به حرف من گوش کن


+ اجرای دقیق هدفمندی یارانه ها در گرو همدلی آحاد جامعه

خطیب جمعه تهران اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را گامی بلند در اقتصاد دانست و بر ضرورت همدلی و همکاری همه آحاد جامعه برای اجرای دقیق آن تاکید کرد.

آیت الله امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه تهران با بیان اینکه قانون هدفمندی یارانه ها درمانی برای بیماری اقتصاد است، گفت: اجرای دقیق این قانون نیازمند همکاری قوا به ویژه مجلس شورای اسلامی و همچنین فرهیختگان و آگاهان اقتصاد با دولت است.

وی افزود: آنچه دشمن به دنبال آن است ایجاد اختلاف میان مردم است؛ البته بحث اختلاف سلیقه ها به جای خود، اما این اختلافات نباید به فتنه تبدیل شود و جامعه باید وحدت خود را در زمینه های مختلف حفظ کند.

خطیب جمعه تهران گفت: موضوع هدفمندی یارانه ها بحثی اصلی در اقتصاد است و اجرای دقیق آن می تواند باعث سلامت اقتصاد، سرمایه گذاری و اشتغال جوانان شود.

آیت الله امامی کاشانی افزود: قرآن با واژه «قسط» به موضوع اقتصاد اشاره و تاکید کرده است که باید میزان و ترازو درست باشد و «قسط» در قرآن به این معنی است که هرکس نصیب خود را بگیرد و در آنجا که باید قرار داشته باشد قرار بگیرد.

وی در بخش دیگری از خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به اقدامات تروریستی دشمن در به شهادت رساندن استاد دانشگاه و حادثه چابهار در میان عزاداران تاسوعای حسینی و نظیر این جنایتها گفت: دشمن می خواهد به اسلام که هویت مسلمانان در گرو آن است ضربه بزند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: از زمانی که غرب تمدن اسلام را دید به اختلاف افکنی و مقابل هم قرار دادن عرب و عجم و به جان هم انداختن پیروان مذاهب گوناگون پرداخت.

آیت الله امامی کاشانی گفت: در کشور اسلامی که قانون اساسی دارد و رهبر آن خط درست اسلام را پیش می برد، باید همه با هم همدل باشند.

وی همچنین با اشاره به 3 دی، روز آمار افزود: یکی از دستگاههایی که در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نقشی اساسی برعهده داشته، اداره آمار است و همه مردم باید همکاری لازم را با آن انجام دهند.

آیت الله امامی کاشانی همچنین با اشاره به اقدام امام راحل در سال 1363 برای سپردن مسئولیت حفاظت پروازها به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه پاسداران صددرصد در جلوگیری از اقدامات هواپیماربایی موفق بوده است که برای آنها سلامت و توفیق مسئلت می کنیم.

وی همچنین به سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی اشاره و از مدیران، دست اندرکاران و معلمان زحمتکش این نهاد تقدیر کرد و از مجلس و دولت خواست به این نهاد کمک کنند.

خطیب جمعه تهران در ادامه گفت: فردا سالروز حرکت اهل بیت امام حسین(ع) از کوفه به شام به پرچمداری حضرت زینب(س) است، شیرزنی که دنیای ارزشهاست.

وی افزود: حضرت زینب (س) وقتی پرچم از دست امام حسین(ع) به زمین افتاد و امام زین العابدین(ع) به تقدیر خداوند بیمار شد، پرچم اسلام را به دست گرفت و در آن خطبه معروف به یزید فرمود هر جنایتی که انجام دادی علیه خودت بود و در دادگاه عدل الهی که رئیس آن خداوند و اقامه کننده دعوا پیامبر(ص) است باید جوابگو باشی

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک