را عامل مقابله به مثل از سوی انقلابیون دانسته و گفت: " از آنجا که شیعیان بحرینی در آنجا ریشه داشته و کشورشان و اصول مذهبی و فرهنگی خود را دوست دارند، به همین دلیل ترور و سرکوب شیعیان و وادار کردن آن‌ها به توسل به اعمال خشونت راه مناسبی برای مساله نیست، زیرا در آن صورت شیعیان هم از چنین روش‌هایی، البته در مقیاس کوچکتری به منظور مقابله با نیروهای دولتی استفاده می‌کنند."

وی خواستار بیداری جامعه بین‌الملل در زمینه بحرین و شیوه برخورد رژیم آل خلیفه به مردم معترض شده و گفت: " اقدام دولت بحرین در برخورد با مردم نیز همانند روشی است که سایر رژیم های دیکتاتور این منطقه در برخورد خشونت‎آمیز با مردم‎اشان در پیش گرفته‎اند. جامعه بین‌الملل سرانجام درمی‌یابد که رژیم آل خلیفه حتی بیشتر از سایر رژیم‌های منطقه به نقض حقوق بشر و حمله به هویت، فرهنگ و مذهب مخالفان مبادرت ورزیده است. "

وی همچنین موضع گیری امریکا در قبال بحرین را نادرست خوانده و در عین حال تاکید کرد که واشنگتن نباید برای تجدید نظر در مورد اوضاع بحرین تعلل کند. وی امریکا را به جای تلاش برای دوست یابی، در دشمن یابی موفق دانست، چرا که امریکا به جای حمایت از مردم، همواره از حاکمان دیکتاتور این گونه کشورها حمایت می‌کند.

درگیری‌ها در بحرین در حالی ادامه دارد که فعالان سیاسی بحرینی از روز دوشنبه (29 اسفند)، خواهان برگزاری اعتصاب غذای عمومی گسترده در این کشور شده‌اند.

همچنین گزارش‌ها حاکی از آن است که نیروهای بحرینی به چندین روستا حمله کرده و دو مسجد دیگر را نیز در کرزکان تخریب کرده‌اند.

همچنین گفته می شود که عوامل رژیم منامه که از حمایت نیروهای مداخله‎گر سعودی نیز برخوردار هستند، در حمله اخیر خود به چند روستا و شهر این کشور، 4 تن از اهالی شهر سنابس را ربوده‎اند.
پرس تی وی

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ ماهواره بافت اجتماعی کشور را به‎هم ریخته‌ است؛ دولت و مجلس وارد عمل شوند

صدای شیعه: آیت‌الله سید‌احمد علم‌الهدی عضو مجلس خبرگان رهبری با ابراز نگرانی از افزایش گیرنده‌های ماهواره‌ای در کشور از دولت و مجلس خواست اقدامات لازم را برای جلوگیری از انحرافات در جامعه اعمال کنند.

وی با بیان اینکه اکنون شبکه‌های ماهواره‌ای نه‏تنها از طریق دیش، بلکه از طریق فناوری‌های نوین و با هزینه‌ کم قابل دریافت هستند، افزود: به نظر می‌رسد بهترین راه برای مقابله با ماهواره فیلترکردن تمامی شبکه‌های مستهجن و غیرسالم آن است که در این راستا دولت باید با استفاده از فن‏آوری روز اقدام به مسدودکردن شبکه‌های غیراخلاقی ماهواره کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نیروی انتظامی می‌تواند با فروشندگان ماهواره برخورد کند، گفت: اینکه گفته می‌شود باید با تک تک کسانی که ماهواره دارند، برخورد شود، نمی‌تواند راهکار مناسبی برای مقابله جدی با گیرنده‌های ماهواره‌ای باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه ماهواره بافت اجتماعی کشور را به هم ریخته است، تصریح کرد: برای حراست از بافت فرهنگی و اجتماعی کشور باید با گیرنده‌های ماهواره‌ای مقابله شود چرا‌که این گیرنده‌ها به دنبال اختلالات عمیق فرهنگی و دینی در بطن جامعه هستند.

وی در پاسخ به این سؤال که: "نظر شما درباره اینکه گفته می‌شود صدا و سیما برای مقابله با ماهواره باید برنامه‌های خود را تقویت کند، چیست؟ "، گفت: این موضوع بیش از آنکه یک سؤال باشد، یک شبهه است چراکه این موضوعات بعضاً با هدف منفعل کردن صدا‌و‌سیما مطرح می‌شود.

امام جمعه مشهد ادامه داد: برخی‌ها می‌گویند ‌به جای اینکه مسموم شویم، خودمان سم تولید کنیم، چرا‌که این افراد می‌خواهند با هدف قرار دادن صدا و سیما، رسانه ملی را به ابتذال بکشند و به بهانه اینکه باید برنامه‌ها را تقویت کنیم، زمینه بلوغ زودرس جوانان را فراهم کنیم و امنیت خانواده را به خطر بیندازیم تا آنها که شبکه‌های ماهواره‌ای را دوست دارند، به رسانه ملی تمایل پیدا کنند.

آیت‌الله علم‌الهدی ‌‌جوانانی را که تمایل شدیدی به استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای دارند، به دو دسته تقسیم کرد و گفت: یک دسته جوانانی هستند که اکشن را دوست دارند اما دیگر دسته‌ جوانان منحرفی هستند که به دنبال فیلم‌های مستهجن هستند.

وی افزود: رسانه ملی نمی‌تواند انتظار کسانی را که به دنبال سکس هستند، برآورده کند اما می‌تواند برخی برنامه‌های سالم اکشن را پخش کند که باید گفت این موضوع چقدر می‌تواند جلوی ماهواره را بگیرد؟‌

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه رسانه ملی می‌تواند نسبت به خطرات مستهجن ماهواره به جوانان هشدار بدهد، گفت: متأسفانه برخی برنامه‌های صدا و سیما که به اسم معارف اسلامی پخش می‌شود، کیفیت لازم را ندارد چراکه مسئولان صدا و سیما حال و حوصله لازم را برای دعوت کردن متخصصان به رسانه ملی ندارند.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: صدا و سیما برای امور مربوط به معارف اسلامی افرادی را به رسانه ملی می‌آورد که تنها چهره سرشناس است و هیچ تخصصی درباره معارف اسلامی ندارد. صدا و سیما باید زمان لازم را برای دعوت از متخصصان حوزوی که در حوزه‌های علمیه بسیار زیاد است، صرف کنند و از کارشناسان دعوت کنند تا برای گفت‌وگوی صریح با جوانان به رسانه ملی بیایند و درباره خطرات جنسی ماهواره با آنها گفت‌وگو کنند.

امام جمعه مشهد گفت: متخصصانی که به رسانه ملی می‌آیند، باید برای یک برنامه نیم‌ساعته، حداقل ده ساعت مطالعه کنند، نه اینکه چند ساعت مانده به برنامه مطلع شود که قرار است در رسانه ملی سخنرانی کند، چراکه وقتی این اتفاق می‌افتد، سخنران مجبور می‌شود هرچه را ‌می‌داند، به جوانان بگوید که این کار، جوانان را از معارف اسلامی دلسرد می‌کند، زیرا جوانان هرچقدر مباحث دینی را از افراد غیرکارشناس و غیرمتخصص بشنوند، نسبت به دین خوشبین نخواهند شد.
فارس

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ می‌خواهم زنده بمانم

۲۵ سال در سازمان مجاهدین خلق بودم و هنوز هم ازدواج نکرده ام. هیچ تماسی هم با خانواده ام نداشتم. به همین دلیل هم خانواده ام فکر می کردند که من مرده ام. ازدواج کردن در کمپ اشرف ممنوع است. نه تنها ازدواج که کلاً صحبت کردن با خانمها ممنوع است. اصلا نمی توانید حرف بزنید. سلام و احوالپرسی اگر بکنید می گویند چرا سلام و احوالپرسی کردید؟...

 

 

ماجرای پادگان اشرف در این روزها، باعث شد تا دوباره افکار عمومی نسبت به جنایات هولناکی که توسط رهبران این گروهک تروریستی و علی‌الخصوص، مسعود رجوی در آن می‌گذرد حساس شوند. در همین زمینه سایت رادیو فردا که البته گردانندگان اصلی آن از حامیان شماره‌ یک این سازمان بوده‌اند، در گفت وگویی با عبدالطیف شادوری، که می‌گوید دو ماه پیش با فرار از اردوگاه اشرف خود را به نیروهای عراقی معرفی کرده است، پرسش‌های درباره وضعیت این اردوگاه مطرح کرده است که با هم می‌خوانیم:


ابتدا کمی درباره خودتان و چگونگی محلق شدن به سازمان مجاهدین توضیح بدهید؟

من عبدالطیف شادوری و بچه بلوچستان هستم. مدت ۲۵ سال است که در این سازمان فعالیت کرده ام. از طریق پاکستان و از سوی یکی از دوستانم که الان شهید شده است، با سازمان آشنا شده، وارد سازمان شدم. ۲۵ سال در سازمان بودم ودر طول این ۲۵ سال بعد از فشارهای روزمره ایی که به من وارد شد ، تصمیم گرفتم که خودم را به نیروهای عراقی معرفی کنم.

در طول این ۲۵ سال من هیچ گونه تماسی با خانواده ام نداشتم. خانواده ام از من هیچ خبری نداشتند چرا که هیچ امکان تماسی وجود نداشت. اساساً استفاده از تلفن، موبایل و اینترنت و حتی گوش دادن به رادیو و هر گونه وسایل ارتباط جمعی در سازمان ممنوع است.

در نهایت تصمیم گرفتم به علت فشارهای روزمره ایی که تحمل می کردم، خودم را به نیروهای عراقی تسلیم کنم.

دو ماه پیش دست به این کار زدم و الآن در یک هتل اقامت کرده ام و با نیروهای سازمان ملل و صلیب سرخ و همچنین با نماینده دولت عراق نیز صحبت کرده ام که شاید بتوانم به کشور دیگری بروم.

معلوم هست که در نهایت به کدام کشور منتقل می شوید؟ وضعیتتان چه خواهد شد؟

بله. قرار است در این مورد با نیروهای صلیب سرخ و سازمان ملل صحبت کنم.
نکته ایی که وجود دارد این است که هر کسی که بخواهد از قرارگاه اشرف فرار کند، همان طور که رجوی بارها اعلام کرده است، مجازاتش اعدام و مرگ است.
نه تنها من بلکه بسیاری از دوستان من در اشرف هستند که اساسا امکان خارج شدن از آنجا را ندارند و تنها راهی که می توانند از آنجا خارج شوند، فرار از قرارگاه اشرف است.

البته فرار کردن از آنجا هم نیازمند دو تا سه ماه کار است. اینکه چطور باید فرار کنی که دستگیر نشوی و اگر در حین فرار دستگیر شوی تو را می گذارند در یک اتاق و تا سه چهار سال نگهت می دارند و دیگر به نیروهای عراقی تحویلت نمی دهند.

من خیلی روی این مسئله فکر کرده و روی طرح فرارم کار کردم تا توانستم از آنجا فرار کنم.

دوستان زیادی در آنجا دارم که همین مشکل مرا دارند. تحت فشارهای شدیدی به سر می برند و در این مدت هشت یا نه ساله نیز هیچ سازمان بین المللی در قرارگاه حاضر نشده است که با تک تک افراد وارد صحبت شود تا شاید بتواند آنها را از این وضعیت خارج کند.

همیشه به ما می گویند که شما به هیچ کشوری نمی توانید وارد شوید و تنها جایی که برای ماندگاری دارید همین اردوگاه اشرف است.

پس شما معتقدید که بسیاری الان در آن اردوگاه تحت فشارند و مایلند که خارج شوند ولی به آنها اجازه خروج داده نمی شود و به زور در آنجا نگهداری می شوند؟

بله. الان خیلی ها در آنجا تحت فشارهای شدید هستند. اگر یک مصاحبه از سوی سازمان ملل و یا صلیب سرخ انجام شود و با تک تک نفرات اردوگاه اشرف صحبت کند، خیلی از نفرات می توانند از آنجا خارج شوند.

خیلی ها از آینده شان می ترسند. نمی دانند که چه عاقبتی دارند.

چرا فکر می کنید که سازمان مجاهدین خلق مایل است که  بیش از  سه هزار نفر را در اردوگاه اشرف نگه دارد؟ چرا اجازه خروج آنها را از آنجا نمی دهد؟ فکر می کنید علتش چیست؟

معلوم است. وقتی آن نفرات از آنجا خارج شوند دیگر آن تشکیلات از هم می پاشد. دیگر تشکیلاتی وجود نخواهد داشت و سازمان مجاهدین خلق از هم پاشیده خواهد شد.

شما در این مدت حضور در اردوگاه  ازدواج کرده اید؟
نه خیر. من ۱۵ سالم بود که به این سازمان آمدم و الان چهل ساله ام. ۲۵ سال در سازمان مجاهدین خلق بودم و هنوز هم ازدواج نکرده ام. هیچ تماسی هم با خانواده ام نداشتم. به همین دلیل هم خانواده ام فکر می کردند که من مرده ام.

چرا در این مدت ازدواج نکردید؟ اجازه ازدواج به شما نمی دادند یا اینکه خودتان مایل نبودید؟
نه. ازدواج کردن در کمپ اشرف ممنوع است. نه تنها ازدواج که کلاً صحبت کردن با خانمها ممنوع است. اصلا نمی توانید حرف بزنید. سلام و احوالپرسی اگر بکنید می گویند چرا سلام و احوالپرسی کردید؟

این ناشی از سیاست های غلط آقای رجوی است که آنقدر اصرار می کند که افراد را در کمپ اشرف نگه دارد. دولت عراق رسماً التیماتوم داده است که مجاهدین نمی توانند در این کشور بمانند. کشوری که مایل نیست این سازمان در آن باقی بماند، برای چه باید نفرات آن سازمان و جوانانش کشته شوند؟

من از سازمان های بین المللی و صلیب سرخ جهانی درخواست می کنم که با تک تک نفرات کمپ اشرف صحبت کنند. این موضوع را حل و فصل کنند تا هر روز افراد آنجا کشته نشوند، و اینهمه خونریزی نشود.

آقای شادوری، همان طور که می دانید هفته گذشته بر اساس آماری که سازمان ملل ارائه داده است، ۳۴ نفر در یک حمله یی که ظاهراً از سوی نیروهای عراقی به اردوگاه اشرف رخ داد، در کمپ اشرف کشته شدند. گرچه به روشنی مشخص نیست که چه اتفاقی افتاده است. اما نیروهای عراقی می گویند که بر اساس مدارک و شواهدی که دارند، این افراد توسط خود نیروهای مجاهدین کشته شده اند. شما در این زمینه چه اطلاعاتی دارید؟ فکر می کنید اساسا چنین چیزی ممکن است که خود مجاهدین، دست به خودزنی زده باشند؟

راستش را بخواهید من در این مورد زیاد اطلاعی ندارم و این موضوع را از طریق اینترنت فهمیدم.

من متاثر و متاسفم برای دوستانم که در این میان کشته شده اند ولی این واقعیت است که یکی از سیاست های اشتباه رجوی این است که افراد را تحت فشار نگهداری می کند. این در صورتی است که رجوی می توانست در طول این هشت ساله تمام افراد را از آنجا بیرون کند تا آنها بتوانند پناهندگی بگیرند.
مدتها بود که دولت عراق را تحریک می کرد. شعارش هم این است که «دولت عراق باید سرنگون شود». این یک حرکت تحریک آمیز رجوی است که روزانه ادامه دارد.

شما از این افراد کشته شده کسی را شخصا می شناختید؟

بله می شناختم. نفرات زیادی بودند که می شناختمشان. از این بابت خیلی متاسف و ناراحتم.

آیا این کسانی که کشته شدند کسانی بودند که مثل شما از وضعیت کمپ اشرف ناراضی بودند؟ ممکن است در این مورد توضیح دهید؟

راستش را بخواهید من زیاد در جریان نبودم. می دانید که در قرارگاه اشرف کسی حق صحبت کردن با نفر بغل دستی اش را ندارد و صحبت کردن دو نفر با همدیگر ممنوع است.

به همین دلیل است که من زیاد اطلاعی ازاینها ندارم ولی خیلی از نفرات را می شناسم که در آنجا مشکل دارند. الان هم نمی توانم اسامی شان را بگویم ولی این نفراتی را که جزو کشته شدگانند زیاد نمی شناسم. 

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ چوب حراج روشنفکران بر ایران، مذهب و سنت

به بهانه ساخت فیلم' تهران من، حراج' سینمای زیرزمینی؛

چوب حراج روشنفکران بر ایران، مذهب و سنت

 

(مرضیه) در یک پارتی با پسری(سامان) آشنا می شود. نیروهای امنیتی به این پارتی که در یک اصطبل در جریان است حمله می کنند و پسر و دختر که کمی دورتر و در کنار اسب ها به هم مشغول هستند از معرکه فرار می کنند.(مرضیه) در یک پارتی با پسری(سامان) آشنا می شود. نیروهای امنیتی به این پارتی که در یک اصطبل در جریان است حمله می کنند و پسر و دختر که کمی دورتر و در کنار اسب ها به هم مشغول هستند از معرکه فرار می کنند و...
بعد از موسیقی زیرزمینی؛ حالا نوبت سینمای زیرزمینی رسیده است که با رپرتاژ آگهی های بی بی سی و جشنواره های لندن رسمیت پیدا کرد. دست گرفتن یک دوربین غیر حرفه ای و تصویربرداری مخفیانه در خیابان های تهران به همراه سرمایه گذار خارجی پروسه تولید یک فیلم زیرزمینی است که تنها ویژگی اش پریدن از روی خط قرمز ها است و البته نیاز چندانی به ویژگی هایی که مربوط به هنر سینما بوده و فیلم را معمولا با آن می شناسند ندارد. "گراناز موسوی" با حمایت کمپانی های استرالیایی چنین فیلمی ساخته که حالا می شود با اندکی پرسه در خیابان انقلاب از دست فروش ها تهیه کرد.


" تهران من؛ حراج" تقریبا همان نسخه زنده انیمیشن "پرسپولیس" است. کاری که مرجان ساتراپی با یک داستان با جزئیات بیشتر انجام داد موسوی کوشیده است با نماهای زنده و تقریبا با کپی کاری از همان داستان البته کمی سیاه تر و تلخ تر. حال هوای همه این فیلم ها شبیه رمان های "عباس معروفی" است. بد وبیراه گفتن و شکوه به ایران و نظام اجتماعی حاکم بر آن ، مهاجرت، سرخوردگی و در نهایت ماندن میان زمین آسمان و دوباره شکوه از زمین و آسمان.از عباس کیارستمی تا سیاه سازهای نسل جدیدروزها و سال های دهه 60 در سینمای ایران در کنار سینمای رسمی ایران و سینمای عامه پسند که رگه های فیلم فارسی را در خود حفظ کرده بود نوع دیگری از سینما تولد یافت که منتقدان سینمایی به این سینمای بی مخاطب سینمای جشنواره ای لقب دادند. در هنرهای تجسمی اگر هنر مخاطب نداشته باشد و مورد اقبال قرار نگیرد سرنوشتش به موزه ها و گالری ها منتهی می شود و تبدیل به هنر زیبا می شود. اما در سینما اگر فیلم مخاطب نداشته باشد یا روانه سطل آشغال خواهد شد و یا در صورت همراهی با ذائقه مستشرقین تبدیل به سینمای جشنواره ای می شود؛ اگر به دنبال عبارات بهتری برای تعریف سینمای جشنواره ای باشیم باید گفت سینمای جشنواره ای آن نوع از سینمای بدون مخاطب در داخل و خارج است که وضعیت ایران را آن گونه که غرب می خواهد توصیف می کند. در سال های دهه 60 بیش از هر چیزی اولویت فرهنگی مورد نظر جشنواره های اروپایی بود.اروپا در سال های دهه 60 و جنگ سرد، تصویری از کشورهای نپیوسته به اردوگاه سرمایه داری می پسندید که عبرتی برای اقمارش باشد. حال چه این کشورها بخشی از بلوک شرق باشند و چه به دنبال جایگاه مستقل هر که در اردوگاه غرب نباشد در فقر و بدبختی بی فرهنگی غوطه می خورد. پس فیلم هایی که در این فرهنگ تصویری ساخته می شد مورد توجه قرار می گرفت. اما با گذشت سال های دهه 60 کم کم ماجرا تغییر کرد. ایران به عنوان یک قدرت سیاسی ظهور کرده که پشتوانه ای ایدئولوژیک و روشی دارد و حالا درگیری بر سر این ماجرا است. اکثر ساخته های سال های بعد به این مسال کنایه می زدند؛ هر چند چنین اثرهایی به صورت خاص در آن سوی مرزها تولید می شدند اما کم نبودند آثاری همچون "زمستان است" رفیع پیتز که در داخل و با بودجه دولتی تولید شد و با پوشش دراماتیک نظام سیاسی و نظام اجتماعی منسوب به آن را نشانه گرفت.
اما سینمای زیرزمینی پدیده ای نوظهور تر است؛ چه در بعد ساختاری و چه در بعد ویژگی های شکلی این تولیدات. از بعد ساختاری سینمای زیرزمینی به نوعی نافرمانی مدنی محسوب می شود.انجام فعالیت سینمایی رسمی در هر کشور بر اساس قوانین آن کشور و بر اساس کسب مجوز از مراجع قانونی انجام می شود و البته سینمای زیرزمینی این قاعده را نقض می کند. اینکه یک فیلم بدون مجوز و در داخل ایران تولید شود همان ویژگی را دارد که نافرمانی های مدنی به خود می گیرند و شاید بتوان ارتباط ظریفی میان رشد قارچ گونه این نوع سینما- اگر بشود نام آن را سینما گذاشت – و تئوری هایی که منتهی به تولید کلیپ با دوربین موبایل می شد و نام اتو کشیده "Citizen Journalism" را به خود گرفت، پیدا کرد. به هر حال هر چه که هست نافرمانی مدنی تنها یک لایه از سینمای زیرزمینی است. رویه دیگر این جریان که بدون هدایت و حمایت نه دیده می شد و نه سرپا می ایستاد به همان چیزی باز می گردد که سینمای جشنواره ای امثال کیارستمی به آن باز می گشت. سینمایی که اگر تحویل گرفتن جشنواره های اروپایی نبود سال ها بود که نگاتیوهایش در آرشیوهای انجمن های سینمای جوان استخوان پوسانده بود. اما تفاوت این تولیدات جدید تصویری با سینمای جشنواره ای یکی در مدرن بودن جامعه ای است که به تصویر کشیده می شود و دیگری در نوع مساله ای است که به آن می پردازد. در این تصویر دیگر یک بچه روستایی که در بدبختی و فلاکت دست و پا می زند نیست. هم لوکیشن ها و آدم های قصه و هم مشکلاتشان هم شیک شده اند؛ حالا در کنار مخاطب خارجی مخاطب داخلی هم مورد نظر است و مخاطب چنین فیلم هایی باید بتواند با فیلم هم ذات پنداری کند.

 

شاعر اروتیک سرا یا کارگردانی که قانونی می سازد"گراناز حجاب داره و میگه قصد برگشت به ایران رو داره وقتی که پایان نامه اش رو نوشت و دکتراش رو در استرالیا گرفت و میگه باور داره که هیچ کار اشتباهی انجام نداده و این فیلم رو صد در صد با مجوز ساخته شده و هیچ خط قرمزی رو رد نکرده و کار خلافی نکرده که نگران برگشتن باشه."


اینها جملاتی است که مخاطبی مهاجربعد از دیدن فیلم موسوی از سخنان او در زمان اکران فیلمش نقل می کند. گذشته از اینکه آیا این فیلم براستی با مجوز فیلمبرداری شده و یا تولید زیرزمینی است اما سخن حکایت از آن دارد که موسوی برای حیات در جامعه فرهنگی ایران حساب باز کرده است.
گراناز موسوی متولد 1352 تهران است. پدر ومادرش از کارمندان تلویزیون بودند او در بین سال های 70 تا 73 در کلاس های بازیگری حمید سمندریان و مهین اسکوئی شرکت می کرد و همزمان در دانشگاه الزهرا مشغول به تحصیل شد که با سفر به استرالیا آن را نیمه تمام گذاشت و رها کرد و در استرالیا نیز در دانشگاه فلیندرز و سپس در مدرسه فیلم،تلویزیون و رادیوی استرالیا به ادامه تحصیل پرداخت.
گراناز موسوی را به عنوان شاعر نیز می شناسند چنانکه برخی از شعرهایش در مجله های آدینه و دنیای سخن که از مشهور ترین مجلات جریان روشنفکری در دهه 70 بودند به چاپ می رسید.
داستان دختر قهرمان فیلم یعنی مرضیه همچنان که در ادامه خواهیم گفت به داستان خود مرضیه شبیه است با روحیات گراناز و ماجراهای او شباهت های زیادی دارد. آنچنان که پیش از این نیز اشاره شد. روایت سرخوردگی ها،بی قیدی ها و آرزوهای آنچنانی تنها به این فیلم محدود نمی شود. پیش از این نیز کسانی مانند مرجان ساتراپی [کارگردان انیمیشن پرسپولیس] در این مسیر کوشیده بودند.
شخصیت مرضیه، تلاش او برای رفتن به استرالیا و نوع مناسبات لاقید اجتماعی او چیزی است که رگه های آن را بخوبی می توان در برخی از اشعار گراناز موسوی جستجو کرد. این رگه ها تا آنجا جدی است که منتقدی در معرفی موسوی می گوید:"گراناز موسوی شاعری است که در سرایش خود را محدود به قیود عرفی نمی داند و همواره شعری سرکش دارد و تلاشی در خور برای افزودن نرم های تازه و کشف ظرفیت های شعر" او در ادامه به شعری با نام "تعزیه" از آثار موسوی می پردازد. شعر تعزیه از دو هسته اصلی تشکیل شده که یکی ارتیسم و دیگری هجو مذهب است. دو عنصری که المانهای مصداقی را با خود دارد و از "خمسه خمسه" جبهه های جنگ را تا عاشورا به ودیعه گرفته تا همه چیز موجود در فرهنگ، مذهب و سنت خودی را به دست هجو بسپارد و کار آنقدر بالا می گیرد که شاید نتوان هیچ یک از فقرات این شعر را نتوان نقل کرد. و البته "تهران من حراج"دقیقا همین رگه ها را در خود دارد.

 

هدف جامعه ایرانی استجریان سینمای ایران یک جریان چند تکه نیست.جدا از اینکه مدیریت واحد یا بهتر بگوییم اندیشه ی واحدی بر آن از سمت و سوی متولی دولتی بر آن حاکم نیست اما در حوزه تولید کاملا متشکل و ساخت یافته است. این اصلا اتفاقی نیست که همزمان با اوج گرفتن انتقاد از نظام اجتماعی و فرهنگی حاکم بر کشور سینما نیز به همان سمت برود. فیلم گراناز موسوی یعنی "تهران من حراج" اگر چه به سختی می شود نام فیلم را تصاحب کند اما در بعد محتوایی با تمام قوا ویژگی هایی را که می بایست رعایت کند را کسب کرده است.

مرضیه وفامهر در نمایی از فیلم "تهران من حراج"


دختری تنها، که خانواده سنتی و مذهبی اش او را طرد کرده اند. هنرمند است؛ طراحی لباس و تئاتر تنها رویاهای زندگی او هستند؛ رویاهایی که حکومت و قوانین مذهبی آن را از او می گیرند.محفل شادی اش در اصطبل برگزار می شود که باز هم مورد هجمه حکومت و قوانین مذهبی کشورش قرار می گیرد و از هر طرف او را در تنگنا قرار می دهند و کار به جایی می رسد که از کشورش هم فراری داده شود و به جایی برود که تعلقی به آن ندارد و در نهایت در حالی که جایی برای ماندن ندارد یک بار دیگر به کشورش بازگردد به امید اینکه فردا برای او باشد.
کار برای مرضیه دختری تک مانده به جای می رسد که بر بام تهران و در حالی که صدای اذان در فضای شهر طنین انداز شده با تمام نفرت و استیصال به سمت اذان و شهرش فریاد می کشد. عصاره فیلم موسوی در همین فریاد ها خلاصه شده است؛ همان فریادی که سال نا امیدانه که سال ها است در رمان های " معروفی" و حتی فیلم های مخملباف قابل دیدن است و البته این آخر در "جدایی نادر از سیمین" اصغر فرهادی. حالا دیگر هم سنت و فرهنگ و هم دین همه با هم سد راه هستند و عجیب نیست که فیلم فرهادی هم، هم زمان نادر سنت گرای متعهد به خانواده و پدرش را تخطئه می کند و هم زن خدمتکار مذهبی و دست آخر تنها سیمین مدرن خسته از جامعه سنت و مذهب زده است که محق بوده و تبرئه می شود. اگر در فیلم موسوی استاد دانشگاهی که چهره موجه مذهبی دارد تقاضاهای خاص از مرضیه دارد تا در مقابل او را در پایان دادن به تحصیلش کمک کند، در جدایی نادر از سیمین هم، سنت گرا و مذهبی هر دو برای رسیدن به منافع شان دروغ می گویند و حاضر نیستند که پای شعارهایی که می دهند بایستند؛ اگر چه بعد پشیمان می شوند و باز می گردند اما مخاطب تنها قهرمان اخلاق را سیمین می بیند که بدون شعار حاضر نیست اصول اخلاقی را که معلوم نیست به کجا وصل هستند زیر پا بگذارد و در نهایت ثابت می کند که ایران دیگر جای زندگی نیست.
"تهران من؛ حراج" نه از جهت سینمایی که ویژگی قابل تاملی ندارد که از جهت نمایندگی جریانی در حال دمیده شدن مهم است. فرهادی فیلم می سازد و همان پیام را در قالب تکنیک به خورد دستگاه فرهنگی کشور می دهد ولی در کنار سواره نظام این لشکر کشی نیاز به پیاده نظام هم دارد که باید در سینمای زیرزمینی تامین شود. تنها جذابیت فیلم های از نوع ساخته موسوی در گذشتن از خطوط قرمز در فضایی کاملا بومی است. اگر چه موسوی نیم نگاهی به حضور رسمی نیز دارد و از همین جهت است که برخی خطوط قرمز ظاهری رعایت کرده است. اینکه دختر در تمام صحنه هایی که بدون روسری ظاهر می شود با موی بسیار کوتاه است و تنها به مسایل جنسی اشارات مستقیم شده و از نشان دادن صحنه های آنچنانی دوری می شود گذشته از اینکه ممکن است به خاطر بوجود نیامدن مشکل برای بازیگران فیلم می تواند باشد به نوعی نبستن راه برای حضور رسمی نیز هست.


مرضیه یا گراناز؟هنرپیشه نقش اول فیلم موسوی مرضیه وفامهر که با نام کوچک خودش در فیلم بازی می کند به گفته برخی دوست داران فیلم آنقدر به نقش خود نزدیک شده که برخی بخش های فیلم به مستند می ماند.

مرضیه وفامهر در کنار ناصر تقوایی در پروژه "چای تلخ"


مرضیه وفامهر اما چندان از نقشش جدا نیست و کار از یک شباهت ساده گذشته؛ وفامهر در گفت وگویی که در حاشیه فیلم کوتاهش«باد، ده ساله» با یک سایت اینترنتی می گوید:" وقتی که دبیرستان می‌رفتم، فکر کردم روزی رنج‌های بشری را تصویر خواهم کرد، پس از اینکه به دانشکده آمدم به هر جا که فکر کنید چه در زمینه تئاتر که رشته‌ام بود و چه فیلمسازی سر زدم. نوشته‌هایی که می‌دادم با چند جواب مشخص روبرو می‌شد، «جشنواره‌ای نیست. برو سال دیگر بیا» یا اصلا متن را به زباله دانی می‌انداختند."
مرضیه فیلم گراناز موسوی بازیگر تئاتر است و طراح لباس؛ از آن سو مرضیه وفامهر فارغ التحصیل رشته بازیگری از دانشکده هنرهای زیبای تهران و شاگرد بهرام بیضایی است. او البته در سال72 یک مزون لباس را هم تاسیس می کند که بعد از چندی از آن منصرف شده و مزون را کنار می گذارد.
شباهت های دیگری نیز میان شخصیت وفامهر و مرضیه وجود دارد. وفامهر چند سال پیش نامه ای به معاونت سینمایی وقت وزارت ارشاد می نویسد و در آن جملاتی را به کار می بندد که شخصیتی مانند مرضیه "تهران من حراج" بر می آید او می نویسد:
"معترضم به آنانی که هیچ سفر و تلاش مستقلی را تاب نمیآورند آنهم در این روزها که سفر به دور دنیا شیوه ی دولت ایران است.
معترضم به آنانی که با حذف چهره ی فرهنگی ایران صدمه ی جبران ناپذیری به هویت ملی و فرهنگی ایران میزنند.
و تمام هستی معترض است به آنانی که سیاهچال تاریکی هستند بر راه زایش و تکامل اثری یااندیشه ای که جریان زندگی با تمام قدرت خواستار آنست و میلیاردها ذره ی شناخته و ناشناخته حامی این زایش بوده و هستند.
خواستار رسیدگی به امور فیلمهای کوتاه و مستند هستم.
خواستار فضای تنفس برای سینمای غیر سفارشی و مستقل هستم.
خواستار حذف حرکتهای خودسرانه و سودجویانه در عرصه ی سینما هستم.
خواستار برخورد فرهنگی با امور فرهنگی هستم."
حالا باید پرسید راوی اصلی کیست. اصلی در فیلم کیست؟ مرضیه وفامهر یا گراناز موسوی؟

 

کمپانی های استرالیایی و نمدی از این کلاهحمایت کمپانی های انگلیسی و آمریکایی از سینمای زیرزمینی تا حدودی قابل فهم است؛ اما حضور یک کمپانی استرالیایی برای تولید چنین فیلمی غیر از توجیه زیر پوستی که به هر حال استرالیا مستعمره انگلیس است و از سیاست های کلی این کشور پیروی می کند؛ یک کمپانی استرالیایی باید دلیلی دم دستی تر از این هم برای ساخت چنین فیلمی که نه فروش دارد و نه حتی کمترین پیچیدگی روشنفکری داشته باشد.
پیام فیلم از موضع استرالیایی آن بسیار موجز ولی شفاف است؛ برای مهاجر ایرانی جایی در استرالیا نیست. کشور خودتان بمانید بهتر است! اینجا کسی شما را نمی فهمد و الخ. سابقه استرالیا در نژاد پرستی سابقه ای طولانی است که از قتل عام بومیان استرالیا آغاز می شود و همچنان در برخورد غیر انسانی با مهاجران ادامه پیدا می کند. و این همه تا قبل از آن است که وارد جامعه استرالیا شوی."تهران من؛ حراج" همان شعارهای نجات پرستانه را در قالبی دلسوزانه و در فضایی که بیشتر در ایران می گذرد و کمتر فضای استرالیا را هدف قرار می دهد، تکرار می کند.
نگاه کردن به مهاجر ایرانی به عنوان انسان درجه دو، له له زدن شهروندان ایرانی برای پناه بردن به بهشت استرالیا و تیپایی که حواله مهاجر ایرانی می شود.

 

تکملهسینمای زیرزمینی با تمام عده و عده اش و با تمام تبلیغاتی که در مورد تولیداتش صورت می گیرد جریان اصلی نیست و همان طور که پیش از این گفته شد تنها پیاده نظام جریان سینمایی مستقر است. سینمای زیرزمینی در حقیقت محفلی است که تولیدات نیروهای جوان جریان اصلی سینمای اپوزسیون یا به عبارتی روشنفکری در فضای آن تولیدات تجربی شان را ارائه دهند کاری که تا پیش از این در انجمن های سینمای جوان و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی صورت می گرفت و در حال حاضر نه این که زمینه برای حیات در این دو نهاد دولتی وجود ندارد بلکه فیلم سازی در جریان جدید شکلی جدید دارد که حتی در چارچوب های این نهادها هم نمی گنجد.
از آن سو وقتی تولیدات این نوع سینمای غیر رسمی افزایش یابد ازدیاد این تولیدات خود به نوعی به حضور این جریان رسمیت می دهد و آن زمان است که کار به سهم خواهی به حضور در جشنواره های داخلی کشیده می شود و در صورت بسته شدن در این جشنواره ها جشنواره های مشابه جشنواره فیلم فجر علم خواهند شد. اتفاقی که در نبود این تولیدات یکی دو باری محک زده و لی شکست خورد ولی این بار همه چیز پیش بینی شده است.
وقتی مدیریت فرهنگی کشور چه در سینما و چه در بخش های دیگر فرهنگ و هنر تنها نقش تدارکات چی را بر عهده دارد و حتی مدیریت یک جریان بومی را ندارد نباید به طرف مقابل خرده گرفت که همه امکانات را نبلعد و به هر طرفی که می خواهد جهت مدیریت فرهنگی را بگرداند.
 


 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ ادعای سرکرده گروهک یمانی

از جمله فعالیتهای عمده گروه مذکور جذب جوانان می‌باشد که بنابه اظهارات و ادعاهای "ع ذ" گروه آنان نیز موفق گردیده در یکی از شهرستانها بیش از یکصد نفر را بنام انصار جذب نماید. یکی دیگر از سرکردگان این گروهک فردی خلافکار و از اشرار مسلح است.

  جمهوری اسلامی خبر داد:

مدتی است که گروهی موسوم به یمانی به سرکردگی فردی بنام "ع ذ" شروع به فعالیت نموده و اقدام به جذب جوانان فریب خورده می‌نماید.

این فرد ادعا می‌کند که فرزند امام زمان است و برهمین اساس یمانی نامه‌هایی به مراجع تقلید نجف اشرف و قم ارسال نموده و آنها را به خود و ایمان آوردن به او و مأموریتی که از جانب پدرش دارد دعوت نموده است.

از جمله فعالیتهای عمده گروه مذکور جذب جوانان می‌باشد که بنابه اظهارات و ادعاهای "ع ذ" گروه آنان نیز موفق گردیده در یکی از شهرستانها بیش از یکصد نفر را بنام انصار جذب نماید. یکی دیگر از سرکردگان این گروهک فردی خلافکار و از اشرار مسلح است.

همین گزارش می‌افزاید: این گروهک در فضای مجازی دارای سایت می‌باشد و به تازگی پیامک‌هائی را با محتوای: "یمانی وصی و رسول امام زمان است و هرروزه جلسه تشکیل داده و دلایلش برحق است و از متن قرآن می‌باشد و ایشان کلاً ظهور کرده است." برای مردم منطقه ارسال نموده است.

 

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ اعترافات اپوزیسیون/از بی اطلاعی تا پول دزدی

شرایط آشفته جریان اپوزیسون خارج از کشور در مواجهه با اقتدار روز افزون جمهوری اسلامی ایران موجب شده که این گروههای مختلف این جریان برانداز ضمن اعتراف به اقتدار نظام جمهوری اسلامی به آسیب شناسی جریان خود بپردازند.
در همین رابطه یکی از سایت های وابسته به یکی از گروه های اپوزیسیون ضمن بررسی آسیب های این جریان از واقعیت های درون اپوزیسیون نظام جمهوری اسلامی ایران پرده برداشت.
این سایت با اذعان به نحله های فکری مختلف معرض با جمهوری اسلامی ایران اولین معضل جدی اپوزیسیون را «فقدان محور اشتراک» خوانده و در ادامه «نداشتن طرح،برنامه و دانش کافی» را از دیگر آسیب ها در این زمینه برشمرده است.
همچنین«عدم داشتن سازمان»،«خود محوری»،«حملات درون جبهه ای» از جمله آسیب هایی بوده که مورد تاکید جریان اپوزیسیون قرار گرفته است.
اما آنچه که در این آسیب شناسی قابل توجه است،اعتراف به نکاتی است که نشان می دهد این جریان تنهات در فضای انتزاعی سیر کرده و معارضه با نظام مقتدر جمهوری اسلامی ایران تنها برای انان در حکم یک حجره برای کاسبی و بهره برداری های شخصی بوده است.
در این رابطه این سایت «ربایش امکانات و بودجه توسط برخی گروه های خود محور» را به عنوان یکی از معضلات جریان اپوزیسیون ذکر کرده و تاکید کرده است که عدم شفافیت ملی بلای جان اپوزیسیون شده است.
همچنین این سایت بااعتراف به فقدان تجربه پذیری اپوزیسیون تصریح کرده است این جریان از اوضاع داخلی ایران و واقعیات موجود آنچنان بی اطلاع است که در بسیاری از هنگامه ها تنها آب در هاون می کوبد.


تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ خاتمی:انتخابات مجلس تضمین بقای اصلاح طلبان است!

یکی از سران فتنه در جمع عوامل کارگزاری سیاستهای انتخاباتی اصلاح طلبان درمجلس نهم ، با اشاره به "روند حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری واینکه اتفاقات ناخواسته ای بوقوع پیوسته که خواست هیچیک از دوطرف نبوده است ، گفت نباید اینگونه سرمایه های انسانی کشور بهم می تاختند ، حق بود که در یک فضای مفاهمه اختلافات بررسی می شد وشخصیتهای محترم وخدومی در این میان آسیب نمی دیدند ، من انتظار داشتم آستانه تحمل بسیار بالاتر ازاین باشد وفضای گفتمان حاکم گردد ، به هر صورت متاسف هستم وآرزو می کنم اوضاع بحرانی تر ازاین نشود واین میسر است ومی شود با سعه صدر وآزاد اندیشی بیشتر به مقصود رسید ، ما باید که تحمل مخالف را به رسمیت بشناسیم ، مخالف حق دارد در چهارچوب های شناخته شده از حقوق خود دفاع کند واین حقی است که دردنیای متمدن به رسمیت شناخته شده است ".

البته خاتمی که این روزها با آهستگی بیشتری حرکت می کند با ژستی روشنفکر مابانه و از نگاه دانای کل! این چنین سخن می گوید نگفته که این اتفاقات ناخواسته که گفته کدام است! آیا حرکت به سمت براندازی، ایجاد شورشهای خیابانی ، حمله به اموال عمومی ،زیر سوال بردن صدر تا ذیل نظام و .... که همگی تحت لوای دروغ بزرگ "تقلب"صورت گرفت ناخواسته بوده؟!آیا حمایت صد در صدی ایشان و دیگر سران فتنه از این همه آتش افروزی و ارتباط مسقیم با منافقین و سایر گروهکهای ضد انقلاب و اتفاقاتی نظیر ۳۰خرداد۸۸ ،عاشورای ۸۸و حتی ۲۵ بهمن۸۹ ناخواسته بوده؟ اصلا چه کسی گفته حامیان منافقین و ضد انقلاب و جمعی اراذل و اوباش که از حمله به جان و ناموس مردم بی گناه ابایی ندارند "سرمایه های انسانی" کشور هستند؟! البته احتمالا منظور خاتمی از "شخصیتهای خدوم و محترم" موسوی و کروبی و خودش می باشند که البته در جایی دیگر گفته که باید مخالف را به رسمیت بشناسیم !

بله! مخالف محترم است ولیکن درچارچوب قانون اساسی و تا جاییکه حامیانش دست به اسلحه نبرده باشند. وقتی که کاندیدای شکست خورده انتخابات به هیچ وجه به قانون اساسی پایبند نیست و یا وقتی مدعی است که" اگر اسم من در هر صورت از صندوق بیرون نیاید تقلب شده و آن قدر باید رای گیری شود تا اسم من به عنوان رییس جمهور از صندوق بیرون بیاید"(طبق گفته وزیر اطلاعات وقت) آن وقت جناب خاتمی از "دنیای متمدن" سخن می گوید. ویژگی های دنیای متمدن ایشان و دوستانش در این ۲ سال گذشته برای ملت ایران کاملا مشخص شد.دنیای متمدن یعنی،لشکر کشی خیابانی با ادعای دروغ و به کشتن دادن مردم بی گناه و پیراهن عثمان کردن آن کشته، دنیای متمدن یعنی اسلحه کشیدن روی مردم بی گناه. دنیای متمدن یعنی........

البته آقای خاتمی در این جلسه مباحثی در باب حضور اصلاح طلبان در مجلس نهم اشاره نموده واظهار داشت ، اگر نتوانیم در مجلس آینده حضور تابلو داری داشته باشیم ، درواقع خودرا از مشارکت سیاسی محروم کرده ایم ، باید بدون واهمه در انتخابات شرکت کنیم وبا سازوکارهای مناسب بقای خودرا تضمین کنیم .

لازم به ذکر است خاتمی از بانیان اصلی کودتای مخملی واز مهره های مورد اعتماد غرب در ایران می باشد و مشخص نیست نیست چگونه وچرا به خود اجازه می دهد اینگونه پرده دری نموده وصحبت از مشارکت سیاسی وحضور در عرصه های قانونی نظام را بکند. عرصه ای که با توجه به قانون گریزی و عدم پایبندی آنها به قانون اساسی برای اصلاح طلبان تمام شده است!

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ حمله به دانشجوی محجبه ایرانی در انگلیس

خبرنامه دانشجویان ایران: روز گذشته، «زهرا کاظمی صالح»، دانشجوی ایرانی در لندن و عضو انجمن اسلامی دانشجویان، در حالی که راه هر روز خود از محل تحصیل به منزلش را پشت سر می گذاشت، مورد حمله چهار دختر جوان انگلیسی برای برداشتن حجاب از سرش قرار گرفت و به شدت مجروح شد.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، ضاربین وقتی با مقاومت این دانشجوی محجبه ایرانی در حفظ حجابش روبه رو شدند، در انظار عمومی و در خیابانی اصلی در شهر لندن، اقدام به ضرب و شتم وی کرده و پس از وارد آوردن جراحات شدید به وی، صحنه را ترک کردند.

در همین حال، انجمن اسلامی دانشجویان لندن، با محکوم کردن حمله افراد ناشناس به عضو این انجمن، دولت انگلیس را به دلیل ترویج و حمایت از گروه های ضد اسلامی، مسئول مستقیم چنین رخدادهایی دانست.

گفتنی است، در چند روز گذشته، موج جدیدی از مبارزه با حجاب در اروپا شکل گرفته است و در همین راستا، دولت فرانسه از چند روز گذشته، قانون ممنوعیت حجاب در این کشور را به اجرا گذاشته است.

بنا بر این قانون، هر کس در انظار عمومی با حجاب ظاهر شود، 150 یورو جریمه می شود.

در بلژیک نیز قوانین مشابهی برای ممنوعیت حجاب وجود دارد؛ البته این موضوع، تنها به بلژیک و فرانسه محدود نمی شود، بلکه در دیگر کشورهای اروپایی هم هست.

همچنین مجلس هلند نیز تلاش می کند، تا طرحی را برای ممنوعیت پوشاندن صورت توسط زنان در مدارس و ادارات دولتی به تصویب برساند.

تشدید حملات علیه زنان محجبه در انگلیس، در حالی است که از شصت میلیون نفر جمعیت این کشور، سه میلیون نفر مسلمان هستند و روند تصاعدی گرایش به اسلام، باعث پدید آمدن نگرانی های شدید در میان مسئولین دولت انگلیس و تلاش برای مهار این روند شده است.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ اعتراف سایت کلمه درباره موسوی

سایت کلمه متعلق به میرحسین موسوی در مطلب جالبی به بررسی مشخصات منافقین پرداخت.

سایت کلمه متعلق به میرحسین موسوی در مطلب جالبی به بررسی مشخصات منافقین پرداخت.
سایت کلمه که برخی از حامیان موسوی آن را متهم به همکاری با وزارت اطلاعات جمهوری اسلمی کرده بودند ، در مقاله ای ضمن بررسی معنای لغوی نفاق ، این صفت مذموم را اظهار کردن مطلبی بر خلاف اعتقاد دانست. این سایت با توضییح بیشتر معنای نفاق نوشت: به هر حال منافق به معنای دورو است، کسی که ظاهرش با باطنش فرق دارد و کسی که به چیزی که اعتقاد ندارد ، وانمود می کند که اعتقاد دارد.
البته کلمه توضییح نداده است که آیا می توان اعلام پایبندی و وفاداری به قانون اساسی و پذیرش همه اصول آن از سویی و بی اعتنایی به فرامین و نظرات ولایت فقیه از سوی دیگر را از مصادیق نفاق به حساب آورد یا خیر؟!


سایت موسوی در ادامه این نوشته مفید ابراز داشت: او خود را دیندار یا متخلق به اخلاق نیکو یا پایبند به قانون و حقوق انسان ها نشان می دهد تا در قلب انسان ها جا پیدا کند و بدین وسیله به قدرت برسد یا قدرت خود را مستحکم سازد یا به مال و ثروت و امور دیگر دنیوی برسد.
در ادامه این مطلب آمده است: نفاق بر دروغ استوار است و منافق دائما در سخن و عمل خود دروغ می گوید.
به گزارش صراط نیوز ، این نوشته با بیان حدیثی از پیامبر گرامی اسلام آورده است: منافق کسی است که هر گاه وعده دهد خلف وعده کند، و هرگاه سخن بگوید دروغ گوید، و هرگاه امانتی به او سپارند خیانت ورزد.
مقاله یاد شده در ادامه بابیان یکی دیگر از صفات منافقان آورده است: ازویژگی های منافق آن است که دیگران را از اعمالی نهی می کند که خود آن ها را ترک نمی کند و دیگران را به اعمالی ترغیب می کند که خود انجام نمی دهد.


این مقاله در پایان بدون مشخص کردن مصادیق نفاق و منافق در اوضاع و احوال فعلی جامعه با اشاره به یکی دیگر از صفات منافقان آورده است: از آنجا که منافق دین را برای خود دین و حق را برای خود حق و اخلاق را برای خود اخلاق نمی خواهد و تنها از آنها به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کند، موضع ثابت و روشن و یکنواختی ندارد.
گفتنی است با توجه به تعریف نفاق و معرفی مشخصات منافقین در سایت میر حسین موسوی، معلوم نیست آیا اقدامات میر حسین در دوران قبل از انتخابات ریاست جمهوری دور دهم و در قضایای بعد از آن را می توان از مصادیق نفاق و شخص وی را جز منافقین به حساب آورد یا خیر؟
همچنین معلوم نیست که به نظر سایت میر حسین موسوی،بی توجهی به راهکارهای پیش بینی شده در قانون اساسی برای پیگیری تخلفات احتمالی انتخاباتی و توسل به اقدامات غیر قانونی ، می تواند جز مصادیق نفاق و اقدامات منافقانه به حساب بیاید؟


افزون بر این ،کلمه درباره اقداماتی نظیر به خیابان کشاندن مردم برای وارد کردن فشار به نظام اسلامی بر پایه یک ادعای ثابت نشده که بدون تردید مصداق دروغ است ، پروژه کشته سازی و شرکت در مراسم ختم زندگان! ، اعلام وفاداری به آرمانهای امام راحل از سویی و پیوند خوردن با دشمنان آن پیر سفرکرده ، خیانت در اعتماد کسانیکه که بر اساس سوابق مثبت قبلی میر حسین به وی رای دادند، بی اعتنایی به رای و نظر مردمی که در سراسر کشور به فرد دیگری رای دادند و تلاش برای ایجاد دیکتاتوری اقلیت و پخش خبر دروغ دستگیری میر حسین و شیخ مهدی و انتقال آنها به زندان حشمتیه و رابطه این اقدامات با نفاق و منافقین توضییحی نداده است.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ دیگر از تجمعات گذشته خبری نیست

دیگر از تجمعات گذشته خبری نیست


در شرایطی که خاورمیانه درگیر اعتراضات گسترده است، جنبش سبز از سرخط خبرها کنار رفته است.


ملل نیوز به نقل از کیهان نوشت:ارگان رسمی سازمان سیا اعلام کرد: با قاطعیت می توان گفت از تجمعات سال ۸۸ در ایران علیه حکومت خبری نیست.

رادیو فردا ضمن گزارشی تاکید می کند: در شرایطی که خاورمیانه درگیر اعتراضات گسترده است، جنبش سبز از سرخط خبرها کنار رفته است.

این رادیو در عین حال از قول اکبر گنجی گفت: اینکه دنیای مجازی را با دنیای واقعی یکی بدانیم، بسیار گمراه کننده است. نمی توان دنیای واقعی را با دنیای مجازی یکی دانست. متاسفانه بخش وسیعی از مخالفان خارج از کشور، پای این رسانه ها می نشینند و دنیای واقعی را با این دنیای مجازی یکسان فرض می کنند. این مسئله بسیار اشتباه است که ما را گرفتار توهم، شعار، دروغ و فریب می کند.

گنجی می افزاید: اینکه ما فکر کنیم می توانیم از خارج از کشور و از راه نشستن پشت یک لپ تاپ و از راه فیس بوک و تویتر و شبکه های مجازی یک حرکت اعتراض را در درون ایران رهبری کنیم، واقعی نیست.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ ایران هر تهدیدی را با حداکثر توان پاسخ خواهد داد

ایران هر تهدیدی را با حداکثر توان پاسخ خواهد دادفرمانده لشکر 21 حمزه آذربایجان گفت: ایران هرگونه تهدید را با حداکثر توان پاسخ خواهد داد.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز میرحبیب میربیرنگ در جمع خبرنگاران با اشاره به سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و با توجه به ماهیت غربی ارتش در قبل از انقلاب، ارتش ایران دچار تغییرات فراوانی در زمینه‌های مختلف شد.میربیرنگ افزود: بدنه ارتش با وجود سرمایه‌گذاری زیاد در زمان رژیم شاه برای غربی‌سازی ارتش خیلی زود به انقلاب پیوست و پیوند مستحکمی با امام و انقلاب به وجود آمد.وی اضافه کرد: پس از انقلاب نیز تلاش‌های ناکام زیادی صورت گرفت تا این انقلاب نوپا با شکست مواجه شود و گروه‌های توطئه‌گر در نقاط مختلف کشور انحلال ارتش را با هدف خالی کردن پشتوانه نظامی انقلاب مطرح کردند.فرمانده 21 حمزه آذربایجان با بیان اینکه ارتش مؤلفه‌های توان رزمی را دقیقا رصد می‌کند، گفت: با توجه به تجارب هشت سال دفاع مقدس و جنگ‌های افغانستان و وقایع پیرامون کشورمان، بررسی‌هایی صورت گرفته و شاهدیم نیروی زمینی در اوج اقتدار و آمادگی قرار دارد و از نظر نیروی انسانی که یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های جنگ‌های آینده است در شرایط بسیار خوبی به سر می‌بریم.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ اعتراف اغتشاش‌گران سوری به وابستگی

امروز سه تن از اغتشاش‌گران سوری در مصاحبه با تلویزیون دولتی سوریه به وابستگی به گروه‌های خارجی اعتراف کردند.

شبکه ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ناولبانون، امروز سه تن از اغتشاش‌گران سوری در مصاحبه با تلویزیون دولتی سوریه به وابستگی به گروه‌های خارجی اعتراف کردند.
این سه نفر اعتراف کرده‌اند که از خارج از مرزهای سوریه امکانات و سلاح دریافت می‌کرده‌اند تا آتش آشوب‌ها را در این کشور شعله‌ور نگاه دارند.
بر اساس این گزارش، یکی از نمایندگان پارلمان لبنان که احتمالا از جبهه مخالفان جریان مقاومت است، در تهیه پول و سلاح برای مخالفین دولت سوریه دست داشته است.
وزارت کشور سوریه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده است که نقش برخی کشورهای خارجی در آشوب‌های اخیر کاملا روشن است. پیش‌تر نیز برخی منابع خبری از توطئه عربستان سعودی و برخی مقامات اردنی بر ضد دولت سوریه خبر داده بودند.
رسانه‌های غربی در تلاش‌اند آشوب های اخیر سوریه را قیامی دموکراسی‌خواهانه جلوه دهند اما مقامات سوریه بر تبهکار بودن جریان‌های آشوب‌طلب در این کشور و وابستگی آنها به خارج تاکید دارند.

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ فارین پالسی:فتنه 89، ناکامی بزرگ اوباما

فارین پالسی:فتنه 89، ناکامی بزرگ اوباما                                                                   

فارین پالیسی در آخرین مقاله خود به سیاست های داخلی و خارجی شکست خورده اوباما در دو سال اخیر پرداخت و از فتنه 89 به عنوان یکی از آنها

 
فارین پالیسی در آخرین مقاله خود به سیاست های داخلی و خارجی شکست خورده اوباما در دو سال اخیر پرداخت و از فتنه 89 به عنوان یکی از آنها یاد کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از نشریه فارین پالیسی؛ ویل اینبودن در این مقاله می‌نویسد: پس از شکست دکترین اوباما در ایران و عدم حمایت تهران از آغاز مجدد روابط دو جانبه با آمریکا، جریان سبز (فتنه) به اوباما روی آورد.
وی افزود: شکست این جریان یکی از ناکامی های بزرگ اوباما در دوره ریاست جمهوری اش محسوب می‌شود که او از این فرصت ارزشمند به خوبی بهره مند نشد.
فارین پالیسی در ادامه می‌نویسد: اوباما اکنون به سیاست دیگری در قبال ایران روی آورده و آن سیاست فشار است ولی به نظر می رسد این سیاست نیز پاسخگو نبوده و شکست بخورد.
در ادامه این مقاله از بهار جهان عرب، شکست مذاکرات صلح خاورمیانه، کاهش روابط دیپلماتیک با چین و کاهش روابط آمریکای لاتین به ویژه ونزوئلا با ایالات متحده به عنوان دیگر سیاست های خارجی شکست خورده اوباما در دوره ریاست جمهوری اش یاد می شود.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ اعضای یک گروه تروریستی در سوریه دستگیر شدند

اعضای یک گروه تروریستی در سوریه دستگیر شدند

 

سوریه می‌گوید اعضای یک گروه تروریستی را که قصد داشته‌اند با اقدامات خرابکارانه خود، کشور را به ناآرامی بکشانند، دستگیر کرده است. به گفته مقامات سوریه، سازمان‌های خارجی با ارائه کمک‌‌های مالی و نظامی به این گروه، برای ایجاد ناآرامی در این کشور تلاش می‌کردند.

  انس الکنج، رئیس این گروه اعتراف کرده است که از این سازمان ها برای "تحریک مردم به برگزاری تظاهرات به‌ویژه در مقابل مسجد اموی در شهر دمشق، پایتخت سوریه، و در شهرهای درعا، لازقیه و بانیاس" دستوراتی دریافت کرده است. 

الکنج می‌گوید، دستور داشته است تا از مهمات جنگی استفاده کند و بر روی معترضان آتش بگشاید. 

وی هدف از این اقدام را متشنج نشان‌دادن فضای کشور دانسته و گفته است، سعی داشته اند به مردم بقبولانند که نیروهای امنیتی به معترضان شلیک کرده‌اند. 

به گفته الکنج گروه‌های دیگری نیز در این کشور به اقدامات مشابهی دست زده‌اند. 

اعضای‌دیگر این گروه نیز در اعترافات خود گفته اند که تسلیحات مختلفی در اختیارشان قرار گرفته بوده و برای استفاده از این تسلیحات آموزش نیز دیده‌اند. 

مقادیر بی‌شماری تجهیزات نظامی از جمله اسلحه، نارنجک دستی و تفنگ‌های خودکار از این گروه ضبط شده است. 

سوریه از اواسط ماه مارس 2011 میلادی (اسفند 1389) شاهد اعتراضاتی بوده است که به خشونت گراییده و در جریان آن عده‌ای کشته شده‌اند. 

دمشق هرگونه اتهام درباره تیراندازی نیروهای امنیتی به سوی معترضان را رد و تاکید کرده است این نیروها دستور اکید داشته‌اند به هیچ وجه به غیرنظامیان شلیک نکنند.

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ نوازنده موسیقی رپ در آمریکا از نوازندگی کناره­گیری کرد

به گزارش القاهرنت، ممعروف به ((ناپلئون)) نوازنده موسیقی رپ در آمریکا - که از نوازندگی کناره­گیری کرده است- تصمیم گرفت تمام تلاش خود را برای دعوت مردم بخصوص جوانان آمریکا و اروپا به دین اسلام متوجه نماید.

یاسین فعالیت خود را با ایراد یک سخنرانی در کنفرانسی در مقابل هزار تن از جوانان مسلمان در ضمن فعالیت کنفرانس اسلامی در هلند شروع نمود، وی در این سخنرانی جوانان را به دوری از لذت­های حرام -که سبب حرمان آنان از سعادت حقیقی و دوری از پروردگارشان می­گردد- دعوت نمود.

یاسین گفت: علی رغم شهرت گسترده­ و ثروت و سرمایه­ای که در راه نوازندگی به دست آورده­ام، اما سعادت حقیقی را تنها در دین اسلام – که نه سال است به آن گرویده­ام- پیدا کرده­ام.

یاسین افزود:قبل از مسلمان شدنم به دنبال سعادت واقعی می­گشتم، و بر این باور بودم که کالاهای دنیوی سعادت را برایم به ارمغان می­آورد، تا این­که در انتها به دین اسلام راه یافتم و سعادت واقعی خویش را در آن یافتم. هرکس به دین اسلام راه یابد به زودی احساس فخر و عزت نفس خواهد نمود.

یاسین در ادامه افزود: در جهان کسانی هستند که عمداً می­خواهند چهره­ای خشن و ناپسند از اسلام به مردم نشان دهند،لذا بر هر مسلمانی واجب است که با رفتار و برخوردهایش تصویری زیبا از دین اسلام را ارائه نماید تا این­که به عنوان الگو و سرمشقی برای دیگران باشد.

و گفت: بر ما واجب می­گردد در مقابل تبلیغات غرب و مخاطب قرار دادن عقل­های مردم در کشورهای غربی روبرو شده و تصویری واقعی از دین اسلام را به آنان ارائه نماییم.

لازم به ذکر است که یاسین اقامت در کشور عربستان سعودی را انتخاب کرده تا آن را مرکز دعوت خویش قرار دهد.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ یکی از بازیکنان مشهور فوتبال مسلمان شد

یکی از بازیکنان مشهور فوتبال مسلمان شدنیناد یفتیتش بازیکن مشهور فوتبال صربستان

در یک جشن بزرگ نیناد یفتیتش بازیکن مشهور فوتبال صربستان از باشگاه ستاره ی سرغ بلگراد، خبر مسلمان شدنش را اعلام کرد. واعلام کرد نام جدیدش یوسف می باشد.

جشن شبی با قرآن هفته ی پیش در شهر " Zofingen" در اتریش برگزار شده بود وحافظان وقاریان قرآن از سراسر جهان در این جشن شرکت کرده بودند وبیش از 2 هزار نفر از مسلمانان ساکن اتریش که اکثرا اهل بوسنی هستند در این جشن شرکت داشتند که یوسف اسلام خود را اظهار نمود.

یوسف دلیل مسلمان شدن خود را این گونه توضیح داد: من بارها وبارها قرآن را خواندم، قرآن به من آرامش می داد و بسیار روی من تأثیر می گذاشت ومی دیدم که کلامش با روح و روان من سازگار بوده وبسیار خوشحالم از اینکه مسلمان شده ام.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ آرایش انتخاباتی همراهان سابق فتنه و فراموشی "شرط" نظام

چهره‌ها و گروه‌های اصلاح‌طلب در شرایطی در حال رایزنی انتخاباتی و برگزاری جلسات پی‌درپی در راستای انتخابات مجلس نهم در اسفند ماه امسال هستند که بسیاری از آنان در جریان فتنه 88 یا از آن حمایت کرده و یا در برابر هجمه به نظام سکوت کرده‌اند.http://www.inn.ir/iran_media/image/2009/06/195170609_orig.jpg

نهضت سبزنبوی
به نقل ازشبکه ایران - بر طبق اعلام رسمی مسئولان وزارت کشور، انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی 12 اسفندماه امسال برگزار خواهد شد؛ این اولین انتخابات پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم و فتنه محسوب می شود.

اگرچه همواره با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ها، ناظران سیاسی منتظر شکل گرفتن آرایش انتخاباتی جناح های مختلف کشور و مواضع علنی سران جریان ها هستند اما حوادث سال 88 سبب شده تا آرایش انتخاباتی امسال تغییرات محسوسی را تجربه کند.

تاثیر همین واقعیت حتی در فاصله 12 ماه تا انتخابات هم در رفتار احزاب و سیاسیون همسو با جریان آشوب قابل تشخیص است.

یک روایت معتبر از رویکرد اصلاح‌طلبان

در جریان آشوب‌های خیابانی سال 88، اگرچه تمامی جریانات ضدانقلاب و اپوزیسیون خارجی و همچنین کشورهای بیگانه و مخالفان جمهوری اسلامی ایران حضوری بسیار پررنگ و موثر داشتند و زمینه‌ساز حوادثی مانند حرمت‌شکنی روز عاشورا و همچنین توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران شدند اما تمامی این جریانات حول محور گروه‌های سیاسی موسوم به اصلاحات در داخل ایران فعالیت می‌کردند.

این محوریت از آنجا ناشی شده بود که دو نامزد طیف اصلاح‌طلب که نتوانستند رای مردم برای کسب عنوان ریاست جمهوری را جلب کنند، پس از اعلام نتایج انتخابات دست به طراحی اجرای پروژه‌های فشار سیاسی و آشوب های خیابانی زدند تا بتوانند با طرح مساله غیرواقعی تقلب در انتخابات، ناکامی خود را پنهان کنند.

تقریبا اغلب گروه ها و شخصیت های اصلاح طلب هم از این آشوب ها حمایت و حتی در تقویت و هدایت آن نقش آفرینی کردند.

گرچه با آشکار شدن پشت پرده آشوب ها و منشا غربی آن، عده ای از اصلاح طلب ها راه خود را از جریان آشوب جدا و از آن اعلام برائت کردند اما سایرین نه تنها نسبت به آن ابراز برائت نکردند بلکه همراهی با این جریان را مایه افتخار خود نیز عنوان کردند.

احزاب مشارکت، سازمان مجاهدین انقلاب، مجمع روحانیون مبارز، کارگزاران و اعتماد ملی از جمله شناخته‌شده‌ترین گروه‌هایی بودند که به گفته فعالان سیاسی در پازل سناریوی انقلاب مخملی علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت کردند.

آنان به دنبال آن بودند تا با اجرای نظریه «فشار از پایین، چانه‌زنی از بالا»، خواسته های غیرقانونی خود را به نظام تحمیل و با کسب قدرت سیاسی شکست در انتخابات را جبران کنند.

با این حال، کنار رفتن پرده های تبلیغاتی و شفاف شدن چهره جریان فتنه بویژه در جریان وقایعی چون دادن شعار به نفع آمریکا و رژیم صهیونیستی در روز قدس و 13 آبان، هتک حرمت امام راحل و جسارت به روز عاشورا به ریزش شدید هواداران این جریان و زمین گیر شدن آن شد.

همچنین راهپیمایی ده ها میلیونی مردم در 9 دی و 22 بهمن 88 نه تنها آشوب ها را از خیابان ها برچید که جریان آشوب را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشت.

البته اجرای برنامه آشوب اسرائیلی روز 25 بهمن 89 عملا نشان داد که از جریان فتنه سابق تنها عده ای ضدانقلاب باقی مانده است.

اعلام برائت

پس از ناکامی های مختلف جریان آشوب و آگاهی قطعی از اینکه این جریان دیگر جایگاهی در جامعه ندارد، برخی فعالان این طیف کوشیدند با انجام مصاحبه هایی راه خود را از آن جدا اعلام کنند و زمینه را برای بازگشت خود به عرصه سیاسی کشور فراهم کند.

اعلام برائت از جریان آشوب از سوی کسانی چون حسن روحانی، برخی اعضای فراکسیون اقلیت که همراه فتنه بودند، در همین راستا ارزیابی شد.

با این حال طیف دیگر اصلاح طلبان که نقش بارزی در جریان آشوب های سال 88 داشتند، حتی حاضر به انجام چنین مصاحبه هایی هم نشدند.

به عنوان نمونه مجمع روحانیون مبارز که اتهامات مختلفی از جمله ایجاد آشوب شب 30 خرداد 88 را در کارنامه دارد، تاکنون حاضر به اعلام برائت از سران و جریان آشوب نشده که حتی بخشی از اعضای مجمع همچنان حامی آن محسوب می شوند.

با این وجود، این عده و برخی دیگر از اصلاح طلبان تندرو با اتخاذ تاکتیک فرار به جلو فعالیت انتخاباتی خود را با هدف شرکت فعال در انتخابات مجلس نهم کلید زده و درصدد تعیین گزینه های مناسب کاندیداتوری هستند!

به همین دلیل موضوع "ابراز برائت رسمی از جریان آشوب" بار دیگر در فضای سیاسی مطرح شده است.

کار‌شناسان سیاسی معتقدند با توجه به تنفر عمومی جامعه نسبت به سران فتنه، اگر همراهان سابق آنان خواستار فعالیت سیاسی در چارچوب نظام هستند، حتما باید از سران و جریان آشوب دوری و این موضوع را هم رسما اعلام کنند.

شرط حضور در انتخابات

البته عدم امکان حضور و شرکت اصلاح‌طلبانی که خط خود را از آشوب‌طلبان جدا نکرده و نسبت به آنان اعلام موضع صریح و شفاف نداشته‌اند، در همان سال 88 از سوی رهبر معظم انقلاب بیان شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درآذرماه آن سال و در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان فرمودند کسانی که حاضر نیستند قانون و رای مردم را قبول کنند، در واقع دارند خودشان را از یک کشتی نجات - که نظام اسلامی است - بیرون می‌اندازند و صلاحیت حضور در چارچوب نظام اسلامی را از دست می دهند که از دست داده‌اند.

بر همین اساس بود که فعالان سیاسی و نمایندگان مجلس پس از این سخنان رهبر انقلاب، صراحتا از خروج اکثر افراد و گروه های اصلاح طلب از فضای فعالیت درون نظام خبر دادند و تنها راه بازگشت این افراد را اعلام برائت رسمی از جریان آشوب و جبران گذشته عنوان کرده اند.

به عنوان نمونه، حجت الاسلام حسن سبحانی نیا، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به شبکه ایران گفت که "جمهوریت و اسلامیت از لوازم نظام ماست و هر کسی این دو را زیر سوال ببرد موجبات حذف خود را پدید آورده است. رهبر معظم انقلاب با روشن ساختن مسیر، این هشدار را از مدت‌ها قبل به سران فتنه و قانون‌گریزان دادند که اگر رای اکثریت را نپذیرند صلاحیت ماندن در نظام را از دست می‌دهند.

حجت الاسلام محمد غروی، عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم عنوان کرد "ممکن است کسانی اعتراضاتی داشته باشند که این در چارچوب قانون قابل پیگیری است ولیکن آن دسته از افرادی که هم قانون را زیر سوال بردند و هم اصل نظام را صلاحیت حضور در نظام را ندارند."

حدود یک سال پیش هم 212 نماینده مجلس در بیانیه ای تاکید کردند: "کسانی که از ملت بریده‌اند و به دشمنان ملت پیوسته‌اند باید بدانند که صلاحیت همراهی با کاروان انقلاب اسلامی را از دست داده‌اند مگر آنکه از کج راهه‌ای که تاکنون طی کرده‌اند به صراط مستقیم انقلاب اسلامی باز گردند."

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ از امام زمان‌(عج) برای اهداف سیاسی استفاده نشود

 آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی:

امام زمان (عج) خط قرمز ماست/از امام زمان‌(عج) برای اهداف سیاسی استفاده نشود

حضرت آیت الله مکارم‌شیرازی با بیان این‌که نباید از وجود مقدس امام عصر (عج) برای اهداف سیاسی استفاده شود گفتند: اخباری به دست ما رسیده که قرار است سی‌دی دومی در خصوص ظهور حضرت مهدی (عج) و در همان مسیر سی‌دی اول تولید شود که امیدواریم دستگاه قضایی اجازه ندهد اعتقادات ما آسیب ببیند.
  معظم‌له در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به مستند ظهور بسیار نزدیک است، اظهار داشتند: در زمانی زندگی می‌کنیم که دشمنان از خارج در صدد هستند که بر پایه‌های اعتقادی ما ضربه بزنند و متاسفانه برخی از افراد بی‌اطلاع هم از داخل همین کار را می‌کنند.
حضرت آیت الله مکارم‌شیرازی افزودند: کشیشی در کلیسایی که تنها 50 عضو دارد قرآن را جلوی چشم دوربین‌ها محاکمه و آتش می‌زنند که خوب این از دیوانگی است.
این مرجع تقلید اضافه کردند: در آن مملکت در مقابل این کار سکوت می‌شود و متاسفانه کلیساها نیز در مقابل این حرکت واکنشی نشان نمی‌دهند.
ایشان در ادامه خاطرنشان کردند: ما مسلمانان هم گرفتار اختلافات داخلی خودمان هستیم و برخی افراد از داخل کشور از پایه‌های اعتقادی مردم و از امام زمان‌(عج) سوء استفاده می‌کنند.
حضرت آیت الله مکارم‌شیرازی تصریح کردند: متاسفانه انتظار حضرت قائم‌(عج) را ابزار اهداف و مسایل سیاسی مورد نظر خود کرده‌اند و اگر ثابت شود که این حرف‌ها درست نبوده مردم فردا می‌گویند بحث انتظار از اصل درست نبوده است.
معظم‌له گفتند: امام زمان‌(عج) خط قرمز ماست و نباید از وجود مقدسش برای رسیدن به اهداف سیاسی استفاده شود.
این مرجع تقلید تاکید کردند: ما باید نسبت به مسئله امام زمان‌(عج) و بحث انتظار حساس باشیم و باعث شویم که اعتقادات مردم روز به روز نسبت به این مسئله بیشتر شود.
ایشان اضافه کردند: باید روز به روز منتظر ظهور امام زمان‌(عج) باشیم اما تعیین وقت به اعتقادات مردم بسیار ضربه می‌زند.
حضرت آیت الله مکارم‌شیرازی با اشاره به تولید کنندگان سی‌دی مستند ظهور بسیار نزدیک است ابراز داشتند: حالا افرادی، با اطلاع‌ یا بی‌اطلاع دست به این کار‌ها می‌زنند و من نمی‌توانم قضاوتی در این مورد داشته باشم.
معظم‌له افزودند: در بیرون از مملکت برای ضربه زدن به اعتقادات مسلمانان قرآن آتش می‌زنند در داخل کشور هم اینگونه با اعتقادات مردم بازی می‌شود.
این مرجع تقلید تصریح کردند: اخباری به دست ما رسیده که سی‌دی دومی در همین مسیر قرار است تولید شود که امیدواریم دستگاه قضایی مراقب این مسایل باشد.
معظم‌له افزودند: رییس قوه قضائیه و دادستان کل کشور وظیفشان این است که اجازه ندهند اعتقادات ما که خط قرمز ماست آسیب ببیند و قطعا اگر برخورد مناسبی در این خصوص صورت بگیرد جلوی این کارها گرفته خواهد شد.
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ کروبی هفته‌ای 3 بار استخر می‌رود!

کروبی هفته‌ای 3 بار استخر می‌رود!

در حالی که سایت‌های جریان فتنه در اخبار متعددی از تحت فشار بودن مهدی کروبی خبر می‌دهند، اخبار دریافتی بیانگر آن است که وی همچنان برنامه‌های سابق خود را براساس روال از قبل طراحی شده انجام می‌دهد.

شنیده شده مهدی کروبی در هفته بین ۲ تا ۳ بار به استخر رفته و سایر وسایل تفریحی وی نیز مثل سابق در اختیار وی می‌باشد و رفت و آمد خانوادگی نیز بر عکس ادعاهای مطروحه کاملا آزاد و راحت در حال انجام شدن است و فرزندان وی و اقوامش با آرامش به منزل نامبرده رفت و آمد می‌کنند.

نکته دیگر این که وی تنها برنامه‌ای را که در اختیار ندارد، تماشای شبکه‌های ماهواره‌ای بوده که نسبت به این مساله گلایه دارد. کروبی فقط در خانه هم اکنون شاهد شبکه‌های سیمای جمهوری اسلامی است!
حماسه نیوز به گزارش «ندای انقلاب»
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ مردم عربستان هم هوادار ایرانند اینها را چه کنیم؟

نویسنده نزدیک به آل سعود: مردم عربستان هم هوادار ایرانند اینها را چه کنیم؟!
یک نویسنده عربستانی از این که ایران نفوذی روزافزون در این کشورها پیدا کرده و این نفوذ حتی به درون خانه ها کشیده شده به شدت ابراز نگرانی کرد.
سمر المقرن که یک نویسنده وابسته به حکومت سعودی است در روزنامه الجزیره عربستان نوشت: «هر روزنامه انتقادآمیزی به من و کسانی که ایران و سیاست های صفوی مآبانه این کشور را رد می کنند می رسد مرا به ضدیت با شیعه متهم می کنند و به شدت از انقلاب بحرین دفاع می کنند. این افراد بیش از شهروندان نظام ایران از این کشور دفاع می کنند. حتی یکی از این افراد درباره سیدحسن نصرالله نظامی ایران گفته بود هر کسی که منتقد سیدحسن نصرالله است باید سرزنش شود.»
وی سپس با اشاره به این که افرادی هر روزه از نظام ایران و وابستگان آن حمایت می کنند، نوشته است «ظاهرا از دست حکومت برای کنترل این روند کاری ساخته نیست».
حکومت سعودی برای جلوگیری از قیام مردم این کشور که اعم از شیعه و سنی مدت هاست از ظلم چند دهه ای آنها به ستوه آمده اند دست به سرکوبگری های وحشیانه ای زده ولی امثال این مقاله که به قلم جیره خواران آل سعود نوشته شده نشان می دهد سرکوب قادر به مهار خشم فروخورده مردم نخواهد بود.
المقرن در بخش دیگری از مقاله خود آورده است: «ما شاهد این هستیم که شهروندانی از کشور ما عربستان به نفع ایران و نظامیان آن شعار می دهند. این افراد در رسانه ها نمی توانند به صراحت از ایران دفاع کنند بلکه از اینترنت برای انتشار افکار ویرانگر خود علیه عربستان استفاده می کنند.»
این نویسنده سعودی ادامه داد: «حتی برخی تلاش می کنند از حق ایران در نام فارسی خلیج فارس دفاع کنند. چنین افکار خطرناکی بیانگر وجود خط فکری در داخل جامعه ما است. این افکاری است که بزرگ ترین و خطرناک ترین دشمن ما در منطقه رواج می دهد.»
برخی تحلیلگران عقیده دارند با توجه به این که جنایت آل سعود اخیرا از مرزهای این کشور فراتر رفته و به سرزمین هایی مانند بحرین هم رسیده است، تنفر از این رژیم به زودی به یک «پدیده منطقه ای» تبدیل خواهد شد.

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ حمله حامیان فتنه به بنرهای اخراجی ها3

حمله حامیان فتنه به بنرهای اخراجی ها3

 فارس:«اخراجی‌ها 3» به همت بسیج دانشجویی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران از ساعت 11 تا 13 روز دوشنبه در تالار الغدیر این دانشکده اکران شد.

این اولین اکران فیلم «اخراجی‌ها 3» در یکی از دانشگاه‌های کشور است که با استقبال پرشور دانشجویان دانشگاه تهران مواجه شد، به طوری که مسئولان برگزاری این فیلم مجبور شدند تا 500 بلیت بفروشند، در حالی که ظرفیت سالن الغدیر دانشکده مدیریت دانشگاه تهران تنها 400 نفر است و در نتیجه برخی از دانشجویان به صورت ایستاده به تماشای این فیلم پرداختند.

از نکات حاشیه‌ای این بود که طی روزهای گذشته عده انگشت‌شماری از حامیان فتنه در دانشگاه تهران، پوسترهای تبلیغاتی پخش این فیلم را از بردهای دانشگاه کنده و پاره می‌کردند و حتی بنرهای پخش این فیلم را نیز دزدیدند.

با وجود این کارشکنی‌ها اکران این فیلم در دانشگاه تهران با استقبال پرشور دانشجویان مواجه شد و در بخش‌هایی از این فیلم که علیه سران فتنه مطالبی عنوان می‌شد دانشجویان به تشویق می‌‌پرداختند.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ مشاوران مخفی موسوی

یک کاریکاتوریست حامی جریان آشوب، افرادی که خود را مسئولان شورایی موسوم به «راه سبز امید» می‌دانند، به تمسخر گرفته و ضمن ترسو خواندن آنان، از هویت مخفی این افراد انتقاد کرده است.
بروز اختلاف گسترده میان اعضای جریان ضدانقلاب در خارج از کشور که در ماه‌های اخیر وارد فاز جدیدی شده بود، اخیرا رنگ و بوی تندتری به خود گرفته و طیف‌های مختلف این جریان را به تمسخر یکدیگر واداشته است.

 در همین راستا، «ن.ک» کاریکاتوریست سابق روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب که در اوایل راه‌اندازی سایتی در کانادا، جزو حامیان میرحسین موسوی و جریان فتنه 88 بود، بعد از چندی با ناامیدی از این جریان و اذعان به مرگ آن، به تمسخر و نقد سران فتنه روی آورد.

وی در جدیدترین کارتون خود، افرادی که خود را مسئولان شورایی موسوم به «راه سبز امید» می‌دانند، به تمسخر گرفته و ضمن ترسو خواندن آنان، از هویت مخفی این افراد انتقاد کرده است؛ موضوعی که با توجه به حضور آنان در کشورهای اروپایی و همچنین آمریکا، نشان از هراس انان از افشای هویتشان عنوان شده است.

گفتنی است شورای موسوم به راه سبز امید پس از آن تشکیل شد که با قطع ارتباط سران فتنه در داخل کشور با اپوزیسیون خارجی، جریان ضدانقلاب به یک کانال ارتباطی برای هماهنگی و سازماندهی آشوبگران احتیاج داشت.

به همین منظور جمعی از مشاوران میرحسین موسوی و مهدی کروبی در اروپا و آمریکا نظیر ارشیر امیرارجمند (در فرانسه) و مجتبی واحدی (در انگلیس) اقدام به راه‌اندازی این گروه کردند تا بتوانند به عنوان نمایندگان این افراد به مصاحبه با رسانه‌های خارجی و مخالف جمهوری اسلامی ایران بپردازند.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ احتیاط! دستمال‌های مربوط اعتیاد آور چیست؟

احتیاط! دستمال‌های مربوط اعتیاد آور چیست؟

دستمال‌های مرطوب که قرار بود پوست چهره دختر جوانی را زیباتر کند وی را به دام اعتیادی مرموز گرفتار کرد.

به گزارش جهان نیوز، این دختر دانشجو وقتی زن ناشناسی ادعا کرد برای از بین بردن جوش و لک صورتش دستمال‌های معجزه‌گری را می‌تواند به وی بدهد خیلی زود اغفال شد. چندی پیش دختر جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۴۸ انقلاب تهران ماجرای عجیبی را پیش روی پلیس قرار داد که تازگی داشت. دختر ۲۱ ساله در تحقیقات گفت: «می‌خواستم به دانشگاه بروم که سوار اتوبوس شدم. زن جوانی که در صندلی کناری‌ام نشسته بود خیلی باکلاس و شیک به نظر می‌رسید، دیدم که به صورتم خیره شده است تا اینکه لبخندی زد و سرصحبت را باز کرد.

وقتی شنیدم که با یک پزشک پوست آشناست و دستمال مرطوبی سراغ دارد که باعث از بین رفتن لک و جوش صورتم می‌شود خوشحال شدم. می‌گفت دستمال‌ها بی‌خطر هستند و هر شب باید آن را روی صورتم بگذارم تا پوستم ترمیم شود. «فریماه» همان لحظه یک سری دستمال مرطوب به من داد و خواست شماره موبایلش را داشته باشم و اگر دستمال‌ها تاثیر خوبی روی صورتم گذاشتند با وی تماس بگیرم تا سفارش بدهد از اروپا برایم بیاورند. همان شب دستمال مرطوب را روی صورتم گذاشتم.

حس خوبی به من دست داد. از آن به بعد هر شب این کار را می‌کردم. یک هفته نشده بود که با فریماه تماس گرفتم و بسته جدیدی از دستمال‌ها را سفارش دادم. همدیگر را دیدیم و او با گرفتن ۲۰ هزار تومان دستمال‌ها را به من فروخت».

دختر دانشجو افزود: «هر شب مرتب دستمال‌ها را استفاده می‌کردم و اگر آنها را به صورتم نمی‌گذاشتم نمی‌توانستم بخوابم و نیمه‌های شب از خواب می‌پریدم. اصلا تصور نمی‌کردم که معتاد دستمال‌ها شده‌ام. رفته رفته وقتی از دستمال‌ها استفاده نمی‌کردم خمار و خواب‌آلود می‌شدم. خواهرم که از نزدیک شرایط من را دنبال می‌کرد ترسیده بود، طوری حرف می‌زد که انگار مطمئن است من مواد مصرف می‌کنم اما نمی‌پذیرفتم. هر بار با فریماه تماس می‌گرفتم قیمت دستمال‌ها را چندین برابر بالا می‌برد.
 
سومین بار بود که ۱۰۰ هزار تومان خواست، ناچار بودم بپردازم. هر هفته وقتی با فریماه تماس می‌گرفتم چون می‌دانست وابستگی شدیدی به دستمال‌ها دارم قیمت را بالاتر می‌برد. خواهرم که بیشتر متوجه رفتارها و بی‌تابی‌های من شده بود خانواده را در جریان قرار داد. اصرار داشتند آزمایش بدهم. من تصور نمی‌کردم چنین جواب عجیبی بشنوم، به خاطر همین پذیرفتم و آزمایش دادم. نتیجه باورنکردنی بود.
 
در خون من یک نوع ماده مخدر به نام «ال‌سی‌من» وجود داشت که از راه پوست و دستمال‌های مرطوب من را معتاد کرده بود. وقتی با فریماه تماس گرفتم و شنید می‌دانم چه بلایی بر سر من آورده است تماس را قطع کرد و از آن به بعد گوشی‌اش خاموش است. من از این زن که می‌تواند دخترهای دیگر را نیز فریب دهد، شکایت دارم».

ماموران با شنیدن ادعاهای دختر دانشجو به بررسی‌های تخصصی دست زدند و پی بردند «ال‌سی‌من» یک نوع ماده مخدر سوییسی بوده و از طریق اروپا وارد ایران شده است. ماموران دریافتند که فریماه با اطلاع از اینکه دستمال‌ها اعتیاد‌آور هستند، سوار اتوبوس‌ یا مترو به جذب مشتری از میان دختران جوان پرداخته و با استفاده از عدم آگاهی آنان به خطری که در پیش دارند ابتدا با قیمت‌های پایین دستمال‌های «ال‌سی‌من» را در اختیارشان گذاشته سپس با اعتیاد طعمه‌هایش پول زیادی به جیب می‌زند.

تحقیقات در این باره که آیا باند سازمان‌یافته‌ای به چنین اقدام خاموشی دست می‌زند ادامه دارد.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ پارتی شبانه بازیگران به بهانه سیزده به در

در حالی که این فرد با استفاده از ارتباطات خود در حوزه سینما این پارتی را به صورت مختلط ترتیب داده بود بسیاری از بازیگران و ستارگان سینما با حضور در این مراسم به سرو مشروبات الکلی پرداختند و برخی از آن ها بقدری در این کار افراط کردند که پیشنهادات بی شرمانه ای به برخی از حاضرین ارائه کردند.

موضوع وجود ابتذال در سینمای ایران و مسائل مختلفی که در پشت صحنه تولید فیلم های و سریال های تلویزیونی صورت می گیرد بحث تازه و جدید نیست چرا که سال هاست بسیاری از مسئولین فرهنگی کشورمان و حتی بسیاری از نیروهای ارزشی فعال در حوزه سینما و تلویزیون از این قضیه رنج می برند . ابتذالی که در واقع پای آن در سینمای اصلاحات  به هنر کشور باز شد و متاسفانه روز به روز در این حوزه جای خودش را باز کرد . امروز اگر سری به پشت صحنه بسیاری از تولیدات سینمایی بزنید متاسفانه شاهد صحنه های رقت انگیزی می شوید که جای گفتنش هم نیست اما این ابتذال تا جایی پیش رفته است که حتی پرویز پرستویی بازیگر برجسته و خوش فکر سینما هم به تازگی در گفت و گویی تاکید کرده است که متاسفانه وضعیت روابط بین نیروهای سینما آقدر نامناسب شده است که ترجیح میدهم که دیگر فیلمی را کار نکنم.

حماسه نیوز به گزارش بولتن نیوز : اخیرا یکی از عناصر فعال سینما که اتفاقا در بسیاری از پروژه های سینمایی هم حضور فعالی دارد به بهانه روز سیزده به در در ویلای شخصی خود در جاجرود اقدام به برپایی پارتی آن هم به سبک دیسکوهای غربی نموده است . (م.م) که برای این مراسم خود از بسیاری از بازیگران و چهره های مطرح سینما دعوت کرده بود با تهیه مقدار قابل توجهی مشروبات الکلی که اخبار دریافتی حکایت از قیمت چندین میلیونی این مشروبات می کند مراسم رقص و آواز را در ویلای خود ترتیب داده است.

در حالی که این فرد با استفاده از ارتباطات خود در حوزه سینما این پارتی را به صورت مختلط ترتیب داده بود بسیاری از بازیگران و ستارگان سینما با حضور در این مراسم به سرو مشروبات الکلی پرداختند و برخی از آن ها بقدری در این کار افراط کردند که پیشنهادات بی شرمانه ای به برخی از حاضرین ارائه کردند .

اما نکته قابل در این افتضاح اخلاقی که از نخستین ساعات بعد از ظهر روز سیزده فروردین ماه تا نیمه های شب روز بعد به طول انجامید حضور کارگردان مشهور سینما و تیم بازیگران فیلم جدیدش که هم اکنون نیز روی پرده است در این پارتی شبانه بود . این کارگردان که همواره در فیلم هایش مردم ایران  را به دروغگویی متهم می کند و در فیلم های خود و به خصوص در چند فیلم اخیرش تاکید می کند که ایران جای مناسبی برای زندگی نیست در حالی در جشنواره امسال مورد توجه مسئولین معاونت سینمایی قرار می گیرد و در حالی برخی به اصطلاح روشنفکران از کارهای او حمایت کامل می کنند که سبقه حضور در چنین مراسمی را دارد و اتفاقا تیم بازیگرانش حضور فعالی نیز  در این مراسم داشته اند .

گفتنی است در این مراسم که به نوعی یک رسوایی اخلاقی برای حاضرانش به شمار می آید  پ – م، ل- ح، ش - ح ، ت-ع ،  م-ح، ل- ر، پ- د، م-ص، و برخی دیگر از فعا لین سینمایی نیز حضور داشته اند.

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ جهاد اقتصادی رؤیای اقتصاد بدون نفت را محقق می‌کند

عضو شورای علمی گروه اقتصاد پژوهشکده نظام‌های اسلامی گفت: با تحقق جهاد اقتصادی، ملت به‏جای استفاده از درآمد نفتی از نتیجه تلاش خود بهره‌مند شده و به این ترتیب وابستگی به درآمد نفتی کاهش یافته و فرهنگ مجاهدت نهادینه می‌شود.

 


حجت‌الاسلام غلامعلی معصومی‌نیا، عضو شورای علمی گروه اقتصاد پژوهشکده نظام‌های اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه فارس درباره جهاد اقتصادی اظهار داشت: «جهاد» ابعاد و عرصه‌های متفاوت دارد. یکی از عرصه‌های جهاد، اقتصادی است زمانی جهاد اقتصادی موفق خواهد شد که با جهاد فرهنگی توأم باشد.
وی افزود: یکی از مهمترین لوازم جهاد اقتصادی، فرهنگی است؛ برای موفقیت در جهاد اقتصادی نخست باید جهاد فرهنگی لازم صورت گیرد تا به موفقیت لازم در جهاد اقتصادی برسیم و لازمه این امر طراحی ارتقای فرهنگی مناسب جهاد اقتصادی است.
معصومی‌نیا در پاسخ به این پرسش که راه‌های نهادینه کردن فرهنگ اقتصادی چیست، گفت: همه متفکران، اندیشمندان، نویسندگان باید تلاش کنند؛ باور عمومی جهاد اقتصادی در کشور فراهم شود و برخی از صاحب‏نظران فرهنگی بر این باورند که فرهنگ جنبه عینی ندارد فرهنگ مجموعه‌ای از باورها، سنت‌ها و اخلاق فردی و خانوادگی است و اگر باور به جهاد نهادینه نشود زمینه‌های لازم جهاد اقتصادی فراهم نمی‌شود.
وی ادامه داد: نخبگان باید یک جامعه آرمانی را تصویر کنند و راه‌های دسترسی به آن را مشخص و تلاش کنند با توجه به فرهنگ عمومی که در جامعه ایجاد شده به تحول و جامعه آرمانی مورد نظر دست پیدا کنیم.
معصومی‌نیا گفت: به عنوان مثال فرهنگ کار و تلاش در جامعه باید نهادینه شود و بدون فرهنگ کار و تلاش جهاد اقتصادی تحقق نمی‌یابد. فرهنگ کار در ارزش‌ها و معارف دینی و عرفی نیز توصیه شده است و برای نهادینه شدن باید به صورت عملیاتی تعریف شود.
وی با اشاره به هدفمند کردن یارانه‌ها تصریح کرد: دولت‌های گذشته بسیار علاقه‌مند بودند هدفمند کردن یارانه‌ها را اجرا کنند اما از هزینه‌ها و تبعات سوء احتمالی آن می‌ترسیدند و این دولت اقدام به هدفمند کردن یارانه‌ها کرد و برای اینکه هدفمند کردن یارانه‌ها صورت گیرد اقدامات فرهنگی صورت گرفت و به این ترتیب مردم قانع شدند.
معصومی‌نیا افزود: به واسطه اقدامات فرهنگی که همه نخبگان انجام دادند مردم توجیه شدند که هدفمند کردن یارانه‌ها برای کشور لازم است و در صورت عدم اجرا تبعات بیشتری خواهیم داشت به این ترتیب هدفمند کردن یارانه‌ها ـ که پدیده مبارکی بود ـ اجرایی شد و ثابت شد با فرهنگ‌سازی و تعامل جمعی می‌توان اقدامات بزرگ را انجام داد.
عضو هیئت علمی گروه اقتصاد پژوهشکده نظام‌های اسلامی با بیان اینکه در تحقق جهاد اقتصادی باید یک تلاش جمعی صورت گیرد، خاطرنشان کرد: جهاد باید از تلاش معمول بیشتر باشد، تا جهاد صورت نگیرد جامعه به اهداف و آرمان خود دست نمی‌یابد. به عنوان مثال ملت ژاپن و کره جنوبی بعد از جنگ و خرابی گسترده با تلاش جهادگونه به اهداف خود رسیدند.
وی در پاسخ به پرسش رابطه تحقق اقتصادی و عدالت چیست، تصریح کرد: رابطه تحقق عدالت و جهاد اقتصادی به دو صورت درون‎نسلی و برون‏نسلی است. در رابطه با عدالت برون‏نسلی اگر مجاهدت اقتصادی وسیعی صورت گیرد موجب می‌شود جامعه امروز از بهره کار بهره‌مند شوند.
وی گفت: در صورت تحقق جهاد اقتصادی، فرد فرد جامعه بیشتر از خدماتی که از جامعه دریافت کرده، خدمت ارائه می‌کند و تلاش جمعی موجب رشد جامعه خواهد شد.
معصومی‌نیا ساز و کار تحقق عدالت را بیان کرد: طرح‌های نیمه‌کاره که در جامعه وجود دارد برای جامعه خسارت‌آور است و دولت برای تکمیل آن در آینده باید دو هزینه بپردازد نخست هزینه تکمیل طرح دوم هزینه استهلاک است.
وی ادامه داد: اگر جهاد در کشور مبنا قرار گیرد نتیجه‌ای حاصل می‌شود که برای عموم مردم مفید است و هزینه اجرای طرح‌های اقتصادی در ایران بالا است باید این هزینه نیز کاهش پیدا کند.
معصومی‌نیا گفت: اقتصاد در جامعه ما نفتی است و قسمت بزرگی از جامعه از مواهب نفتی بهره‌مند می‌شوند و با جهاد اقتصادی از دستاورد خود بهره‌مند شده و نتیجه این است که وابستگی به درآمد نفتی کم شده و فرهنگ مجاهدت نهادینه می‌شود. مملکت نیز با دستاورد کار اداره شده و نه با نفت؛ و به عدالت نزدیک می‌شویم و به این ترتیب از سرمایه آیندگان هزینه نمی‌کنیم.
وی در پاسخ به این پرسش که مشکلات اصلی کشور به ویژه در حوزه اقتصاد چیست، گفت: یکی از سه مشکل اصلی جامعه ایران، نبود فرهنگ تلاش است در حال حاضر جامعه ما براساس سابقه تاریخی نیز به نوعی عدم فرهنگ تلاش دچار است.
عضو شورای علمی گروه اقتصاد پژوهشکده نظام‌های اسلامی ادامه داد: مقام معظم رهبری در سالی که به نام سال الگوی اصلاح مصرف نامگذاری کردند به این مسئله که باید فرهنگ کار و تلاش در جامعه نهادینه شود اشاره کردند و عملا دیدیم اقدامی در کشور نشده است.
معصومی‌نیا در پایان خاطرنشان کرد: فرد فرد ایرانی‌ها که در کشور ایران زندگی می‌کنند به جامعه مدیون هستند و این فرهنگ که هر فرد ایرانی چه نقشی باید در آبادی کشور داشته باشد نهادینه نشده است و بدون رودربایستی باید بگویم این فرهنگ بین عموم مردم جا نیفتاده است و فرهنگ جهاد مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری باید در جامعه نهادینه شود برای اینکه مطابق مفاهیم دینی و ملی کشور به آبادانی برسد باید جهاد صورت گیرد.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ سید حسن خمینی وارد می شود

اخیرا در محافل سیاسی گروه های اصلاح طلب برخی شهرستان ها از جمله همدان شایعه شده است که گروه فتنه قصد دارد سید حسن خمینی را به عنوان نامزد مورد نظرخود وارد عرصه انتخاباتی کند.http://www.ammariyon.ir/files/fa/news/1390/1/21/5396_789.jpg

نهضت سبزنبوی به نقل از"عماریون"- اخیرا در محافل سیاسی گروه های اصلاح طلب برخی شهرستان ها از جمله همدان شایعه شده است که گروه فتنه قصد دارد سید حسن خمینی را به عنوان نامزد مورد نظرخود وارد عرصه انتخاباتی کند.
بنا بر گزارش عماریون؛ فعالان گروه فتنه تلاش دارند در یک فضاسازی اغفال کننده با هدف گمراه کردن افکار عمومی و اصحاب رسانه وسیاست، ابتدا فرد دیگری را به عنوان خود در انتخابات آتی ریاست جمهوری معرفی کنند، اما در پنهان تمامی تلاش و نیروهای خود را برای پیروزی سید حسن خمینی در رقابت انتخاباتی به کار گیرند.
در این محفل دستور داده شده است به منظور آماده کردن فضا برای حضور سید حسن خمینی اعضای جریان فتنه باید به منظور رعایت اصل مخفی و سری و عدم شناسایی از سوی دستگاه های امنیتی و انتظامی از طریق فضای سایبری عمل می کنند.

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ روشهای جالب توهم سبز برای هک کنتور ها !

فتنه گران متوهم ظاهراقصد درمان خود را نداشته و پس از درگیری های متعدد در فضای سایبر پیرامون موسوی و کروبی با خودشان ، این بار به فکر ارائه طرح های جدید برای هک کنتور های آب و برق و گاز افتاده اند !در آخرین حرکت جالب خارج نشینان برای جو سازی علیه نظام ، مطالب مضحکی پیرامون هک کردن کنتور ها برای رایگان شدن هزینه آب و برق و گاز منتشر شده که به نوبه خود جالب است.

انتشار موارد مذکور برای هک کنتور ها جهت مقابله با طرح هدفمندی یارانه هاست، در روشهای ارائه شده به هک کنتور تلفن هم اشاره شده است و این در حالی است که  طرح هدفمندی یارانه ها تلفن را در بر نمی گیرد.
گفتنی است طرح هدفمندی یارانه ها به اعتراف ضد انقلاب علیرغم پیش بینی هایشان با همراهی مردم کاملا موفق اجرا شده و این مهم باعث شده تا آنها برای جو سازی اقدام به انتشار راهکارهای هک کنتور نمایند!
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ فعالیت تیم تبلیغات آنلاین ارتش آمریکا در خاورمیانه

شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد ارتش آمریکا برای ساخت نرم‌افزاری که به افسران ارتش این فرصت را بدهد تا بر چند شخصیت متفاوت کنترل داشته و به طور مخفیانه وارد فضای گفتگو در رسانه‌های اجتماعی شده و آن را به مسیر دلخواه سوق دهند، با شرکت Ntrepid قراردادی منعقد ساخت.

 

چند سال قبل زمانیکه خبر تشکیل"تیم 50 سانتی"، طرح ابتکاری دولت چین برای استفاده از مفسران اینترنتی در جهت ارائه نظرات موافق با سیاست‌های دولت در وبلاگ‌ها و انجمن‌های اینترنتی منتشر گردید، رسانه‌های غربی آن را به عنوان استراتژی ناموفق و شکست‌خورده جمهوری خلق چین مورد تمسخر قرار دادند.

اثبات اینکه آیا استراتژی چین موفق بوده یا خیر، کار دشواری است اما مطمئناً بسیاری از کشورها از این ایده الگوبرداری کرده‌اند بطوریکه گزارشات نشان می‌دهند این پدیده احتمالاً به زودی در روسیه نیز به اجرا در خواهد آمد.

بنا بر گزارش شبکه صداهای جهانی، وبلاگ‌نویسان روسی اخیراً از انتشار یک آگهی تبلیغاتی پرده برداشتند. موسسه‌ سفارش‌دهنده این آگهی درصدد استخدام فردی بود که روزانه حداقل70 کامنت - البته از این تعداد50 کامنت باید برای یک وبلاگ خاص باشد- برای سایت‌های اینترنتی ارسال کرده باشد.

به نظر می‌رسد که ایالات متحده آمریکا در این طرح نیز پیروز بوده است. وزارت امور خارجه نه تنها مفسران اینترنتی را استخدام می‌کند بلکه با مدیریت ستاد فرماندهی مرکزی، پروژه جدیدی با بودجه 2.75 میلیون دلار نیز در دست اجرا دارد که به منظور مقابله با آنچه افراط‌گرایی انلاین می خواند به دنبال تربیت افراد غیرواقعی به مثابه عروسک‌های خیمه‌شب بازی در فضای مجازی است.

 

 

 

"تیم 50 سانتی آمریکا"

از سال 2006، تیم عملیات دیجیتالی- گروه 10 نفره در اداره برنامه‌های اطلاعات بین‌المللی وزارت امور خارجه، با پرسه زدن در وبلاگ‌های عربی، فارسی و اردو نظرات خود را در مورد سایت‌های مختلف ثبت می‌کنند این در حالی است که آنها علناً خود را کارمند دولت آمریکا معرفی می‌نمایند.

برخلاف طرح ابتکاری چین، ‌برنامه ایالات متحده آمریکا افراد خارج از کشور را هدف می‌گیرد با این امید که تصورات غلط رایج درباره سیاست خارجی آمریکا را اصلاح نمایند.

در اواخر سال 2010، بنیاد دفاع از دموکراسی(FDD) گزارشی منتشر کرد با این مضمون که اقدامات وزارت امور خارجه در فضای مجازی برای مقابله با افراط‌گرایی در سرزمین‌های اشغالی موثر نبوده است و اقدامات آتی باید بدون درز اطلاعات و با تعداد پرسنل بیشتری انجام پذیرند. این مقاله همچنین پیشنهاد کرد که تیم عملیات دیجیتالی به عنوان یک منبع اطلاعاتی فعالیت کند.

اگرچه هیچ مدرکی برای تعیین اثربخشی مقاله بنیاد دفاع از دموکراسی بر استراتژی وزارت امور خارجه وجود ندارد، ولی ظواهر امر نشان می‌دهد که رویکرد متفاوتی در حال شکل‌گیری است.

ارتش آمریکا برای ساخت نرم‌افزاری که به افسران ارتش این فرصت را بدهد تا به طور مخفیانه وارد فضای گفتگو در رسانه‌های اجتماعی شده و آن را به مسیر دلخواه سوق دهند، با شرکت Ntrepid قراردادی منعقد ساخت.

 

خیمه‌شب بازی ماهرانه

این عملیات با مدیریت ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا(سنت کام)- بر کلیه عملیات‌های مسلح آمریکا در خاورمیانه و آسیای مرکزی نظارت دارد- به افسران ارتش این امکان را می‌دهد تا بر 10 شخصیت متفاوت و واقعی کنترل داشته که می‌توانند در هر نقطه از جهان سکونت داشته باشند. به گزارش روزنامه انگلیسی گاردین، فرمانده بیل اسپیکس(Bill Speaks) سخنگوی سنت کام اظهار داشت که این عملیات فقط سایت‌های انگلیسی زبان را هدف نمی‌گیرد بلکه سایت‌های هدف به زبانهای عربی‌، اردو و فارسی خواهند بود– البته نه لزوماً سایت‌هایی که در ایالات متحده آمریکا راه‌اندازی می‌شوند.

هدف این ماموریت مقابله با تبلیغات آنلاین و کلامی خشونت در فضای مجازی است زیرا مطمئناً همانگونه که انقلابیون مصر و تونس به صورت آنلاین با یکدیگر هماهنگ می‌شوند، تروریستها نیز می‌توانند از این ابزار بهره گیرند.

اگرچه سنت کام در مورد اینکه آیا اقدامات خود را با هماهنگی وزارت امور خارجه انجام می‌دهد یا خیر، هیچ‌گونه اظهارنظری ننموده است، اما تیم عملیات دیجیتالی وزارت امور خارجه به صراحت اعلام کرد که آنها به دلیل فقدان ارتباط با گروههای هدف و عدم تمایل آنها در برقراری ارتباط با نمایندگان آمریکا؛ سایت‌‌های گروههای تندرو و افراطی را هدف نمی‌گیرند.

اما آیا خلق شخصیت‌های غیرواقعی و مجعول روش مناسبی برای مقابله با اظهارات ناخوشایند است؟ و آیا پروژه 2.75 میلیون دلاری که ظاهراً از محل مالیات شهروندان تامین شده است، ارزش چنین هزینه‌ای را دارد؟

مهمتمر اینکه، آیا چنین اقداماتی موثر خواهند افتاد؟ آیا تحلیل‌گران ارتش می‌توانند از طریق انجمن‌های اینترنتی با موفقیت به درون گروههای تروریستی نفوذ کنند یا آیا وقت و دلارهای مالیات‌دهندگان باید صرف شناسایی افرادی گردد که بعید است در آینده تهدیدی برای ایالات متحده آمریکا باشند.

برای نمونه، اگر توصیه بنیاد دفاع از دموکراسی جدی گرفته شود، باید گفت که دلارهای مالیات‌دهندگان در واقع صرف دفاع از اسرائیل می‌گردد نه ایالات متحده آمریکا. با بیان عبارت مبهمی مثل "تبلیغ خشونت"، معلوم  نیست کدام شخص یا گروه مورد هدف پروژه سنت کام قرار خواهند گرفت و اینکه شهروندان آمریکا قرار است چگونه از این پروژه منتفع شوند.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ بسیاری از اعراب ایران را برنده اصلی جنگ آن کشور باعراق می دانند

اندیشکده شورای آتلانتیک گزارشی با عنوان " ایران منزوی به لحاظ استراتژیک از فرصتها برای گسترش نفوذ خود در منطقه استفاده می کند"  منتشر کرده است که اشراف در فرصتهای گذشته بخش اول این مطلب را منتشر کرد. (بخش اول این گزارش را بخوانید)اینجا

ایران و عراق

ایران و عراق که  قرن ها زندگی تحت لوای حکومت ایرانی و سپس اسلامی آنها را به یکدیگر مرتبط ساخته است، اغلب رقیب یکدیگر برای سلطه منطقه ای بوده اند و بخصوص از 1980 تا 1988 با هم وارد یک جنگ خونین شدند که یک میلیون نفر کشته یا زخمی بر جا گذاشت. بسیاری از اعراب سنی ایران را برنده اصلی حمله نیروهای تحت امر آمریکا به عراق در سال 2003 می دانند که باعث سرنگونی رژیم صدام حسین شد. بعد از این حمله، ایران نه فقط سرسخت ترین دشمن خود را در صحنه ندید بلکه همچنین موفق شد نفوذ خود را در میان گروه های شیعه ای که روابط محکمی با ایران قبل از سرنگونی صدام نداشتند، گسترش دهد. ایران از سال 2005 نقش مهمی در شکل گیری دولت های عراقی داشته است که آخرین نمونه آن کمک به نوری المالکی نخست وزیر عراق برای حفظ قدرت با وجود موفقیت بیشتر حزب سکولار العراقیه به رهبری ایاد علاوی در انتخابات مارس 2010 است. تا لحظه تنظیم این گزارش، نفوذ علاوی در حکومت عراق نامعلوم بود و تصمیم گیری عمدتا بدستان سیاستمدارانی صورت می گیرد که خود را مدیون تهران می دانند.

اما مثل مورد افغانستان، ایران باعث رنجش در میان مردم بخصوص همکیشان خود در عراق شده است که عمدتا با تاکتیک های گسترده ای صورت می گیرند که ایران با آنها زمینه را برای تشدید درگیری های قومی در عراق از سال 2004 تا 2008 فراهم کرده است .  این مساله تاثیرات بسیار بدی بر اقتصاد عراق گذاشته است. عراقی ها گاهی مجبور هستند کالاهای ایرانی را خریداری کنند در حالی که ترجیح می دهند کالاهای کشورهای دیگری را بخرند. آنها بخصوص از این مساله شکایت دارند که واردات غذاهای ایرانی عملا فرصت تجاری را از کشاورزان عراقی می گیرد. خریداران عراقی وقتی به قصابی ها مراجعه می کنند از آنها سوال می شود آیا «مرغ شیعی می خواهند یا سنی؟» (مرغ شیعی از ایران وارد می شود و از سوی یک آیت الله ایرانی در شهر مذهبی قم حلال محسوب می شود) عراقی ها همچنین از این مساله ناراحت اند که شرکت های ایرانی عملا صنعت زوار ایرانی را که بسیار درآمدزا است فقط به شهرهای مقدس شیعه مثل نجف و کربلا محدود کرده اند. (20)

ایران با گروه های مختلف شیعه همکاری کرده است و با صرف هزینه بیشتر می خواهد نفوذ خود را در عراق به حداکثر برساند. اولین شریک اصلی ایران حزب شورای عالی انقلاب اسلامی در عراق بود ـ یک سازمان متشکل از تبعیدیان عراقی که در ایران و بدست دولت این کشور در اوایل دهه 1980 شکل گرفت. وقتی این گروه ـ که در سال 2007 نامش را به شورای عالی عراق تغییر داد که این کار تاحدی با هدف کاهش وابستگی اش به ایران صورت گرفت ـ به دولت های عراق پیوست و گروه شبه نظامی خود  با نام بدر را در نیروهای مسلح جدید عراق ادغام کرد، ایران به مقتدا صدر و سپاه مهدی او نزدیک شد که اعضایش عمدتا از طبقات پائین شیعیان عراق هستند. تهران همچنین از سازمان های انشعابی دیگر صدر  موسوم به گروه های ویژه ـ یکی از آنها گروه موسوم به لیگ اهل حق است ـ حمایت کرد تا بر حملات خود بر سنی ها و نیروهای آمریکایی بیفزایند.

صدر که از نوادگان یک خانواده مذهبی شیعه معروف با متعلقاتی در ایران، عراق و لبنان است بعضا به دیده یک حسن نصرالله بالقوه جدید ـ رهبر کاریزماتیک حزب الله لبنان شریک ایران در لبنان ـ نگاه می شود. اما صدر در سال 2007 در  نبرد قدرت با شورای انقلاب اسلامی عراق شکست خورد و نیروهایش نیز در سال 2008 بدست نیروهای تحت امر مالکی و ارتش آمریکا در بصره از هم پاشیدند. او به ایران گریخت ـ از قرار معلوم برای مطالعات مذهبی تا به درجه آیت اللهی برسد اما به احتمال قوی بخاطر اینکه او به این نتیجه رسیده که نمی تواند بدون حمایت ایران دوام بیاورد. جناح او که در انتخابات قبلی توانست  40 کرسی در پارلمان جدید 325 نفری عراق بدست بیاورد تحت فشار ایران به احزاب شیعه دیگر پیوست که خواستار نخست وزیری مالکی بودند. صدر خود در 5 ژانویه 2001 در سکوت خبری بعد از سه سال حضور در ایران به نجف بازگشت اما بعد از فقط 15 روز ظاهرا بخاطر تهدیدات جدی از سوی لیگ اهل حق (21) به ایران بازگشت.

مقام های آمریکایی می گویند، ایران آنقدرها که خود مدعی است در عراق قدرتی ندارد و کشورهای دیگر از جمله ترکیه اگر به اندازه ایران در عراق قدرت نداشته باشند از آن کمتر ندارند. «مایکل کوربین»معاون مشاور وزیر خارجه آمریکا اخیرا گفت، «ایران در برخی از عرصه ها درصدد اعمال نفوذ برآمده اما شکست خورده است.» او گفت، ایرانی ها بعد از اینکه متوجه شدند تعامل با شبه نظامی نتایج عکس برای آنها داشته، به «قدرت نرم» روی آورده اند. کوربین خاطرنشان کرد، «موانعی طبیعی» وجود دارند که به ایران اجازه نفوذ در عراق را نمی دهند که این مساله ناشی از اختلافات تاریخی بین اعراب و فارس ها و خصومت دیرینه بین دو کشور از زمان جنگ ایران و عراق و اولین جنگ خلیج (فارس) است. (22)

با وجود این واقعیت که 70 درصد ارتش صدام شیعه بودند، کمتر از یک هزار نفر از عراقی ها در طول جنگ ایران و عراق از حضور در ارتش امتناع کردند.(23) ایران هنوز هواپیماهای عراقی را که در سال 1991 وقتی نیروهای ائتلافی تحت امر آمریکا نیروهای عراقی را از خاک کویت بیرون کردند در این کشور فرود آمدند، به عراق برنگردانده است. عراق هنوز غرامت جنگ هشت ساله بین دو کشور را نپرداخته است و دو کشور هنوز با یکدیگر پیمان صلح امضاء نکرده اند. در سال 2006   وقتی جنگ های قومی در عراق در اوج خود بودند ، تعداد معدودی از مردم ایران با همکیشان خود در عراق همدردی کردند. (24)  با وجود این اختلافات، ایران همچنان متنفذترین قدرت خارجی در عراق است. عراقی ها معتقدند که تاکید مالکی بر لزوم عقب نشینی 48 هزار نیروی باقیمانده آمریکا در عراق تا اواخر امسال ـ طبق توافق 2008 بین عراق و آمریکا با عنوان قرارداد جایگاه نیروها ـ همان چیزی است که ایران می خواهد. آمریکا امیدوار است حضور دیپلماتیک و نمایندگی نظامی گسترده ای در عراق داشته باشد اما گزارش اخیر سنای آمریکا حاوی سوالاتی فراوانی درباره امنیت آمریکایی ها در عراق بعد از خروج بخش اعظم ارتش آمریکا از این کشور است. (25) مقام های آمریکایی همچنین نگرانند که آیا عراق می توانند در غیاب بخش عمده نیروهای آمریکایی از مرزهای خود محافظت کنند یا خیر. اگر ایران و آمریکا درباره برنامه اتمی ایران با یکدیگر درگیر شوند، آمریکایی هایی که هنوز در عراق هستند هدف حملات تلافی جویانه ایران و گروه های طرفدارش قرار خواهند گرفت.

در نهایت اینکه وجود یک عراق قدرتمند و ثروتمند می تواند رقیبی برای ایران در رهبری منطقه ای باشد اما این شرایط در آینده نزدیک محقق نخواهد شد. یک تاثیر مهم از سرنگونی صدام تقویت نفوذ ایران در عراق و کاهش نفش عراق در بخش های مهمی از جهان عرب است که شاهد افزایش قدرت شیعیان در برابر قرن ها سلطه سنی ها است. ادغام عراق در جهان عرب یک فرایند تدریجی است که ممکن است با ناآرامی های ناشی از سرنگونی دولت های تونس و مصر که از حمایت آمریکا برخوردار بودند، مختل شود. بعید است در نشست سران اتحادیه عرب که قرار است این ماه در بغداد برگزار شود (مارس 2011) ـ نشستی که قرار است اولین نشست برای ادغام مجدد عراق به عنوان یک قدرت عرب باشدـ  مقام های ارشد کشورهای عربی حضور یابند. از سال 2007 تاکنون هیج تعامل دوجانبه ای بین ایران و عراق وجود نداشته است و بعید است تا زمانی که مناقشه اتمی بین ایران و آمریکا  حل نشده و عرصه سیاست داخلی در ایران ناآرام است ـ گفتگویی بین دو طرف شکل بگیرد.

ایران و لبنان

به گزارش اشراف در ادامه گزارش اندیشکده شورای آتلانتیک آمده است : روابط عمیق بین لبنان و ایران به قرن شانزدهم میلادی بازمی گردد ، زمانی که پادشاه صفوی در ایران تصمیم گرفت شیعه را به عنوان مذهب حکومتی در ایران گسترش دهد و در این راستا اقدام به وارد کردن روحانیان عرب ـ عمدتا از لبنان ـ کرد تا مردم ایران را با این مذهب آشنا کنند. هنوز هم خانواده روحانیان با یکدیگر روابط نزدیکی دارند: محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین ایران با یکی از خواهرزادگان امام موسی صدر روحانی کاریزماتیک ایرانی تبار ازدواج کرده است. امام موسی صدر کسی است که بخاطر ایجاد آگاهی شیعی در لبنان در اواخر 1960 و 1970 معروف است. (26) ( مقتدا صدر یکی از دایی زادگان امام صدر است)

بعد از انقلاب اسلامی 1979، ایران حضور فعال تری در لبنان داشت و از روابط مذهبی و همین طور پیوندهای سیاسی بین شخصیت های مخالف ایرانی و شبه نظامیان فلسطینی در لبنان در دهه 1970 استفاده فراوانی کرد. حزب الله لبنان بعد از حمله نظامی اسرائیل به لبنان در سال 1982 شکل گرفت، اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چندین گروه متشکل از شبه نظامیان شیعه جوان را با یکدیگر متحد کردند و به تدریج قدرتمندترین قدرت سیاسی و جناح سیاسی در لبنان را که همین حزب الله لبنان است، شکل دادند. اگر در دهه 1980 ، حزب الله عمدتا به آدم ربایی و انفجار خودروها شناخته می شد در دهه 1990 این سازمان تمرکز خود را بر خدمات اجتماعی و سیاست های پارلمانی گذاشت. حزب الله اما در عین حال وجهه خوبی از خود به عنوان «مقاومت» موفق در برابر اسرائیل بر جا گذاشت و باعث تسریع در روند عقب نشینی اسرائیل از منطقه ممنوعه در جنوب لبنان در سال 2000 شد، جایی که سربازان اسرائیل مدام در معرض حملات چریکی متعدد حزب الله قرار داشتند.

حزب الله همچنین از نظر خود در جنگ سال 2006 با اسرائیل سربلند بیرون آمد. این جنگ  بخش عمده ای از لبنان را ویران کرد اما نتوانست به رهبری حزب الله آسیبی برساند. حزب الله که بعد از حادثه ترور رفیق حریری نخست وزیر پیشین لبنان در سال 2005 در موضع تدافعی قرار گرفته بود بلافاصله به سیاست متوسل شود. تا سال 2008 بعد از نمایش قدرتی کوتاه در بیرون، حزب الله توانست جایگاه موسوم به سومین بلوک  قدرت را در کابینه لبنان بدست بیاورد که به آن این امکان را می داد تا اقدامات دولت لبنان را وتو کند. حزب الله در 12 ژانویه 2011 از این قدرت استفاده و دولت سعد حریری را بخاطر خودداری اش از پایان بخشیدن به تحقیقات سازمان ملل درباره ترور پدرش به زیر کشید.

حزب الله در حال حاضر از نجیب میقات نخست وزیر منتخب لبنان حمایت می کند با این امید که او در صورت کشیده شدن پای اعضای حزب الله به پرونده ترور رفیق حریری ، همکاری این کشور را با گروه تحقیقات سازمان ملل را قطع کند. زمانی که این اتهامات مطرح شوند، ضربه سنگینی به وجهه حزب الله و ایران در جهان عرب وارد خواهد آمد.

رابطه ایران/حزب الله یکی از مهم ترین ائتلاف های دفاعی ایران است ـ ائتلافی نه با یک بازیگر دولتی  بلکه بازیگری غیردولتی. تحلیلگران درباره میزان کنترل ایران بر فعالیت های حزب الله با یکدیگر اختلاف نظر دارند. بیشتر آنها معتقدند که حزب الله قبل از برداشتن گام های بزرگ که می تواند منطقه را وارد خشونت گسترده کند با ایران رایزنی می کند اما تاکتیک های روزانه اش را خود تعین می کند. علی فیاض رئیس مرکز مشاوره مطالعات و مستندات ، یک اتاق فکر وابسته به حزب الله در بیروت در سال 2008 گفت، حزب الله یک شریک برابر ـ اگر نه بزرگ تر در تدوین استراتژی ها در مورد جنگ اعراب و اسرائیل است. او گفت،  فرایند تصمیم گیری ایران در گرو این است که حزب الله چه مساله ای را مطرح می کند و چه مشاوره ای به رهبران ایرانی می دهد. این رابطه مثل یک خیابان دو طرفه است.» (27)

گزارش اشراف می افزاید در ادامه این گزارش تاکید شده است که ایران بودجه و تسلیحات قابل توجهی در اختیار حزب الله قرار می دهد اما گمان می رود مبالغ بیشتر عمدتا از طریق لبنانی های شیعه در تبعید در اختیار آن قرار می گیرد که محل زندگی آنها از خاورمیانه تا آفریقا و آمریکای لاتین گسترده است. حزب الله در قاچاق مواد مخدر و دیگر جنایات سازمان یافته و همین طور تجارت غیرقانونی نیز دست دارد. (28) این سازمان عمدتا بخاطر ارائه خدمات مختلف برای سنین مختلف برای شیعیان حمایت گسترده عمومی را جلب کرده است. شیعیان لبنان جامعه ای  متکثر اما به لحاظ تاریخی  سرکوب شده هستند. (29) «آنتونی کوردزمن» کارشناس نظامی و امور خاورمیانه در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی درباره روابط حزب الله و ایران و سوریه که یک مسیر ترانزیت و منبع ارسال سلاح به حزب الله است، گفت: « هر کدام از طرفین از دیگری استفاده می کند. در واقع یک ائتلاف متحد مشخص بین آنها وجود ندارد بلکه آنها صرفا مجموعه ای پیچیده از نیروهای سیاسی هستند که دور هم جمع شده اند.» (30) در عین حال، پیامد هرگونه شکست در مذاکرات صلح اسرائیل/سوریه این خواهد بود که دمشق هیچ دلیلی برای کاهش روابطش با حزب الله یا ایران نمی بیند.

سوال اصلی این است که اگر اسرائیل ـ یا آمریکا ـ بخواهد درصدد نابودی تاسیسات اتمی ایران برآید یا کار دیگری علیه ایران انجام بدهد ـ مثل حمله به ناوهای جنگی ایران که از کانال سوئز می گذرند  ـ آیا حزب الله از دهها هزار راکتی که از ایران و سوریه برای حمله به اسرائیل گرفته است، علیه اسرائیل استفاده خواهد کرد. «دیوید شنکر» کارشناس لبنان در موسسه واشنگتن برای سیاست خاورنزدیک می گوید:« رای دهندگان به حزب الله دنبال جنگ نیستند. ما نمی دانیم حزب الله بین حفظ جایگاه خود در لبنان و دفاع از ایران کدام یک را انتخاب خواهد کرد.»

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ آموزش چگونگی تبلیغ وهابیت در یک سایت ایرانی

در اینجا نکته مهم این است که حتی اگر هم موضوع آموزش چگونگی تبلیغ وهابیت در این سایت را در نظر نگیریم و آن را نادیده بگیریم، اما مسأله انتشار مقاله ای از چنین چهره ای افراطی خود جای ابهام دارد و سؤال برانگیز است. alt

نهضت سبزنبوی به گزارش شیعه آنلاین، سایت رسمی جماعت دعوت و اصلاح ایران که از سایت های وابسته به اهل سنت ایران به شمار می رود خود را سایتی معتدل و غیر افراطی معرفی کرده است.

این در حالی است که این سایت در چند وقت اخیر مقاله های مربوط به شیخ "عائض بن عبد الله القرنی" چهره سرشناس وهابیت عربستان سعودی را منتشر کرده است. در حال حاضر چهارمین بخش از مقاله وی تحت عنوان "فنون دعوت" بر روی این سایت قرار دارد.

او در این مقاله بدون اینکه نامی از وهابیت ببرد، به طور غیر مستقیم چگونگی تبلیغ و دعوت به فرقه ضاله وهابیت را شرح داده است.

در اینجا نکته مهم این است که حتی اگر هم موضوع آموزش چگونگی تبلیغ وهابیت در این سایت را در نظر نگیریم و آن را نادیده بگیریم، اما مسأله انتشار مقاله ای از چنین چهره ای افراطی خود جای ابهام دارد و سؤال برانگیز است.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ گروهکهای خلق عربی دنبال اغتشاش در26 فروردین می باشند

گروهکهای خلق عربی دنبال اغتشاش در26 فروردین می باشند.

 به دنبال گسترش قیام های مردمی در کشورهای عربی خاورمیانه و شمال آفریقا علیه حاکمان جور ، گروههای خلق عرب خارج از کشور از اوایل اسفند 89 تا کنون با انتشار بیانیه و حضور سرکردگان خود در شبکه های ماهواره ای العربیه و البالیه و همچنین ارسال پیام و دعوت به راهپیمایی و تجمع مردم در تلاش هستند تا همصدا با جریان فتنه و گروههای سلطنت طلب و ضد انقلاب دامنه اعتراض های اجتماعی – سیاسی در کشورهای عربی را به استان خوزستان بکشانند.
 بر همین اساس برخی از این گروهها روز 26 فروردین (سالروز اغتشاشات و بمب گذاریهای خلق عرب در سال 1384) را به عنوان روز خشم مردم عرب خوزستان اعلام نمودند. به همین منظور برخی از گروهها ، هواداران خود در استان خوزستان و در اروپا را دعوت به تظاهرات نموده اند. اهم سازمانها و گروههای خلق عرب که مبادرت به این اقدام نموده اند عبارتند از :
1- جبهه دمکراتیک مردمی اهواز 2- سازمان عرب آزادی بخش اهواز 3-جبهه عرب آزادی بخش اهواز  4-جبهه دمکراتیک مردمی خلق عرب اهواز 5- جمعیت اهل سنت اهواز 6-سازمان آزادی بخش ملی اهواز
گفتنی است 26 فروردین 84 که با اغتشاشات و نا آرامی ها در استان خوزستان همراه بود از سوی تشکل های قومی عربی روز "انتفاضه نیسانیه"نامگذاری شد و هر ساله مردم عرب زبان استان را در این روز به تجمع و اغتشاش دعوت کرده اند که همیشه با بی توجهی مردم مواجه شده و هیچگاه موفق نشده و این جریان هرساله با گذشت زمان کمرنگ تر شده است. بگونه ای که در جریان فتنه سال 88 نیز بدنبال تحریک مردم و ایجاد نا امنی در سطح استان بوده که نتیجه ای در بر نداشت.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ آقای هاشمی ، سکوت بس است!

آقای هاشمی ، سکوت بس است!

آقای هاشمی نباید بگذارد در اذهان چنین تداعی گردد که همان گونه که وی موسوی خائن به کشور را فرزند برومند و خدوم نامیده ، نکند خدای ناکرده ملک عبدالله خائن به اسلام و قاتل مسلمانان بحرین را هم خدمتگزار مسلمین و خادم الحرمین می داند که هرگز چنین نبوده ونیست.

همزمان با قیام های مردمی در کشورهای منطقه ، ملت بحرین نیز بپا خواسته و خواهان قطع سلطه آمریکا و حاکمیت اسلام در سرزمین خود هستند ، ولی حاکمان وابسته از خیزش مردم خود به هراس افتاده و در برابر تظاهرات مسالمت آمیز بحرینی ها متوسل به قوه قهریه گشته و با دستور آمریکایی ها برای سرکوب مردم، از عربستان و امارات نیروی نظامی وارد کرده اند . آنچه امروز در سکوت خبری رسانه های استکبار، در صحنه بحرین روی می دهد ، حمام خونی است که رژیم آل خلیفه با همکاری آل سعود راه انداخته و گلوله های سربازان سعودی بر پیکر ملت مظلوم بحرین باریدن گرفته است.

آنها همانند سربازان رژیم صهیونیستی ، به زن و مرد و کودک و جوان رحم نکرده  و با ایجاد جو ارعاب و وحشیگری ، مردم مظلوم وبی دفاع را تحت شدیدترین فشارها قرار داده اند و آل سعود که خود را خادم حرمین شریفین  و مدافع مسلمانان می داند، چنین دستان خود را به خون مسلمانان آغشته نموده است.

در این میان ، فریاد تظلم خواهی و یاللمسلمین مردم بحرین بلند است و ملت شریف ایران، به ویژه علما و مراجع عظام واکنش نشان داده ، به وسط میدان آمده و به هر طریق ممکن فریاد اعتراض خود را نسبت به سفاکی های آل خلیفه و آل سعود سرداده اند.

ولی با کمال تاسف ، تنها کسانی که مهر سکوت بر دهان زده و گویا صدای مظلوم را نمی شنوند ، فتنه گران ، ساکتین و حامیان آنها هستند. یاللعجب! برخی ها به مناسبت درگذشت پدر سالخورده یکی از سران فتنه ، متالم گشته ، دست به قلم برده و پیام تسلیت صادر می کنند و در ضمن آن میرحسین موسوی را " فرزند خدوم " معرفی کرده و به این گونه وی را مورد لطف و تایید قرار میدهند. و چه کسیست که نداند، سران فتنه ، در غایله 88 چه خدماتی به جبهه کفر و استکبار جهانی نکرده  و چه خیانت هایی که به نظام اسلامی، امام و خون شهدا ننموده است ، که از قضا مورد لطف و تمجید سران اسراییل نیز واقع گشتند. و در مقابل، ایشان در قبال کشتار بیرحمانه شیعیان در بحرین سکوت پیشه میکنند.

کاش جناب هاشمی رفسنجانی که فتنه گران را چنین مورد نوازش قرار می دهد ، لااقل نامه ای هم خطاب به سران عربستان می نگاشت و آنان را از ادامه جنایات و سفاکی های خود در بحرین باز می داشت ، همان گونه که بزرگان حوزه  واز جمله حضرت آیت الله صافی گلپایگانی از روی احساس تکلیف، نامه عتاب آمیزی به ملک عبدالله نوشت و از وی خواست دست از خونریزی برداشته و نظامیان خود را از بحرین بیرون بکشد .

همگان نیک می دانند که از دیرباز رابطه هاشمی با پادشاه عربستان حسنه بوده و خانواده هاشمی در هر سفری که به عربستان داشته همواره مورد استقبال خاندان آل سعود قرار می گرفته اند. از سویی دیگر ملک عبدالله رابطه خوبی با اصلاح طلبان داشته و حافظه تاریخی ملت ایران، هیچ گاه الطاف و کمک های مادی عربستان به محمد خاتمی در آستانه انتخابات 88 را فراموش نمی کند، همان دلارهایی که خرج برپایی آتش فتنه پس از انتخابات گردید.

لذا بیجا نیست که به خصوص از آقای رفسنجانی انتظار داشته باشیم از رایزنی ها و احیانا نفوذ کلام خود در پادشاه عربستان استفاده کرده و مانع قتل عام بیشتر مردم بی دفاع بحرین گردیده و نگذارد در اذهان چنین تداعی گردد که همان گونه که وی موسوی خاین به کشور را فرزند برومند و خدوم نامیده ، نکند خدای ناکرده ملک عبدالله خاین به اسلام و قاتل مسلمانان بحرین را هم خدمتگزار مسلمین و خادم الحرمین می داند که هرگز چنین نبوده ونیست.

بر هر فرد بصیر و روشنی آشکار و بدیهی است که " خادم حرمین " برای حکام سعودی لقبی بی مسما بوده زیرا که در کارنامه آل سعود چیزی جز وابستگی به استکبار یافت نمی شود، همان گونه که در کارنامه سران فتنه نیز جز خیانت و وطن فروشی نیست و اینها هر دو از یک آبشخور سیراب گشته و از یک سنخ و قماشند و وجه مشترکشان ، تنها نوکری برای آمریکا و رژیم صهیونیستی است.


تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ «بالاترین» در تسخیر منافقین!

«بالاترین» در تسخیر منافقین!
این عرض اندام بی فایده منافقین در بالاترین در حالیست که پیش تر هر یک از لینک های حمایتی از این تروریست ها که در بالاترین منتشر می شد نه تنها داغ و به صفحه اول منتقل نمی شد بلکه تعداد بسیاری از این لینک ها در همان دقایق و ساعات اولیه توسط سایر کاربران با رای منفی مواجه و در نهایت حذف می شد.

سایت بالاترین که محلی برای جولان ضد انقلاب و مخالفان نظام است از چند روز پیش که موج محکومیت جنایات گروهک منافقین به راه افتاده، به تسخیر این تروریست ها در آمده است.

به گزارش خبرنگار پروا نیوز، سایت بالاترین که محلی برای لینک گذاری است، از چند روز پیش به طرز عجیبی به رسانه و ارگان رسمی گروهک تروریستی مجاهدین خلق تبدیل شده و لینک های گذاشته شده در حمایت از گروهک منافقین با سرعتی باورنکردنی داغ شده و در صفحه اول این سایت ظهر می شود.

بررسی کاربران منتشر کتنده لینک های منافقین مشخص می شود که همه این کاربران در چند روز گذشته عضو این سایت شده و دسترسی آنان در چند روز اخیر ایجاد شده و ایجاد این تعداد کاربر توسط کاربران سابقه دار این سایت بعید به نظر می رسد و احتمال می رود که مسئولین این سایت نسبت به ایجاد این تعداد کاربر اقدام کرده اند تا ایشان نیز سهمی در جنایات و خیانت های این تروریست های مطرود داشته باشند.

این عرض اندام بی فایده منافقین در بالاترین در حالیست که پیش تر هر یک از لینک های حمایتی از این تروریست ها که در بالاترین منتشر می شد نه تنها داغ و به صفحه اول منتقل نمی شد بلکه تعداد بسیاری از این لینک ها در همان دقایق و ساعات اولیه توسط سایر کاربران با رای منفی مواجه و در نهایت حذف می شد.
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ دست و پا زدن ضد انقلاب در دروغ‌های خودساخته

رسانه‌های ضد انقلاب با انتشار بیانیه‌ای مجعول ادعا کردند آیت‌الله وحید خراسانی تحت فشار است.
پس از انتشار اخباری مبنی بر روابط حسنه آیت الله وحیدخراسانی با رهبر معظم انقلاب، رسانه‌های ضد انقلاب در اقدامی شتابزده ضمن انتشار بیانیه‌ای مجعول با عنوان "جامعه طلاب حوزه علمیه نجف و قم" ادعا کردند که آیت الله وحیدخراسانی تحت فشار است.

 پس از انتشار اخباری مبنی بر حمایت های آیت الله وحیدخراسانی از رهبر معظم انقلاب و تاکید وی بر اینکه حفظ نظام از اوجب واجبات است، رسانه های ضد انقلاب طی اقدامی شتابزده بیانیه ای مجعول به نام "جامعه طلاب حوزه علمیه نجف و قم" به زبان فارسی منتشر کردند و با فرافکنی، ضمن اعلام حمایت از آیت الله وحیدخراسانی ادعا کردند که وی تحت فشار است.
 
این اقدام در حالی صورت گرفت که چندی پیش آیت الله کعبی در دیداری با آیت‌الله وحیدخراسانی ضمن اشاره به برخی شیطنت‌های دشمنان انقلاب، از آیت‌الله وحید خواسته بود که مواضع خود را برای دفاع از انقلاب رسانه‌ای کند؛ از همین رو آیت‌الله وحید تاکید کرد که حفظ نظام از اوجب واجبات است.
 
از سوی دیگر آیت الله کعبی پس از دیدار چندی پیش خود با آیت الله وحید ضمن اعلام حمایت قاطع وی از رهبری انقلاب اظهار کرد: «آیت الله وحید با رهبر معظم انقلاب رابطه حسنه ای دارد. رابطه متقابل آیت الله وحید خراسانی با نظام اسلامی و رهبری عظیم الشان، حسنه و در مسیر حفظ دین اسلام و مذهب اهل بیتعلیهم‌السلام و استقلال کشور و تحکیم نظام اسلامی است.»
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ اعتراف رادیوفردا درمورد هدفمندی

اعتراف رادیوفردا درمورد هدفمندی

موفقیت دولت ایران در اجرای طرح ساماندهی یارانه ها بیانگر کارآمدی در حفظ ثبات است.این مطلب را رادیو فردا از قول مدیر پژوهش های شورای ملی ایرانیان آمریکا (همکار سابق بخش ایران در وزارت خارجه آمریکا) مورد تایید قرار داد. این رادیو از قول علی مرعشی اعلام کرد: اکثر سیاستمداران قبل از اجرای سیاست های بحث برانگیز به روش های مردم پسند رو می آورند اما رئیس جمهور ایران با جان سختی و در یک فضای سیاسی متلاطم سراغ کاهش یارانه ها رفت.

همکار سابق میز ایران در وزارت خارجه آمریکا همچنین گفته است: پرداخت یارانه های سنگین همواره برای اقتصاد ایران مشکلی بزرگ بوده است. طرح کاهش[ساماندهی] یارانه ها ممکن است بخشی از نارسایی های مزمن در اقتصاد ایران را برطرف کند و متقابلا پرداخت وجه نقدی به مردم احتمالا باعث کاهش نارضایتی عمومی از اجرای این طرح می شود. در عین حال افزایش نرخ سوخت و انرژی باعث شده است که مصرف بی رویه این محصولات در ایران به سمت تعادل حرکت کند. موفقیت اولیه اجرای این طرح در کمال تعجب، بیانگر کارآمدی دستگاه دولتی در حفظ ثبات است. اجرای این طرح در کوتاه مدت باعث صرفه جویی در مصرف و کاهش فقر خواهد شد. با وجود مشکلات سیاسی در داخل و در مناسبات خارجی و همزمان با اجرای تحریم های بین المللی، موفقیت اولیه این طرح را باید دستاوردی مشروع برای ایران محسوب کرد. اگر این تغییرات به درستی اجرا شود، زمینه را برای برنامه ریزی اقتصادی درست فراهم می کند.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ گروه طرفدار[امام]خمینی(ره) هیچگاه رو به جلو نبوده است!

گروه طرفدار[امام]خمینی(ره) هیچگاه رو به جلو نبوده است!

 


این عنصر ضد انقلاب با توهین به علمای دین ، گفتمان عالمان دین را پدر سالارانه توصیف کرد و افزود ما نیز مجبوریم خود را به همین سلاح مجهز کنیم تا بتوانیم ثابت کنیم که اسلام می تواند چیز متفاوت دیگری نیز باشد. وی با بیان اینکه عالمان دین قدرت خود را از اطاعت مردم بدست میاورند خواستار نافرمانی مردم برابرعالمان دین شد.

"صراط" - شیرین عبادی در مصاحبه با پایگاه اوپن دموکراسی از حبیب بورقیبه دیکتاتور اسبق تونس تجلیل کرد. وی در این مصاحبه علیرغم اعتراف به ناسازگاری حکومت بورقیبه با مردم سالاری از وی به دلیل کمک به ترویج سکولاریزم و آنچه که وی آن را تغییر قوانین به نفع زنان خواند تجلیل کرد. عبادی اقدامات بورقیبه را سبب بهتر بودن جایگاه فعلی زنان در تونس نسبت به دیگر کشورهای عرب دانست.

وی با اشاره به مصر گفت: درسفر سه سال پیش خود به مصراز شمار زنان جوان محجبه متعجب شده است. عبادی با اذعان به مهم بودن نقش مساجد در سازماندهی اسلامگرایان مصری و ضعف حرکتهای سکولار و کمونیست درآن کشور و ناتوانی آنها از مقابله با سازماندهی اسلامگراها افزود: شما نمی توانید مساجد را تعطیل کنید. وی با بیان این موضوع خاطر نشان کرد: درنتیجه اپوزیسیون غیر اسلامگرا بتدریج ضعیف شده و هم اکنون اخوان المسلمین قدرتمند ترین گروه اپوزیسیون در مصراست.

به گزارش صراط نیوز ، عبادی با توهین به زنان ایرانی، در ادعایی آمیخته با دروغ، نمونه ایران را برای زنان مصری ترسناک خواند وافزود زنان مصری نمی خواهند درسرنوشتی مشابه سرنوشت زنان ایرانی شریک شوند. وی زنان مصری را از اینکه با مشاهده وضعیت دشوار زنان ایرانی ، دیده اند که چگونه نظام اسلامی انقلاب مردم ایران را ربوده است، قوانین را تغییر داده است و دستاوردهای زنان را از آنها گرفته است خوش شانس توصیف کرد.
این عنصر فراری در ادامه توهینهای خود به ایران و زنان ایرانی و انقلاب اسلامی افزود: من معتقدم که مورد ایران درسی است برای زنان در کل منطقه(که سرنوشت بد زنان ایرانی راببینند وازآن پیروی نکنند.)

عبادی در ادامه این مصاحبه در توصیه ایی به زنان مصری از آنها خواست تسلیم دولتی که آنها را مجبور به انتخاب بین حقوق خود و اسلام کند نشوند. وی با بیان اینکه چنین دولتهایی به مردم می گویند یا مسلمان هستید و قوانین ما را می پذیرید یا اینکه مسلمان نیستید، به دروغ عملکرد نظام اسلامی در ایران را از این دست دانست.

این عنصر ضد انقلاب با توهین به علمای دین ، گفتمان عالمان دین را پدر سالارانه توصیف کرد و افزود ما نیز مجبوریم خود را به همین سلاح مجهز کنیم تا بتوانیم ثابت کنیم که اسلام می تواند چیز متفاوت دیگری نیز باشد. وی با بیان اینکه عالمان دین قدرت خود را از اطاعت مردم بدست میاورند تلویحا خواستار نافرمانی مردم برابرعالمان دین شد.

وی به طور ضمنی با ظالمانه و ناعادلانه توصیف کردن شیوه حکومت در دوران پس از انقلاب خاطرنشان کرد وقتی زنان چنین چیزی ببینند با هم متحد می شوند.

عبادی با تایید تلویحی ارزشهای سکولار و فمینیستی در تساوی زنان ومردان ، وقوع این تساوی در کشورهای مسلمان بین زنان و مردان را شدنی اما پروسه ایی تدریجی خواند و انجانم آن را بصورت یک شبه غیر ممکن توصیف کرد.

گفتنی است مغالطه یکی دانستن رعایت عدالت و تساوی، از جمله مغالطاتی است که شهید مطهری با مثالی ساده پاسخ آن را بیان کرده است. این شهید بزرگوار با اشاره به این مغالطه می فرمایند رعایت عدالت از سوی پدر یک خانواده بین فرزندان او در این است که وی برای هرکس مناسب با شماره پای او کفش بخرد ، حال آنکه رعایت تساوی در اینجا و خرید کفش با شماره یکسان برای همه فرزندان، عین ظلم و زیر پا گذاشتن حق فرزندی است که کفش خریده شده برای پای او بزرگ یا کوچک است.

رئیس کانون غیرقانونی مدافعان حقوق بشر در این مصاحبه در پاسخ به سوالی در مورد ناکام ماندن تلاشهای فمینیستی صورت گرفته در قرن گذشته در بعضی ازنقاط جهان اسلام بخاطر حرکت انقلابی امام خمینی که منجر به احیای هویت زن مسلمان و ترویج ارزشهای اصیل و ناب اسلامی گردید گفت:[امام] خمینی یک شبه این تغییرات را انجام نداد. وی در ادامه اظهارات جالبش افزود: در ابتدای انقلاب من احساس تنهایی می کردم و اما اکنون احساس می کنم در اکثریت هستیم. گروه طرفدار [امام] خمینی هیچگاه رو به جلو نبوده است. و فرهنگ او هرگز در جامعه تقویت و رشد نکرده است بلکه در سایه سلاح به جامعه تحمیل شد.

عبادی که از سوی محافل بیگانه "فعال حقوق بشر" نامیده می شود، با ابراز خوشبینی از آمدن روزی که زنان به خیابانها امده و همپای مردان خواهان حقوق برابر شوند افزود : حتما در ایران چنین روزی خواهد آمد.
خاطر نشان می گردد اظهارات مغرضانه و آمیخته با دروغ عبادی در این مصاحبه و تجلیل او از بورقیبه دیکتاتور اسبق تونس در حالی است که اقدامات بورقیبه در زمینه مسایل زنان با اقدامات حکومت ننگین پهلوی قابل مقایسه بوده و به عنوان مثال در زمان این دیکتاتور تونسی حجاب اسلامی ممنوع بوده و زنان با پوشش اسلامی حق ادامه تحصیل نداشتند. همچنین در بیان اقدامات ضد اسلامی بورقیبه همین بس که وی روزه داری در ماه رمضان را در دستگاههای دولتی تونس ممنوع کرد.

همچنین توصیه به زنان مصری برای عدم پیروی از زنان ایرانی از نگرانی این عنصر خود فروخته و ضد انقلاب از فراگیر شدن الگوی زن مسلمان ایرانی در منطقه خاورمیانه و جهان اسلام حکایت کرده که در این زمینه می توان به انتخاب حجاب اسلامی در سالهای اخیر توسط جمعی از ستارگان سینمای مصر و مجریان معروف رسانه های این کشور اشاره کرد.

افزون بر این بد و دشوار توصیف کردن وضعیت زنان ایرانی در اثر انقلاب اسلامی در حالی است که به اذعان همه تحلیلگران منصف مسایل ایران، زن ایرانی در اثر انقلاب اسلامی از جایگاه ویژه ایی در جامعه برخوردار شده و ضمن حفظ شان خود و ممانعت از مورد سو استفاده واقع شدن به عنوان یک ابزار و کالا در دست صاحبان سرمایه ، توانسته است با بازیابی هویت اصیل خود نقش قابل توجهی در اداره جامعه بدست آورد.

توهین به امام راحل و تحمیلی توصیف کردن ارزشهای انقلاب اسلامی و دعوت مردم به نافرمانی در برابر عالمان دینی و مرجعیت نیز ازعمق ناراحتی و نگرانی این عنصر ضد انقلاب و اربابان خارجی وی از جایگاه امام راحل و عالمان دینی و نفوذ کلام ایشان و جایگاه والای آنها در هدایت جامعه و مقابله با انحرافات حکایت می کند.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ الشهابی:موضع اوباما درقبال انقلابهای منطقه منافقانه است

الشهابی:موضع اوباما درقبال انقلابهای منطقه منافقانه است

دکتر "سعید الشهابی " از رهبران جنبش "آزادگان" بحرین تاکید کرد: "باراک اوباما" رییس جمهوری آمریکا با موضعگیری منافقانه خود از یک سو بر حق مردم جهان عرب در تعیین سرنوشت خود تاکید می کند اما از سوی دیگر از سرکوبگری رژیم های بحرین و عربستان علیه مردم بحرین با سلاح های آمریکایی حمایت می کند.  

صدای شیعه: الشهابی در گفت و گو با شبکه خبری العالم اظهار داشت: اوباما درباره حق ملت ها در تعیین سرنوشت خود سخن بر زبان می راند و بکارگیری سلاح علیه ملت ها را محکوم می کند اما شاهد بودیم که به محض سرکوبگری رژیم های بحرین و سعودی علیه مردم مسالمت جو در بحرین، از عربستان حمایت کرد.


وی افزود: این حمایت درحالی صورت گرفت که عربستان خاک بحرین را اشغال کرد و علیه انقلاب مردمی و مسالمت آمیز این کشور وارد عمل شود.

عضو برجسته جنبش آزادگان بحرین تاکید کرد: وجدان بسیاری از مردم جهان بیدار است و احساس می کنند زمان آن رسیده است که فریادی بین المللی سر دهند و جلوی اشغالگری وحشتناک عربستان سعودی در بحرین را بگیرند تا انقلابیون بحرین بار دیگر توازن در مقابل رژیم حاکم را بازیابند.

الشهابی با اشاره به اینکه به ثمر نشستن انقلاب مردم بحرین به زیان منافع آمریکا است، گفت: انقلاب مردم بحرین به همین علت، آماج حملات نیروهای اشغالگر سعودی با سلاح های پیشرفته آمریکایی شده است.

وی درعین حال تاکید کرد: وقتی تمام ملت های منطقه و جهان علیه رژیم بحرین تظاهرات کنند، آمریکا پشیمان خواهد شد زیرا دولت اوباما از رژیمی پشتیبانی می کند که در میان کشورهای عربی از نظر استبداد بی همتاست.

مردم بحرین در انتظار خروشی جهانی

عضو برجسته جنبش آزادگان بحرین تصریح کرد : انتظار می رود که فردا جمعه شاهد خروش ملت ها در حمایت از ملت بحرین و اعمال فشار بر مراجع تصمیم گیری در جهان عرب، جهان اسلام و غرب باشیم تا در مواضع خود در قبال بحرین تجدید نظر کنند و از نفاق دست بکشند زیرا نفاق این کشورها، رژیم حاکم بحرین را به ارتکاب وحشتناک ترین جنایات و کشتار و بازداشت و شکنجه مردم تشویق کرده است.

الشهابی با اشاره به تفاوت انقلاب بحرین با سایر انقلاب های مردمی در جهان عرب از نظر سطح سرکوبگری رژیم های دیکتاتور علیه مردم گفت: مردم بحرین علاوه بر سرکوبگری نیروهای رژیم حاکم، طعم سرکوبگری نیروهای اشغالگر سعودی و نیروهای سایر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس را نیز چشیده اند.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: رسانه های بین المللی کم کم آگاه شده و عمق سرکوبگری در بحرین را دریافته اند تا آنجا که حتی خبرنگاران آمریکایی نیز از سرکوبگری این رژیم در امان نماندند و شبکه "بی. بی. سی" انگلیس اذعان کرد که نیروهای بحرینی این کشور را به " جزیره وحشت " تبدیل کرده اند.
 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ یکی از شیوخ الازهر:وهابی‌ها بقایای خوارج هستند

یکی از شیوخ دانشگاه الازهر مصر با بیان این که وهابی‌های تکفیری بقایای گروه خوارج هستند؛ گفت: وهابی‌های تکفیری در مصر ابزار بیگانگان برای ایجاد هرج و مرج در منطقه و دور زدن انقلاب مصر هستند.
صدای شیعه: "علوی امین " استاد دانشگاه الازهر مصر دیروز در گفت‌وگو با شبکه خبری العالم اظهار داشت: در واقع این گروه بقایای خوارج هستند که کینه و دشمنی با پیامبر و آل رسول اکرم را به دل گرفتند و کار خود را با شهادت امام علی ( ع ) و فرزندانش آغاز کردند.

استاد دانشگاه الازهر مصر تصریح کرد: مسئله تخریب بارگاه‌ها به دست وهابی‌های تکفیری و مقاومتی که در برابر آن صورت می‌گیرد، موضوع تازه‌ای نیست.

در روزهای اخیر حملات وهابی‌ها و سلفی‌های تکفیری به مساجد و اماکن مقدس صوفی‌ها شدت یافته است بطوری‌که در حمله به ضریح "سیدی عزالدین " این مکان کاملا در آتش سوخت و نیروهای آتش نشانی فقط توانستند ار رسیدن آتش به مسجد مجاور آن جلوگیری کنند.

شیخ الازهر مصر گفت: اگر برنامه وهابیون تکفیری خدشه‌دار کردن چهره انقلاب مصر باشد به آن‌ها اعلام می کنیم که راه به جایی نخواهند برد و تنها ننگ و خواری نصیب آنها می‌شود.

امین تاکید کرد: وهابی‌ها مانند کفار مکه هستند، زمانی که در جنگ احد، مسلمانان را دور زدند و از پشت به آن‌ها حمله کردند.

وی سفارش رسول اکرم (ص) درباره سلفی‌های تکفیری ( خوارج ) را یادآور شد و گفت: خوارج و وهابی‌ها در همه زمان‌ها و در هر مکانی وجود دارند و در مصر نیز به بارگاه نیکان و پرهیزگاران و شخصیت‌های محبوب امت رسول الله حمله‌ور شده‌اند.

او تاکید کرد: وهابی‌ها برنامه‌هایی نخ نما شده را اجرا می‌کنند که هدف از آن‌ها فقط تثبیت حاکمیت آنان و دور زدن انقلاب مردمی در مصر است، اما اگر بخواهند به هر یک از بارگاه‌های مقدس تعرض کنند، با واکنش قاطعانه مسلمانان مواجه خواهند شد.

امین افزود که همه علمای دانشگاه الازهر بدون استثنا اقدامات و فراخوان‌های وهابی‌ها را محکوم می‌کنند و آمادگی دارند که برای حفاظت از این بارگاه‌های مقدس که نمادی از نمادهای ایمان در میان مسلمانان محسوب می شود، جان خود را فدا کنند.

وی سپس با رد ادعای وهابی‌ها مبنی بر اینکه بزرگداشت قبور پیامبر و اهل بیت و پرهیزگاران و نماز خواندن در حرم‌های مربوط به آنان به معنی عبادت آن‌ها است؛ تاکید کرد: عبادت فقط از آن خداست و هیچ شریکی ندارد اما وهابی‌ها سعی می‌کنند که ملت‌ها را بترسانند تا مردم از قیام ضد حکام مستبد خود بپرهیزند.

استاد دانشگاه الازهر هشدار داد که توطئه‌های آمریکا در چارچوب هرج و مرج سازنده، عامل این گونه تلاش های وهابی‌ها است اما آنها باید بدانند که ملت مصر هوشیار است و از حقیقت آن چه که اطراف این کشور می گذرد، به خوبی آگاه است.

وی تصریح کرد که ملت مصر به عشق به اهل بیت پیامبر اکرم ( ص) پایبند است و در آخرین بزرگداشت شهادت امام حسین ( ع ) بیش از 10 میلیون نفر از مردم مصر به زیارت بارگاه مقام امام حسین ( علیه السلام )[راس الحسین] شتافتند زیرا امام حسین با انقلاب جاویدان خود اسلام را حفظ کرد.

امین تاکید کرد که جریان وهابی بر اساس اندیشه ویران کردن قبور و از جمله قبور بزرگان دین شکل گرفت و در مصر نیز ریشه دوانده است.

وی افزود: وهابیون، افرادی منحرف از اسلام هستند و باید دانست که شکل‌گیری این گونه گروه ها توطئه بیگانگان برای ایجاد هرج و مرج در کشورهای اسلامی و برافروختن آتش فتنه در میان مسلمانان است.
فارس

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ موج جدید ترفندهای جریان فتنه در راه است

موج جدید ترفندهای جریان فتنه در راه است فعالین اصولگرا با تأکید بر اینکه موج جدیدی از ترفندهای جریان فتنه در راه است، اظهار داشتند: جریان فتنه با فعال کردن اقلیت مجلس و ورود مهره های سفید ترفندهای جدیدی را جهت حضور در عرصه سیاسی و اختلاف افکنی کلید زده اند.
 

*حضور  مهره های  سفید اصلاحات، نقابی برای نیروهای رادیکال و ساختارشکن این جریان

در همین ارتباط عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین گفت: جریان اصلاحات با ورود مهره های سفید خود به انتخابات قصد گرفتن جواز شرکت در انتخابات را دارند لذا تا زمانیکه این جریان تحت نفوذ رهبران ضد انقلاب و ساختارشکن خود است هیچگونه مشروعیت سیاسی را ندارد.

بهادر ولی زاده در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران در واکنش به موج جدید ترفندهای جریان فتنه برای ورود به عرصه انتخابات اظهار داشت: تلاش رهبران و سران اصلاحات برای تدوین استراتژی جدید برای ورود ایادی شان به انتخابات مجلس با هوشیاری شورای نگهبان، اصولگرایان و مردم بی نتیجه خواهد ماند.

وی با بیان اینکه اصلاح طلبان با ورود نیروهای سفید به جریان خود قصد عبور از فیلتر شورای نگهبان را دارند افزود: مهره های خاکستری و مردود شده اصلاحات بدلیل روشن شدن عقبه سوء سیاسی شان هرگز جواز ورود به انتخابات را بدست نخواهند آورد بنابراین با ترفند ورود چهره های سفید به داخل نظام قصد رخنه به درون نظام را دارند لذا باید وفاداران نظام بخصوص شورای نگهبان تمام تمهیدات لازم را برای جلوگیری از ورود ایادی فتنه به خانه ملت در نظر بگیرد.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین همچنین یارگیری اصلاح طلبان از مدعیان اصولگرائی را از ترفندهای جریان اصلاح طلبی برای ورود به انتخابات دانست و تصریح کرد: یارگیری از اصولگرایان برای اعتبار بخشیدن به جریان اصلاحات از دیگر ترفندهای اصلاح طلبان است لذا کسانیکه مدعی اصولگرایی هستند باید نسبت به ترفندها و نقشه های این جریان هوشیار بوده و خود را پله صعود آنان قرار ندهند.

وی شفاف سازی فضای سیاسی کشور و اگاهی بخشی به افکار عمومی را راهکار مقابله با ترفندهای اصلاح طلبان دانست و خاطر نشان کرد: احزاب و رسانه های اصولگرا باید در جهت آگاه سازی افکار عمومی و ایجاد بصیرت در جامعه برای جلوگیری از بروز هر فتنه جدید و عملی شدن استراتژی و ترفندهای بدنه ضد انقلاب اصلاحات جلوگیری کنند.
ولی زاده همچنین در واکنش به اظهارات اخیر موسوی خوئینی ها و تلاش وی برای احیای جریان فتنه وی را سرمنشأ اصلی فتنه 88 دانست و خاطر نشان کرد: موسوی خوئینی ها از ابتدای انقلاب با مخالفت با یکی از اساسی ترین و اصلی ترین رکن های نظام یعنی ولایت فقیه به ایجاد فتنه دامن زد بنابراین تمام رهبران اصلاحات با ساختارشکنی های خود جز ضد انقلاب ها حساب می شوند، لذا جریان اصلاحات تا زمانیکه در سایه هدایت آنان باشد هیچگونه مشروعیت سیاسی بدست نخواهد آورد.

*استفاده از مهره های سفید و یارگیری از اصولگرایان دو ترفند جدید جریان فتنه است

در ادامه عضو حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه استراتژی جدید فتنه گران، استفاده از مهره های سفید در انتخابات مجلس نهم است نیز گفت: بهره گیری صحنه گردانان اصلی فتنه از مهره های سفید و یارگیری از جناح اصولگرا، دو ترفند جدید جریان فتنه جهت حضور در عرصه سیاسی کشور می‌باشد.

حمیدرضا ترقی در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به اینکه استراتژی اصلاح طلبان، استفاده از مهره های سفید در انتخابات مجلس نهم می‌باشد تصریح کرد: عناصری در حدود 1300 نفر در سراسر کشور تحت لوای افراد ناشناخته و برای تامین اهداف فتنه گران در حال فعالیت هستند که برای ورود به مجلس در تلاش هستند.

عضو حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه استراتژی حساب شده اصلاح طلبان  تنها با هدف روی کارآمدن صحنه گردانان اصلی فتنه می‌باشد اظهار داشت: این موج جدید از ترفندهای جریان فتنه به منظور تفرقه افکنی میان اصولگرایان و نفوذ در مجلس نهم می‌باشد که هوشیاری کامل اصولگرایان و ناظران شورای نگهبان را می طلبد.

*نفوذ جریان فتنه و حامیانشان در قلب اصولگرایان توطئه جدید جهت اختلاف افکنی

همچنین دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان با اشاره به ترفندهای جدید فتنه گران در آستانه انتخابات مجلس نهم و ایجاد فتنه جدید گفت: نفوذ جریان فتنه و حامیانشان در قلب اصولگرایان برای ورود به انتخابات ترفند جدید برای ایجاد فتنه است.

سید کمال سجادی در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه سران فتنه و حامیانشان راه بازگشت به نظام را ندارند، اظهار داشت: جریان فتنه در انتخابات گذشته تلاش کردند تا با آوردن چند کاندیدا ذهن جامعه را به نقطه ای منحرف معطوف نمایند تا از فضای سیاسی سالم کشور سوء استفاده نمایند.

وی با اشاره به اینکه سران فتنه و کسانی که به هر نوعی با خطوط فتنه وابستگی دارند قادر نیستند در انتخابات شرکت نمایند اذعان داشت: افراد وابسته به سران فتنه قصد دارند با انجام فعالیت های سیاسی در پشت پرده ی مهره ی سفید جریانشان به عرصه جریانات سیاسی بازگردند که موفق نخواهند شد.

دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان با تاکید بر اینکه اصولگرایان بر اصول خود معتقد و پایبند هستند خاطرنشان کرد: یکی از ترفندهای جریان فتنه ایجاد اختلاف و نفوذ در قلب اصولگرایان است چرا که برخی اوقات ممکن است یکسری  اختلاف سلایق اندکی میان جریان اصولگرایان رخ دهد لذا حامیان فتنه با بهره  گیری از نقاب به ظاهر اصولگرایانه سعی در جذب یا  احیاناً نفوذ به جریان انقلابی اصولگرایان می‌نماید که قطعاً تمام نیروهای واقعی اصولگرا با هوشیاری مانع اجرای این ترفندها خواهند شد./

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ انتقاد شدید چهره برجسته از خاتمی!

انتقاد شدید چهره برجسته از خاتمی!

سخنان خاتمی مبنی بر انتقاد از فرقه سبز به مذاق برخی چهره های همیشه پشت پرده این جریان خوش نیامده است.

 

  به تازگی یکی از چهره های برجسته پشت پرده جریان  فتنه پس از شنیدن اظهارات اخیر خاتمی مبنی بر مرگ جنبش سبز ضمن انتقاد از خاتمی ،  از دیگر سران اصلاحات خواسته از این نوع اظهار نظرها به شدت بپرهیزند .
وی این اظهارات را باعث تضعیف جنبش سبز دانسته و خواستار حمایت خاتمی از این جنبش شده است. همچنین نامبرده  از اطرافیان خود خواسته که به رهبران و هواداران جنبش سبز اعلام کنند که اگر از جنبش سبز حمایت نمی کنند حداقل از تضعیف آن نیز خودداری نمایند.
لازم به ذکر است در تعطیللات نوروز سیدمحمد خاتمی  در دیداری جنبش سبز را یک جنبش تمام شده دانسته و با بیان اینکه از ابتدا امید چندانی به این جنبش که بیشتر به یک هیجان کاذب شبیه بوده نداشته است از کسانی که وی را تشویق به پیوستن به موسوی کرده بودند به شدت انتقاد کرد .

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ اصلاح طلبان به دنبال تغییر تابلو

فعالان اصلاح طلب با اعتراف به انزوای جریان خود تنها راه بازگشت جریانشان را به عرصه سیاسی کشور احیاء و تغییر تابلو اعلام کردند.

 

 

فعالان اصلاح طلب با اعتراف به انزوای جریان خود تنها راه بازگشت جریانشان را به عرصه سیاسی کشور احیاء و تغییر تابلو اعلام کردند و اظهار داشتند: اصلاح عملکرد و تغییر تابلو بر اساس موازین جمهوری اسلامی و قانون اساسی و طرد سایر تندروها از بدنه این جریان،احتمال بازگشت اصلاح طلبان را قوت می‌بخشد.

اصلاحات در عملکرد تنها راه بازگشت دوم خردادی ها

در همین ارتباط عضو شورای مرکزی حزب همبستگی مردم را تصمیم گیرنده اصلی برای بازگشت احزاب اصلاح طلب به عرصه سیاسی دانست و گفت:اصلاح طلبان بجای استفاده از تابلوی جدید برای بازگشت به قدرت باید تغییراتی ساختاری در عملکرد خود بوجود آورند.
همایون ابوسعیدی عضو شورای مرکزی حزب همبستگی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به چالش کشانده شدن احزاب اصلاح طلب بعد از حوادث انتخابات 88 گفت: احزاب اصلاح طلب نیازمند دگرگونی و بازنگری اساسی در تشکیلات خود هستند چرا که دلیل سردرگمی این احزاب به زمان شکل گیری ‌شان باز می‌گردد.
عضو شورای مرکزی حزب همبستگی با بیان اینکه احزاب اصلاح طلب باید به جای دامن زدن به اختلافات و مناقشات، خواست مردم را در نظر داشته باشند، تصریح کرد: جریان دوم خرداد امکان بازگشت به سوی مردم را نخواهد داشت و لذا برای میسر شدن امکان بازگشت به عرصه سیاسی کشور باید تغییرات و پالایشی بنیادین داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: چنانچه جریان موسوم به دوم خرداد درصدد بازگشت به عرصه سیاسی کشور باشند، ابتدا باید مردم جامعه را درک کرده و خود را با شرایط جامعه و مردم وفق دهند.
ابوسعیدی با تأکید بر اینکه تمامی احزاب منجمله اصلاح طلبان باید به جای تفرقه افکنی درصدد رفع مشکلات کشور و مثمر ثمر واقع شدن برای جامعه بر آیند، افزود: اصلاح طلبان در صورتی که تغییر عملکرد نداشته باشند، تغییر تابلو هیچ کمکی به آنان نخواهد کرد؛ چرا که همچون گذشته با واکنش صریح و رویگردانی مردم مواجه خواهند شد.
وی احترام به قانون اساسی، سرلوحه قرار دادن منویات امام (ره) و مقام معظم رهبری و عمل به توصیه‌های دینی را از جمله راهکار‌های تصفیه احزاب اصلاح طلب عنوان کرد.

تغییر تابلوی جریان دوم خرداد برای حضور در انتخابات آتی الزامی است

در ادامه عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با تأکید بر لزوم پالایش جریان دوم خرداد برای حضور در عرصه انتخابات آتی کشور نیز گفت: با توجه به شرایط نامناسب اصلاح طلبان در میان اذهان عمومی، جریان دوم خرداد برای حضور در انتخابات آتی باید پالایش و تغییر تابلو دهد.
مرتضی سجادیان در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: با توجه به رهنمودهای رهبری مبنی بر جذب حداکثری و دفع حداقلی تمامی جریانات و احزاب سیاسی کشور موظفند تا به صورت قانونی و در چهارچوب نظام در انتخابات آتی کشور شرکت و از بروز هرگونه بی قانونی پرهیز نمایند.
وی تصریح کرد: جریان دوم خرداد برای حضور در انتخابات آتی مجلس و ریاست جمهوری باید استراتژی، تابلو و نماد خود را تعویض نمایند تا با اقبال عمومی مواجه و ملت ایران از آنها به عنوان یک جریان رسمی در کشور استقبال نمایند.
سجادیان خاطرنشان کرد: جریان دوم خرداد برای حضور در صحنه سیاسی کشور باید منشور و منش سیاسی آینده خود را تغییر و آن را شفاف به جریان های مقابل و مردم ابراز دارند تا بتوانند به صورت یک جریان رسمی و قانونی در کشور فعالیت نمایند.

شرط حضور مجدد جریان دوم خرداد پالایشی اساسی در فضای قانونی است

همچنین عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در خصوص شرایط حضور مجدد جریان دوم خرداد در عرصه سیاسی کشور گفت: با در نظر گرفتن اینکه جریان دوم خرداد همان جریان اصلاح طلب به شمار می رود شرط حضور دوباره این جریان پالایش آن در فضای قانونی و در چارچوب های نظام و ولایت فقیه است.
محمود رئوفی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به نقش موثر سیاست های کلان نظام و شورای نگهبان در حضور مجدد احزاب و جریان های مختلف اظهار داشت: تصمیم شورای نگهبان و همچنین سیاست های کلان نظام در حضور مجدد احزاب و جریان های سیاسی و مجوز فعالیت شان در عرصه های مختلف سیاسی کشور بسیار ضروری است.
رئوفی خاطرنشان کرد: جریان دوم خرداد با پالایش اساسی زیرنظر چارچوب های نظام و قانون اساسی و دفاع از ولایت فقیه می تواند مجددا به عرصه سیاسی و انتخاباتی کشور بازگردد.

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ اغتشاش 25 بهمن حرام بود ولی مسبب اصلی آن فردی خدوم است!

 
 ولی مسبب اصلی آن فردی خدوم است!

تضاد موضع آقای هاشمی رفسنجانی در «حرام» اعلام کردن اغتشاش ۲۵ بهمن و «خدوم» معرفی کردن یکی از دو دعوت کننده اصلی این اغتشاش (موسوی) سوال‌های جدی را موجب شده است.

در تدارک اغتشاش ناکام ۲۵ بهمن که برای خوش خدمتی به آمریکا و رژیم صهیونیستی و در راستای تحت الشعاع قرار دادن قیام ملت‌های مسلمان خاورمیانه صورت گرفت، موسوی و کروبی نقش دعوت کننده داشتند و با وجود مخالفت وزارت کشور خواستار برپایی راهپیمایی شدند.
۲ روز پس از این اقدام ضدانقلابی که حتی با محکومیت از سوی برخی اعضای فراکسیون اقلیت (اصلاح طلب مجلس) و چهره‌هایی مانند حسن روحانی و ناطق نوری و... همراه شد، هاشمی رفسنجانی در مصاحبه با واحدمرکزی خبر ماجرای ۲۵ بهمن را اقدام غیرقانونی و طبق فتوای امام راحل حرام اعلام کرد.
وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره سوءاستفاده رسانه‌های استکباری از ماجرای ۲۵ بهمن گذشته و عدم انعکاس مناسب راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در رسانه‌های غربی گفته بود: رسانه‌های غربی و صهیونیستی همواره چه قبل و چه بعد از انقلاب تلاش کرده‌اند که موارد منفی را بزرگ و نقاط قوت را کم رنگ کنند.
با وجود این موضع، آقای هاشمی رفسنجانی ۴۵ روز بعد به بهانه درگذشت پدر موسوی در سن ۱۰۲ سالگی، پیامی صادر کرد که در آن بر «خدوم» بودن موسوی آن هم با تعبیر «به ویژه» تاکید شده بود.
این تناقض رویکرد به فاصله کمتر از ۲ ماه پرسش‌های متعددی را برمی انگیزد از جمله اینکه؛ چگونه می‌توان اغتشاش را «حرام» اما تحریک کننده آن را «خدوم» توصیف کرد؟ قطعاً موسوی در این اقدام شنیع، خدمتی کرده اما آیا این خدمت جز به آمریکا و اسرائیل و دیکتاتورهای مزدور وابسته به آن‌ها بوده است؟! پس آقای هاشمی در کارنامه به ویژه ۲ سال اخیر موسوی و نقش وی در اقدامات ضدانقلابی روز قدس، ۱۳ آبان، ۱۶آذر و ۶ دی ۸۸ (عاشورا) و پس از آنکه آمیخته با هتاکی علیه امام خمینی، رهبری، انقلاب اسلامی و فرا‌تر از همه امام حسین (ع) بود، کدام «خدمت مستمر» را دیده که از تعبیر «خدوم» برای وی استفاده کرده است؟ برعکس نهند نام زنگی کافور؟! آیا جز این است که سران آمریکا و رژیم صهیونیستی بار‌ها از امثال موسوی به خاطر همین خدمت‌ها -خیانت به ملت ایران- تشکر و تمجید کردند؟ چگونه ممکن است کسی را هم زمامداران جبهه استکبار (ائمه کفر) مورد تمجید و تکریم قرار دهند و هم دوستان جبهه انقلاب؟ آن‌ها از بازیچه‌هایی مانند موسوی به خاطر «حرمت شکنی»‌هایشان جانبداری کردند.
خوش بینانه‌ترین احتمال آن است که برخی نزدیکان آلوده به فساد در اطراف آقای هاشمی بار دیگر او را برای پنهان کردن فساد و آلودگی‌های خود هزینه کرده‌اند!

با جنجال آمد؛ یواشکی تعطیل شد

یک تلویزیون ضدانقلابی که با سروصدای فراوان راه اندازی شد بی‌سروصدا تعطیل شده است.
سال گذشته شماری از عناصر ضدانقلاب و شبه روشنفکر فعال در رسانه‌های بیگانه اعلام کردند شبکه‌ای موسوم به ایران ندا راه اندازی می‌کنند. این طیف به مدت چند هفته تبلیغات پرحجمی را به راه انداختند و به برخی محافل سیاسی در اروپا هم سرک کشیدند تا حمایت‌هایی را جلب کنند اما تعدد رسانه‌هایی از این دست از یک سو و خاموش شدن آتش فتنه باعث مرده متولد شدن شبکه مذکور شد.
رادیو زمانه در همین زمینه از قول یکی از عناصر فراری گفت: اگر اغراق نباشد باید بگوییم این یک تراژدی بود. تلویزیون ایران ندا هیئت مدیره‌ای متشکل از افراد شناخته شده، معتبر، آکادمیک، محبوب، مبارز و اندیشمند داشت که متاسفانه نتوانستند از حد یک سایت اینترنتی فرا‌تر روند و متاسفانه پا نگرفت و حتی سایتش هم در حال حاضر چند ماهی هست که مثل ماه‌های اولی که راه اندازی شده بود فعال نیست و به آن صورت کار نمی‌کند.

کرکره ها را بکشید پایین! چه کسی این افتضاح را راه انداخت؟!

کرکره محافل ضدانقلاب فعال در فتنه سبز مجددا پایین کشیده شده است.
این محافل سیاسی و رسانه‌ای که اغلب از خارج کشور فعالیت می‌کنند، ۲۵ بهمن سال ۸۹ به دنبال فراخوان صهیونیستی دو تن از دست اندرکاران فتنه (موسوی و کروبی) موقتا به هیجان درآمده و پس از آن نیز کوشیدند با طرح راهپیمایی اول اسفند و سپس «سه شنبه‌های اعتراض» (دهم، هفدهم و بیست و چهارم اسفند- چهارشنبه سوری) پیکر بی‌جان فتنه را احیا کنند اما به دنبال تبدیل این روند به «سه شنبه‌های افتضاح» و بی‌اعتنایی مطلق مردم، اکنون‌‌ همان محافل سکوت کامل اختیار کرده و حاضر نیستند کمترین توضیحی به مخاطبان درباره دروغ بودن وعده‌ها و ادعاهای خود بدهند.
همزمان با وضعیت نیمه تعطیل رسانه‌های فعال در شبکه عنکبوت، گروه اشباح (موسوم به شورای هماهنگی راه سبز) نیز در محاق رفته و حاضر نیست درباره سرانجام بیانیه‌ها و اطلاعیه‌های پنج گانه‌ای که در کمتر از ۱۰روز صادر کرد، توضیحی بدهد. در همین حال تشدید قیام ملتهای مسلمان منطقه علیه رژیم‌های وابسته به آمریکا و اسرائیل نیز در تشدید حیرت و انفعال گروهک‌های ضدانقلاب وابسته موثر بوده است.
در چنین شرایطی یکی از همکاران سایت «بالا‌ترین» می‌نویسد: «چرا این قدر سوت و کور شد؟ زمانی که طرح سه شنبه‌های اعتراض داده شد (واقعا نمی‌دونم اولین بار از طرف کی مطرح شد) بعضی از ما‌ها کلی اعتراض کردیم که این طرح اشتباهه و باعث سرخوردگی می‌شه. شخصا چند تا لینک دادم. کلی بد و بیراه گفتن به من. بقیه دوستان دیگه‌ای هم که معترض بودن از تهمت‌ها بی‌نصیب نموندن. الان مدت‌ها گذشته. چرا کسانی که اون موقع طرفدار دوآتشه بودن این طرح بودن سکوت کردن؟ شکّم اینه که بانی این طرح غرضی داشته و خیلی از ما‌ها کورکورانه به دفاع از اون طرح اقدام کردیم. داره باورم می‌شه که یه سری نفوذی در جنبش وجود داره و با طرح یه سری نظرات که جز ضربه زدن سودی نداره زهر خودشون رو می‌ریزن. تعدادشون هم کم نیست و لینکای این چنینی کلی رای می‌یاره.»
وی می‌افزاید: سرخوردگی در طرح سه شنبه‌های اعتراض باعث شده که دیگه کسی حالی از موسوی و کروبی نمی‌پرسه. الان مدتهاست که از اون‌ها خبری نیست ولی چیزی که هست سکوت و سکوته. ۳-۲ تا لینک دادم که تا فرصت باقیه فکری کنیم برای آینده. هیچ کس نظری نداد. حمایتی نکرد. انگار همه سرد شدن.
سایت «اخبار روز» وابسته به طیفی از گروهک‌های خارج نشین هم با حمله به «شورای هماهنگی» و منشوری که از سوی آنان در اوایل اسفند منتشر شد، نوشت: این منشور مدام از شفافیت دم می‌زند اما سؤال اساسی آن است که این افراد کیستند که می‌خواهند مرزهای جنبش را به «صراحت» و «شفافیت» بیان کنند؟ این افراد خود را «شورای هماهنگی راه سبز» نامیده‌اند؛ اما سؤال آن است که چه کسی آن‌ها را به مسئولیت «هماهنگی» گمارده؟ چگونه این افراد به خود اجازه داده‌اند که ما را «هماهنگی» کنند؟ نوشته گروهی افراد نا‌شناس که خود را به نام غریب و مضحک «شورای هماهنگی» نامیده‌اند، چه اهمیتی دارد؟ در متن منشور مرتبا صحبت از «شفافیت» است چگونه است که این افراد که سنگ «شفافیت» را به سینه می‌زنند خود آن قدر صداقت و شفافیت ندارند که اسم خود را مشخصا اعلام کنند و در عوض تحت اسم بی‌معنا و جعلی شورای هماهنگی خود را پنهان می‌کنند؟
این پایگاه گروهکی می‌افزاید: در مورد نوشته‌های سیاسی در قالب بیانیه، جایگاه نویسنده ارتباط ذاتی با محتوای آن دارد و در صورتی که توسط گروهی فاقد هویت مشخص نوشته شود، ارزشی ندارد. اساسا نفس انتشار منشور مذکور از سوی یک شورای ریاکار و فاقد هویت زیر سؤال است چه رسد به اینکه حاوی جملات نخ نما شده هم باشد.
مهدی خانبابا تهرانی از منافقین فراری هم در مصاحبه با سایت ضدانقلابی «ایران گلوبال» تردید مشابهی را مطرح کرده و گفته است: بسیاری از اصلاح طلبان فعال و سر‌شناس و مطرح در فضای سیاسی ایران از ماهیت شورای هماهنگی سبز بی‌خبرند. نمی‌توان هویت یک شورای هماهنگ کننده در برون مرز را مبهم نگه داشت.
وی اضافه کرده است: آقایان موسوی و کروبی به نمادهای جنبش تبدیل شدند و هرچه گذشت، خود را بیشتر تصحیح کردند و به جنبش نزدیک‌تر شدند. منشور منتشره به نوعی وصیت نامه سخنگویان جنبش است.
خانبابا تهرانی اضافه کرد: به نظر من حرکت‌هایی مانند نوشته منشور در اتاق فکرهای چند نفره راه به جایی نمی‌برد. آن‌ها غالبا از جنبش اپوزیسیون عقب ترند.
اما بخوانید از تحلیل سایت جرس وابسته به محسن کدیور که خود سردمدار دروغ پراکنی و دمیدن در هیجان کاذب بوده و اینک اذعان می‌کند: متاسفانه فضای رسانه‌ای مجازی باعث شده نوعی هویت کاذب جایگزین هویت جمعی شود و این به ضرر ما خواهد بود. اقدام باید در میدان واقعی تقویت شود

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ گناه نابخشودنی اصغر فرهادی

صدای شیعه: در اینکه چرا «جدایی نادر از سیمین» فروشی کمتر از «اخراجیها3» داشته است، تحلیل‌های بسیاری ارائه شده که در میان همه این تحلیل‌ها یک نکته حائز اهمیت است و آن هم علاقه مخاطبان ایرانی به سینمای کمدی و آثاری است که درونمایه کمیک دارند.هرچند این نقطه نظر تا حد زیادی می‌تواند درست باشد اما مساله‌ای که به موازات علاقمندی مخاطبان به سینمای کمیک نادیده گرفته شده مساله تلخی بیش از حد آثار اخیر اصغر فرهادی و به خصوص همین فیلم «جدایی نادر از سیمین» است.سینما ورای آن که می‌بایست کانالی باشد برای ارائه تصویری دقیق از دردهای جامعه پیرامونی باید این قدرت را هم داشته باشد که در کنار برشمردن نقاط ضعف مرتبط با یک پدیده، راه‌حل‌های احتمالی برای حل آن مشکل را هم ارائه کند.
طی سال‌های اخیر حتی روشنفکرترین سینماگران ایرانی هم کوشیده‌اند در کنار تصویرگری ک‍ژی‌ها و نادرستی‌های جامعه، راهی حداقلی برای برون رفت از مصائب هم به مخاطب ارائه کنند. کافی است نگاهی بیندازیم به دو فیلم آخر بهرام بیضایی یعنی «سگ کشی» و «وقتی همه خوابیم» که هرچند به لحاظ درونمایه به شدت تاریک و نومیدکننده هستند اما حداقل این مزیت را دارند که در کوران حوادث، کاراکتر اصلی خود را به چنان رشدی می‌رسانند که این کاراکتر در پایان داستان با دیدی جدید به زندگی نگاه کند.اما «جدایی نادر از سیمین» چه دارد؟تلخی‌های پیاپی و اتفاقات دهشتناکی که فقط و فقط تاکیدی هستند بر این واقعیت که اخلاق در زندگی ایرانیان هیچ جایی ندارد و تمام طبقات اجتماعی ایران از طبقه متوسط گرفته تا طبقه ضعیف در حال دروغگویی و شیادی هستند بلکه بتوانند به واسطه این دروغ‌ها، منافع شخصی خود را محقق کنند.شاید خیلی‌ها سخن از این بگویند که جامعه پیرامونی ما پر شده از آدم‌های نان به نرخ‌ روزخور و به همین دلیل حضور چنین شخصیت‌هایی در یک فیلم سینمایی هم نمی‌تواند ایراد داشته باشد. اما سوال اینجا است که آیا حتی در بدبینانه‌ترین حالت هم در کنار حداقل ده آدم بد، نباید یک آدم خوب وجود داشته باشد که تا حدی ازسختی‌های درک داستانی تلخ بکاهد؟پاسخ فرهادی به این سوال، خیر است چرا که تلخ‌اندیشی، تلخ‌نگاری و تلخ‌نمایی به ژست روشنفکرانه کسانی مثل فرهادی بدل شده و ایشان تا جایی که می‌تواند رخدادهای دردناک فیلم خود را به توان می‌رساند تا هم درجه منورالفکری‌شان بالاتر رود و هم به واسطه سیاه‌نمایی‌هایی که از اجتماع ایرانی ارائه می‌شود، فیلمش با استقبال جشنواره‌های سیاسی آن سوی آبهامواجه شود.
تلخی فیلم فرهادی و البته سوءنیت وی در تصویرگری اجتماع ایرانی، زمانی به اوج خود می‌رسد که می‌بینیم حتی شخصیت زن خدمتکار خانه فیلم «جدایی نادر...» که وابستگی زیادی به آموزه‌های دینی دارد و برای رفع کوچکترین شکی با مرجع تقلید خود تماس می‌گیرد؛ هم در بخش پایانی فیلم به دروغگویی خود اعتراف می‌کند!
همه تلخ‌نمایی‌های افراطی فرهادی را که کنار بگذاریم اینکه او با زیر سوال بردن یک کاراکتر مذهبی سعی در به چالش کشیدن مذهب دارد، گناهی است غیرقابل بخشش!

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ مرکز پدافند سایبری آلمان آغاز به کار کرد

 

مرکز پدافند سایبری آلمان آغاز به کار کرد
وظیفه واحد پدافند سایبری آلمان، شناسائی حملات سایبری، ارزیابی آن و تدوین راهبردهایی برای مقابله با این حملات در اینترنت است.
مرکز پدافند سایبری آلمان در شهر بن آغاز به کار کرد. وظیفه متخصصین این مرکز، شناسائی حملات سایبری، ارزیابی قدرت حملات به شبکه اینترنت در آلمان و تدوین راهبردهایی برای مقابله با این حملات است.

مرکز جدید پدافند سایبری آلمان از روز جمعه (۱ آوریل/ ۱۲ فروردین) کارش را آغاز کرده است.

وظیفه واحد پدافند سایبری که با فعالیت کارمندان اداره اطلاعات و همچنین واحد حوادث غیر مترقبه در این مرکز هماهنگ می‌شود، شناسائی حملات سایبری، ارزیابی آن و تدوین راهبردهایی برای مقابله با این حملات در اینترنت است.

توماس دمزیر، وزیر دفاع کنونی و وزیر کشور سابق آلمان در جریان چهل و هفتمین کنفرانس امنیتی مونیخ با اشاره به این نوع حملات می‌گوید: «ما هر دو ثانیه یک بار با یک حمله سایبری در اینترنت آلمان مواجه هستیم. ما هر روز بین ۴ تا ۵ بار شاهد حمله به شبکه دولتی هستیم. متخصصین ما مطمئن هستند که در پشت این حملات سازمان‌های جاسوسی بیگانه قرار دارند.

وسعت این حملات به گونه‌ای است که ناتو در برنامه استراتژیکی‌ای که تدوین کرده است و در ماه نوامبر سال گذشته به تصویب رسید، از خطر حملات سایبری در کنار تروریسم و سلا‌ح‌های کشتار جمعی رسما نام برده است.»

هفته گذشته نیز افشا شد که هکرها حداقل یک ماه به اطلاعات کامپیوتر یولیا جیلارد، نخست وزیر استرالیا و یازده وزیر کابینه او دسترسی داشته ‌و توانسته‌اند کلیه اسناد و ایمیل‌های سری کابینه را بخوانند.

به گزارش دویچه‌وله،‌ هدف دولت آلمان از تاسیس پدافند سایبری، مقابله با این گونه حملات است. ساندرو گایکن، کارشناس فلسفه تکنیک در دانشگاه اشتوتگارت با مقایسه نحوه کار هکر‌های نوجوان در گذشته و حملات سایبری در زمان حال می‌گوید: «این که حالا دولت‌ها هم گروه‌های هکر دارند، پدیده جدیدی است و این هکر‌ها هم از تجهیزات و امکانات بیشتری برخوردار هستند. در طرف مقابل هنوز آمادگی لازم برای مقابله با آن وجود ندارد.»

همزمان روز سه‌شنبه (۲۹ مارس/ 9 فروردین) در چارچوب راهبرد سایبری دولت آلمان، واحد تامین امنیت رایانه‌ای در بخش اقتصاد نیز کار خود را آغاز کرد. حال دیگر تنها صنایع و شرکت‌های بزرگ در آلمان هدف حملات سایبری و جاسوسی اقتصادی نیستند. به گفته راینر برودرله، وزیر اقتصاد آلمان، اکنون حتی شرکت‌های متوسط و کوچک نیز از خطر این‌گونه حملات در امان نیستند.

چند روز پیش از آن، اتحادیه اروپا قبل از برگزاری اجلاس سران گزارش داد که سیستم این اتحادیه مورد حمله قرار گرفته و از کارمندان خود خواست کلمات رمز برای ورود به سیستم را تغییر دهند. هکر‌ها تلاش کرده بودند به اطلاعات اجلاس سران دسترسی پیدا کنند. در این اجلاس قرار بود در مورد ساختار اتحادیه، تقویت یورو و کمک به کشورهای اروپائی که در بحران اقتصادی قرار دارند و همچنین جنگ در لیبی تصمیم‌گیری شود.تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ گروهک ریگی: عربستان و بحرین پول بدهند، بمبگذاری در ایران تحویل بگیرند

یک گروهک تروریستی معروف در شرق کشور که سابقه به شهادت رساندن تعداد زیادی از هموطنانمان را در کارنامه خود دارد، اخیرا با صدور بیانیه‌ای برای جان نثاری برای خاندان آل سعود اعلام آمادگی کرد.

 

روزنامه تهران امروز نوشته است که گروهک جندالشیطان (جندا...) در این بیانیه که در حمایت از کشتار مردم بی‌گناه بحرین و اعلام حمایت از اشغال کنندگان این کشور صادر شده، کشورهای عربی اشغال کننده بحرین را به هوشیاری توصیه کرده و مدعی شده برای فشار به ایران برای عدم حمایت از مردم بحرین حاضر است دست به ناامنی در تهران بزند.

این گروه تروریستی همچنین مدعی شده ایران در امور کشورهای عربی و علی الخصوص بحرین دخالت می‌کند و قصد ترور متعدد در این کشور را داشته است.

جندالشیطان همچنین در ادامه از سران دیکتاتور کشورهای عربی خواسته است که این گروه را کمک مالی کنند تا بهتر بتوانند در ایران ایجاد ناامنی کنند.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ اخراجی های 3 ضد انقلاب را دیوانه کرد!

خراجی های 3 ضد انقلاب را دیوانه کرد!

رشیدپور:

نا آگاهی مردم ایران شرم آور است !

 

البته تنها نکته به درد بخوری که در «حرفهای از سر سوزش» این مجری لمپن سیما دیده می شود اعتراف به وجود اکثریتی بلامنازع، از ملت ایران است که حاضرند به سینماها بروند و به ریش رشیدپور و اربابانش بخندند!
"صراط" - متاسفانه بی توجهی مسئولان محترم سازمان صدا و سیما به ورود عناصر ضدانقلاب تاکنون باعث بروز خسارات بسیاری شده است.

به گزارش صراط نیوز پس از آنکه میلیاردها تومان از بیت المال راهی جیب سیدمحمدحسینی شد و نهایتا نامبرده سر از صدای آمریکا در آورد حالا شاهد آن هستیم که یک مجری لمپن دیگر شروع به شفاف سازی هویت خود کرده و رسما از سران فتنه 88 دفاع نموده است!

رضا رشیدپور که پیش از این، حضورش در برنامه های زنده تلویزیونی با اعتراضات بسیاری از جانب دلسوزان اسلام و انقلاب مواجه شده بود، حالا با کراوات در سایت فیس بوک حاضر شده و با حمله به اخراجی های 3 از کسانی که هدف این طنز سینمایی بوده اند (بخوانید پادوهای میدانی اسرائیل و آمریکا) حمایت می کند.

رشیدپور در فیس بوک می نویسد:
از همه ی شما تمنا می کنم ذهن توده های مردم را نسبت به دهن کجی سه گانه اخراجی ها به فرهنگ و هنر این مرز و بوم آگاه کنید و اجازه ندهید آقای ده نمکی این چنین به ریش من و شما بخندد ... آمار فروش اخراجی های 3 تقریبا سه برابر جدایی نادر از سیمین است . انصافا شرم آور است . بزرگترین زخم پیکر این خاک پاک ناآگاهی بخش عظیمی از مردم آن است ... به اندازه ی خودمان شمعی روشن کنیم تا بلکه گوشه ای از ظلمت اخراجی ها را از بین ببریم.

این در حالی است که پیش از این بنیامین نتانیاهو ، کسانی که در اخراجی ها هدف طنز قرار گرفته اند و اکنون توده های ملت آگاه ایران برای خندیدن به آنها راهی سینماها می شوند را «خط مقدم ارتش اسرائیل» خوانده و شیمون پرز نیز مدعی شده بود صدای آنها، صدای آزادی خواهی ملت ایران است!

البته تنها نکته به درد بخوری که در «حرفهای از سر سوزش» این مجری لمپن سیما دیده می شود اعتراف به وجود اکثریتی بلامنازع، از ملت ایران است که حاضرند به سینماها بروند و به ریش رشیدپور و اربابانش بخندند!

گفتنی است اخیرا صدا و سیما مجری بدسابقه دیگری را که پیش از این به خاطر اهانت به فرماندهی نیروی انتظامی از شبکه 3 اخراج شده بود بار دیگر (آنهم در برنامه زنده تحویل سال نو) به این شبکه بازگرداند!
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ تسلیت سازمان مجاهدین به میرحسین

به میرحسین

پس از تسلیت سران فتته و هم پیمانان آنها به میر حسین موسوی بابت درگذشت پدرش، سازمان مجاهدین نیز فوت میر اسماعیل موسوی را تسلیت گفت .
به گزارش صراط نیوز ، شاخه خارج از کشور سازمان مجاهدین در بخشی از پیام تسلیت خود آورده: سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی خود را در سوگ خاندان موسوی شریک می داند و این داغ را به همه مردم شریف ایران، بازماندگان آن مرحوم و به ویژه مهندس میرحسین موسوی و زهرا رهنورد یاران و همراهان دربند و پایدار جنبش سبز تسلیت می گوید و ازخداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و بردباری مسئلت می نمائیم .
سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی (شاخه خارج از کشور)
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ زلزله ژاپن و ارتباط احتمالی آن با پروژه پایان دنیا!

 


در روز یازدهم مارس 2011 (2011.03.11) در ساعت پنج و چهل و شش دقیقه utc در مدار 38.32 N و 142.36 E depth و در عمق 32 کیلومتری اطراف شهر هنشو ژاپن زلزله ای با قدرت 8.9 ریشتر، این منطقه را لرزاند  .طبق اعلام خبر ها این زلزله در تاریخ ژاپن سابقه نداشته است و جز هفتمین زلزله ی بزرگ دنیا به حساب می آید. جالب تر اینجاست که بعد از این زلزله حدود 1000 پس لرزه ایجاد شده که بسیاری از آنان بالای 5 ریشتر بوده اند (برای دیدن بخشی از جدول زلزله ها اینجا کلیک کنید )  

در این مطلب نگاهی کلی و احتمالی به آغاز پروژه دروغین پایان دنیا داریم که ممکن است به واسطه ی ایجاد این زلزله کلید خورده باشد .

قبل از بررسی نگاهی به پروژه پایان دنیا میاندازیم تا درک مطلب بهتر شود :

پروژه دروغین پایان دنیا، در حقیقت پروژه ای از جانب صهیون هاست که اهدافی را از مطرح کردن این انگاره ها دنبال میکنند. یکی از اهداف این پروژه ها ازدیاد فشار روانی بر ذهن هاست و بزرگ جلوه دادن اتفاقات آینده است و هنگامی که این پروژه به زمان موعد برسد اتفاقی کوچک تر از آنچه که گفته میشد به وقوع میپیوندد. 

به عنوان مثال این پروژه در سال 2000 میلادی رقم خورد. در آن زمان هم صهیون ها با دست های خود ( فراماسون ها ، هالیوود، رسانه ها) اعلام میکردند که قرار است در سال 2000 دنیا نابود شود بدین ترتیب که بمب های هسته ای به دلیل اختلال در برنامه و مکانیسم آن ها فعال میشوند و دنیا را نابود میکنند و به شکل دیگری اعلام میکردند که قرار است موجودات بیگانه به دنیا حمله کنند و جهان را نابود سازند . زمان موعد فرا رسید و هیچ اتفاقی نیفتاد . مردم بسیار خوشحال شدند که دنیا به پایان نرسید . اما دقیقا یک سال بعد در روز 9 ماه 11 سال 2001 میلادی حادثه ای برای برج های دوقلو تجارت جهانی منهتن آمریکا به وجود آمد . 

این برج ها که که به شکل 11 بودند به اعلام آمریکایی ها توسط القاعده که سردسته آنان اسامه بن لادن بود تخریب شده بودند. بعد از این حمله دروغین توسط نیروهای بن لادن که خود آمریکایی ها آن را تجهیز کرده بودند؛ به افغانستان که محل استقرار دروغین بن لادن بود حمله کردند و بعد از آن نیز عراق را اشغال کردند.

در این میان ذهن ها بر اساس دست های صهیون به طور ناخود آگاه آنقدر آماده شده بود که به هنگام یورش به عراق و افغانستان نه تنها اعتراض جدی به حمله نبود بلکه جوانان آمریکایی با علاقه و داوطلبانه به سمت افغانستان یورش بردند چرا که در ذهنشان القا شده بود که جرج بوش همان مسیح است که در پایان هزاره (سال 2000 جرج واکر بوش رئیس جمهور آمریکا شد) ظهور کرده است (در تفکرات مسیحیان پایان هر هزراه هنگام ظهور منجی است ) و آنان خود را سربازان خدا مینامیدند و ارتش خود را ارتش خدا نام نهاده بودند. 

بنابر این پروژه این طور جلو رفت که قبل از سال 2000 ذهن ها آماده ی پایان دنیا بود در سال 2000 این اتفاق نیفتاد اما سال 2001 به دو کشور حمله شد( دقیقا 11 سال بعد از سخنرانی پدر جرج واکر بوش که این سخنرانی در یازدهم سپتامبر 1990 به وقوع پیوسته بود). این که چرا حمله به این دو کشور حمله شد در این جا چشم پوشی میشود . به نقل از یک استراتژیست ماجرا بر روی یک ضرب المثل خلاصه میشود : مردم را به درد بگیرید تا به تب رضایت بدهند. یعنی این که به مردم بگویی دنیا نابود میشود اما به واسطه این القا به دو کشور، با اهداف متعدد حمله کنید. و مردم در ذهن خود این طور میگویند که "چه خوب شد که دنیا پایان نگرفت و ما حاضریم به جای آن به دو کشور حمله شود (به تب رضایت میدهند)"

با این تحلیل دریافتیم که پروژه پایان دنیا، تنها یک برگ برنده است تا به هدف خود برسند. بعد از ماجرای دورغین حمله به برج ها توسط القاعده؛ پروژه نابودی اسلام و که به دنبال آن جنگ آرماگدون خواهد بود مطرح شد . آنان زمینه را از قبل فراهم کرده بودند که جرج واکر بوش همانی است که قرار است جنگ آرماگدون را بعد از 7 سال رقم بزند. به همین دلیل قرار بود سال 2007 به ایران که از قول خودشان اصلی ترین دشمنشان است حمله شود طبق گفته اتاق های فکری آمریکایی دشمن اصلی آنان مسلمانان اند اما مسلمانان شیعه آن هم نه هر شیعه ای شیعه ای که تحت تفکر آیت الله (امام) خمینی است . اما قبل از حمله به ایران لازم بود اصلی ترین سنگر ایران را نابود سازند به همین دلیل سال 2006 به لبنان که محل حضور حزب الله لبنان بود؛ حمله کردند اما سومین ارتش دنیا نتوانست چند هزار شیعه را شکست دهد. 

در اتاق های فکری آمریکا یک استراتژیست این طور اعلام کرد که آمریکا مقابل ایران شکست خورد. بعد توضیح میدهد که لبنان سنگر ایران و اسرائیل سنگر امریکا(صهیون) است و اگر اسرائیل که سومین ارتش دنیاست نمیتواند چند هزار جوانی که تجهیزات قابل ملاحظه ای را شکست دهد ما چگونه میتوانیم جلوی ایران با این همه تجهیزات بایستیم ؟ . به همین جهت آنان دریافتند که با این اوضاع نمی توانند جلوی ایران باستند. به همین جهت پروژه را به سال 2012 منتقل کردند (دقیقا 11 سال بعد از ماجرای یازدهم سپتامبر ) . 

بعد از سال 2006، شاهد انگاره هایی از پایان دنیا در سال 2012 هستیم به طوری که چندین فیلم در همین زمینه بعد از 2006 ساخته شد به عنوان مثال : 

1- در فیلم نکست (Next -2007) نشان میدهد که بر اساس رمز گشایی از چند نقاشی جهان در سال 2012 نابود میشود .

2- در فیلم به سمت 2012  (Postmodern Times: Toward 2012) محصول 2007 باز بر این انگاره تکیه میشود 

3- در فیلم 2012 روز پایان یا آخرالزمان ( Doomsday 2012 - The End of Days) در سال 2007 بر همین فرض تکیه میشود. 

4- در فیلم من افسانه هستم (I Am Legend) در سال 2007 نشان داده میشود که سال 2012 شده و همه مردم بر اثر بیماری نابود شده اند. 

5-  فیلم 2012 آخرالزمان (2012 Doomsday) در سال 2008 ساخته میشود . 

6- در سال 2008 در فیلم مسابقه مرگ (Death Race) نشان داده شده که مسابقات خشن جنون امیز برگذار میشود که انگاره نابودی در این سال را بر ذهن مخاطب جا میاندازد . 

7- در سال 2009 در فیلم 2012 علم یا موهومات (2012: Science or Superstition) نشان داده میشود که 2012 یک علم است یا به عبارت دیگر یعنی این که قابل پیش بینی است . 

8- در سال 2009 فیلم 2012 آگاهی (2012: An Awakening) ساخته میشود . 

9- در سال 2009 فیلم تلویزونی، 2012 اسرار شگفت انگیز (2012: Startling New Secrets) را میسازند. 

10 - در فیلم جاده (The Road) جهان وحشتناک بعد از جنگ جهانی را نشان میدهد که اشاره به جنگ 2012 دارد.

11 - در سال 2009 فیلم 2012، ما آماده ایم برای آن(2012: We're Already in It) ساخته میشود . 

12- در سال 2009 فیلم 2012 ساخته میشود که کاملا روشن اعلام میکند که جهان نابود شده است . 

13- در فیلم ابر ستاره (2012: Supernova) در سال 2009 اشاره به پایان دنیا دارد 

14- در سال 2010 فیلم2012، قرارداد دفاعی(Defcon 2012) ساخته میشود که اشاره به جنگ موجودات بیگانه در سال 2012 دارد. 

و ...

به همین دلیل ذهن ها کم کم آماده ی سال 2012 میشود. جالب این جاست که با نشان دادن این انگاره ها جستجوی مردم در باره ی "2012" در این میان به شدت افزایش میابد 

 


...
ادامه مطلب
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک