به حرف من گوش کن


+ اعضای یک گروه تروریستی در سوریه دستگیر شدند

اعضای یک گروه تروریستی در سوریه دستگیر شدند

 

سوریه می‌گوید اعضای یک گروه تروریستی را که قصد داشته‌اند با اقدامات خرابکارانه خود، کشور را به ناآرامی بکشانند، دستگیر کرده است. به گفته مقامات سوریه، سازمان‌های خارجی با ارائه کمک‌‌های مالی و نظامی به این گروه، برای ایجاد ناآرامی در این کشور تلاش می‌کردند.

  انس الکنج، رئیس این گروه اعتراف کرده است که از این سازمان ها برای "تحریک مردم به برگزاری تظاهرات به‌ویژه در مقابل مسجد اموی در شهر دمشق، پایتخت سوریه، و در شهرهای درعا، لازقیه و بانیاس" دستوراتی دریافت کرده است. 

الکنج می‌گوید، دستور داشته است تا از مهمات جنگی استفاده کند و بر روی معترضان آتش بگشاید. 

وی هدف از این اقدام را متشنج نشان‌دادن فضای کشور دانسته و گفته است، سعی داشته اند به مردم بقبولانند که نیروهای امنیتی به معترضان شلیک کرده‌اند. 

به گفته الکنج گروه‌های دیگری نیز در این کشور به اقدامات مشابهی دست زده‌اند. 

اعضای‌دیگر این گروه نیز در اعترافات خود گفته اند که تسلیحات مختلفی در اختیارشان قرار گرفته بوده و برای استفاده از این تسلیحات آموزش نیز دیده‌اند. 

مقادیر بی‌شماری تجهیزات نظامی از جمله اسلحه، نارنجک دستی و تفنگ‌های خودکار از این گروه ضبط شده است. 

سوریه از اواسط ماه مارس 2011 میلادی (اسفند 1389) شاهد اعتراضاتی بوده است که به خشونت گراییده و در جریان آن عده‌ای کشته شده‌اند. 

دمشق هرگونه اتهام درباره تیراندازی نیروهای امنیتی به سوی معترضان را رد و تاکید کرده است این نیروها دستور اکید داشته‌اند به هیچ وجه به غیرنظامیان شلیک نکنند.

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک