به حرف من گوش کن


+ اصلاح طلبان به دنبال تغییر تابلو

فعالان اصلاح طلب با اعتراف به انزوای جریان خود تنها راه بازگشت جریانشان را به عرصه سیاسی کشور احیاء و تغییر تابلو اعلام کردند.

 

 

فعالان اصلاح طلب با اعتراف به انزوای جریان خود تنها راه بازگشت جریانشان را به عرصه سیاسی کشور احیاء و تغییر تابلو اعلام کردند و اظهار داشتند: اصلاح عملکرد و تغییر تابلو بر اساس موازین جمهوری اسلامی و قانون اساسی و طرد سایر تندروها از بدنه این جریان،احتمال بازگشت اصلاح طلبان را قوت می‌بخشد.

اصلاحات در عملکرد تنها راه بازگشت دوم خردادی ها

در همین ارتباط عضو شورای مرکزی حزب همبستگی مردم را تصمیم گیرنده اصلی برای بازگشت احزاب اصلاح طلب به عرصه سیاسی دانست و گفت:اصلاح طلبان بجای استفاده از تابلوی جدید برای بازگشت به قدرت باید تغییراتی ساختاری در عملکرد خود بوجود آورند.
همایون ابوسعیدی عضو شورای مرکزی حزب همبستگی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به چالش کشانده شدن احزاب اصلاح طلب بعد از حوادث انتخابات 88 گفت: احزاب اصلاح طلب نیازمند دگرگونی و بازنگری اساسی در تشکیلات خود هستند چرا که دلیل سردرگمی این احزاب به زمان شکل گیری ‌شان باز می‌گردد.
عضو شورای مرکزی حزب همبستگی با بیان اینکه احزاب اصلاح طلب باید به جای دامن زدن به اختلافات و مناقشات، خواست مردم را در نظر داشته باشند، تصریح کرد: جریان دوم خرداد امکان بازگشت به سوی مردم را نخواهد داشت و لذا برای میسر شدن امکان بازگشت به عرصه سیاسی کشور باید تغییرات و پالایشی بنیادین داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: چنانچه جریان موسوم به دوم خرداد درصدد بازگشت به عرصه سیاسی کشور باشند، ابتدا باید مردم جامعه را درک کرده و خود را با شرایط جامعه و مردم وفق دهند.
ابوسعیدی با تأکید بر اینکه تمامی احزاب منجمله اصلاح طلبان باید به جای تفرقه افکنی درصدد رفع مشکلات کشور و مثمر ثمر واقع شدن برای جامعه بر آیند، افزود: اصلاح طلبان در صورتی که تغییر عملکرد نداشته باشند، تغییر تابلو هیچ کمکی به آنان نخواهد کرد؛ چرا که همچون گذشته با واکنش صریح و رویگردانی مردم مواجه خواهند شد.
وی احترام به قانون اساسی، سرلوحه قرار دادن منویات امام (ره) و مقام معظم رهبری و عمل به توصیه‌های دینی را از جمله راهکار‌های تصفیه احزاب اصلاح طلب عنوان کرد.

تغییر تابلوی جریان دوم خرداد برای حضور در انتخابات آتی الزامی است

در ادامه عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با تأکید بر لزوم پالایش جریان دوم خرداد برای حضور در عرصه انتخابات آتی کشور نیز گفت: با توجه به شرایط نامناسب اصلاح طلبان در میان اذهان عمومی، جریان دوم خرداد برای حضور در انتخابات آتی باید پالایش و تغییر تابلو دهد.
مرتضی سجادیان در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: با توجه به رهنمودهای رهبری مبنی بر جذب حداکثری و دفع حداقلی تمامی جریانات و احزاب سیاسی کشور موظفند تا به صورت قانونی و در چهارچوب نظام در انتخابات آتی کشور شرکت و از بروز هرگونه بی قانونی پرهیز نمایند.
وی تصریح کرد: جریان دوم خرداد برای حضور در انتخابات آتی مجلس و ریاست جمهوری باید استراتژی، تابلو و نماد خود را تعویض نمایند تا با اقبال عمومی مواجه و ملت ایران از آنها به عنوان یک جریان رسمی در کشور استقبال نمایند.
سجادیان خاطرنشان کرد: جریان دوم خرداد برای حضور در صحنه سیاسی کشور باید منشور و منش سیاسی آینده خود را تغییر و آن را شفاف به جریان های مقابل و مردم ابراز دارند تا بتوانند به صورت یک جریان رسمی و قانونی در کشور فعالیت نمایند.

شرط حضور مجدد جریان دوم خرداد پالایشی اساسی در فضای قانونی است

همچنین عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در خصوص شرایط حضور مجدد جریان دوم خرداد در عرصه سیاسی کشور گفت: با در نظر گرفتن اینکه جریان دوم خرداد همان جریان اصلاح طلب به شمار می رود شرط حضور دوباره این جریان پالایش آن در فضای قانونی و در چارچوب های نظام و ولایت فقیه است.
محمود رئوفی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به نقش موثر سیاست های کلان نظام و شورای نگهبان در حضور مجدد احزاب و جریان های مختلف اظهار داشت: تصمیم شورای نگهبان و همچنین سیاست های کلان نظام در حضور مجدد احزاب و جریان های سیاسی و مجوز فعالیت شان در عرصه های مختلف سیاسی کشور بسیار ضروری است.
رئوفی خاطرنشان کرد: جریان دوم خرداد با پالایش اساسی زیرنظر چارچوب های نظام و قانون اساسی و دفاع از ولایت فقیه می تواند مجددا به عرصه سیاسی و انتخاباتی کشور بازگردد.

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک