به حرف من گوش کن


+ سبزها در غیاب رهبرانشان دست به دامن منافقین شدند

سبزها در غیاب رهبرانشان دست به دامن منافقین شدند
سناریوی نخ نما شده برای آشوب

سایتهای جریان فتنه، با گذر خرداد از نیمه، بار دیگر بر فعالیتهای خود افزوده اند تا شاید بتوانند پس از پشت سر گذاشتن دو سال ناکامی، خاطرات اردو کشی های سال 88 را حتی در مقیاسی کوچک و اندک تکرار کنند.حسن کوشا-سایتهای جریان فتنه، با گذر خرداد از نیمه، بار دیگر بر فعالیتهای خود افزوده اند تا شاید بتوانند پس از پشت سر گذاشتن دو سال ناکامی، خاطرات اردو کشی های سال 88 را حتی در مقیاسی کوچک و اندک تکرار کنند. اردوکشی هایی که نهایتا به حذف کامل آنها از جریانات سیاسی کشور منجر شد.
حالا میرحسین موسوی و مهدی کروبی خانه نشین شده اند و جریان فتنه که در سال 89 از تب و تابش افتاده بود، با این خانه نشینی ها به طور کامل محو و دیگر کوچکترین خبری هم در خصوص ته مانده های اندک این جریان در رسانه های داخل منتشر نمی شود و فقط سایتها و رسانه های خارجی و وابسته به اپوزیسیون هستند که اگر بزرگنمایی در خصوص اخبار حواشی دولت اجازه بدهد، اخباری نیز از این جریان منتشر می کنند تا همچنان کورسوی امید را در دل معدود هواداران داخلی روشن نگه دارند. هوادارانی که با هدف براندازی نظام در خرداد 88 و به بهانه انتخابات به خیابانها ریختند و دست به آشوب زدند اما با گذشت زمان و مدیریت دقیق نظام، تمامی طراحی های آنان با شکست روبرو شد و همین شکستها دلیلی برای ریزش شدید در میان حامیانشان را فراهم آورد.
دعوت به آشوب با سناریوی نخ نما شده
اما در ذهن آنها، این ریزش ها شکست محسوب نمی شود. بنابراین تصمیم گرفته اند دو سال پس از مرگ جریان فتنه باردیگر با سناریو های نخ نما شده ای نظیر خرید و یا راهپیمایی خیابانی، معدود حامیان داخلی خود را که اکثر آنها به جریان نفاق وابستگی دارند را به خیابانها بکشند و از این راه به اهداف کوچک خود که همان امنیتی کردن خیابانهای تهران است، دست پیدا کنند. در همین رابطه آنها برای تهییج در میان هواداران خود با انجام نظر سنجی در یکی از شبکه های اجتماعی، مدعی شده اند که نزدیک 57 درصد از شرکت کنندگان در این نظر سنجی موافق برگزاری راهپیمایی های خیابانی هستند. نکته جالب دیگر در این نظر سنجی یک طرفه این است که گزینه های مورد بررسی در نظر سنجی عملا قصد خط دهی به افراد در خصوص نوع عملکرد را دارد و در مرتبه های بعدی از اعتصاب و یا نافرمانی مدنی یاد می کند.
این دعوت در حالی صورت می گیرد که پس از راهپیمایی عظیم 9 دی سال 88، جریان فتنه به دلیل ریزش شدید سرمایه های اجتماعی اش، عملا در کما رفت و سال 89 را بدون کوچکترین اقدامی پشت سر گذاشت. این در حالی بود که این جریان در روز 25 بهمن با به کار گیری تمامی قدرت خود و به یاری گرفتن توانایی های سازمان منافقین و همچنین به میدان آمدن شبکه های جاسوسی کشورهای مختلف، موفق به برگزاری یک راهپیمایی پراکنده با حداکثر دو هزار نفر جمعیت در خیابانهای تهران شد، تا سال 89 را با همین حرکت پشت سر بگذارد. البته فتنه گران به خاطر برگزاری این راهپیمایی هزینه گزافی نیز پرداختند و باعث خانه نشینی و قطع ارتباط کامل موسوی و کروبی دو تن از رهبران داخلی خود شدند.

تهدید خنده دار مشاور موسوی
حالا با خانه نشینی رهبران فرقه سبز و قطع ارتباط آنها با دنیای بیرون، برخی افراد که ادعای ارتباط نزدیک با موسوی و کروبی را دارند و در خارج از کشور به سر می برند، تصمیم گرفته اند خلا نبود موسوی و کروبی را جبران و خود را به عنوان لیدر جریان فتنه معرفی کنند تا از این طریق علاوه بر پاسخگویی به درخواستهای سرویس های جاسوسی برای ایجاد بحران در داخل کشور، اسم و رسمی نیز برای خود دست و پا و به نان و نوایی برسند.
یکی از این افراد اردشیر امیر ارجمند سرپل منافقین در ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی است که گفته می شود نقش پر رنگی در ایجاد آشوب های سال 88 داشته و هم اکنون در انگلیس ساکن است. وی که خود را از "اعضای شورای هماهنگی راه سبز امید" و مشاور موسوی می خواند در مصاحبه ای با دویچوله تهدیدات جالبی را مطرح کرده است و از تغییر شیوه به اصطلاح نرم خود به شیوه سخت و احتمال ایجاد آشوب در روزهای پایانی خرداد پرده برداشته است. وی در این مصاحبه می گوید: 22 خرداد آغاز یک‏سری فعالیت‌ها در ماه خرداد خواهد بود. راهپیمایی ۲۲ خرداد اولین آن است و آخرین‏ نخواهد بود. او درباره چرایی اعلام راهپیمایی در «سکوت مطلق» می‌گوید: «راهپیمایی بعدی خردادماه، راهپیمایی سکوت نخواهند بود.»

سبزها در کنار منافقین و سلطنت طلبها
این تغییر رویکرد توسط اردشیر امیر ارجمند در حالی مطرح می شود که در گذشته نیز به رغم ادعای انجام راهپیمایی سکوت توسط فتنه گران شاهد حمله به مقرهای نظامی، به آتش کشیدن اموال عمومی و ضرب و شتم مردم توسط آنها بودیم اما نقاب حرکتهای مسالمت آمیز هیچ گاه از صورت انها زمین نیفتاد و همین ادعا بود که باعث شد، جریان های مختلف اپوزیسیون نظیر منافقین و سلطنت طلبها با فرقه سبز دچار چالشی بزرگ در خصوص نوع تقابل با نظام شوند. بنابراین می توان این اعلام تغییر رویکرد را نوعی چراغ سبز از سوی سبزها به سمپادهای گروه هایی نظیر منافقین و سلطنت طلبها در داخل دانست تا با ایجاد اتحاد میان این جریانهای مخالف نظام، خلا نبود هوادار برای روزهای پایانی خرداد را جبران کنند. از سوی دیگر منافقین نیز که شاهد به دست گیری هدایت فرقه سبز توسط یکی از عوامل خود هستند، با توجه به فشاری که برای ترک عراق تحمل می کنند، خواهند کوشید با انجام حرکتی چشمگیر در داخل کشور، نظر کشورهای غربی را برای انتقال به مکانی دیگر و ادامه حیات جلب کنند.

در مجموع می توان اینگونه عنوان کرد که روزهای پایانی خرداد، روزهای سرنوشت سازی برای ادامه حیات گروه های مخالف نظام است و سالروز تولدشان به سالروز مرگشان تبدیل خواهد شد.

 

 تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک