به حرف من گوش کن


+ کلاهبرداری در کمپین سفارت سبز

کلاهبرداری در کمپین سفارت سبز


 
سال گذشته در بحبوحه فتنه سبز، ستاد مشترک سرویس های جاسوسی سه گانه (ام آی6، سیا و موساد) کوشیدند با به خدمت گرفتن 5 کارمند دون پایه چند سفارت ایران در اروپا، گروهی موسوم به «کمپین سفارت سبز» را علم کرده و چنین القا کنند که دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران دچار ریزش شده است. طیف گسترده ای از رسانه های آمریکایی و اروپایی نیز براساس یک سفارش بسیج شدند تا خط القایی ستاد مشترک سرویس های سه گانه را پیش ببرند و باعث ریزش در سفارتخانه های ایران شوند.

*اما با شکست مفتضحانه فتنه سبز و از آن مهمتر بدبیاری های غرب هم در چالش هسته ای با ایران و هم انتفاضه اسلامی در خاورمیانه، اکنون 5 کلاهبردار یاد شده به تیپ هم زده و علیه همدیگر افشاگری می کنند. ماجرا از آنجا علنی شد که 4 عضو کمپین کذایی (به نام های درویش رنجبر، حسین علیزاده، فرزاد فرهنگیان و ابوالفضل اسلامی) ضمن انتشار بیانیه ای اعلام کردند محمدرضا حیدری را از سخنگویی «کمپین» خلع کرده اند. آنها در این بیانیه تأکید کردند: «متأسفانه جریانی موسوم به موج سبز اخیراً با اعلام برقراری ارتباط با آقای محمدرضا حیدری سخنگوی سابق کمپین مدعی شده که موج سبز مسئول گسستن دیپلمات ها از ایران بوده است. با کمال تأسف آقای حیدری نیز بدون اطلاع اکثریت اعضاء، ارتباط سازمانی نزدیکی با تشکل مذکور برقرار نموده است. با کمال تأسف به رغم تلاش اعضای کمپین جهت احتراز آقای حیدری از هرگونه همکاری با جریان موج سبز، تذکرات اکثریت اعضاء مورد توجه نامبرده قرار نگرفت و تماس با آن جریان همچنان از سوی ایشان ادامه داشته است. از این رو با توجه به وقایع پیش آمده و همچنین با عنایت به بیانیه قبلی کمپین، محمدرضا حیدری براساس یک تصمیم درون سازمانی از سخنگوی کمپین سفارت سبز خلع گردید و از این پس بیانیه های صادره بدون ذکر نام اکثریت اعضای کمپین فاقد هرگونه اعتبار می باشد.»

*متقابلاً حیدری هم که قصد داشته به تنهایی طرف غربی را سرکیسه کند و این استعفای 5 نفره! از سفارت های ایرانی را به نام خود فاکتور کند، بیکار ننشسته و برخی موارد مگو را فاش کرد. وی با انتشار اطلاعیه ای در حالی که همچنان خود را متولی کمپین کذایی معرفی می کرد، نوشت: پیرو بیانیه قبلی این کمپین در خصوص نفوذ اصلاح طلبان در میان اپوزیسیون خارج از کشور به استحضار می رساند؛ محمدرضا حیدری همکار سفارت ایران در نروژ هفتم ژانویه 2010 از دولت نروژ پناهندگی سیاسی دریافت نمود[!] و از دیپلمات های شاغل در سفارتخانه های ایران خواست بعنوان سفیر سبز به این کمپین بپیوندند. 24 ساعت بعد علی اکبر امیدمهر که قبلا با اسناد اتمی و پاسپورت سیاسی از آخرین محل ماموریت خود گریخته و به غرب پناهنده شده آمادگی خود را برای پیوستن به این کمپین اعلام نمود. سپس شخصی به نام درویش رنجبر که مدعی بود دیپلمات بوده تقاضای عضویت در کمپین را نمود. دو ماه بعد فرد دیگری از دوستان خود به نام ابوالفضل اسلامی را معرفی نمود. این کمپین بنابه اصل حقوقی برائت درخواست، این دو را به علت مبتدی بودن کار کمپین و نداشتن تجربه و امکانات پذیرفت.

*این شیاد حرفه ای با کلاهبردار توصیف کردن دیگر هم قطاران نوشت: بعدا حسین علیزاده و فرزاد فرهنگیان به کمپین پیوستند. به تدریج شناسایی بیشتری از سوابق اعضای جدید به عمل می آمد. برای مثال معلوم گردید آقای رنجبر از 1987 تا 1995 کارمند وزارت خارجه بوده و پس از استعفا از وزارت خارجه، در تاریخ مزبور از مرز شرقی کشور را ترک کرده است و سرانجام از آمریکا سر در آورده است. آقای اسلامی نیز در پی خاتمه ماموریتش در ژاپن به ایران بازگشته و در سال 2004 پس از استعفا از شغل خود در وزارت خارجه با پاسپورت عادی رژیم جمهوری اسلامی و اخذ ویزا از سفارت ژاپن در تهران و تبدیل به احسن نمودن اموال منقول و غیرمنقول جهت ادامه زندگی به توکیو بازگشته است. ایشان تا یکی دو ماه قبل از سفر اخیرشان به آمریکا پاسپورت ایرانی خود را حفظ نموده و هر بار لازم بوده بعنوان یک ایرانی مقیم ژاپن پاسپورت خود را با مراجعه به سفارت تمدید می نموده است. آقایان رنجبر و اسلامی تا آخرین روزهای پیوستنشان به کمپین، کوچکترین سابقه فعالیت سیاسی علیه رژیم نداشته اند.

*حیدری اضافه کرد: بارها به آقای اسلامی اخطار انضباطی داده شد تا به خاطر مسایل شخصی و خانوادگی و تحبیب قلوب نئوکانهای آمریکایی که خواهان جنگ علیه ایران هستند خود را به آنان نفروشد کاری که سرانجام انجام گرفته و از ایشان قول گرفته شده در صورت مجاب کردن کمپین به پروسه جنگ با رژیم و بمباران مراکز اقتصادی و تاسیسات اتمی رژیم کاری در حد اداره یک مهد کودک در اختیار وی در آمریکا به وی داده شود و اعضای خانواده وی نیز به آمریکا منتقل شوند. آقای حسین علیزاده با برنامه از پیش تدارک دیده شده و نه بخاطر دلسوزی برای ایران و در پایان ماموریت خود در فنلاند و نیز فروش اموال منقول و غیرمنقول، خود را در ایران به عضویت کمپین تحمیل نموده بود. این کمپین بارها در جلسات خود به ایشان اخطار انضباطی داده و درخواست شده بود، کمپین سفارت را قربانی مطامع شخصی و جاه طلبانه خود ننماید. ایشان نه دلشان به حال مردم سوخته و نه عضو صالح و پاکی برای این کمپین به شمار می رود.تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک