به حرف من گوش کن


+ سران فتنه به رسوایی ابدی دچار شدند و زمان برخورد با آنها دور نیست

تهران - دادستان عمومی و انقلاب تهران با انتقاد از طرح برخی ادعاها علیه قوه قضاییه مبنی بر مماشات با سران فتنه، تاکید کرد که سران فتنه به رسوایی ابدی دچار شدند و زمان برخورد با آنها دور نیست.

'عباس جعفری دولت آبادی' روز یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه سرپرستان دادسرای ناحیه 16 تهران افزود: در حوزه سیاسی در سال گذشته با فتنه عظیمی روبه رو شدیم که عده ای به بهانه پاسداری از جمهوریت نظام، آن را به راه انداختند.
دادستان تهران تاکید کرد: سران فتنه به رسوایی ابدی دچار شدند و زمان برخورد با آنها دور نیست. آنهایی که در روز 6 دی (عاشورای 88) تصور می‌کردند می‌توانند نظام را ساقط کنند، جواب خود را در 9 دی گرفتند و اگر برخی مسایل نبود، به شما می‌گفتم که وزن سران فتنه کمتر از آن است که نظام نتواند با آنها برخورد کند و البته آنها به سزای اعمال خود می‌رسند.
جعفری ادامه داد: برخی، قوه قضاییه را به حمایت از فتنه گران متهم می‌کنند، اما با قاطعیت و صراحت اعلام می‌کنم که دستگاه قضایی بوی رهبری را می‌دهد و چگونه ممکن است این دستگاه که رییس آن منصوب مقام معظم رهبری است، با فتنه گران و تبهکاران سازش داشته باشد.
وی اضافه کرد: این اتهام زنی ها، یا از سر غفلت است یا آدرس را اشتباه می‌دهند اما مطمئن باشند که ما هرگز وارد دعواهای فرعی نخواهیم شد.
جعفری، از نیروهای حزب اللهی خواست تا نوک پیکان مبارزه با دشمن و آمریکا را به سمت دستگاه قضایی برنگردانند.
دادستان تهران خاطر نشان کرد: تیغ عدالت، تیغ بران نظام ماست و برخی‌ها فکر می‌کنند با حملات گسترده ای که در حوزه های رسانه‌ای و غیر رسانه ای به قوه قضاییه می‌شود، ما ناراحت می‌شویم اما بدانند خط مبارزه ما و حزب اللهی ها نباید عوض شود و این خط مبارزه در خارج از ایران با آمریکا و استکبار جهانی و در داخل با فتنه گران است.
این مقام قضایی تاکید کرد: حزب اللهی ها مراقب باشند تا جبهه ضد عدالت و ضد ظلم، بین ما و آنها فاصله نیندازد.
جعفری دولت آبادی با بیان اینکه سیاست جدید دستگاه قضایی برخورد قاطع با مظاهر فساد و شرارت‌ها است، از صدور دو مورد حکم اعدام برای سایت های مستهجن خبر داد و گفت: نمی‌شود با تبهکاران جرایم خاص و سازمان یافته با آرای سبک برخورد کرد و دادستانی وظیفه دارد به چنین حکم‌هایی اعتراض کند.
وی مبارزه دستگاه قضایی با مظاهر فساد و سازمان یافته را مبارزه ای سنگین دانست و اعلام کرد همه نهادها و مطبوعات باید در این راه به دستگاه قضایی کمک کنند و امیدواریم مطبوعات در این گام پیشقدم شوند.
دادستان تهران همچنین ابراز امیدواری کرد: در موقعیت لازم به حساب فتنه گران رسیدگی شود و عزم و اراده جدی در برابر سران فتنه نشان داده شود.
داستان تهران با تاکید بر این که مجرمین باید صدای سنگین عدالت را بشنوند، گفت: از همه دادسراهای تهران می‌خواهم در پرونده های تجاوز به عنف، قتل‌های فجیع، شرارت‌ها و محارب از بدو تا ختم پرونده حضور داشته باشند و این به معنای دخالت دادستان نیست بلکه وظیفه دادستان است.
جعفری دولت‌ آبادی تصریح کرد: در اینگونه پرونده‌ها، رحم بر مجرمین همانند ترحم بر پلنگ تیز دندان است.
وی تاکید کرد: راه های عفو در اینگونه پرونده ها بسته شده است و البته راه های رحمت برای کسانی که در مرحله تحقیقات، همکاری لازم را داشته باشند، باز است.
دادستان تهران با اعلام این که جلسه رسیدگی به جرایم خاص به صورت هفتگی برگزار و موارد آن پیگیری می‌شود، اظهار امیدواری کرد که مردم با مشاهده اجرای مجازات مجرمین احساس آرامش کنند و دستگاه قضایی هیبت خود را به رخ مجرمان بکشد.
دادستان تهران گفت: براساس اصلاح قانون وزارت اطلاعات، این وزارت می‌تواند در شناسایی باندهای قاچاق و مواد مخدر ورود کند که براساس گزارش های دریافتی، این اقدام بسیار موثر بوده است.
وی با تاکید بر این که در پیگیری پرونده های مواد مخدر، دستگیری خرده فروش‌ها به جایی نمی‌رسد، افزود: امروز با این اصلاحات قانونی، پلیس و دستگاه قضایی باید به سراغ دانه درشت‌ها و باندهای مواد مخدر بروند و معتادان نیز باید از مراکز مربوطه گواهی اعتیاد بگیرند وگرنه متهم هستند و پلیس می‌تواند آنها را دستگیر کند.
این مسئول قضایی با اعلام این که از همه دادسراهای تهران می‌خواهم در برابر فسادهای بزرگ، قتل، جنایت و توزیع مواد مخدر با قاطعیت و سرعت بیشتری عمل کنند، خاطر نشان کرد: امروز فاسدان تصور می‌کنند برخورد قضایی با آنها برخورد بسیار ضعیفی است و در مقابل، دستگاه قضایی باید قدرت خود را به رخ فاسدان بکشد.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک