به حرف من گوش کن


+ مردم در 9دی به مطالبات رهبرانقلاب لبیک گفتند اما مسئولان..؟!

چرا برخی از افراد که از منصوبین رهبر انقلاب هستند خود را از صف مورد خطاب مطالبات رهبری کنار کشیده و پاسخی درخور به رهنمودهای ایشان نداده‌اند؟

به گزارش  از شبکه ایران،این علامت سوال در برابر عملکرد دستگاه‌های فرهنگی کشور نظیر سازمان تبلیغات اسلامی وجود دارد که چرا با گذشت بیشتر از یک سال از حوادث سال 88 هنوز برنامه‌ای مدون و منسجم برای تهیه رویکردهای فرهنگی دستگاه‌های مختلف از سوی این سازمان ارائه نشده است؟ چرا برخی از افراد که از منصوبین رهبر انقلاب هستند خود را از صف مورد خطاب مطالبات رهبری کنار کشیده و پاسخی درخور به رهنمودهای ایشان نداده‌اند؟

 هشت ماه دوران سخت فتنه 88 سبب شد تا رهبر معظم انقلاب در سخنرانی‌های خود بارها مطالباتی را درباره شفاف‌سازی این وقایع مطرح کنند و به ویژه خواص و مسئولان کشور را مورد خطاب قرار بدهند.

در همین راستا بود که ایشان پس از راهپیمایی ده‌ها میلیونی مردم در روز 9 دی در سراسر کشور که از آن به عنوان خط پایانی بر 8 ماه فتنه‌انگیزی نام برده شد، در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری صریحا سخنان مهمی را درباره وقایع بعد از انتخابات مطرح کردند و به تحلیل این حوادث پرداختند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که پیش از آن بارها بر ضرورت موضع‌گیری شفاف از سوی خواص و پرهیز از اظهارنظرهای دوپهلو تاکید کرده بودند، در سخنان تاریخی خود در دیدار با اعضای خبرگان صریحا اعلام کردند افرادی که با حرف و عمل و تحریک، مبانی نظام را زیر پا می‌گذارند، "صلاحیت حضور در مجموعه عظیم نظام را از دست می دهند."

این تذکر مقام معظم رهبری در مورد موضع‌گیری شفاف، در پی مواضع دوپهلوی برخی خواص در جریان آشوب‌های تهران صورت گرفت؛ مطالبه‌ای که با گذشت یک سال از 9 دی 88 هنوز از سوی مسئولان کشور به خوبی پاسخ داده نشده است.

خواص؛ مطالبات رهبر انقلاب و ریشه‌ای که باید خشکانده شود

با این حال، پس از انفعال جریان ضدانقلاب داخلی در مواجهه با راهپیمایی گسترده روز 9 دی، برخی از مسئولان معتقد بودند که پس از حماسه تاریخی این روز، دیگر فتنه به پایان رسیده و نیاز به پرداختن به ماهیت درونی آن نیست اما حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بارها و بارها در سخنرانی‌های خود با اقشار مختلف مردم، به تحلیل باطن این جریان پرداخته و مطالباتی را درباره ماهیت اصلی آن بیان کرده‌اند.

ایشان در سخنان خود بر روی مسائلی نظیر لزوم شفاف کردن مواضع و همچنین تبیین فضای غبارآلود فتنه  برای مردم توسط خواص و مسئولان تاکید فراوانی داشته‌اند؛ تاکیداتی که در سالگرد حماسه 9 دی به نظر می‌رسد پاسخ مناسبی از سوی مسئولان دستگاه‌های مختلف کشور دریافت نکرده‌اند.

این علامت سوال در برابر عملکرد دستگاه‌های فرهنگی کشور نظیر سازمان تبلیغات اسلامی وجود دارد که چرا با گذشت بیشتر از یک سال از حوادث سال 88 هنوز برنامه‌ای مدون و منسجم برای تهیه رویکردهای فرهنگی دستگاه‌های مختلف از سوی این سازمان ارائه نشده است؟ چرا برخی از افراد که از منصوبین رهبر انقلاب هستند خود را از صف مورد خطاب مطالبات رهبری کنار کشیده و پاسخی درخور به رهنمودهای ایشان نداده‌اند؟

از سوی دیگر برخی افراد که در جایگاه‌های مهم کشور و نظام نظیر مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار دارند، نه تنها به مطالبه رهبری برای شفاف سازی مواضع لبیک نگفته‌اند؛ بلکه به همان سبک و سیاق پیشین خود مبنی بر اظهارات دوپهلو ادامه می‌دهند؛ مواضعی که بارها باعث خوشنودی دشمنان ایران و اسلام شده و حتی کار تا جایی پیش رفته که برخی گروهک‌های ضدانقلاب از این افراد به عنوان حامی خود در داخل کشور نام برده‌اند.

به عنوان مثال، سال گذشته و پس از اظهارات آقای هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه 26 تیر، عنصر بدنامی مانند "عطاءالله مهاجرانی" وزیر ارشاد دولت اصلاحات و عضو اتاق فکر تلویزیون دولتی انگلیس در گفت‌وگو با این شبکه تلویزیونی به دفاع از وی پرداخت و در ادعایی عجیب گفت: "هاشمی رفسنجانی بین ولایت‌فقیه و حقوق مردم، دومی را انتخاب کرد!"

البته این مساله تنها به رئیس مجمع تشخیص مصلحت محدود نمی‌شود و مسئولان دیگری هم هستند که تاکنون خود را در سایه قرار داده‌اند و از "اتخاذ مواضع صریح و شفاف" گریازن بوده‌اند؛ اقدامی که مشخص نیست به چه دلیلی صورت می‌گیرد و آیا این افراد به دنبال بهره‌برداری شخصی از حواشی فتنه 88 در آینده هستند یا موضوع دیگری در میان است.

از سوی دیگر، مطالبات مردمی از این افراد در ماه‌های اخیر رشد فزاینده‌ای داشته و افکار عمومی خواستار پاسخگویی این افراد هستند؛ تا جایی که بعد از مرگ معنوی سران فتنه در جامعه، اکنون این مسئولان و حتی نخبگان حوزوی و دانشگاهی هستند که در تیررس درخواست‌های مردم قرار دارند و باید پاسخگوی مطالبات آنان باشند.

مسائلی که در روزهای اخیر پیرامون قوه قضاییه هم شکل گرفته و انتقاداتی را متوجه آن کرده است، از همین طیف مطالبات است که پس از گذشت بیشتر از یک سال از فتنه، لازم است تا پاسخی درخور به آنان داده شود.

گفتنی است اتخاذ اینگونه مواضع مبهم و نامشخص درحالی از سوی برخی افراد و سازمان‌ها صورت گرفته که اعلام برائت از فتنه‌گران و شفاف کردن مواضع انقلابی خود نه تنها هزینه‌ای برای این افراد دربرنخواهد داشت؛ بلکه آنان را به قلوب مردم مومن ایران وارد خواهد کرد و همیشه در میان افکار عمومی به عنوان افرادی شناخته می‌شوند که در بحبوحه فتنه، با شجاعت از اسلام و انقلاب دفاع کردند و سخنان خود را به صورت صریح بیان کردند.

به نظر می‌رسد در آستانه سالگرد 9 دی، لازم است تا برخی افراد و مسئولان به بازخوانی مطالبات رهبر معظم انقلاب بپردازند و با بررسی سخنان ایشان درباره خشکاندن ریشه فتنه 88 که از 15 سال پیش آغاز شده است، نسبت به تحقق خواست آیت‌الله خامنه‌ای اهتمام بورزند و زمینه را برای پاک کردن اثرات این فتنه سهمگین بر ایران عزیز فراهم کنند.

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک