به حرف من گوش کن


+ خداجو نامیدن حرمت‌شکنان عاشورا تکرار سخنان ابن‌سعد بود.

حرمت‌شکنی عاشورا

هدایت‌خواه: خداجو نامیدن حرمت‌شکنان عاشورا تکرار سخنان ابن‌سعد بود.

 عضو هیئت رئیسه فراکسیون انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه ابن‌سعد در روز عاشورا افراد لشگرخود را خیل‌الله نامید، گفت: خداجو نامیدن حرمت‌شکنان عاشورا تکرار سخنان ابن‌سعد بعد از 1300سال است.

 

ستار هدایت‌خواه، عضو هیئت رئیسه فراکسیون انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس "توانا " درخصوص اهانت فتنه‌گران و حرمت‌شکنی آنها در عاشورا 88، اظهار داشت: قیام عاشورا عامل حیات دین و تفکر دینی است، همانطور که در فرمایشات رسول گرانقدر اسلام نیز به این امر اشاره شده است، لذا حیات اسلام مرهون عاشورا است.
وی ادامه داد: قیام عاشورا، شهیدان کربلا و در رأس آنها حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام در طول تاریخ الگوی تمام مجاهدان و نیروهای انقلابی در مبارزه با ظلم، ستم و استکبار بوده است و بر این اساس دشمنان همواره تلاش کرده‌اند مسئله عاشورا و حضور حماسی مردم در این روز را تحت الشعاع قرار داده تا این محور فراموش شود.
نماینده مردم بویراحمد در مجلس با بیان اینکه حکومت یزید بعد از واقعه عاشورا سعی داشت این حادثه را تمام شده تلقی کرده و آن را به فراموشی بسپارد اما با بصیرت و هوشیاری امام سجاد و حضرت زینب علیهما‌السلام خنثی شد، افزود: پس از آن حادثه تمام قدرت‌های ستمگر و زورگو درصدد بی‌رنگ کردن قیام عاشورا برآمدند.
وی در همین زمینه با اشاره به برخورد متوکل عباسی با زائران اباعبدالله علیه‌السلام، اضافه کرد: ایجاد محدودیت و ممنوعیت برای عزاداری کربلا، برخورد رضاخان با عزاداران حسینی و تلاش جریان استکبار و استعمار در طول تاریخ برای به‌وجود آوردن انحراف و تحریف در این واقعه از جمله تلاش دشمنان برای کمرنگ کردن اهمیت حادثه عاشورا است.
هدایت‌خواه تصریح کرد: همفر جاسوس انگلیسی در ممالک اسلامی در خاطرات خود می‌نویسد که یکی از دستورات وزارت مستعمرات انگلیس به جاسوسان خود در سرزمین‌های اسلامی، تخریب تکیه‌ها، حسینیه‌ها و بازداشتن مردم از عزاداری بود.
وی با تأکید بر اینکه تلاش دشمنان برای بی‌رنگ کردن حادثه عاشورا به‌دلیل الهام‌بخشی و تأثیر عمیق قیام حسینی در ایستادگی مقابل ظلم و ستم صورت می‌گیرد، یادآور شد: در جریان فتنه 88 کسانی که از استکبار دستور می‌گرفتند به روال اسلاف ناکام خود به حادثه عاشورا اهانت و جسارت کرده و مثل همیشه نتیجه‌ای خلاف میلشان گرفتند.
این نماینده مجلس اظهار داشت: نتیجه حرمت‌شکنی فتنه‌گران در عاشورای سال گذشته، قیام عاشورایی مردم در 9 دی بود که با شور و حرکت خود طومار فتنه‌گران را برای همیشه در هم پیچیدند و آخرین ضربه را بر جریان فتنه وارد کردند.
وی با بیان اینکه افراد تصمیم‌گیر برای حرمت‌شکنی عاشورا به تعبیر امام سجاد علیه‌السلام که فرمودند دشمنان ما از احمق‌ها هستند و از حماقت رنج می‌برند، عنوان کرد: آنها تشخیص ندادند که شکستن حرمت عاشورا و اباعبدالله الحسین علیه‌السلام با نابودی و ذلت آنها و خواری‌شان در دنیا و آخرت همراه است، چنانچه در مدت کوتاهی شاهد نتیجه قطعی این حرمت‌شکنی فتنه‌گران بودیم.
عضو هیئت رئیسه فراکسیون انقلاب اسلامی در خصوص نام‌‌گذاری حرمت‌شکنان عاشورا به مردان‌ خداجو از سوی یکی از سران فتنه گفت: این اظهارات تکرار سخنان ابن‌سعد است که در روز عاشورا به اطرافیان خود گفت ای سواران خدا، به لشکر حسین (ع) هجوم ببرید! از این رو موضع وی همانند عبارت ابن‌سعد بود.
وی در خاتمه تأکید کرد: بعد از 1300سال افرادی تعبیرات ابن‌سعد را در بیانیه‌های خود تکرار می‌کنند و حرمت‌شکنان خیمه امام حسین علیه‌السلام و عزاداران حضرت را مردم خداجو می‌دانند، همان
طور که ابن‌سعد در روز عاشورا دشمنان امام حسین(ع) را خیل‌الله نامید؛ بنابراین اظهارات اینگونه در تاریخ بی‌سابقه نبوده است.

و اینک تصاویر دلخراش حرمت شکنان عاشورای حسینی:

 

 

 

 

 

 

تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک