به حرف من گوش کن


+ گروه طرفدار[امام]خمینی(ره) هیچگاه رو به جلو نبوده است!

گروه طرفدار[امام]خمینی(ره) هیچگاه رو به جلو نبوده است!

 


این عنصر ضد انقلاب با توهین به علمای دین ، گفتمان عالمان دین را پدر سالارانه توصیف کرد و افزود ما نیز مجبوریم خود را به همین سلاح مجهز کنیم تا بتوانیم ثابت کنیم که اسلام می تواند چیز متفاوت دیگری نیز باشد. وی با بیان اینکه عالمان دین قدرت خود را از اطاعت مردم بدست میاورند خواستار نافرمانی مردم برابرعالمان دین شد.

"صراط" - شیرین عبادی در مصاحبه با پایگاه اوپن دموکراسی از حبیب بورقیبه دیکتاتور اسبق تونس تجلیل کرد. وی در این مصاحبه علیرغم اعتراف به ناسازگاری حکومت بورقیبه با مردم سالاری از وی به دلیل کمک به ترویج سکولاریزم و آنچه که وی آن را تغییر قوانین به نفع زنان خواند تجلیل کرد. عبادی اقدامات بورقیبه را سبب بهتر بودن جایگاه فعلی زنان در تونس نسبت به دیگر کشورهای عرب دانست.

وی با اشاره به مصر گفت: درسفر سه سال پیش خود به مصراز شمار زنان جوان محجبه متعجب شده است. عبادی با اذعان به مهم بودن نقش مساجد در سازماندهی اسلامگرایان مصری و ضعف حرکتهای سکولار و کمونیست درآن کشور و ناتوانی آنها از مقابله با سازماندهی اسلامگراها افزود: شما نمی توانید مساجد را تعطیل کنید. وی با بیان این موضوع خاطر نشان کرد: درنتیجه اپوزیسیون غیر اسلامگرا بتدریج ضعیف شده و هم اکنون اخوان المسلمین قدرتمند ترین گروه اپوزیسیون در مصراست.

به گزارش صراط نیوز ، عبادی با توهین به زنان ایرانی، در ادعایی آمیخته با دروغ، نمونه ایران را برای زنان مصری ترسناک خواند وافزود زنان مصری نمی خواهند درسرنوشتی مشابه سرنوشت زنان ایرانی شریک شوند. وی زنان مصری را از اینکه با مشاهده وضعیت دشوار زنان ایرانی ، دیده اند که چگونه نظام اسلامی انقلاب مردم ایران را ربوده است، قوانین را تغییر داده است و دستاوردهای زنان را از آنها گرفته است خوش شانس توصیف کرد.
این عنصر فراری در ادامه توهینهای خود به ایران و زنان ایرانی و انقلاب اسلامی افزود: من معتقدم که مورد ایران درسی است برای زنان در کل منطقه(که سرنوشت بد زنان ایرانی راببینند وازآن پیروی نکنند.)

عبادی در ادامه این مصاحبه در توصیه ایی به زنان مصری از آنها خواست تسلیم دولتی که آنها را مجبور به انتخاب بین حقوق خود و اسلام کند نشوند. وی با بیان اینکه چنین دولتهایی به مردم می گویند یا مسلمان هستید و قوانین ما را می پذیرید یا اینکه مسلمان نیستید، به دروغ عملکرد نظام اسلامی در ایران را از این دست دانست.

این عنصر ضد انقلاب با توهین به علمای دین ، گفتمان عالمان دین را پدر سالارانه توصیف کرد و افزود ما نیز مجبوریم خود را به همین سلاح مجهز کنیم تا بتوانیم ثابت کنیم که اسلام می تواند چیز متفاوت دیگری نیز باشد. وی با بیان اینکه عالمان دین قدرت خود را از اطاعت مردم بدست میاورند تلویحا خواستار نافرمانی مردم برابرعالمان دین شد.

وی به طور ضمنی با ظالمانه و ناعادلانه توصیف کردن شیوه حکومت در دوران پس از انقلاب خاطرنشان کرد وقتی زنان چنین چیزی ببینند با هم متحد می شوند.

عبادی با تایید تلویحی ارزشهای سکولار و فمینیستی در تساوی زنان ومردان ، وقوع این تساوی در کشورهای مسلمان بین زنان و مردان را شدنی اما پروسه ایی تدریجی خواند و انجانم آن را بصورت یک شبه غیر ممکن توصیف کرد.

گفتنی است مغالطه یکی دانستن رعایت عدالت و تساوی، از جمله مغالطاتی است که شهید مطهری با مثالی ساده پاسخ آن را بیان کرده است. این شهید بزرگوار با اشاره به این مغالطه می فرمایند رعایت عدالت از سوی پدر یک خانواده بین فرزندان او در این است که وی برای هرکس مناسب با شماره پای او کفش بخرد ، حال آنکه رعایت تساوی در اینجا و خرید کفش با شماره یکسان برای همه فرزندان، عین ظلم و زیر پا گذاشتن حق فرزندی است که کفش خریده شده برای پای او بزرگ یا کوچک است.

رئیس کانون غیرقانونی مدافعان حقوق بشر در این مصاحبه در پاسخ به سوالی در مورد ناکام ماندن تلاشهای فمینیستی صورت گرفته در قرن گذشته در بعضی ازنقاط جهان اسلام بخاطر حرکت انقلابی امام خمینی که منجر به احیای هویت زن مسلمان و ترویج ارزشهای اصیل و ناب اسلامی گردید گفت:[امام] خمینی یک شبه این تغییرات را انجام نداد. وی در ادامه اظهارات جالبش افزود: در ابتدای انقلاب من احساس تنهایی می کردم و اما اکنون احساس می کنم در اکثریت هستیم. گروه طرفدار [امام] خمینی هیچگاه رو به جلو نبوده است. و فرهنگ او هرگز در جامعه تقویت و رشد نکرده است بلکه در سایه سلاح به جامعه تحمیل شد.

عبادی که از سوی محافل بیگانه "فعال حقوق بشر" نامیده می شود، با ابراز خوشبینی از آمدن روزی که زنان به خیابانها امده و همپای مردان خواهان حقوق برابر شوند افزود : حتما در ایران چنین روزی خواهد آمد.
خاطر نشان می گردد اظهارات مغرضانه و آمیخته با دروغ عبادی در این مصاحبه و تجلیل او از بورقیبه دیکتاتور اسبق تونس در حالی است که اقدامات بورقیبه در زمینه مسایل زنان با اقدامات حکومت ننگین پهلوی قابل مقایسه بوده و به عنوان مثال در زمان این دیکتاتور تونسی حجاب اسلامی ممنوع بوده و زنان با پوشش اسلامی حق ادامه تحصیل نداشتند. همچنین در بیان اقدامات ضد اسلامی بورقیبه همین بس که وی روزه داری در ماه رمضان را در دستگاههای دولتی تونس ممنوع کرد.

همچنین توصیه به زنان مصری برای عدم پیروی از زنان ایرانی از نگرانی این عنصر خود فروخته و ضد انقلاب از فراگیر شدن الگوی زن مسلمان ایرانی در منطقه خاورمیانه و جهان اسلام حکایت کرده که در این زمینه می توان به انتخاب حجاب اسلامی در سالهای اخیر توسط جمعی از ستارگان سینمای مصر و مجریان معروف رسانه های این کشور اشاره کرد.

افزون بر این بد و دشوار توصیف کردن وضعیت زنان ایرانی در اثر انقلاب اسلامی در حالی است که به اذعان همه تحلیلگران منصف مسایل ایران، زن ایرانی در اثر انقلاب اسلامی از جایگاه ویژه ایی در جامعه برخوردار شده و ضمن حفظ شان خود و ممانعت از مورد سو استفاده واقع شدن به عنوان یک ابزار و کالا در دست صاحبان سرمایه ، توانسته است با بازیابی هویت اصیل خود نقش قابل توجهی در اداره جامعه بدست آورد.

توهین به امام راحل و تحمیلی توصیف کردن ارزشهای انقلاب اسلامی و دعوت مردم به نافرمانی در برابر عالمان دینی و مرجعیت نیز ازعمق ناراحتی و نگرانی این عنصر ضد انقلاب و اربابان خارجی وی از جایگاه امام راحل و عالمان دینی و نفوذ کلام ایشان و جایگاه والای آنها در هدایت جامعه و مقابله با انحرافات حکایت می کند.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک