به حرف من گوش کن


+ اخبار و برنامه‌های طنز دستور کار صدای آمریکا برای مخاطب فارسی زبان

 

اخبار و برنامه‌های طنز دستور کار صدای آمریکا برای مخاطب فارسی زبان


صدای آمریکا هر هفته برای مخاطب فارسی زبان خود برنامه طنز و اخیراً یک برنامه جدید 30 دقیقه‌ای تحت برای تحلیل اخبار تلویزیون آغاز کرده است.

 شورای مدیران برنامه‌های برون‎مرزی آمریکا درخواست بودجه خود را برای سال 2012 منتشر کرده است. از آنجا که بی‎بی‎جی بزرگترین بخش دیپلماسی عمومی و مدیریت تمامی رسانه‌های برون‎مرزی دولت آمریکا را به‎عهده دارد، لذا خبرگزاری فارس با انتشار کامل این گزارش قصد دارد متخصصان حوزه دیپلماسی عمومی و جنگ نرم را در جریان کامل هزینه‌ها و بخشهای مختلف این مرکز قرار دهد.

قسمت هفتم این گزارش به شرح زیر است:

* انجمن عمومی برای تبادل‌نظر پیرامون مسائل مهم اجتماعی باشد

تلویزیون الحره موضوعاتی را پوشش می‌دهد که سایر ایستگاه‌ها از پرداختن به آنها امتناع می‌ورزند از جمله مسائل مرتبط با حقوق بشر، حقوق زنان، آزادی بیان و آزادی مطبوعات. الحره با پوشش خبری موضوعات و گفتمان‌هایی که سانسور می‌شوند، خود را از سایر رقبا پیش انداخته است. الحره اولین شبکه تلویزیونی عرب زبانی است که برنامه ویژه حقوق زنان را با عنوان برابری به روی آنتن می‌برد که در واقع تریبونی برای تبادل‌نظر درباره مسائلی از قبیل زنان در اسلام و سیاست است. در آوریل 2010، رسانه جدید آمریکا نوشت:
اگر شما مادری مجرد یا قربانی تجاوز به عنف یا خشونت داخلی هستید، هیچگاه این شانس را نخواهید یافت که در تلویزیون عربی حاضر شوید. چنین موضوعاتی برای شبکه‌ای همچون الجزیره عربی به مثابه یک تابو است. شاید این مشکلات در مقایسه با جنگ در عراق یا منازعه اسرائیل- فلسطین رنگ می‌بازد. یا شاید رسانه‌ها از این مسئله ابا دارند که نمی‌خواهند جامعه عرب را در چنین فضای نامناسبی به تصویر بکشند. اما هم‌اکنون تعدادی از زنان که این تابوها را به چالش کشیده‌اند، انجمن جدیدی تشکیل داده‌اند. جالب اینجاست که تلویزیون الحره، به عنوان شبکه تلویزیونی تحت حمایت مالی کنگره آمریکا به این زنان فرصت می‌دهد تا داستان خود را در برنامه یک ساعته تلویزیونی با عنوان برابری بازگو کنند.

تلویزیون الحره تریبون خود را برای بحث درباره مسائل مهم اجتماعی و فرهنگی از طریق برنامه‌هایی مثل نگاهی به دموکراسی، مذاکرات خلیج‌فارس و حنا (دیدگاه زنان) و نیز الیوم توسعه داده است. برای مثال، تلویزیون الحره در سال 2010 تنها رسانه عرب زبانی بود که به بحران بشردوستانه درخصوص پناهندگان دارفور پرداخت. در برنامه مستند "کونگو: تبعید دارفور " (Konoungo: The Darfurian Exile) تلویزیون الحره تماشاگران برنامه را با خود به درون زندگی پناهندگان آواره سودانی در اردوگاه پناهندگان کوننگو در شرق چاد برد. این فیلم مستند با پناهندگان اول شخص مصاحبه می‌کند که از تجربیات شخصی خود درباره نحوه فرار از دارفور و مشکلات زندگی در این اردوگاه سخن می‌گویند. این محل در ابتدا به عنوان پناه‌گاهی موقتی احداث شده بود اما پس از گذشت 7 سال هنوز پناهندگان سودانی را در این محل نگاه می‌دارند. بسیاری از افرادی که در این فیلم مصاحبه کرده بودند، از فقدان منافع برای توجه رسانه‌ها، دولت‌ها و سازمان‌های بشردوستانه عربی به مشکلات ساکنین این اردوگاه ابزار خشم و ناباوری کردند. تلویزیون الحره همچنین چالش‌هایی را مورد بررسی قرار داد که سازمان‌های بین‌المللی در راستای کمک به پناهندگان با آنها دست به گریبان بودند. این فیلم مستند در رسانه‌ها و وبلاگ‌ها جنجالی به پا کرد. بعلاوه، هر روز برنامه‌ای تحت عنوان "عفیه دارفور "(Afia Darfur) اخبار و اطلاعات مهمی از زندگی مردم دارفور و شرق چاد در شبکه MBN ارائه می‌نمود.

* با پوشش خبری کامل و غیرمغرضانه انتخابات، توجه عمومی را به روند دموکراسی جلب نماید

تلویزیون الحره و رادیو سوا همچنان به پوشش خبری انتخابات در آمریکا و سراسر منطقه خاورمیانه ادامه می‌دهند. پوشش خبری انتخابات در MBN با هدف شفاف‌سازی و تاکید بر روند دموکراسی افزایش یافته است. هر دو شبکه انتخابات پارلمان مصر، انتخابات و رفراندوم سودان و انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا را به طور کامل پوشش داده‌اند.
در مورد عمق و وسعت پوشش خبری شبکه MBN می‌توان به انتخابات مجلس ملی عراق در سال 2010 و مذاکرات بعدی برای تشکیل دولت ائتلافی اشاره کرد. تلویزیون الحره و رادیو سوا از چند هفته مانده به انتخابات، مصاحبه‌های جنجالی با نامزدهای اصلی انتخابات به عنوان سخنگوی سیاسی احزاب خود ترتیب دادند. تلویزیون الحره و رادیو سوا برای پوشش خبری کامل جریان انتخابات مجلس ملی عراق از خبرنگاران بیشماری در سراسر کشور بهره جستند.

* توجه ویژه الحره به نقش زنان و اقلیت‌ها در انتخابات

تلویزیون الحره وقایع انتخابات را 18 ساعت البته به صورت زنده پوشش داد و در کنار آن با کارشناسان برجسته در مورد قانون انتخابات و نحوه ارتباط آنها با انتخابات کنونی و نیز مسائل موردعلاقه مردم عراق به تفصیل بحث و گفتگو کرد. این شبکه به نقش زنان و اقلیت‌ها نیز در این انتخابات و تاثیر آنها بر فرقه‌گرایی و امنیت عراق توجه ویژه‌ای داشت. پوشش خبری این شبکه گزارشاتی از خبرنگاران مستقر در اردن، اتریش، لبنان، ترکیه، بلژیک، سوئد، بریتانیا، مصر و آمریکا را نیز شامل می‌گردید که جمعیت قابل ‌ملاحظه‌ای از رای‌دهندگان عراقی را در این کشورها اسکان داشتند. این برنامه چندین مصاحبه با کارشناسان آمریکایی‌، ناظران حوزه انتخاباتی و مسئولان انجمن‌های جامعه مدنی ترتیب داد و نظر آنها را درباره خواست مردم برای برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه، حضور کارشناسان محلی و رای‌دهندگان جویا شد.

* پوشش کامل اخبار انتخابات عراق توسط رادیو سوا

رادیو سوا نیز با ارسال گزارشاتی از بغداد، بصره، کرکوک، سلمانیه و نجف اخبار روز انتخابات را به طور کامل پوشش داد. رادیو سوا عراق حدود 13 ساعت از برنامه آن روز خود را به این رویداد مهم سیاسی اختصاص داد که از جمله آنها باید به 75 مصاحبه با نامزدهای عالی‌رتبه احزاب سیاسی مختلف اشاره داشت. رادیو سوا در روز فوق‌الاشاره در کنار گزارشات خود از عراق، خبرهای دیگری را نیز پخش می‌کرد. رادیو عراق آزاد نیز تلاش کرد تا با پوشش خبری انتخابات مجلس عراق و مصاحبه با رای‌دهندگان، مسئولان برگزاری انتخابات، تحلیل‌گران و افراد سرشناس عراقی در این مسابقه دوی ماراتن از سایر رقبا عقب نماند.
پایگاه اینترنتی تلویزیون الحره و رادیو سوا در سرتاسر عراق اطلاعات و گزارشات لحظه به لحظه‌ای را از جریان انتخابات در دسترس کاربران قرار می‌دادند. ضمناً، این شبکه‌ها علاوه بر پخش اخبار، از تریبون‌های رسانه اجتماعی نیز سود می‌بردند. تلویزیون الحره و رادیو سوا مردم عراق را تشویق می‌کردند تا مشاهدات و نظرات خود را درباره این روز تاریخی گزارش دهند. مخاطبان شبکه الحره و رادیو سوا از طریق صفحات فیس‌بوک و توییتر در مباحث و تحلیل مسائل انتخابات شرکت می‌نمودند. ضمناً، شبکه پخش برنامه در خاورمیانه نیز تیتر اخبار روز انتخابات را اعلام می‌کرد.

تغییرات عمده برنامه

- هیچ تغییر خاصی در برنامه پیشنهاد نمی‌شود.

اهداف اجرایی سال مالی 2012:

- تعامل مستقیم با مخاطبان از مجرای رسانه‌های جدید با هدف افزایش تعداد دیدگاه‌های ‌ارائه شده در خصوص مسائل مهمی که بر آینده منطقه تاثیر می‌گذارند.

- پخش اخبار، مناظرات و دیدگاه مخاطبان در سرتاسر منطقه خاورمیانه از طریق برنامه الیوم و سایر برنامه‌های جدید تلویزیون الحره از جمله ارائه اطلاعات دقیق و جامع در مورد آمریکا و شهروندان آمریکایی.

شورای مدیران پخش برنامه های برون‌مرزی
خاور نزدیک، آسیای مرکزی، جنوب و غرب آسیا و اوراسیا

تحولات منطقه‌ای:

به جز چند مورد استثنا، روند پیشرفت دنیای رسانه در منطقه خاورنزدیک، آسیای مرکزی، جنوب و غرب آسیا و اوراسیا ناامیدکننده است. علیرغم طی کردن مراحل اولیه به سوی یک محیط رسانه‌ای آزادتر (به استثنای منطقه آسیای مرکزی) پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، آزادی رسانه در منطقه ظرف چند سال اخیر به شدت رو به قهقرا رفته و محدودتر شده است. از لحاظ سیاسی و جغرافیایی هنوز سایه مسکو بر بخش وسیعی از منطقه احساس می‌شود. در داخل مرزهای روسیه، کنترل شدید دولت بر تلویزیون، رسانه‌های نوشتاری و رادیو همچنان ادامه دارد و نارضایتی سیاسی به سرعت در نطفه خفه می‌گردد. ضمناً، پنج جمهوری سابق اتحاد شوروی در منطقه آسیای مرکزی نیز همچنان با چالش‌هایی نظیر منازعات قومی، بنیادگرایی اسلامی و رژیم‌های اقتدارگرای خشونت‌طلب دست و پنجه نرم می‌کنند.

شبکه صدای آمریکا در این حوزه 4 بخش مختلف دارد:
1) خاور نزدیک و آسیای مرکزی؛
2) جنوب آسیا؛
3) شبکه اخبار فارسی
4) اوراسیا

در این منطقه کلیه برنامه‌های رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی البته به استثنای رادیو عراق آزاد پخش می‌شوند. این مناطق در اصل نواحی استراتژیکی مهمی هستند که آزادی و دموکراسی در آنجا تهدید شده، محدود می‌گردند یا اینکه اصولاً پدیده‌ای نوظهور هستند. البته باید اذعان داشت که افراط‌گرایی اسلامی از نگرانی‌های ثابت و دائمی منطقه به شمار می‌رود. تلویزیون به مثابه تریبونی کلیدی در سرتاسر منطقه است. صدای آمریکا و رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی با پخش کامل و به موقع اخبار و اطلاعات و نیز بهره‌گیری از خصوصیات تعاملی جدید در حوزه اینترنت پیشرفت قابل ملاحظه‌ای نموده‌اند.


هدف اجرایی: افزایش میزان دسترسی به مخاطبان مناطق راهبردی در خاور نزدیک، جنوب آسیا، آسیای مرکزی و اوراسیا

ارتباط منابع و نتایج سال مالی-------------------------------------------------- 2010 (واقعی)
تعداد مخاطب (به میلیون نفر)------------------------------------------------ ----- 44.2
مقدار بودجه (به میلیون)---------------------------------------------------------171.9

ارتباط منابع و نتایج سال مالی--------------------------------------------- سال مالی 2011 (هدف)
تعداد مخاطب (به میلیون نفر)------------------------------------------------ ----- 44.7
مقدار بودجه (به میلیون)--------------------------------------------------------- 167.1

ارتباط منابع و نتایج سال مالی--------------------------------------------- سال مالی 2012 (هدف)
تعداد مخاطب (به میلیون نفر)------------------------------------------------ ----- 46.6
مقدار بودجه (به میلیون)--------------------------------------------------------- 171.9

دستاوردهای اصلی برنامه

* شبکه خبری فارسی زبان صدای آمریکا (PNN) پخش‌کننده بین‌المللی برنامه به ایران است که 19.6 درصد از جمعیت بالغ در ایران حداقل یک بار در هفته برنامه‌های این شبکه را مشاهده می‌کنند. این شبکه هر هفته برنامه طنزی با عنوان "پارازیت " پخش می‌کند که محبوب‌ترین صفحه ایرانی در فیس‌بوک شده است. PNN اخیراً یک برنامه جدید 30 دقیقه‌ای تحت عنوان افق برای تحلیل اخبار تلویزیون آغاز کرده است که چهار روز در هفته برای علاقمندان پخش می‌شود.

* دفتر فناوری، خدمات و نوآوری که زیرمجموعه بی.بی.جی است به منظور کمک به پخش برنامه در ایران، ابزار جدید ضد سانسور را به کاربران PNN و رادیو فردا ارائه داده است.

* در ژوئن، صدای آمریکا و اکسپرس 24/7 - یک شبکه کابلی بیست و چهار ساعته خبری انگلیسی زبان در پاکستان- برنامه تلویزیونی مشترکی را به صورت آزمایشی آغاز کردند که روی مسائل کلیدی در روابط آمریکا و پاکستان و جنگ علیه تروریسم تمرکز می‌کند. این برنامه که دو بار در هفته پخش می‌شود، دارای استودیوی مشترکی در اسلام آباد و واشنگتن هست و اولین برنامه گفتگوی تلویزیونی انگلیسی زبان است که به صورت مشترک توسط پاکستان و آمریکا تولید می‌شود.

* پس از گذشت چهار سال از آغاز به کار رادیو دیوه(Deewa Radio) صدای آمریکا، این شبکه به یکی از پیشگامان دنیای رسانه و جزو محبوب‌ترین ایستگاه‌های پشتو زبانانان ساکن در شهرهای مرزی پاکستان- افغانستان و حتی خارج از مرزها تبدیل شده است. در ژانویه، رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی رادیو مشال(Radio Mashaal) را راه‌اندازی کرد. این رادیو به منظور پخش برنامه به زبان پشتو برای مخاطبین پشتون ساکن در مناطق مرزی بین افغانستان و پاکستان ایجاد شد. در ماه مارس سیستم موج متوسط بی.‌بی.‌جی در شرق افغانستان به صورت کامل عملیاتی شده است که شمار زیادی از مخاطبین را در این منطقه حساس پوشش می‌دهد.

* در افغانستان تعداد مخاطبان برنامه‌های صدای آمریکا و رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی به طور فزاینده‌ای افزایش یافته است بطوریکه 65 درصد جمعیت بزرگسال حداقل هفته‌ای یک بار به طور مشترک برنامه‌های این دو شبکه را تماشا کرده یا گوش می‌کنند. صدای آمریکا و رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی از جمله مهمترین منابع موثق خبری در این کشور به شمار می‌روند. وبسایت بخش افغانی صدای آمریکا و رادیو افغانستان آزاد وابسته به رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی طی سال گذشته افزایش چشم‌گیری را در جذب مخاطبان خود تجربه کرده‌اند. در سال 2010، دفتر فناوری، خدمات و نوآوری اداره پخش برون‌ مرزی شبکه اف‌ام خود را با راه‌اندازی فرستنده‌های جدید در 8 شهر افغانستان توسعه داده است.

* در ماه مارس، رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی و بخش روسی صدای آمریکا حجم قابل‌ملاحظه‌ای از اخبار خود را به بمب‌گذاری انتحاری در مترو مسکو و نیز گزارشات در محل حادثه و واکنش مقامات اختصاص دادند. وبسایت بخش روسی رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی نیز در دو سال گذشته رشد ثابتی را در تعداد بازدیدکنندگان خود داشته است. بخش روسی صدای آمریکا نیز با موفقیت از یک شبکه صرفاً رادیویی و تلویزیونی به شبکه ارائه اخبار و اطلاعات از مجرای پایگاه اینترنتی گذار نموده است. این سرویس از رسانه دیجیتالی عظیم خود برای انسجام بخشیدن به گزارشات واصله از اخبار پراکنده در توییتر، فیس‌بوک و یک تریبون جدید سود جسته است.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ ایجاد 2500 فرقه جدید

به صورت میانگین در این سه دهه در هر دوهفته دو فرقه ایجاد شده که برهمین اساس میتوان به راحتی تخمین زد درهمین مدت بیش از 2500فرقه جدید در دنیا ایجادhttp://www.alborznews.net/files/fa/news/1390/2/29/25867_579.jpg شده که برای مقابله با نفوذ رو به گسترش آن در جامعه باید به مقابله گسترده فرهنگی روی آورد.
مدیر کل شورای فرهنگ عمومی کشور از ایجاد دو هزار و 500 فرقه جدید در طول سه دهه گذشته خبر داد.

نهضت سبزنبوی به نقل از البرز ، دکتر حسینعلی قاسم زاده در سخنانی با اشاره به ایجاد بیش از دو هزار و 500 فرقه جدید در سه دهه گذشته، اظهار داشت: به صورت میانگین در این سه دهه در هر دو هفته دو فرقه در دنیا ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه انتظار می رود که تعداد این فرقه ها در دنیا روز به روز افزیش یابد، خاطر نشان کرد: باید در راستای جلوگیری از ایجاد این فرقه های جدید در کشور با انجام کارهای فرهنگی در میان جوانان اقدامات لازم را انجام داد.

او با تاکید بر ضرورت انجام فعالیتها و برنامه های فرهنگی در کشور، عنوان کرد: جلسات شورای فرهنگ عمومی در استانها  باید نسبت به گذشته به صورت مطلوب تر و پی در پی تشکیل شود.


کتر قاسم زاده با اشاره به اینکه امروز اثرات و برنامه های جنگ نرم به مراتب بیشتر از جنگ سخت است، بیان داشت: جنگ نرم با هزینه کم و گستره بیشتر توسط کشورها به خصوص کشورهای غربی بیش از جنگ سخت مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه جریان قدرت نرم به دنبال پذیرش درونی است، یادآور شد: جنگ نرم و قدرت نرم نیازی به محاصره اقتصادی و اشغال اقتصادی ندارد.

مدیرکل شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به اینکه دشمن در جنگ نرم دست بر روی مسائلی گذاشته که قشر جوان به آنها گرایش دارد، خاطر نشان کرد: دشمن با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی، رسانه ای و.... در این راستا فعالیتهای فراوانی را در دستور کار قرار داده اند.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه در زمینه مقابله با جنگ نرم در کشور دیر شروع به اقدام کرده ایم، عنوان کرد: اگر ما هر روز برای این موضوع جلسه بگذاریم باز هم کم وقت گذاشته ایم.

وی با بیان اینکه مقوله فرهنگ مقوله ای شوخی بردار نیست، بیان داشت: در جنگ نرم کشتار دسته جمعی و بی سروصدا اتفاق می افتتد و همه داشته ها یکجا ازدست می رود.

وی با اشاره به انجام فعالیتهای دینی در کشور در راستای مقابله با جنگ نرم دشمن یادآور شد: برای مقابله با جنگ نرم مهم ترین قدرت، قدرت نرم کتاب قرآن است.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ ملاقات مولوی عبدالحمید با نمایندگان فتنه سبز

مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان به شدت فعال شده است و دیدارهای مختلفی را با طیفهای مختلف سیاسی انجام میدهد.پس از دیدار مولوی با لیدر جریان انحرافی وی اخیرا با نمایندگان فتنه سبز دیدار داشته است.

http://www.nedayeenghelab.com/images/stories/molavi-05.jpg

نهضت سبزنبوی به نقل از ندای انقلاب به تازگی مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان به شدت فعال شده است و دیدارهای مختلفی را با طیفهای مختلف سیاسی انجام میدهد.پس از دیدار مولوی با لیدر جریان انحرافی وی اخیرا با نمایندگان فتنه سبز دیدار داشته است.

به تازگی تعدادی از نمایندگان و مشاوران میرحسین موسوی و کروبی به همراه آقای رخشانی مدیر مسئول روزنامه زاهدان با مولوی عبدالحمید ملاقات می نمایند .
در این ملاقات مقرر می شود هر هفته گزیده ای از سخنان مولوی عبدالحمید در نماز جمعه ضبط و از طریق شبکه تلویزیونی ماهواره ای رسا از خارج از کشور پخش شود و ارتباط جنبش سبز در استان با مسجد مکی گسترش پیدا کند .

 

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ ترانه موسوی قلابی و آیات القرمزی واقعی


آمارها حاکی از آن است که درمورد ترانه موسوی 750هزار بار در فضای اینترنت خبر منتشر شده در حالی که برای 'آیات القرمزی'278 هزار بار خبر انتشار یافته است.


حافظه تاریخی جمعی آلزایمر می گیرد اما دوسال پیش را فراموش نمی کند که سناتورهای آمریکایی چگونه از هویت هایی موهوم، تصاویر بزرگی در ذهن مردم جهان می ساختند و از هویت مشکوک ترانه موسوی، تندیسی تراشیدند تا احساسات عمومی جهان را علیه ایران بسیج کنند.
وقتی ترانه های ما را سناتور تدیوس مک کاتر بسراید، امروز و با گذشت دو سال در بحرین، آیه آیه ی قرآن های مساجد را می سوزانند و "آیات" را مورد تجاوز قرار می دهند.

ترانه موسوی فردی بود که رسانه های فتنه از جمله روزنامه اعتماد ملی در مورد او ادعا می کردند که روز هفتم تیرماه در تجمع حامیان آقایان موسوی و کروبی در اطراف مسجد قبا توسط نیروهای لباس شخصی روبوده شده و پس از آزار جنسی، جسد وی را سوزانده و در اطراف کرج رها کرده اند. درحالی که جز عکسی که مستمسک سناتور مک کاتر قرار گرفت و در سنا با آن بیانیه ای علیه ایران قرائت کرد،هیچ سند و مدرکی از وی یافت نشد.
سناتور تدیوس مک کاتر

بزودی لشکر رسانه های غربی از این ادعا، کوهی از احساسات عمومی برانگیختند به طوری که ظرف مدتی کوتاه میزان اخبار مکتوب در اینترنت در مورد این شخصیت مشکوک صرفا به زبان های انگلیسی و فارسی به 750.000 بار می رسید؛ اما در مورد شاعر انقلاب بحرین در میدان لولو؛ "آیات القرمزی" که تصاویر بسیاری از ترانه سرایی او در این میدان موجود است و بیمارستان ها گواهی داده اند که مورد شکنجه و تجاوز قرار گرفته است، حجم اخبار مکتوب اینترنتی به زبان انگلیسی فقط 17.300 بار و به زبان فارسی به دلیل اهمیت این دختر انقلابی به 261.000 بار می رسد.
وقتی ندای رسانه های غربی در مورد مرگ مشکوک ندا آقاسلطان برخواست صرفا در روزنامه های آمریکایی 1370بار خبر و تحلیل های مربوط به آن منتشر شد. اما با وجود حقایق آشکار در قتل "آیات" به ظلم، منافع استکبار جهانی اجازه نمی دهد که "آیات" بخت این را بیابد تا چهره اش به اهل عالم به عنوان فردی مظلوم نمایانده شود.

سناتور تدیوس مک کاتر


سناتورها ساز خود را کوک کرده اند تا دیکتاتورهای عرب با ملودی آمریکایی خوش رقصی کنند و با نعره های مستانه، حسینیه ها و مساجد را، آیه آیه های قرآن را و پرچم های فاطمیه را بسوزانند.
"حلقوم ها را می توان برید اما فریادها را هرگز، فریادی که از گلوی بریده برمی آید جاودانه می ماند." و این راز جاودانگی انقلاب اسلامی است که تکانه های آن هرروز در جهان اسلام پرطنین تر می شود. چه رسانه های آمریکایی بخواهند و چه نخواهند، عطر انقلاب اسلامی در همه جا پیچیده؛ الحمدلله والمنه

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ ارتباط شورای دموکراسی آمریکا با جنبش سبز ایران

ارتباط شورای دموکراسی آمریکا با جنبش سبز ایران + سند محرمانه

 

این سند محرمانه در مورد راه‌اندازی شبکه ارتباطی گسترده ‌ای به نام 'تاش' است که رابطه طراحان این شبکه با جنبش سبز و برنامه‌های آینده آنها در این سند به صراحت اعلام شده است.


 این سند که عنوان "محرمانه و غیرقابل انتشار" دارد ، توسط  این شورا(Democracy Council) تهیه و تنظیم شده است. این شورا در سند مذکور، مشکلات زیر ساختی و عدم یکپارچگی را از دلایل ناکامی براندازی نظام ایران می داند و پروژه "شبکه ارتباطی تاش"(TCN) را به عنوان یک طرح عملیاتی جامع برای مقابله با ایران معرفی می کند. مجری اصلی این طرح «شورای دموکراسی» بوده و رییس پروژه نیز شخصی به نام اوین کربی می‌باشد.

شورای دموکراسی در این گزارش، 4 مشکل عمده را که سبب ناکامی های جنبش سبز و مخالفان نظام، بوده بر می شمرد و سپس شبکه ارتباطی تاش را به عنوان راه حلی برای این مشکلات معرفی می کند. از نظر این شورا 3 مشکل اول مربوط به مشکلات زیرساختی و فناوری و فیلترینگ است و مشکل چهارمِ جنبش های جامعه مدنی ایران، "عدم وجود منابع مشترک و یکپارچگی" است؛ که مشکلات مذکور با شبکه تاش مرتفع خواهند شد.

در این سند آمده است:
معترضانی که در داخل ایران با حکومت به مخالفت می‌پردازند، قادر نبوده اند به طور موثر به فناوری‌های جدیدتر برای شبکه سازی دسترسی داشته باشند و یا به وسیله فیلترینگ از شرکت در برنامه‌های گروه‌های مخالفِ خارجی منع شده اند.
ازطرفی صدای آمریکا(VOA) و بی بی سی(BBC)، یا شبکه‌ها و وب‌سایت‌های مخالفِ خارج از لس‌آنجلس نتواسته‌اند به روز بودن خود را با زبان، گرایشات، طرز تفکر، فرهنگ و شرایط اجتماعی سیاسیِ ایرانِ امروز حفظ کنند که این امر به محدودیت توانایی‌شان در رسیدن به جمعیت جوان تر منجر شده است.
علاوه بر این، هیچ یک از برنامه های مذکور نتوانسته است به درستی از ظرفیت شبکه‌سازی با وسایل ارتباطی مثل ماهواره، وب، اینترنت، موبایل بهره ببرد.
شورای دموکراسی، به درخواست سازمان‌ها و مبارزان سرشناس جنبش سبز در خصوص پرورش و توسعه ی جمعیِ‌ِ «جایگاه مجازی» برای اصلاحات، توجه ایرانیان را به برقراری ارتباط، اطلاع‌رسانی، شبکه‌سازی و سازماندهی جلب کرده است.
در حال حاضر، جنبش سبز و سازمان‌های جامعه مدنی مستقل در مورد شبکه‌سازی با مشکلاتی مواجه اند که "شبکه ارتباطی تاش" (TCN) برای این مشکلات، راه حل‌هایی را فراهم خواهد کرد.
 سازمان‌های جامعه مدنی و مبارزان به منظور تسهیل در تأثیرگذاری فوری در ایران، به تدریج عملیات‌های ارتباطی خود را در برنامه شبکه ارتباطی تاش (TCN) ادغام خواهند کرد.


توضیح مختصری از برنامه:
شورای دموکراسی آمریکا پروژه شبکه ارتباطی تاش را اینگونه تشریح می کند: این شبکه ارتباطی با ایجاد نخستین کانال ارتباطی قوی و چندسطحی (پخش برنامه از طریق  ماهواره، اینترنت، وب و موبایل) برای ارتباطات و محتوای (سانسور نشده) محلی و قابل دسترس به عنوان یک پلتفرم ارتباطی ایمن و مستحکم عمل خواهد کرد.
همچنین اینکه تاش (TCN) برای برنامه‌های تجددگرایانه، اصلاح‌طلبانه و یا «تند» و بدون هیچ‌گونه سانسوری دایر خواهد شد و هیچ‌ مطلبی را تولید نخواهد کرد بلکه مطالب از طریق برنامه‌های بومی توسط کاربران تولید خواهد شد.
تا کنون تعدادی از سازمان‌های جامعه مدنی و اعضای برجسته جنبش سبز برای تولید برنامه در پخش های مختلف شبکه ارتباطی تاش (TCN)، به مجریان پروژه تعهد داده‌اند.
فیلم‌های خارجی و عمدتا آن دسته از فلیم‌هایی که به دلیل مضامین اصلاح‌طلبانه در ایران غیرقانونی هستند، خریداری و دوبله خواهند شد تا برنامه اصلی را تقویت کنند.
مطالب تولید شده از طریق وب سایت ایمن، موبایل و ابزارهای دورزدن فیلترینگ و سانسور و همچنین یک کانال پخش برنامه ماهواره‌ای منتشر خواهد شد.
شبکه ارتباطی تاش (TCN) برای فراگیری و شیوع عمومی مضامین تولید شده، از فناوری جدید و تکنیک‌های ویروسی بهره می‌برد و زمینه فنی لازم برای تضمین نفوذ بالا، پخش و قابلیت دسترسی ایمن را مهیا می‌سازد.
عملیات‌های فنی:
یکپارچگی وب‌سایت: 
این  گزارش می افزاید: این شبکه ضمن رعایت امنیت و استحکام، کاربرپسند و متناسب با وب‌سایت‌های دیال‌آپ نیز می‌باشد و محتویات وب‌سایت برای پهنای باند کم در ایران، فشرده شده و قابل دانلود می‌باشد.
شبکه ارتباطی تاش (TCN) به عنوان یک جایگاه مجازی برای توزیع و معرفی مجدد مطالب سانسورشده عمل خواهد کرد.
فایل‌های صوتی کم حجم برنامه به منظور انتقال آن از طریق بلوتوث در ایران، و «blog of blogs» که در آن خبرها و وبلاگ‌های سانسورشده جمع‌آوری و مجددا در شبکه ارتباطی تاش(TCN) معرفی می‌شود.
شبکه ارتباطی تاش (TCN) ابزارهای پیش‌دستی‌گرانه را برای گذشتن از فیلترهای دولتی از قبیل وی پی ان ها، سایت های سرور فیلتر شکن،انونیمیزر ها(سایت های پنهان ساز هویت)، ابزارهای مخفی ساز آی پی، ابزارهای تبدیل صدا به متن، میکرو بلاگ‌ها پیامکی، ابزارهای جاوا، خدمات پیامکی حجیم، و نرم‌افزارهای فیلترشکنی چون پیس فایر و پی اس آی فون، را توزیع می‌کند تا مخالفان نظام بتوانند فیلترینگ موجود در ایران را دور بزنند.
امنیت آن‌لاین: به منظور تقویت شبکه ارتباطی تاش (TCN) به عنوان مرکز ارتباطی استراتژیک مجازی، لایه‌های مختلفی از امنیت و استحکام را برای محرمانه بودن، به کار می گیرد.
موبایل: به علت افزایش استفاده از موبایل در ایران، یک برنامه کاربردی موبایل برای آی فون(iPhone) و اندروید(Android) برای استفاده از شبکه ارتباطی تاش (TCN) تولید خواهد شد تا مخاطبان با خواندن آخرین خبرها به ‌روزشده و تمامی گزارشات و مطالب خود را در فرمت‌های مختلف به سرورهای امن شبکه ارتباطی تاش (TCN) ارسال نمایند.
شبکه ماهواره‌ای: برنامه‌های مختلف ماهواره‌ای این اجازه را می‌دهند تا شبکه ارتباطی تاش (TCN)به صورت محدود و فوری به شبکه‌های ماهواره‌ای دارای اخبار مربوط به ایران دسترسی داشته باشد.
دومین بخش از فعالیت‌های شبکه ارتباطی تاش (TCN)، یک شبکه ماهواره‌ای می‌باشد که در دسترس همه کمک‌دهندگان شبکه ارتباطی تاش (TCN) خواهد بود. ماهواره W3A، که تحت تملک یوتل ست Eutelsat است، در وضعیت 7E و یک مدار نسبتاً دور فعالیت می‌کند که کمتر در معرض آسیب می‌باشد.
بازاریابی: شبکه ارتباطی تاش (TCN) از طریق ایمیل، پیامک از طریق سرور‌های پیامکی عمده،‌ برنامه‌های ماهواره‌ای شبکه های مخالفِ فارسی زبان، پیام‌های فوری، تبلیغات آن‌لاین با بنرهای تبلیغاتی و ابرپیوندهای (hyper links) تاش، فعالیت‌های شبکه را گسترش می‌دهد. 

برنامه و محتویات:

شورای دموکراسی آمریکا اگرچه عمده مشکلات را ناشی از نبود زیرساخت ها و عدم دسترسی به امکانات شبکه سازی می داند و به نوعی از محتوایی که تاکنون تولید شده ابراز رضایت می کند. اما با این اطمینان که پس از بالا آمدن شبکه تاش، مخالفان ایرانی خود به خود به تولید برنامه و محتوا همت می گمارند؛ به تشریح برنامه های محتوایی این شبکه می پردازد:

برنامه شبکه ارتباطی تاش (TCN) حاوی برنامه اصلی اصلاح‌طلبانه کاربران و نیز مطالب خارجی دوبله‌شده یا ترجمه‌شده به فارسی می‌باشد و همه محتویات توسط ایرانیان تولید می‌شود. انتظار داریم پس از این که مخاطبان هدف، متوجه شدند که پلتفرم‌های مستقل پخش برنامه‌های سانسور‌نشده وجود دارد، محتویات و برنامه‌های دیگر نیز تولید گردد. شبکه ارتباطی تاش (TCN) در جستجوی کسب انواع برنامه های حاوی مضامین اصلاح‌طلبانه یا تهییج‌کننده از قبیل مشکلات اجتماعی، حقوق زنان، محیط پیرامون، ایستادگی و ... است.

 برنامه‌هایی که به پخش محتویات خود در شبکه ارتباطی تاش(TCN) اظهار علاقه کرده‌اند از این قرارند:

 • • آموزش دور زدن فیلترینگ
  • آموزش کار با رسانه های اجتماعی:
  برای دست یابی و انتشار اخبار وخیم از ایران
  • مجله هفتگی:
  برای به تصویر کشیدن چالشهایی از قبیل مواد مخدر، فحشا، جنایت، اقتصاد و... در ایران
  • فساد آشکار: برنامه هفتگی گزارش فسادهای موجود در ایران
  • یوتیوب : پخش کلیپ‌هایی حاوی مضامین اصلاح‌طلبانه
  • جنبش سبز امروز: میزگرد هفتگی با حضور رهبران و طرفداران برجسته جنبش سبز
  • اقلیت موجود در ایران: به منظور نامساعد نشان دادن وضعیت اقلیت ها
  • برنامه‌های دانشجویی:
  برای برجسته سازی مشکلات جوانان
  • محسن سازگارا:
  برنامه روزانه سازگارا برای القای حس پایداری و ترغیب و تشویق مخالفان
  • رای من کجاست؟:
  گزارش فعالیت روزانه سازمان های «رای من کجاست؟» که در سراسر جهان فعالند.
  • جامعه مدنی ایران آن‌لاین:
  وب‌سایت اختصاصی جهت پیشرفت و ترقی آزادی و دموکراسی در ایران
  • برنامه‌های زیرزمین:
  جهت ترویج و بسط موسیقی زیرزمینی
  • برنامه دکتر سروش:
  سروش مروج سرسخت جدایی دین از سیاست و دولت سکولار است.
  • برنامه گنجی:
  گنجی، پیش‌رو در نافرمانی مدنی است که جنبش‌های سیاسی نرم را ترویج می‌دهد.
  • برنامه اعتیاد :
  برای برجسته سازی مشکلات مواد مخدر در ایران و اقدامات ضعیف دولتمردان ایرانی
  • ساناز متال:برای ترویج موسیقی متال، ساناز متال از معروف‌ترین اجراکنندگان سبک هارد راک در آمریکاست.
  • ضد تبلیغات (ضد پروپاگاندا):
  برای بررسی و خنثی سازی ادعاهای رسانه‌های ایران علیه غرب و آمریکا
  • طرفداران حقوق بشر در ایران (HRA) :
  ارائه اسناد و گزارشاتی در خصوص نقض حقوق بشر در ایران و برجسته سازی آن
  • انجمن بین‌المللی و جنبش سبز:
  معرفی هفتگی فعالان بین‌المللی جنبش سبز، برای حمایت از این جنبش

درباره شورای دموکراسی:شورای دموکراسی (DC) که در لس آنجلس کالیفرنیای آمریکا است؛ از مراکز فعال در عرصه سیاست خارجی آمریکاست و بر روی فعال سازی ظرفیت های مخالفان کشورهای مختلف به ویژه خاورمیانه، در جهت منافع آمریکا متمرکز است. این شورا پیش از این کنفرانس هایی را با همکاری اندیشکده واشنگتن و اندیشکده امریکن اینترپرایز در خصوص ایران پس از انتخابات 88 برگزار نموده و در آن به بررسی منافع جنبش سبز برای سیاست خارجی آمریکا پرداخته است. این شورا همچنین در پروژه آمریکا برای تجزیه سودان (دارفور) همکاری داشته است. اجرای مدرسه های آمریکایی در غزه، انتخابات مجلس افغانستان 2010، ناظر انتخابات مجلس عراق2010، و مطالعه شرایط نارضایتی مردم سوریه از دیگر فعالیت های این مرکز است.

شورای دموکراسی خود را اینگونه توصیف می کند: این شورا در سال 1999 بر اساس این عقیده تاسیس شد که آزادی اطلاعات، دموکراسی و حقوق بشر عوامل بنیادین جوامع پایدار می‌باشد.
این شورا به دلیل اجرای موفق برنامه در شرایط پس از تعارض و در جوامع بسته، از شهرت جهانی برخوردار است و مجرایی برای رهبری وسیع عناصر مخالف و تمامی سازمان‌های جامعه مدنی سراسر خاورمیانه است.
هدف از برنامه اخیر تشویق به رشد عمل‌گرایی جامعه مدنی و اصلاحات از طریق ایجاد فعالان و مخالفان داخلی مجهز به ابزارهاست.
این شورا در جهت حمایت آن‌لاین از شبکه‌سازی اجتماعی در ایران برنامه‌ای را به اجرا در آورده است و اخیراً از شبکه قوی‌ای متشکل از فعالان داخلی از جمله رهبران جنبش سبز حمایت می‌کند. 

اعضای اصلی پروژه انجمن دموکراسی:
اوین کربی (Owen Kirby): رئیس پروژه و رئیس اداره انجمن دموکراسی واشنگتن دی سی، مشاور ارشد وزارت امور خارجه امریکا
مایکل میلریا (Michael Mylrea)، رییس امنیت سایبری
دکتر لاری پرس (Dr. Larry Press)، رئیس برنامه ICT: مشاور بلندمدت انجمن دموکراسی و استاد سیستم‌های اطلاعاتی
جیمز پرینس (James Prince)، مشاور پروژه و رئیس انجمن دموکراسی.
حامد بهروان (Hamed Behravan)، مدیر برنامه‌های ایران
ماری صالح (Mary Salih)، رئیس برنامه‌های ماهواره‌ایتگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ هرگونه اقدامی که موجب خوشحالی و جنجال دشمنان و ناراحتی دوستان شودمذموم است

رهبر معظم انقلاب:
هرگونه اقدامی که موجب خوشحالی و جنجال دشمنان و ناراحتی دوستان شود، مذموم است
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار رئیس و اعضای شورایعالی استانها و شهرداران مراکز استانها ، با تأکید بر لزوم هماهنگی و انسجام و رقابت مثبت برای خدمت، خاطرنشان کردند: هرگونه اقدامی که موجب خوشحالی و جنجال دشمنان و ناراحتی دوستان شود، مذموم است و باید از آن پرهیز شود.
 

صدای شیعه: به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب ، حضرت آیت الله خامنه ای ، شوراهای اسلامی شهر و روستا را از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران و نهادی برخاسته از آراء، و دیدگاههای مختلف و خواست مردم دانستند وافزودند: اگر نتیجه روند کارها، همکاری و همدلی و انسجام باشد، قطعاً تفضلات و عنایت خداوند متعال را روزافزون خواهد کرد.
رهبر انقلاب اسلامی نهاد شوراها را از موضوعات بسیار مهم، دقیق و حساس و دارای معنای عمیق دانستند و تأکید کردند: اصل ایجاد شوراهای اسلامی شهر و روستا در قانون اساسی، نشان دهنده اهتمام نظام جمهوری اسلامی ایران به مجموعه متنوع فکرها، مشورتها و دیدگاهها در اداره امور کشور است و این موضوع، نقطه مقابل نظامهای ارتجاعی و استبدادی است.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: افتخار جمهوری اسلامی ایران این است که از روز اول، آراء، افکار و خواست مردم، مورد توجه جدی قرار گرفته است.
ایشان با اشاره به دیدگاههایی که درخصوص وظایف شوراهای اسلامی شهر و روستا وجود دارد تأکید کردند: ملاک اصلی در چگونگی وظایف شوراها، قانون اساسی است و تنها مرجع تفسیر قانون اساسی نیز شورای نگهبان است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه نظر شورای نگهبان همواره حجت است، افزودند: درخصوص شوراها نیز که آیا وظایف آنها نظارت صرف است و یا نظارت همراه با اجرا، نظر شورای نگهبان باید ملاک قرار گیرد.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: البته برای نظارت هم می توان ساز و کاری تعیین کرد که از یک طرف اجرا نباشد و از طرف دیگر تبدیل به نظارت بی خاصیت نیز نشود.
ایشان با تأکید بر نقش آفرین بودن شوراها در کشور و لزوم حفظ و تقویت شوراها، افزودند: یکی از نکات مهم درباره شوراها، زمینه پاسخگویی به تنوع اقلیم، وآداب کشور در این نهاد مردمی است.
رهبر انقلاب اسلامی توجه جدی به مسائل فرهنگی در شهرها و روستاها را از مهمترین وظایف شوراها و شهرداریها برشمردند و خاطرنشان کردند: خدمات متنوع در شهرها و روستاها از جمله ساختمان سازیها، احداث خیابانها، نامگذاریها و زیباسازی ها باید ضمن همخوانی با پیشرفتهای روز، با معماری ایرانی، اعتقادات دینی، بافت اجتماعی و شرایط آب و هوایی هر منطقه نیز متناسب باشند.
حضرت آیت الله خامنه ای یکی از خصوصیات برجسته و بارز نظام جمهوری اسلامی ایران را استقلال و هویت دانستند و تأکید کردند: ما به برکت اسلام توانسته ایم هویت ایرانی خود را حفظ کنیم و این حقیقت، باید در همه خدمات و امور شهری خود را نشان دهد.
ایشان افزودند: عامل اصلی برای پیشرفت کشور و حرکت به سوی عزت واقعی، حفظ و تقویت فضای تدین و دین داری در فضای شهرها و روستاها است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم هماهنگی و انسجام میان شوراها و همه دستگاههای کشور خاطرنشان کردند: هرگونه ناهماهنگی و رقابت منفی، برای کشور بسیار مضر است.
حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری یکی از ملاک های امام خمینی (ره) مبنی بر مذموم بودن هر اقدام و کاری که موجب خوشحالی دشمن شود، افزودند: باید از هر کار و اقدامی که موجب پایکوبی و جنجال دشمنان می شود، و دوستان را نیز ناراحت می کند، پرهیز شود.
در ابتدای این دیدار آقای چمران رئیس شورایعالی استانها، حضور یک صد و ده هزار نفر از سراسر کشور در شوراهای اسلامی شهر و روستا و حضور هفتاد و پنج عضو شوراها از 31 استان در شورایعالی استانها را تبلور زیبای مردم سالاری دینی دانست و گفت: یکی از مشکلات کنونی شوراها، جایگاه و وظیفه آن است که در حد نظارت تعیین شده است.
وی درآمدهای پایدار را نیز یکی دیگر از مشکلات شوراها و شهرداریها برشمرد و خواستار توجه بیشتر رسانه ها بویژه صدا و سیما به شوراها و شورایعالی استانها و هماهنگی بیشتر محاکم قضایی و دیوان عدالت اداری و سازمان بازرسی کل کشور با شوراها شد.
آقای قالیباف شهردار تهران به نمایندگی از شهرداران مراکز استانها نیز در سخنانی با اشاره به تنوع و گستردگی وظایف شهرداریها که فراتر از ارائه خدمات صرف است، گفت: جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، شفافیت مالی، طرح های تفصیلی، توجه به کارهای میدانی، اهتمام به مناطق محروم و حاشیه ای، پاسخگویی مستقیم به مردم، استفاده از فناوری اطلاعات، توجه به محیط زیست و توجه به مسائل فرهنگی از اولویتهای شهرداران کلان شهرها است.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ تکریم کار و کارگر

تکریم کار و کارگر

از دید گاه مقام معظم رهبری

 

مسئله کار به عنوان یکی از مهم ترین مسائل حیاتی در جوامع انسانی مبحثی است که متأسفانه تاکنون آن گونه که شایسته است، به آن پرداخته نشده است و اگر هم شده، به لحاظ ساختارهای حاکم بر آن، نتوانسته تحولی را در راستای بهبود وضع ایجاد کند. از این رو وظیفه خود می دانم که به عنوان یک کارگر در فرصتی که به دست آمده به این مقوله بپردازم.
مقام معظم رهبری در طی سخنانی در جمع کثیری از کارگران و کارفرمایان فرمودند: «تقدس کار و تکریم کارگر باید در رأس برنامه ها باشد.»ایشان همچنین معلم را مظهر علم و کارگر را مظهرعمل برشمرده، فرمودند: «قوام جامعه به علم و عمل است و با توسعه و پیشرفت، تعلیم و تربیت و کار و ابتکار، حرکت کشور به سمت هدف ها سریع تر خواهد شد.»
کارگر، سرمایه گذار و دولت، سه ضلع مثلث پیشرفت اقتصادی کشورند و لازمه این پیشرفت و افزایش تولید، همکاری کارگر، سرمایه گذار و دولت و تحقق صحیح وظایف مربوط به هر یک از آنها است. بر خلاف مکاتب شکست خورده که جامعه را به دو قطب تقسیم می کنند و همچنین بر خلاف جوامع غربی که در آن، سرمایه دارها در همه شئون کشور نقش بی بدیل دارند، در نظام اسلامی کرامت سرمایه گذار در کنارکرامت کارگر است و در همکاری دو طرفه هر کدام باید از سهم عادلانه خود بهرمند شوند. دولت باید با زیر نظر گرفتن روابط کارگر و سرمایه گذار، هرگونه احساس ناامنی از دو طرف را برطرف کند و ضمن جلوگیری از تعرض هر یک از دو طرف به طرف دیگر، کارگر را که آسیب پذیرتر است، بیشتر زیر چتر حمایتی خود قرار دهد.
در حال حاضر، یکی از مشکلات تولیدات داخلی، تنزل «کیفیت»است و لازمه افزایش کیفیت و بالا بردن میزان بهره وری، ارتقای آموزش های فنی و حرفه ای و ایجاد زمینه برای ابتکارات کارگران می باشد. امروزه با رواج فرهنگ تحقیر تولیدات داخلی و ترجیح تولیدات خارجی، مشکلات عدیده ای برای نظام توانمند اقتصادی کشورمان به وجود آمده است که صدمات آن به نظام کاری به ویژه کارگران، بسیار زیاد است، با این وجود، کارگران زحمت کش به همراه کارفرمایان دلسوز می توانند با بالابردن توانایی های خود و ارتقای کیفیت تولید، زمینه ساز حفظ عزت و اعتبار عمومی کشور در خصوص صنایع و تولیدات داخلی باشند.
البته نباید فراموش کرد که یکی از وظایف مسئولان بر طرف کردن مشکلات جامعه کارگری، ازجمله مسئله اشتغال و رونق دادن به کارآفرینی و ایجاد تمهیدات برای بنگاه های کاری و تولیدی است. دولت باید با تنظیم مناسب روابط کارگر و کارفرما و بر طرف کردن احساس ناامنی آنان، به ویژه کارگران، زمینه شتاب گرفتن رونق اقتصادی کشور را از طریق سرمایه گذاری فراهم کند که بحمدالله تاکنون اقدامات شایسته و امیدوار کننده ای از سوی دولت انجام گرفته که در خور تقدیر است.
جامعه کارگری حق خود می داند که مشکلات خود را در چارچوب نظام اسلامی که هدف آن کمک به طبقات محروم و گسترش عدالت است، جستجو کند.گفتنی است تا هنگامی که با معضل بیکاری از یک سو و عدم امنیت شغلی از سوی دیگر مواجه باشیم، نمی توانیم به آرمان مقدس عدالت گستری نایل آییم. بنابراین، برای نیل به این هدف بزرگ، به تلاش مضاعف مسئولین نظام در راستای برطرف کردن مشکلات جامعه کارگری و تکریم کارگران عزیز- آنچنان که رهبر فرزانه انقلاب فرموده اند- نیاز است و تحقق این امر نه تنها در راستای اجرای کامل قوانین اسلامی است، بلکه می تواند صادر کننده فرهنگ و تمدن غنی اسلامی کشورمان به سرزمین های دیگر گردد.


پی نوشت ها:
1.از بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع کارگران و کار فرمایان،4/2/1387؛
2.از بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع کار گران و معلمان،10/2/1376.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ خریدوفروش عروسک های «عشقی» در کشور!

گروه فرهنگی مشرق--شاید زمانی که برای اولین بار در جهان وسیله اسباب بازی کودکان «عروسک» به بازارها عرضه شد ، هیچ کس فکرش را هم نمی کرد که با گذشت زمان به تدریج این وسیله بازی قابلیت گذشته خود را از دست دهد و به عنوان یک ابزارتهدید علیه امنیت اخلاقی جوامع به کار گرفته شود. در ماه های گذشته در سطح فروشگاه ها ی سطح شهر به ویژه کلانشهرها عروسک هایی خرید و فروش می شود که در اصطلاح به آنها «عروسک های عشقی» گفته می شود!

به گزارش خبرنگار«مشرق»، در ماه های گذشته عروسک هایی دربرخی فروشگاه ها و اسباب بازی فروشی های سطح شهر خرید و فروش می شود که به نظر می رسد این عروسک ها با آنچه درتعریف کاربری وسیله بازی عروسک مشخص شده تفاوت چشم گیری دارد و سرآغازی برای نوعی هجمه فرهنگی خطرناک علیه سلامت اخلاقی جامعه به ویژه سلامت اخلاقی کودکان است!

عروسک های دختر و پسر با صدای دوستت دارم!
این وسیله بازی به این صورت ساخته شده که دو عروسک اصلی دختر و پسر درمقابل یکدیگر قرارگرفته و از ناحیه پا و کمر به هم متصل شده اند.
ما بین این دوعروسک سنسورصوتی قلب مانندی قرارگرفته و زمانی که صورت های این دوعروسک روی هم قرارمی گیرد، سنسورعروسک ها فعال شده و صدای ضبط شده نازک و تحریک آمیز یک زن از بلندگوی تعبیه شده در داخل قلب این دوعروسک به گوش می رسد. این صدای ضبط شده چندین بارجمله « I love you» ،«دوستت دارم» را تکرارمی کند!
این درحالی است که درطراحی این عروسک ها ازجذابیت ها و زیبایی های خاصی استفاده شده که به راحتی مورد پسند کودکان قرارمی گیرد: «رنگ ، صدای نازک زنانه و لباس دخترانه»

خرید وفروش عروسک های عشقی با قیمت 20 تا 40 هزار تومان
براساس مشاهدات خبرنگار«مشرق» این عروسک ها در حال حاضر با قیمت 20 تا 40 هزار تومان به فروش می رسد. یکی ازفروشندگان این نوع ازعروسک ها با بیان اینکه این نوع ازعروسک ها در چند ماه گذشته وارد بازار شده به خبرنگار«مشرق» گفت: تمامی این عروسک ها از دو کشورتایلند و یا چین وارد کشور می شود.
به گفته وی درماه های گذشته استقبال نسبتا خوبی ازاین وسیله بازی صورت گرفته است!

تبلیغ«عروسک های عشقی» در فضای مجازی!
به موازات عرضه این وسیله بازی درفروشگاه های سطح شهر، تبلیغاتی درقالب ایمیل با مضامین«بسته های عشقی» برای تعداد زیادی ازکاربران ارسال شده است، بسته های عشقی که دراین آگهی های اینترنتی تبلیغ می شود شامل عروسک های عشقی ، عطرهای تحریک آمیز و بعضا عکس هایی با مضامین عشق و رواط دختر و پسراست که بدون هیچ ضابطه ای از طریق اینترنت خرید و فروش می شود.

کسب درآمد بیشتر با ترویج « فرهنگ سکسوالیته »!
به باورمحسن شهریاری روانشناس و استاد دانشگاه و عضو هیات علمی دانشگاه روانشناسی دانشگاه تهران این روزها سازندگان این نوع ازعروسک ها برای جذب مخاطب و فروش بیشتراستفاده ازشگردها و تکنیک های تبلیغی جدیدی را دردستورکار خود قرار داده اند.
این استاد دانشگاه با بیان این مطلب به خبرنگار«مشرق» گفت : با توجه به گسترش اطلاعات در فضای مجازی به نظر می رسد استفاده از راهکار جدید جذب مخاطب بتواند تا حد زیادی برای سرشاخه ها و عناصر اصلی وارد کننده این نوع ازعروسک ها سودآور باشد.
بنابراظهارات شهریاری اینکه چرا تعدادی از شرکت ها برای فروش بهتر و تبلیغ محصولات خود این بار عروسکی را وارد کشور کرده اند که درتضاد با فرهنگ اخلاقی است ، کاملاً مشکوک است.
به باوروی سازندگان این عروسک ها برای کسب درآمد بیشتر محصولی را به بازارعرضه کرده اند که به دنبال ترویج فرهنگ« سکسوالیته» درکشورهای اسلامی است.

عروسک ابزار ترویج فرهنگ سکسوالیته درکشورهای غربی
به تصریح این روانشناس در کشورهای غربی فرهنگی به نام «سکسوالیته» وجود دارد که این فرهنگ به دنبال تحریک نیازهای جنسی افراد است و ترویج آن همواره با ابزارهایی همانند عروسک، نرم افزار و وسایل تحریک آمیز همراه بوده است.
شهریاری با بیان این مطلب که تبلیغات بسته های عشقی بیشتردرسایت‌ها و وبلاگ‌ها دیده می‌شود، افزود: سازندگان این عروسک ها درجریانی کاملا برنامه‌ریزی شده و حرفه ای، مخاطب را با الفاظی همچون «عشق» ، «دوست داشتن» «یک اسباب بازی جدید ویژه جوانان عاشق» به خود جذب کرده و اینگونه عروسک ها و بسته ها را در اختیارکاربران قرار می‌دهند.

عروسک های عشقی بنیان خانواده را هدف گرفته است
اما این کارشناس ضمن هشدار نسب به توزیع گسترده عروسک های عشقی در کشور گفت : نکته قابل توجه در این عروسک ها این است که افراد را در سنین مختلف ازکودکی تا جوانی و با هرگرایش را به سمت خود جلب می کند.
به هر روی با توجه به تأثیرو نفوذ خطرناک چنین عروسک هایی در ذهن کودکان ، لزوم بررسی دقیق و ارائه راهکارهای موثر برای کاهش آسیب های این وسایل بازی که بنیان خانواده‌ها و فرهنگ جامعه را هدف گرفته، کاملا روشن است.

 *علی البرزی


تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ اعتراض شدید مردم، تئاتر مذهبی را نیمه تمام گذاشت!

در پی اعتراض این فرد و با توجه با نمایش ضعیف تئاتر سایر مردم نیز ضمن اعتراض به این نمایش، آن را موجب وهن مقام حضرت فاطمه فاطمه (س) دانسته و ضمن http://www.seratnews.ir/files/fa/news/1390/2/7/9476_432.jpgاعتراض به این تئاتر سالن نمایش را ترک کردند .

نهضت سبز نبوی به نقل ازصراط - درپی اعتراض تماشاگران به ظاهر و محتوای تئاتر "بهشت روی اقیانوس" پخش این نمایش نیمه تمام ماند.
به گزارش صراط نیوز، ٢روز گذشته تئاتر بهشت روی اقیانوس که در تالار وحدت به نمایش گذاشته شده بود به دلیل اعتراض شدید تماشاگران نیمه تمام ماند .
این نمایش که به مناسبت ایام فاطمیه (س) اکران می شود از لحاظ ظاهری و محتوایی بسیار ضعیف و به دور از شان حضرت زهرا (س) ساخته شده است .
بنا براین گزارش در حالی که 20 دقیقه از زمان اجرای نمایش می گذشت یکی از تماشاگران به طور ناگهانیاز جای خود برخواسته وفریاد زد : این است حضرت زهرا(س)؟ این است نشان دادن عصمت کبری؟
در پی اعتراض این فرد و با توجه با نمایش ضعیف تئاتر سایر مردم نیز ضمن اعتراض به این نمایش، آن را موجب وهن مقام حضرت فاطمه فاطمه (س) دانسته و ضمن اعتراض به این تئاتر سالن نمایش را ترک کردند .
در همین حین یکی دیگر از تماشاگران فریاد زد: آیا کسی نیست به این تئاترها نظارت کند ؟
آیا این تئاترها که با حمابتهای مالی برخی ساخته می شود هیچ نظارتی از طرف وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی قرار نمیگیرد؟
بعد از این اعتراضات برقهای سالن روشن شده و مردم رفته رفته از سالن خارج شدند
هر چند در این میان برخی منتظر آمدن مسولان اجرای تئاتر بودند اما کسی حاضر به پاسخگویی نشد .
نمایش "بهشت روی اقیانوس" نوشته میلاد اکبرنژاد به کارگردانی سید جواد طاهری از 31 فروردین در تالار وحدت روی صحنه رفته بود.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ پسر دختر نما رهبر جنبش سبز شد؟!

alt
نهضت سبزنبوی به نقل از جوان آنلاین، همزمان با  اظهارات محمد ملکی از فعالان ملی – مذهبی ، که مدعی شده بود رهبران واقعی جنبش سبز امثال مجید توکلی «فردی که با پوشش زنانه در 16 آذر شناسایی و بازداشت شد» و احمد زید آبادی هستند جریان منحرف ادوار تحکیم وحدت با انتشار بیانیه ای از برخورد های انضباطی با دانشجویان متخلف انتقاد کرد .

به نظر می رسد پروژه تحریک فضای دانشگاهی کشور امسال زودتر از سالهای گذشته کلید خورده باشد ، تا فضای روانی لازم به منظور دروغ پراکنی در آستانه تیر ماه، برای رسانه های جریان فتنه فراهم گردد.

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ فردای منطقه به برکت حرکت ملتها در راه اسلام به مراتب از امروز بهتر خواهد بود

فردای منطقه به برکت حرکت ملتها در راه اسلام به مراتب از امروز بهتر خواهد بود.رهبر معظم انقلاب ایجاد اشتغال و کارآفرینی را بسیار مهم خواندند و افزودند: پرداختن به زیرساختهای اقتصادی در سراسر کشور، توجه کامل به مسئله صنعت و کشاورزی از جمله مسائل بسیار ضروری و تجلی جهاد فی سبیل الله است.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز در دیدار هزاران نفر از کارگران سراسرکشور،«پیشرفت» را سرنوشت روشن و قطعی ملت ایران خواندند و با اشاره به جایگاه و شأن بسیار مهم «کارگر» در اسلام و منطق عقلایی افزودند: پایبندی همه «بخشهای دولتی، غیردولتی و مردم» به الزامات سال جهاد اقتصادی، موجب جهش در ایران بزرگ و سرافراز خواهد شد.

در این دیدار که در آستانه روز جهانی کارگر برگزار شد، رهبر انقلاب اسلامی، از منظر منطق عقلایی، عنصر «کار و کارگر» را حلقه بی بدیل و بسیار مهم تأمین نیازهای حیاتی فرد و جامعه برشمردند.

ایشان در تبیین بیشتر جایگاه «کار و کارگر» افزودند: شأن کارگر در اسلام از منطق عقلایی نیز بالاتر است چرا که اسلام، کارِ کارگر را عبادت و عمل صالح می داند و نبی مکرم بر دست کارگر به عنوان دستی که آتش به آن نمی رسد، بوسه می زنند.

حضرت آیت الله خامنه ای، با اشاره به نقش جامعه کارگری در به ثمر رسیدن مبارزات ملت با رژیم ستمشاهی افزودند: در اوایل انقلاب اسلامی نیز عوامل وعناصر چپ آن روز یعنی کمونیستها، خیلی تلاش کردند جامعه کارگری را در مقابل اسلام و نظام قرار دهند اما کارگران صدای دین را «صدای آشنا و مطلوب» خود دانستند و در مقابل این توطئه، ایستادند.

رهبر انقلاب اسلامی شرکت وسیع کارگران در دفاع مقدس و بعد از آن، حضور در میدان کار، تلاش و پیشرفت را نشانه هایی از تعهد عمیق جامعه کارگری به اسلام، انقلاب و ایران برشمردند و خاطرنشان کردند: کارگر با غیرت و با شرف ایرانی، کار خود را پیکار و مبارزه می داند و با کار مجدانه، مبتکرانه و مبتنی بر ذوق و استعداد ایرانی، با دنیای استکبار و کسانی که رکود و سقوط اقتصادی کشور را دنبال می کنند، مبارزه و مقابله می کند.

ایشان سیاست کلی نظام و مسئولان را ایجاد همدلی و صمیمیت میان عناصر دخیل در مقوله «کار» دانستند و در عین حال خاطرنشان کردند: البته کسانی در کشور هستند که به کارگران ظلم می کنند و حقوق آنان را نادیده می گیرند اما سیاست کلی نظام اسلامی، همفکری و همدلی «کارگر، کارفرما و دستگاههای مسئول» است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اقدامات و طرحهای مهم دولت برای حل مسائل و بهبود وضع جامعه کارگری افزدند: باید به گونه ای برنامه ریزی و اقدام کرد که جامعه کارگری از جوامع برخوردار و بهره مند کشور شود.

ایشان در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به سال جهاد اقتصادی افزودند: دشمن ضمن ادامه تلاشهای خود در عرصه های فرهنگی، امنیتی، سیاسی و دیگر عرصه ها، مبارزه با اسلام و جمهوری اسلامی را عمدتاً بر روی «اقتصاد» متمرکز کرده است تا میان مردم با نظام و دولت شکاف ایجاد کند و به همین علت باید با همه توان و با تکیه بر اخلاص، فهم و بصیرت به مبارزه و جهاد با دشمن شتافت.

رهبر انقلاب اسلامی، با تأکید بر مسئولیت همه «بخشهای دولتی، خصوصی و عموم مردم» در سال جهاد اقتصادی، جامعه کارگری را به «اتقان» در کارها فراخواندند و افزودند: کار را باید محکم، دقیق و درست انجام داد.

ایشان ارتقای کیفیت کالاهای ایرانی را از دیگر مسئولیتهای جامعه کارگری و کارآفرینان دانستند و خاطرنشان کردند: باید کاری کنیم که کالای داخلی در نظر مصرف کننده ایرانی و غیرایرانی کالایی مطلوب، بادوام و زیبا باشد که البته دستگاههای دولتی باید پیش نیازهای تحقق این هدف از جمله آموزش مهارتهای مختلف را تأمین کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای، تلفیق «هنر و توانایی» ایرانی را زمینه ساز تقویت کیفیت تولیدات داخلی برشمردند و افزودند: برخی محصولات داخلی دارای قدرت رقابت و برخی دیگر به مراتب بهتر از کالاهای مشابه خارجی اند که باید این ویژگی را به همه کالاها و مواد تولیدی خوراکی، پوشاکی و وسائل زندگی تعمیم داد.

ایشان در همین زمینه افزودند باید عرصه تولید کالای برتر در داخل کشور را به همت کارگران، مهندسان و سرمایه گذاران، به عرصه ای دیگر برای تجلی شعار «ما می توانیم» تبدیل کنیم.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به عده ای که مصرف کالای خارجی را نشانه نوعی «تشخص و برتری» می پندارند افزودند: دلبستگی به تولیدات بیگانه، و بی اعتنایی به تلاش کارگر ایرانی، بیماری و عادت بدی است که پول و ثروت کشور را به جیب کارگر خارجی سرازیر می کند.

رهبر انقلاب اسلامی، مصرف کالاهای ساخت داخل را یکی از مجاهدتهای ضروری در سال جهاد اقتصادی دانستند و افزودند: به موازات استقبال مردم از تولیدات داخلی، لازم است کیفیت و مرغوبیت این کالاها، به حد قانع کننده ای برسد.

حضرت آیت الله خامنه ای در تشریح وظایف مسئولان در سال جاری، ایجاد اشتغال و کارآفرینی را بسیار مهم خواندند و افزودند: پرداختن به زیرساختهای اقتصادی در سراسر کشور، توجه کامل به مسئله صنعت و کشاورزی از جمله مسائل بسیار ضروری و تجلی جهاد فی سبیل الله است.

رهبر انقلاب اسلامی بخش پایانی دیدار با کارگران را به مسائل منطقه و ناکامی دشمنان در مقابل ایران اختصاص دادند.

ایشان با یادآوری تلاش مستمر دستگاههای ضدبشری استکبار برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی افزودند: آنها می خواستند با منزوی کردن ایران، نظام اسلامی یعنی «نماد عظمت و شرف اسلامی و انسانی» الهام بخش دیگر ملتها نشود اما ملت ایران و «جمهوری اسلامی»، اکنون، در سلسله قیامهای پرعظمت مردم منطقه، بیش از همیشه مورد توجه و احترام ملتها قرار گرفته اند و دولت امریکا، منفورترین دولتها در اذهان ملتهای منطقه است.

ایشان در همین زمینه تأکید کردند: فردای منطقه، به برکت همت و حرکت ملتها در راه اسلام، به مراتب از امروز منطقه، بهتر خواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه ای، ناکامی دشمنان و توفیق روزافزون ملت ایران را نشانه صدق وعده های الهی دانستند و افزودند: ملت، دولت و مسئولان ایران با یاد خدا و در راه خدا، به تلاش و حرکت خود ادامه می دهند و پروردگار کریم نیز، فضل و رحمت خود را، همواره نصیب این ملت خواهد کرد.

در ابتدای این دیدار آقای شیخ الاسلامی وزیر کار و امور اجتماعی به نقش بی بدیل نیروی انسانی در تحول و پیشرفت اقتصادی اشاره کرد و گفت: این وزارت با همکاری نمایندگان کارگران و کارفرمایان «سند ملی کار شایسته» را به منظور توسعه اشتغال، صیانت از نیروی کار و دفاع از حقوق کار و تولید، تدوین و تصویب کرده است و گامهای خوبی برای اصلاح سیاستها، قوانین و مقررات برداشته است.

آقای شیخ الاسلامی افزود: توجه به اشتغال جوانان و توسعه مشاغل خانگی، معرفی مفاخر کارگری و کارفرمایان نمونه، واگذاری سهام عدالت، اجرای بیمه تکمیلی کارگران، اعطای وام مسکن مهر و کارت خرید اعتباری از جمله اقدامات انجام شده و در دست انجام این وزارتخانه است.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ نمایشگاه مد و آرایش در خیابان‌ها+تصاویر

نمایشگاه مد و آرایش در خیابان‌های شهر نشان می‌دهد فاز جدید ناتوی فرهنگی در راه است.انگار موضوع مبارزه با بدحجابی فصلی شده و همه بهار و تابستان را فصل مبارزه با بدپوششی می‌دانند. این تصور غلط یک بار برای همیشه باید از بین برود و مبارزه با معضل بدپوششی در تمام فصول سال به اجرا درآید.

این روزها دوباره خیابان‌های شهر به نمایشگاه مد و آرایش تبدیل شده است و مردم از این وضعیت ناراحت و نگران هستند. البته این روزها هوای تهران خیلی هم تابستانی و داغ نشده است اما بدحجاب‌ها با خیال راحت در خیابان‌ها جولان می‌دهند و ارزش‌ها و اصول اخلاقی و اسلامی را به تمسخر می‌گیرند.

این روزها هرروز شاهد کوتاهتر شدن و تنگ شدن لباس‌ها هستیم، فقط کافی است برای خرید لباس به فروشگاه‌های لباس مراجعه کنید، امکان پیدا کردن لباسی ساده که خیلی باعث جلب توجه نشود، کار آسانی نیست. این موضوع دغدغه جدید خانواده‌هاست.

گویا آزادی فقط برای بدحجاب‌ها و بدپوشش‌ها معنا دارد، واقعا پیدا کردن لباس‌های مرتب، شیک و ساده، کاری سخت شده است.

حفظ و تقویت حجاب یکی از خواسته‌های به حق مردم پس از انقلاب اسلامی است. پس از سال‌های پیروزی انقلاب موضوع حجاب اسلامی و بدحجابی یکی از مباحث مهم و اساسی در حوزه مسائل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی بوده است.

این در حالی است که پیش از این قانون گسترش راهکارهای اجرایی عفاف و حجاب در 13 دی 1384 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

بدون تردید رعایت حجاب و عفاف یک مسئله کاملا قانونی، شرعی و از ضروریات دین است و از سویی دیگر بی‎حجابی و بدحجابی در قانون جرم است.

در ماده 638 قانون مجازات اسلامی آماده است هرکس عملاً در انظار، اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی کند علاوه بر کیفر عمل به حبس از 10 روز تا دو ماه یا 74 ضربه شلاق جریمه می‌شود و اگر مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نباشد ولی عفت عمومی را جریحه‎دار کند فقط به حبس از 10 روز تا دو ماه یا 74 ضربه شلاق محکوم می شود.

بر اساس بندی از قانون مجازات‌های اسلامی مصوب سال 1365 (قانون نحوه رسیدگی به تخلفات مجازات فروشندگان لباس‌هایی که استفاده از آنها در ملأ عام خلاف شرع بوده و یا عفت عمومی را جریحه‎دار می‌کند) نحوه مجازات تولید کنندگان، وارد کنندگان، توزیع کنندگان و استفاده کنندگان لباس‌های غیرشرعی اول تذکر و ارشاد، دوم توبیخ و سرزنش، سوم تهدید، چهارم تعطیلی محل کسب به مدت سه تا 6 ماه برای فروشندگان و توزیع کنندگان البسه و جریمه نقدی برای وارد کننده و تولید کننده و 10 تا 20 ضربه شلاق یا جریمه نقدی برای استفاده کننده از البسه غیرشرعی است.

این روزها دوباره بد پوششی و بدحجابی جامعه را مبتلا کرده است و مردم از مسئولان و نیروی انتظامی می‌خواهند اقدامی قاطع و بلندمدت را در دستور کار قرار دهند. هرچند پیش از این اعلام شده بود که بدحجابی در جامعه کاهش یافته است، اما این خبر در زمستان مطرح شده بود که بدحجاب‌ها به خاطر سرمای هوا فرصت عرض اندام ندارند.

باید برای گسترش عفاف و حجاب چاره‌ای اساسی اندیشید و درمان‌های مقطعی را کنار گذاشت، موضوع حجاب را باید فراتر از جلسات و تشریفات اداری نگریست.

تابستان شروع نشده اما آوار لباس‌ها و مانتوهای تنگ و کوتاه نشان از آغاز فاز جدید ناتوی فرهنگی دارد .

آیا نیروی انتظامی به بخشی از مهمترین وظایف خود عمل کرده است؟
آیا ناجا به توصیه مهم مقام عظمای ولایت درباره یکی از "مهم‌ترین وظایف " خویش به‌نحو مطلوب عمل خواهد کرد؟ این سؤالی است که ناجا باید پیش از پاسخی که افکار عمومی به آن می‌دهند، پاسخ آن را آماده کند.
مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با فرماندهان و مسئولان ناجا در خلال بیانات خود، صحبت مهمی را پیرامون بحث امنیت اخلاقی جامعه مطرح کردند که باید آن را شاه‎بیت فصل جدید مأموریت‌های سازمانی نیروی انتظامی دانست.
ایشان در بخشی از بیانات خود تأکید کردند که تأمین امنیت، به‌وی‍ژه امنیت اخلاقی و روانی جامعه یکی از مهمترین وظایف نیروی انتظامی است.

این نکته مهم در بیان معظم‌له در حالی صورت می‌گیرد که طی هفته‌های اخیر و شاید سال‌های اخیر! نیز شاهد اتفاقات بد و در ادامه انتقادات تندی پیرامون بحث بدحجابی در کشور بوده‌ایم.

البته بروز این انتقادات تند تا حدی نیز طبیعی می‌نماید. چه اینکه بر سر کار بودن دولت و مجلسی اصولگرا و مسئولانی که جملگی داعیه ولایت‎مداری دارند؛ انتظارات متدینین و مردم شهیدپرور جامعه را برای ترویج بیشتر ارزش‌های اسلامی و انقلابی و در ادامه مبارزه با مصادیق برهم زننده امنیت اخلاقی و روانی جامعه بیشتر و عینی‌تر کرده است.

اما اذعان به این مقوله نیز نه از سر بی‎تدبیری که حتماً از سر درد باید باشد که متأسفانه با وجود شرایط یادشده،‌ باز هم شرایط مربوط به حجاب، از ناحیه برخی زنان و مردان در جامعه کنونی ما از وضعیت مناسبی برخوردار نیست.

در واقع با قدم‎زدنی هرچند کوتاه‎مدت در کوچه‌ و خیابان‌های این شهر، اولین نکته‌ای که به ذهن خطور می‌کند این است که این چگونه شهری اسلامی‌ است که برخی مردان در آن با هیئت شیطان پرست‌ها و منحرفین خود را آرایش کرده‌اند و یا زنان و دخترانی را می‌شود دید که جدای از رنگ و لعاب‌هایی که گویا دیگر عادی شده است! از شدت بدحجابی گویا به رقابت‌ با اروتیک‌های غربی برخاسته‌اند.

و در این میان یک سؤال بزرگ مدام خودنمایی می‌کند و آن گم شدن پناهی به نام پلیس اسلامی است که باید پناه مردم و اهالی جامعه اسلامی باشد اما . . . .

البته ناجا هم تقصیر چندانی ندارد زیرا شاهد بی‎حمایتی‌ها یا حمایت‌های کمرنگ از ناجا و مأموریت‌های سازمانی‌اش بوده و هستیم.
اما ناجا و فرماندهان و سیاست گذاران آن هم اکنون بر سر یک دوراهی بزرگ هستند. اینکه آیا در پشت مانع کم‎محلی‌ها و کنایه‌ها بایستند و "یکی از مهمترین وظایف " خود را اجرا نکنند یا کمرنگ اجرا کنند یا اینکه قاطعانه و با عملکردی ولایت‎مدارانه سر به آستان امر ولی بگذارند و جانانه پای کار بیایند.

دیگر مهلتی برای ناجا نمانده است که همچون برخی دیگر بخواهد فرمایشات مقام عظمای ولایت را مولوی و ارشادی بداند.
البته شاید به‎گزافه نباشد اگر بگوییم ناجا تنهاست، اما همه این "بهانه‌ها و واقعیت‌ها " ما را به جایی رسانده‌ است که شکوه و شکایت‌ها از میانه مردم عدالت‌خواه و ارزش‌مدار به سران و چهره‌های ارزشی و دینی نظام هم رسیده است.

ناجا و فرماندهانش به راستی کدام را انتخاب خواهند کرد؟ آیا به راه ولایت و شهدا خواهند رفت و عاشقانه و مقتدر، به مبارزه با بدحجابی برمی‌خیزند یا اینکه باز هم بهار و تابستان از راه می‌رسد و شاهد جولان بیشتر بدحجابی خواهیم بود . . .؟!

در اینجا ذکر این نکته هم ضروری است که ناجا به راهبردهای بیشتری در این زمینه نیاز دارد.

گشت‌های ارشاد حتما تنها راه نیست. اتاق‌های فکر نیروی انتظامی باید فعال‌تر شوند تا معبرهای جدیدی در این زمینه باز شود.
شاید نیاز به این باشد که ناجا معاونت امنیت اخلاقی خود را نیز به شاخه‌های جدیدتری تقسیم کند تا بحث مبارزه با بدحجابی به عنوان یکی از عیان‌ترین مصادیق برهم زننده امنیت اخلاقی، اصولی‌تر و بهتر مدیریت شود.

شاید نیاز به تربیت نیروهای عملگر جدیدی در ناجا باشد که به صورت تخصصی وارد بحث، ارشاد، تذکر و برخورد پیرامون بدحجابی شوند.
از دیگر سو نقش مؤثر و کلیدی قوه قضائیه را نیز نباید از یاد برد. قوه‌ای که پشتیبانی او از ناجا و سیاست‌گذاری‌های مطلوبش در رابطه مبارزه با بدحجابی حتما بازکننده ‌راه‌های جدیدتر و تسهیل کننده راه‌های فعلی است.

و خلاصه آهنگ بدون ریتم بدحجابی ان‎شاءالله که با تدبیر فرماندهان نیروی انتظامی رو به سردی برود.

این حقیقت در یاد تاریخ خواهد ماند که ناجا هم اکنون حکم ولایی‌اش را از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مورد تأمین امنیت اخلاقی گرفته است و اینک باید به آن به عنوان یکی از مهمترین وظایفش نگاه کند.
باید منتظر بود.
منتظر راه‌هایی که باید رفت تا جامعه‌مان رنگ اسلامی‌تری به خود بگیرد.

برخوردهای فصلی نیروی انتظامی با بدحجابی هم تعطیل!

برخورد با بدحجابی که چندی بود در کشورمان "زمستانه " و "تابستانه " شده بود و مسئولان به‎ویژه نیروی انتظامی ابتدای این دو فصل، "تبرج " را مصداق‌یابی می‌کردند دیگر همین برخورد مقطعی را هم تعطیل کرده‌اند.

با نیم‌نگاهی به آرشیو سال‌های اخیر رسانه‌های کشور، این روزها مقارن است با زمانی که مسئولان دستگاه‌های مختلف، از وزارت کشور گرفته تا نیروی انتظامی حداقل در صدر برنامه‌هایشان، مقابله با بدحجابی را عنوان می‌کردند؛ اما از زمستان سال گذشته که عملاً دیگر هیچ‎کسی گشت ارشاد را برای بدحجابی‌های زمستانی ندید گویی مبارزه با مسئله بدحجابی به آرشیو برنامه‌های مسئولان سپرده شده است.

این در حالی است که مقام معظم رهبری هم در فرمایشات اخیر خود بر بحث تأمین امنیت، به وی‍ژه امنیت اخلاقی و روانی جامعه تأکید و این مسئولیت را از مهمترین وظایف نیروی انتظامی عنوان کردند.

روزی در همین جامعه عده‌ای معتقد بودند که: "آب رفتن مانتو و شلوار به نوعی آزادی در انتخاب نوع پوشش است و نباید با آن‌ها برخورد شود، هر جامعه‌ای آدم‌های سالم و فاسد دارد " اما امروز همان آدم‌های فاسدی که در هر جامعه‌ای طبیعی به نظر می‌رسیدند تبدیل به الگوی پوشش در خیابان‌ها شده‌اند، اما این بار با آرایش‌هایی اغراق‌شده که رنگ و لعاب آن، گریم بازیگران تئاتر را روسفید کرده است، مانتوهایی که به تن آن‌ها التماس می‌کند حداقل دکمه‌هایش بسته شود، کوهان‌هایی روی سر که در هیچ جای دنیا نمونه‌ای از آن را نمی‌توان یافت و . . . .

اگر تا دیروز هرکدام از این پرتی‌های آدم‌ها در جامعه از حضور مأموران نیروی انتظامی در فضای عمومی شهر کمی دغدغه داشتند این روزها به‎فضل روشنفکری‌های نیروی محترم انتظامی با خیال آسوده در خیابان‌ها اتیکت تن‌فروشی را با خود حمل می‌کنند و چشمان فرصت طلب و هرزه را به دنبال خود می‌کشانند.

این روزها ورود به اجتماع دغدغه خانواده‌ها شده است، خانواده سالم‌ترین فضا را برای فرزندان خود مهیا می‌کند، اما برای ورود فرزندش به جامعه دل‌آشوب است، نگران از اینکه دوگانگی جامعه اسلامی و خانواده اسلامی را چگونه باید برای فرزندش توجیه کند، چه پاسخی برای ناهنجاری‌های چندین ساله در خانواده که تبدیل به هنجارهای هرروزه در اجتماع شده است، بیابد؟

شاید عده‌ای معتقد باشند با بگیر و ببندهای نیروی انتظامی در خیابان‌ها شهر، "سالم " نمی‌شود اما می‌توان ادعا کرد که حداقل با این کار، چهره شهر را که می‌توان "پاک " کرد، چهره‌ای که به‏واسطه حضور مستمر این عروسک‌های خیمه‌شب‌‌بازی، تداعی ‌کننده جامعه‌ای منحرف شده است، جامعه‌ای با حراج‌کنندگان هرروزه "عفت " و چشم‌هایی هرزه در جستجوی "شکار ".

فرهنگ‌سازی برای مقابله با بی‎‌بندوباری‌های خیابانی راه‌حلی است که بارها و بارها شعار گوش‌نوازی برای تک تک ما بوده است التیامی که در مرحله عمل، وظیفه آن را مهد کودک به خانواده می‌سپارد، خانواده به مدرسه، مدرسه به دانشگاه، دانشگاه به جامعه و در نهایت مسئولان در جستجوی مقصر بین سایر دستگاه‌ها. این همان پروسه تکراری کار فرهنگی است.

از کودکی در فرهنگ ما "پلیس " واژه آرام‎بخش گم‌شدن‌های ما بوده است. این روزها همان "آقای پلیسی " که گریه‌های کودکی ما را بند می‌آورد می‌تواند تأمین‌کننده امنیت بزرگسالی ما هم باشد.

خانواده‌های سالم ایرانی این روزها از نیروی انتظامی انتظار دارند جدای از اینکه فرزند گمشده‌شان در خیابان را برایشان به ارمغان می‌آورد، نگذارد فرزندشان در هیاهوهای ضداسلامی‌ در جامعه گم شود، گم‌شدنی که بسیار سنگین‌تر از گم‌شدن‌های دوران کودکی است. گم‌شدن در ویترین لباس‌فروشی‌هایی که هیچ حدی از لباس اسلامی در آن‌ها رعایت نشده است، گم‌شدن در پارک‌هایی که شاهد صحنه‌هایی از روابط دختر و پسرهای نامحرمی است که حرکات آن‌ها را هیچ‌گاه از سوی پدر و مادر خود هم ندیده است، گم‌شدن در تاکسی‌هایی که تبدیل به حریم شخصی عده‌ای شده است، گم‌شدن در رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌هایی که پیشنهاد فضای صمیمی‌تری را به مشتری‌های خود می‌دهند، گم‌شدن در بی‌هویتی‌ها و . . . .

 

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ اعتراف‌مجری BBCبه‌داشتن‌رابطه‌نامشروع

اندرو مار’ از مجریان مشهور تلویزیون ‘بی بی سی’ به برقراری رابطه نامشروع با یکی از خبرنگاران زن اعتراف کرد.http://up./images/e04mghnkg6rgbwhxf9.png

نهضت سبزنبوی به نقل از ایرنا، وی در مصاحبه ای با روزنامه ‘دیلی میل’ لندن که بازتاب گسترده ای در دیگر رسانه های انگلیس داشت، اعتراف کرد که حدود هشت سال پیش و زمانی که سردبیر سیاسی ‘بی بی سی’ بوده با یکی از خبرنگاران زن همکار خود ارتباط جنسی داشته است.

وی گفت: من در سال ۲۰۰۸ میلادی و برای جلوگیری از انتشار اخبار این رابطه به دادگاه مراجعه کردم و حکمی را برای ممنوعیت انتشار این خبر از دادگاه دریافت کردم.

‘اندرو مار’ که متاهل می باشد با ابراز تاسف از این مساله گفت: من به هرحال مجبور بودم که به فکر خانواده خودم باشم.

وی افزود: البته من با هدف جلوگیری از انتشار خبر توسط دیگر روزنامه نگاران وارد این حرفه نشده ام… ولی معتقد بودم که این موضوع یک مساله خصوصی است و ارتباطی به دیگران و منافع عموم ندارد و به همین دلیل با حکم دادگاه جلوی انتشار خبر را گرفتم.

این مجری مشهور ‘بی بی سی’ در این گفت و گو اعتراف کرد که از این پیشامد شرمسار است.

بر اساس گزارش رسانه های انگلیس، اندرو مار از این رابطه نامشروع که تاکنون پنهان بوده، صاحب فرزند نیز شده است.

‘ایان هیسلاپ’ یک فعال مدنی و سردبیر نشریه ‘چشم خصوصی’ در مصاحبه ای با شبکه ۴ رادیو ‘بی بی سی’ گفت: من هفته گذشته ممنوعیت انتشار خبر روابط نامشروع اندرو مار را در دادگاه به چالش کشیدم چون معتقدم کسی که به عنوان خبرنگار فعالیت می کند نباید خودش مانع انتشار اخبار به بهانه حفاظت از حریم خصوصی شود.

وی افزود: وقتی آقای مار به عنوان مجری تلویزیون افراد مختلف را به چالش می کشد باید اجازه دهد که دیگران هم او را نقد کنند… گرفتن حکم ممنوعیت انتشار خبر از دادگاه توسط چنین فردی نشانگر دو رویی است.

گفتنی است طی هفته های اخیر تعدادی از افراد مشهور بویژه فوتبالیست ها و بازیگران سینما و تلویزیون با مراجعه به دادگاه احکامی را برای جلوگیری از انتشار اخبار و گزارش های مربوط به روابط غیراخلاقی و نامشروع خود دریافت کرده اند.

صدور چنین احکامی که معمولا نیازمند صرف هزینه های هنگفتی است، انتقادات گسترده ای را در میان مقامات و افکار عمومی انگلیس برانگیخته است.

منتقدان می گویند: دادگاه نباید به بهانه حفاظت از حریم خصوصی، اجازه دهد رفتارهای غیراخلافی افراد مشهور از دید عموم پنهان بماند.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ نشست مشترک مجاهدین و مشارکت برای انتخابات مجلس

 

 

 

نشست مشترک مجاهدین و مشارکت برای انتخابات مجلس

شماری از احزاب و گروه های عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نشست مشترکی برگزار کردند. این نشست در حالی برگزار شد که دو حزب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب به اعتبار عملکرد خیانت بارشان در فتنه سال ۸۸ منحل شده اند.

  فرج کمیجانی دبیر کل مجمع فرهنگیان که ریاست ادواری «شورا» را از حزب جوانان ایران اسلامی تحویل گرفته، درباره ترکیب شرکت کنندگان در جلسه عصر یکشنبه توضیحی نداد اما تصریح کرد «حاضران شرکت در انتخابات مجلس را بررسی کردند و مقرر شد همه احزاب و گروه ها تحلیل خود درباره نحوه مواجهه با انتخابات را تا پایان اردیبهشت به شورا ارائه دهند.»
نشست یاد شده در حالی برگزار شده که گروه های مذکور هنوز موضع خود را با فتنه و آشوب آفرینی افراطیون جبهه اصلاحات و سران این حرکت که هماهنگی کاملی با آمریکا و رژیم صهیونیستی داشتند، روشن نکرده اند.
همزمان انتشار گزارش مبهم نشست گروه های اصلاح طلب، برخی خبرها از رایزنی پنهان فتنه گرانی چون خاتمی در مجمع روحانیون با برخی چهره های سیاسی به اصطلاح خاکستری و کم حاشیه تر برای حضور در انتخابات حکایت می کند. گفته می شود افراد یاد شده از جمله (ح-خ) تشویق به نامزدی در انتخابات شده اند.
هدفگذاری طیفی از اعضای جبهه نیمه تعطیل اصلاحات برای حضور در انتخابات، در حالی است که این محافل مورد انتقاد شدید جریان های برانداز و ضد انقلاب بدون نقاب قرار دارند. سایت ضدانقلابی بالاترین که در جریان فتنه گری و آشوب طلبی سال ۸۸، همکاری کاملی با احزاب افراطی و ساختارشکن مدعی اصلاحات داشت، خطاب به جبهه اصلاحات می نویسد: شما خجالت نمی کشید که باز هم دعوت به رأی و انتخابات می کنید؟ شما چقدر فراموشکارید. یادتون نیست گفتیم رأی ما رو دزدیدند. آقای خاتمی یادت نیست ما را دعوت به اعتراض کردی. ندا را یادت رفت!؟ [بنا به گفته مادر ندا آقا سلطان، وی اساساً در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نکرده بود]. از ما چی می خوای آقای خاتمی، کتک خور؟ تا موسوی و کروبی آزاد نشوند، ما حتی به انتخابات فکر هم نمی کنیم. فقط یک کمی خجالت بکشید. آنها در حصر و زندان و شما ساکت به دنبال انتخابات؟
در همین حال بیانیه ای با امضای جبهه مشارکت در پایگاه های اینترنتی ضد انقلاب منتشر شده است. این بیانیه های جعلی نوعاً توسط رجب مزروعی و پسر وی که هر دو از کشور گریخته اند، منتشر می شود. نویسندگان خارج نشین بیانیه بدون اینکه توضیح دهند چرا خود در کشور نمانده و به کشورهای بیگانه پناهنده شده اند ادعا کرده اند؛ نباید گذاشت زندان خانگی آقایان موسوی و کروبی در گذر زمان به موضوعی عادی و کم هزینه برای حاکمیت اقتدارگرا تبدیل شود. موج دموکراسی خواهی و تغییرات در کشورهای منطقه جای هیچ تردیدی باقی نمی گذارد که سرانجام پیروزی با جنبش های مردمی است». مزروعی و پسرش البته بهتر از هر کسی می دانند که نمی توان زیر خیمه آمریکا و انگلیس رفت و دم از مردم زد و ملت های منطقه نیز به دنبال انقلاب اسلامی ملت ایران بر علیه رژیم ها و جریان های آمریکایی رو به انقلاب کرده اند، همچنان که در ایران، جریان های وابسته به غرب را از عرصه سیاست پاکسازی کردند.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ رژیم بحرین پاکسازی قومی می‌کند

با توجه با چاپ مقاله‌ای که تیتر آن با عنوان "وحشت رازآلود بحرین" بر روی نشریه ایندیپندنت، رئیس جنبش آزادی‌بخش بحرین امیدوار است که جهانیان از حقایق آگاهی یابند.  

صدای شیعه: در همین رابطه، سعید الشهابی، رییس جنبش آزادی‌بخش فلسطین در گفت‌وگو با شبکه پرس تی‌وی به تشریح روند خشونت‌ و سرکوب سبعانه در بحرین پرداخته است که می‌خوانید:


پرس تی‌وی: اگر به رخدادهای بحرین نگاه کنیم به نکته‌ای عجیب برمی‌خوریم و آن این‌که حدود 30 تن از کادر پزشکی مفقود شده‌اند. سؤال این است که چرا باید سیستم پزشکی و درمانی یک کشوردستخوش اعتراضات دموکراسی‌خواهانه شود؟


الشهابی: این جنگی تمام عیار علیه مردم بحرین است. دیگر هیچ چیزی حرمت ندارد؛ هیچ چیز از حملات رژیم در امان نمانده است. وقتی آن‌ها به کتاب مقدس قرآن کریم حمله می‌کنند، تخریب می‌کنند و آتش می‌زنند، دیگر چه چیز مقدسی باقی می‌ماند؟ دیگر چه چیزی می‌ماند که مورد تهاجم قرار نگرفته باشد؟ به نظر من این اوج یاس و درماندگی رژیم (بحرین) را نشان می‌دهد و نیز نشانه ادامه خشونت‌هاست زیرا، رژیم با حمایت غرب و امریکا چنین گستاخی می‌کند.

به‌علاوه امریکا حتی کلمه‌ای علیه رژیم بحرین که علیه مردم خودش خشونت روا می‌دارد، نگفته است. برخی از پزشکان اکنون پشت میله‌های زندان هستند. معلم‌ها محبوس شده‌اند. شهروندانی که شاید بیست سال هم نداشته باشند شکنجه می‌شوند. آن‌ها روحانیون، بزرگان، زنان، آموزگاران و حتی هنرمندان را دستگیر می کنند. وقتی چنین وضعیتی حاکم است، دیگر تیم پزشکی جای خود دارد.

حتی درجنگ هم گروه‌های پزشکی مصونیت دارند و از سوی هر دو طرف درگیر حمایت می‌شوند اما در بحرین این گونه نیست. تازه به آن‌ها تعرض هم می‌شود. آن‌ها تحت تدابیر شدید نظامی و پشت میله‌های زندان بسر می‌برند.

پرس تی‌وی: اجازه بدهید نقل قولی از شاهزاده سلمان بحرینی بیاورم. او گفته است که ما کاری را کردیم که باید می‌کردیم زیرا آرامش و ثبات باید به کشور بازگردد. البته او گفته است که این امر مطابق ارزش‌های اسلامی و عربی انجام شده است. چگونه است که مساجد را خراب می‌کنند؟ آیا اکنون وضعیت بحرین بهتر شده است؟


الشهابی:اگر او به گفته خود باور داشته باشد که ابلهی بیش نیست. اگر او به گفته خود باور داشته باشد، این مسئله گفته‌های ما را ثابت می‌کند. این رژیم لیاقت ماندن و حکم‌روایی را ندارد. چگونه می‌توان کشتن مردم را توجیه کرد؟ آرامش کجاست؟ خیزش مردم بحرین صلح‌آمیزترین قیام در جهان عرب بود. حتی یک گلوله از سوی معترضان شلیک نشد، حتی لاستیکی آتش زده نشد و مردم به شعارهای خود وفادار ماندند. آن‌ها هیچ اشتباهی را مرتکب نشدند اما دست‌کم 30 تن از آن‌ها کشته‌ شده‌اند که آخرین آن‌ها روز گذشته در اثر شدت جراحات وارده کشته شد.

نیروهای امنیتی به مساجد حمله می‌کنند و مکان‌های عبادی را تخریب. اکنون تقریبا اکثریت مردم یعنی حدود 70 درصد جمعیت بحرین مورد هجمه قرار گرفته است. ما با یک پاک‌سازی قومی مواجهیم. رژیم قرآن‌ها را به آتش می‌کشد. هیچ چیزی از حملات آنان مصون نیست. مردم را می‌کشند و مدعی هستند که این کار برای صلح و اصلاحات است. چه نوع اصلاحاتی؟

اگر صلح و اصلاحاتی که آن‌ها می‌گویید این است، پس این به درک واصل شود. این یک تروریسم دولتی است. روزنامه ایندیپندنت هم همین عنوان را بر روی جلد خود گذاشته بود؛ "وحشت رازآلود بحرین". بنابراین، اکنون همه خواهند فهمید که رژیم آل خلیفه چه می‌کند.

این یک جنگ تمام عیار علیه مردم است. دیده‌بان حقوق بشر و سازمان عفو بین‌الملل پریروز به آن‌چه که بر سر بحرینی‌ها آمده اشاره کرده‌اند. فکر می‌کنم این یک بیداری بین‌الملل درباره بحرین است؛ هرچند کمی دیر. با این حال همین حالا هم دیر نشده و بهتر هرگز است.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ اردوی مختلط دانشجوئی در دانشگاه آزاد!! + تصاویر

به گزارش پایگاه خبری انصار حزب الله:اردوی مختلط دانشجویی دانشگاه آزاد واحد دزفول با عنوان گل گشت نوروزی با تدارک ویژه ای از سوی متولیان،برگزار شد.بی حجابی دختران دانشجو ، شوخی های زننده دانشجویان و اجرای زنده موسیقی مبتذل در فضای اختلاط ، بی بندو باری و... از جمله جلوه های ویژه این اردو بود.

 

Persianv.com At site


Persianv.com At site


Persianv.com At site


Persianv.com At site


Persianv.com At site


Persianv.com At site


Persianv.com At site


Persianv.com At site


Persianv.com At site

 

 

این اتفاقات در حالی رخ می دهد که غفلت سنگین متولیان امر در برابر رشد روزافزون بی‌حجابی، بی‌عفتی و گسترش وحشتناک مفاسد اخلاقی و البته همراهی و تسهیل در مسیر گسترش آن در بسیاری از مواقع (مانند آنچه در تصایر مشاهده می‌کنید!) دست دشمن را برای طراحی براندازی نرم و خانه به خانه کاملا باز گذاشته است، تهاجمی که به تعبیر مولای متقیان هر ملتی را ذلیل خواهد کرد و تهاجمی که سرباز مهاجم و قربانیان و امکانات و تلفات آن همه و همه، درونی و خودی‌اند! در این عرصه سهم شما از مقابله با این تهاجم کشنده چیست؟!

با دیدن این تصاویر که صرفا گوشه‌هایی محدود از فضای حاکم بر برخی اردوهای دانشجویی را نمایش می‌گذارد می‌توان به کنه مقاله نشریه انگلیسی دیلی‌گراف پی برد!
آنجا که برای نابودی جمهوری اسلامی انفجار «بمب سکس» را برتر از هر روش سیاسی و نظامی معرفی کرده است! انفجاری خاموش و البته بسیار موثر که صورت‌بندی دیگری از جنگ نرم را به نمایش می‌گذارد،

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ دختر بوشهری درفیلم مبتذل ضد ایرانی+عکس

این فیلم به دلیل تمایلات همجنسگرایی موجود در آن، ابراز شخصیت، و پرداختن موانع به اصطلاح فرهنگی در ایران، توجهات زیادی را در جشنواره ساندنس ۲۰۱۱ آمریکا به خود جلب کرد.


فیلم مبتذل و ضد ایرانی "ش..." با بازی یک دختر بوشهری به زودی در سینماهای آمریکا به روی پرده می رود. 

دختر بوشهری درفیلم مبتذل ضد ایرانی+عکس

 

به گزارش جانا این فیلم نگاهی دارد به خانواده ای نوگرا در تهران. فیلم زندگی دختر شانزده سالۀ این خانواده، عاطفه و دوست او شیرین را نشان می‌دهد که پدر و مادرش به دلیل مخالفت با حکومت ایران اعدام شده‌اند.در این فیلم که به زبان فارسی ساخته شده به ترویج همجنسگرایی، زیرسئوال بردن احکام شرع اسلام و تعصب و حیای جامعه ایرانی پرداخته شده است.

این فیلم به دلیل تمایلات همجنسگرایی موجود در آن، ابراز شخصیت، و پرداختن موانع به اصطلاح فرهنگی در ایران، توجهات زیادی را در جشنواره ساندنس ۲۰۱۱ آمریکا به خود جلب کرد.

کارگردان فیلم، که یک زن ایرانی‌الاصل متولد آمریکاست، این فیلم را در لبنان ساخته است. وی به رویترز اظهار داشته است: «امیدوارم با این کار زمینه‌ جدیدی در سینمای ایران به وجود آورده باشم. این فیلم به مسائل زیادی می‌پردازد که سینمای ایران قبلا به آنها توجهی نداشته است از جمله تمایلات جنسی، مذهب، تعصب، عقده‌های روحی. بعید است که در ایران به این فیلم نگاه مثبتی داشته باشند چون عنصر مقاومت را در جوانان ایرانی و تلاش و آرزوی آنها برای عبور از موانع و محدودیت‌ها را به نمایش می‌گذارد.»

 

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی پرشین وی

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ برخورد عجیب یک دانشگاه با بدحجابی+عکس

خبرنامه دانشجویان: مسئولین حراست دانشگاه هرمزگان برای مقابله با رواج بد حجابی در این دانشگاه، در اقدامی عجیب علاوه بر تذکر زبانی به دانشجویان بد حجاب، کارت دانشجویی افراد را گرفته و پشت شیشه اتاقک حراست ورودی دانشگاه نصب می کند تا دیگر دانشجویان این کارت ها را ببینند و درس عبرت بگیرند!

 قرار گرفتن کارت دانشجویی در بر روی شیشه اتاقک به گونه ای است که تمام مشخصات شخصی این دانشجویان در مقابل دیدگان تمام دانشجویان قرار می گیرد.
 

نکته قابل توجه آنکه نه تنها این اقدام تاثیر مثبتی بر نحوه پوشش دانشجویان نداشته است بلکه با بوجود آوردن وجهه ی بسیار بد در موضوع مقابله با بی حجابی موجبات سوئ استفاده ی برخی افراد سودجو را فراهم کرده است.

 این اقدان عجیب و نسنجیده مسئولین حراست این دانشگاه نه تنها به رعایت شئونات کمکی کرده بلکه حواشی مختلفی را هم با خود به دنبال داشته است که می توان از سوء استفاده ی برخی افراد سودجو نسبت به مشخصات نمایان شده ی دانشجویان به عنوان یکی از نمونه های این تبعات منفی نام برد.
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ تذکر به رادیو جوان به جهت استفاده از ادبیات لمپن و رفتار زننده با غیر همجنس

 گزارش جهان به نقل از رجا، حسین مظفر رئیس شورای نظارت بر سازمان صداوسیما، به‌تازگی مجددا در نامه‌ای به رئیس سازمان صداوسیما نسبت به این مسئله تذکر داده است.

تذکر در مورد قبح‌شکنی برخی مجریان در حالی است که یکی از شرط های تعیین شده برای فعالیت آقای ضرغامی در پنج‌ساله دوم فعالیت او، رعایت ضوابط شرعی اجرا و پرهیز از اینگونه رفتارها بوده و رهبر انقلاب بر این موارد تأکید ویژه داشته‌اند.

با این حال، در نامه مظفر به ضرغامی، با یادآوری گزارش کارشناسان واحد نظارت صدا در مورد گفتار و رفتارهای خارج از حدود و موازین شرعی و عرفی مجری زن برنامه "جوان ایرانی سلام" که مورد اعتراض اقشار متدین و بسیاری از مخاطبین نیز واقع شده، در مورد مصادیق این موارد خارج از حدود و موازین خاطرنشان کرده است:

«۱- استفاده از ادبیات لمپنی و به دور از شان رسانه

- پراکنده گویی، ابراز نظر و پرداختن به موضوعات بی مورد

- استفاده مکرر از عبارات سبک و بی معنی

۲- عدم رعایت ضوابط در اجرای مشترک با جنس مخالف

- شوخی های مکرر با مجریان و میهمانان مرد

- استفاده از الفاظ مفرد در ارتباط با مخاطبین مرد

- استفاده از جیغ و فریاد و روی آوردن به رفتارهای متعارض با هویت یک زن مسلمان و ایرانی»


در ادامه این نامه، موارد فوق مغایر با سیاست ها و ضوابط تولید، تامین و پخش بندهای زیر تشخیص داده شده است.

"۲-۶-۱ رعایت اخلاق و ضوابط اسلامی در اجرای مشترک با جنس مخالف

۸-۶-۱ مجریان در برنامه‌ها باید از گفتار غیر متعارف جاهلانه و دون شأن رسانه، به خصوص در مواردی‌که با میهمان غیرهمجنس باشند، پرهیز کنند.

۱۰-۶-۱ زیاده گویی، پراکنده گویی، ناقص گویی، پیچیده گویی و تکراری گویی در برنامه‌های رسانه مجاز نیست، می باشد."

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ آشنائی با عوامل بی بی سی فارسی1

بخش اول

 

بهروز آفاق

 

بهروز آفاق در ایران به دنیا آمد و و در دانشگاهای تهران و انگلیس تحصیلات خود را تمام کرد. او از سال 1978 در بریتانیا زندگی می کرد. در سال 1983 بهروز به بی بی سی پیوست و درسرویس جهانی به عنوان یک تولید کننده شروع کرد. او پس از آن سردبیر بخش فارسی  بی بی سی و به عنوان مدیر سرویس ویتنام انتخاب شد. همچنین نقش اودر راه اندازی بی بی سی در آسیای میانه در سال 1994 و خدمات بی شمار او موجب انتخاب او به عنوان سردبیری منطقه اوراسیا در سال 1999 شد. در مارس 2003 به عنوان رئیس منطقه اوراسیا انتخاب شد  و در نهایت در آوریل 2006 به ریاست  منطقه آسیا و اقیانوسیه منصوب شد. او در حال حاضر رئیس آسیا و اقیانوسیه در سرویس جهانی بی بی سی است. او editorially و managerially مسئول پخش برنامه های بی بی سی چند رسانه ای و خدمات به توسعه منطقه از ایران به چین است. او همچنین مسئول راه اندازی تلویزیون فارسی بی بی سی در ماه ژانویه 2009 می باشد.

 

اما الان مدیریت مجموعه ای رو بر عهده داره که برای حدود سی چهل کشور و نود میلیون مخاطب، برنامه های خبری و غیر خبری در رادیو و تلویزیون و اینترنت تهیه میکنه.

همچنین وی یک بهائی سرمایه دار نیز می باشد.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ آشنائی با عوامل بی بی سی فارسی 2

بخش دوم

صادق صبا

او درگیلان به دنیا آمده است.

لیسانس حقوق خود را از دانشگاه تهران و فوق لیسانس  و دکترای خود را از مدرسه اقتصاد لندن گرفته‌است.

 صبا در سال 1990 به عنوان یک تولید کننده به  بی بی سی فارسی پیوست.  از 2009 ریاست مدیریت داخلی شبکه ماهواره ای بی بی سی  را برعهده دارد.

او هم اکنون به عنوان کسی که بیش از دو دهه در بی بی سی تحلیلگر بوده شناخته می شود و به خاطر خوش خدمتی هایش به سمت اولین مدیر داخلی شبکه بی بی سی فارسی منسوب شد.

 

  او به طور مرتب به ایران سفر کرده و سه انتخابات ریاست جمهوری گذشته و همچنین  سایر رویدادهای مهم در کشور را به طور مغرضانه پوشش داده است که همین موضوع موجب ممنوعیت ورود او به کشور شده است.
 او ۲۰ سال است در بی بی سی کار می‌کند.

(بنا به درخواست زیاد دوست عزیزمان حاج حسین مجبور به سانسور عکس شدیم)

بخش تکمیلی:

امشب داخل آرشیو عکس هام یه عکس از این آقا پیدا کردم که در کنار محمد علی ابطحی توی صف انتخابات ایستاده.فکر کنم انتخابات سال 1384 باشه .

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ آشنائی با عوامل بی بی سی 3

بخش سوم

پونه قدوسی

 

پونه قدوسی که برادر زاده آیت الله قدوسی می باشد در خانواده ای مذهبی بزرگ شده است اما شکل و شمایل  و نوع پوشش وی در تلویزیون بی بی سی بیانگر این حقیقت است که به هیچ عنوان پایبند این تربیت مذهبی نیست.

 

 

وی مجری برنامه نوبت شماست که مکمل زن سیاوش اردلان می باشد. لازم به ذکر است که این برنامه یکی از مهم ترین و پرمخاطب ترین برنامه های بی بی سی فارسی است.

او دارای مدرک ترجمه انگلیسی از دانشگاه ایران است .وی پس از اتمام درس به دانشگاه تورنتو کانادا رفت و در آنجا مشغول به گذراندن روزنامه نگاری وعکاسی شد.

کار حرفه ای او به عنوان روزنامه نگار در سال 1990 ، همزمان با زلزله مرگبار رودبار ، در شمال ایران آغاز شد.

او در طول فعالیت خود با روزنامه های مختلفی از کشورهای انگلیس آمریکا و رسانه هائی از کانادا از جمله وال استریت ژورنال ، نیویورک تایمز ، پی بی اس ، دیلی تلگراف ، کسب وکار هفته تورنتو استار و واشنگتن پست همکاری کرده.

همکاری او با بی بی سی به سال 2000 بر می گرددکه به عنوان تهیه کنند و مجری به رادیو فارسی بی بی سی بر می گردد.تخصص او بخش خبر می باشد.

سابقه او در تلویزیون بی بی سی به 5 سال بر می گردد که به عنوان سخنگو وگوینده خبر بوده.اما پیوستن او به تلویزیون فارسی به خاطر برنامه تعاملی (نوبت شما) می باشد که در سال 2008اتفاق افتاد و در حال حاضر مدیریت پروژه بررسی و ترویج استفاده موثر از رسانه های اجتماعی در سراسردنیا در  سرویس جهانی بی بی سی را داراست.

 و در آخر این هم یک عکس استثنائی از این خانوم و ژست ویژه او در برابر دوربین

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ پرداخت 40میلیون تومانی برای حضور یک خواننده پاپ درسیما!!!

پرداخت مبلغ ۴۰ میلیون تومان به یک خواننده برای حضور ۴۵ دقیقه‌ای در سیمای جمهوری اسلامی موجب اعتراض شده است. بنیامین خواننده پاپ ۴۰ میلیون تومان برای حضور در یک برنامه نوروزی شبکه دو دریافت کرده است. براساس همین گزارش چندی پیش هم حامد بهداد برای حضور در یکی از شبکه‌های سیما چنین رقمی را دریافت کرده است، اما علاوه بر اعتراض‌هائی که این اقدام حتی در میان کارمندان صدا و سیما برانگیخته، اصولا چنین هزینه‌هائی براساس چه ضابطه‌ای بر بیت المال تحمیل می‌شود؟ افراد مطلع در سازمان صدا و سیما می‌گویند این سازمان برای برنامه نوروزی کلاه قرمزی هر دقیقه یک میلیون و چهارصد هزار تومان پرداخت کرده است.


تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ هنر ، اسیر در چنگال فساد + روایت تصویر

هنر ، اسیر در چنگال فساد + روایت تصویر
سوال این است که با موسیقی و موسیقی دان های موجود چگونه روح تعهد در انسانها دمیده خواهد شد آیا با تشکیل گروه هایی از موسیقی که هیچ گونه تعهدی در حرکتهای آنها به اسلام و آرمانهای بلند انقلابی دیده نمیشود میتوان روح تعهد را در انسانها دمید . آیا با بر پا نمودن محافلی که رنگ شهوت از در و دیوار آن می بارد میتوان جوان متعهد تربیت نمود آیا این هنر همان هنریست که روح تعهد را در انسانها میدمد .
در روزگاری که غرب تمام ابزار خود را در راستای حرکتی خطر ناک تر از حرکتهای نظامی بر علیه جمهوری اسلامی و مجامع الهی جمع کرده است هر روز شاهد هم صدایی بیشتر طیف خاصی از هنرمند نمایان با برنامه های ضد اسلامی غرب هستیم .

از دیدگاه بنیان گذار حکیم انقلاب اسلامی هنری ارزش دارد که جهت گیری آن در راستای پیشرفت جامعه به سمت تعهد باشد همه کسانی که درراستای هنر اسلامی تلاش میکنند این جمله را از امام راحل به یاد دارند که آن پیر فرزانه فرمودند:

"هنر عبارت است از دمیدن روح تعهد در انسانها"

حال سوال این است که با برخی از حرکتها چگونه روح تعهد در انسانها دمیده خواهد شد آیا با تشکیل گروه هایی از موسیقی که هیچ گونه تعهدی در حرکتهای آنها به اسلام و آرمانهای بلند انقلابی دیده نمیشود میتوان روح تعهد را در انسانها دمید . آیا با بر پا نمودن محافلی که رنگ شهوت از در و دیوار آن میبارد میتوان جوان متعهد تربیت نمود آیا این هنر همان هنریست که روح تعهد را در انسانها میدمد .

آنچه مسلم است با پرده دری و ترویج فساد در قالب گروه های هنری نمیتوان جامعه را به حتی اصول انسانی و نه الهی متعهد نمود جامعه که در چنگال هنر فاسد اسیر است پس از مدتی مرزهای انسانیت را هم خواهد شکست برای باور این مسئله کافیست سری به گروه های متال و راک و ... بزنید گرو هایی که نوع موسیقیشان در ابتدا صدای اعتراض جامعه فقیر اروپا بود اما پس از مدتی نه تنها از آرمان اعتراضی خود دست برداشتند که برای تهیه مواد مخدر و مشروب خود مجبور به حمایت حیوان گونه از سردمداران غربی خود گردیدند . آنها که از نکبت فقر مینالیدند به منجلابی افتادند که روی سن اجرا به کثیف ترین کارها مثل خوردن خون و... تن دادند.

اینجا ایران اسلامیست و چرا باید در مهد علمداری اسلام در آخر الزمان بر خلاف احکام مسلم اسلامی عمل شود .

در ادامه برنامه های خلاف انتظاری که از گروه های مجاز موسیقی و تئاتر در داخل کشور اجرا میشود اخیرا شاهد اجرای کنسرتی از گروه هایی بودیم که در آن علاوه بر ظهور صحنه های خلاف اخلاق از حریمهای شرع و دین نیز گذشتند تک خوانی زن به اسم هم خوانی که به فتوای فقهای عظیم الشان حرام قطعیست و یا اوضاع نامناسب پوشش زنان در مقابل انظار مردانم نامحرم از جمله پرده دریهای صورت گرفته در این کنسرت به شمار میرود .

اما آن نکته ای که شاید اهمیت آن کمتر از این پرده دریها نباشد این است که در روزگاری که امت اسلامی در حال مبارزه با مستکبران جهان هستند و در همسایگی ما شیعیان مظلوم بحرین را قتل عام میکنند کمتر گروهی از این گروههای موسیقی است که آلبومی را در این خصوص عرضه نموده باشند در حالی که برای مسائلی همچون ولنتاین و ... در بسیاری از موارد آلبومهای متعددی به بازار عرضه شده است .

پایگاه 598 پیشاپیش از انتشار تصاویر این کنسرت عذر خواهی میکند.


alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک