به حرف من گوش کن


+ انتخابات مجلس، فرصتی برای براندازی نظام است

دستورالعمل ویژه یک موسسه ضد ایرانی:

http://mashreghnews.ir/files/fa/news/1390/3/17/71240_662.jpgموسسه ای که در زمینه آموزش مبارزات بدون خشونت (براندازی خاموش) فعال است، به تازگی دست به انتشار جزوه ای آموزشی به منظور براندازی جمهوری اسلامی در شرایط انتخابات مجلس سال جاری نموده و در این جزوه سعی دارد به این پرسش پاسخ دهد که چگونه می توان انتخابات را تبدیل به کارزاری علیه حکومت کرد؟

نهضت سبز نبوی به نقل از مشرق، موسسه ای که در زمینه آموزش مبارزات بدون خشونت (براندازی خاموش) فعال است، به تازگی دست به انتشار جزوه ای آموزشی به منظور براندازی جمهوری اسلامی در شرایط انتخابات مجلس سال جاری نموده است.

این موسسه بنا به اعتراف خود، قصد دارد با فعال سازی ظرفیت های جامعه مدنی و آموزش مبارزه بدون خشونت در ایران، از انتخابات مجلس در اسفندماه سال 1390 به عنوان فرصتی مناسب برای براندازی جمهوری اسلامی بهره ببرد. چراکه طبق یکی از اساسی ترین آموزه های این موسسه، در بسیاری از حکومت ها، معترضین صرفا در زمان انتخابات موفق به تغییر و براندازی نظام ها شده اند.

در این جزوه آموزشی آمده است: با اشاره به تجربه کشورهایی که تاکنون موفق شده اند در شرایط انتخاباتی، حکومتهای خود را پایین کشیده یا آنها را وادار به تسلیم کنند، این جزوه می کوشد تا نشان دهد که حکومتها در مقابل انتخابات منفعل و ناتوانند.

همچنین موسسه مذکور در توضیحات این جزوه آموزشی آورده است: این موسسه با توجه به حساسیت های انتخابات اسفند ماه نمایندگان مجلس، به این سوال عمومی پاسخ می دهد که چگونه می توان انتخابات را تبدیل به کارزاری علیه حکومت کرد.
alt
این موسسه در جزوه آموزشی خود، "برخی روشهای پیشنهادی در مقطع انتخابات" را اینگونه بر می شمرد:

· طرح معضلات، آسیب ها، و بی عدالتیهای اجتماعی، در جامعه

· حضور در جلسات و ستادهای انتخاباتی و تبدیل آنها به محلی برای زیرسوال بردن نظام انتخاباتی

· استفاده از روش های نمادین برای نشان دادن اعتراض به انتخابات، مانند : نصب پوستر، دیوار نویسی ، تجمع و راه پیمایی

· استفاده از همه ابزارها مانند طنز و شعر و کلیپ و... برای تمسخر انتخابات و ترویج مسوولیتهای شهروندی از طریق پخش دفترچه، جزوه و سی دی و ...

· باید دائمی، پیوسته و با روش‌های جدید و جذاب، مخاطبان بیشتری را نشانه گیری کرده و اقشار بیشتری را در گستره خود گنجاند.

· فراموش نکنید: بسیاری از فعالیتها آثار و نتایج خود را در بلند مدت نشان می دهند .

در این جزوه همچنین تاکید می شود که:

در مقطع انتخابات، چه زمانی برای اقدام دسته جمعی علیه حکومت مناسب است؟

پاسخ:

1. وقتیکه بصورت نمادین نامزدی را کاندید کرده و برای او تبلیغ می شود، اما کاندیداتوری او از طرف حکومت رد صلاحیت می شود .

2. وقتیکه شروطی از قبل به عنوان پیش شرط حضور در انتخابات مطرح شده اما از سوی حکومت پذیرفته نمی شود .
3. وقتیکه نشانه های تقلبی گسترده وجود دارد یا تقلبی قابل توجه صورت گرفته است .

موسسه مذکور در پایان نتایج این برنامه ریزی و استراتژی ها ی خود را اینگونه توصیف می کند: حکومت برای انجام تغییرات بیشتر تحت فشار قرار گرفته و اختلافات و بحران های آن شدیدتر می شود و توازن قوا به نفع شما تغییر می کند .

و در آخر می افزاید: انتخابات فرصتی برای تغییر است. این فرصت را از دست ندهیم.

معرفی این موسسه

این موسسه همچنین خود را اینگونه معرفی می کند: در چند دهه اخیر، مردم ایران نیز رفته رفته با مبارزات مدنی مسالمت آمیز بیش از پیش آشنا شده و توانسته اند گام‌های موثری در مسیر دستیابی به خواست خود که استقرار دموکراسی است، بردارند. با این حال این پرسش همواره مطرح است که آیا ما ایرانیان، توانسته ایم از تمامی پتانسیل‌های مدنی مسالمت آمیز استفاده کنیم؟ آیا این تلاش‌ها کافیست؟ با تاکید بر این رویکرد است که موسسه ما می کوشد تا با طراحی و اجرای شیوه های ابتکاری آگاهی بخش و جذاب برای گذار به یک جامعه مدنی بشتابد.

در میان جمع ما روزنامه نگاران، فعالین حقوق بشر و فعالین مدنی و سیاسی وجود دارند که بر اساس تخصص و نوع پروژه هایی که در دست است، همکاری هایی لازم را با این موسسه خواهند داشت.

این موسسه، یک نهاد غیر دولتی و غیر انتفاعی است! کشورهای هدف این موسسه ابتدا ایران و سپس خاورمیانه است.

این موسسه اهداف این پروژه را اینگونه توصیف می کند:

الف- ترویج، آموزش و گسترش شناخت روش‌های بدون خشونت و مدنی برای گذار به دموکراسی (تغییر حکومت) با ایجاد یک سیستم آموزشی مستمر و دایم و با روشهایی جدید و جذاب

ب- توانمند سازی شهروندان ایرانی برای عبور از سانسور

ج- آموزش و گسترش شناخت اعلامیه جهانی حقوق بشر

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک