به حرف من گوش کن


+ کروبی آماده هم نباشد محاکمه می‌شود

سخنگوی قوه قضائیه گفت: محاکمه سران فتنه آمادگی نمی‌خواهد و اگر هم این فرد آماده نباشد در صورت فراهم بودن اقتضائات محاکمه می‌شود. 8

به گزارش سحام  به نقل از فارس، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضائیه در هفتمین نشست خبری خود درباره علت رسیدگی نکردن به پرونده متهمان عاشورای 88 گفت: اینطور نیست. در این رابطه عده‌ای دستگیر، محاکمه و حکمشان هم اجرا شد و در زندان به سر می‌برند و خیلی‌ها هم با اظهار پشیمانی و ندامت احکام‌شان تعلیق و آزاد شده است.

وی با بیان اینکه عده‌ای هم بعد از قطعی شدن حکم مورد عفو قرار گرفتند، افزود: البته تعدادی هم هستند که پرونده آن‌ها در حال رسیدگی قرار دارد. 3 نفر از این افراد هم با نظر پزشک و به علت شرایط جسمی خارج از ایران هستند و این در حالی است که حکم‌شان قطعی شده است.

محاکمه سران فتنه آمادگی نمی‌خواهد

سخنگوی قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به زمان محاکمه سران فتنه و در پاسخ به ادعای کروبی که گفته بود آماده محاکمه است گفت: محاکمه سران فتنه آمادگی نمی‌خواهد و اگر هم این فرد آماده نباشد در صورت فراهم بودن اقتضائات محاکمه می‌شود.

رسیدگی به پرونده طلبه سیرجانی در داداگاه ویژه روحانیت

دادستان کل کشور در ادامه درباره پرونده زمین‌خواری سیرجان و طلبه سیرجانی نیز گفت: پرونده نامبرده در دادسرای ویژه روحانیت در حال پیگیری است. در زمان تصدی وزارت اطلاعات گزارش نهایی این پرونده را مطالعه کرده‌ام و مشخص شد که در مراحل واگذاری زمین خلافی انجام نشده معذالک خواستم تا پرونده برای دقت و رسیدگی بیشتر در دادگاه بررسی شود.

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک