به حرف من گوش کن


+ از امام زمان‌(عج) برای اهداف سیاسی استفاده نشود

 آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی:

امام زمان (عج) خط قرمز ماست/از امام زمان‌(عج) برای اهداف سیاسی استفاده نشود

حضرت آیت الله مکارم‌شیرازی با بیان این‌که نباید از وجود مقدس امام عصر (عج) برای اهداف سیاسی استفاده شود گفتند: اخباری به دست ما رسیده که قرار است سی‌دی دومی در خصوص ظهور حضرت مهدی (عج) و در همان مسیر سی‌دی اول تولید شود که امیدواریم دستگاه قضایی اجازه ندهد اعتقادات ما آسیب ببیند.
  معظم‌له در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به مستند ظهور بسیار نزدیک است، اظهار داشتند: در زمانی زندگی می‌کنیم که دشمنان از خارج در صدد هستند که بر پایه‌های اعتقادی ما ضربه بزنند و متاسفانه برخی از افراد بی‌اطلاع هم از داخل همین کار را می‌کنند.
حضرت آیت الله مکارم‌شیرازی افزودند: کشیشی در کلیسایی که تنها 50 عضو دارد قرآن را جلوی چشم دوربین‌ها محاکمه و آتش می‌زنند که خوب این از دیوانگی است.
این مرجع تقلید اضافه کردند: در آن مملکت در مقابل این کار سکوت می‌شود و متاسفانه کلیساها نیز در مقابل این حرکت واکنشی نشان نمی‌دهند.
ایشان در ادامه خاطرنشان کردند: ما مسلمانان هم گرفتار اختلافات داخلی خودمان هستیم و برخی افراد از داخل کشور از پایه‌های اعتقادی مردم و از امام زمان‌(عج) سوء استفاده می‌کنند.
حضرت آیت الله مکارم‌شیرازی تصریح کردند: متاسفانه انتظار حضرت قائم‌(عج) را ابزار اهداف و مسایل سیاسی مورد نظر خود کرده‌اند و اگر ثابت شود که این حرف‌ها درست نبوده مردم فردا می‌گویند بحث انتظار از اصل درست نبوده است.
معظم‌له گفتند: امام زمان‌(عج) خط قرمز ماست و نباید از وجود مقدسش برای رسیدن به اهداف سیاسی استفاده شود.
این مرجع تقلید تاکید کردند: ما باید نسبت به مسئله امام زمان‌(عج) و بحث انتظار حساس باشیم و باعث شویم که اعتقادات مردم روز به روز نسبت به این مسئله بیشتر شود.
ایشان اضافه کردند: باید روز به روز منتظر ظهور امام زمان‌(عج) باشیم اما تعیین وقت به اعتقادات مردم بسیار ضربه می‌زند.
حضرت آیت الله مکارم‌شیرازی با اشاره به تولید کنندگان سی‌دی مستند ظهور بسیار نزدیک است ابراز داشتند: حالا افرادی، با اطلاع‌ یا بی‌اطلاع دست به این کار‌ها می‌زنند و من نمی‌توانم قضاوتی در این مورد داشته باشم.
معظم‌له افزودند: در بیرون از مملکت برای ضربه زدن به اعتقادات مسلمانان قرآن آتش می‌زنند در داخل کشور هم اینگونه با اعتقادات مردم بازی می‌شود.
این مرجع تقلید تصریح کردند: اخباری به دست ما رسیده که سی‌دی دومی در همین مسیر قرار است تولید شود که امیدواریم دستگاه قضایی مراقب این مسایل باشد.
معظم‌له افزودند: رییس قوه قضائیه و دادستان کل کشور وظیفشان این است که اجازه ندهند اعتقادات ما که خط قرمز ماست آسیب ببیند و قطعا اگر برخورد مناسبی در این خصوص صورت بگیرد جلوی این کارها گرفته خواهد شد.
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک