تعبیر قالیباف از فتنه 88

همه کوران حوادث سال ۸۸ که مقام معظم رهبری تعبیر "فتنه " را برای آن به‌کار بردند و خواستار اعلام موضع صریح خواص در این خصوص شدند را به یاد دارند؛ اما هنوز هستند خواصی که از آن فتنه سنگین با تعبیر "کدورت " یاد می‌کنند.

مراسم شکرانه حفظ سلامت مقام معظم رهبری در سوء‌قصد ۶ تیر سال ۶۰، یکشنبه شب در مسجد ابوذر تهران برگزار شد و قالیباف؛ شهردار تهران، سخنران مراسمی بود که برای سی‌امین سال پیاپی در مسجد ابوذر منطقه فلاح تهران برگزار می‌شد.

گذشته از موضوعات مختلفی که قالیباف در سخنرانی خود از آنها صحبت کرد و اینکه از "اخلاق " گفت که اگر در مسائل اخلاقی عقب‌گرد داشته باشیم، به فلسفه نظام اسلامی دست پیدا نکرده‌ایم؛ اما موضوع خاصی که بهانه نگارش این مطلب شد این بود که شهردار تهران بخش عمده‌ای از سخنان خود را به بیان ویژگی‌های شخصیتی و مدیریتی مقام معظم رهبری اختصاص داد و از ساده‌زیستی، تدبیر و ویژگی‌های منحصر به‌فرد رهبری ایشان پس از رحلت امام(ره) وصف‌ها کرد.


قالیباف در بخشی از صحبت‌های خود، نیم‌نگاهی هم به حوادث سال ۸۸ داشت و پشت سر گذاشتن حوادث این سال را به مدد رهبری هوشمندانه و با‌درایت مقام معظم رهبری دانست؛ اما واژه‌ای که شهردار در انتها برای حوادث آن سال به‌کار برد، واژه جالبی بود. جمله قریب به مضمون قالیباف چنین بود: «مقام معظم رهبری در بزنگاه سال۸۷ و ۸۸ با درایت خود باعث رفع "کدورت‌ "ی که پیش آمده بود، شدند.»


با رسیدن سخنان قالیباف به اینجا، ناخودآگاه ذهن‌ها به فضای غبارآلود و سنگین فتنه سال ۸۸ رفت و اینکه شخص مقام معظم رهبری برای اغتشاشات و حوادث بعد از انتخابات ۸۸ برای اولین بار واژه "فتنه " را به‌کار بردند و حالا از زبان شهردار می‌شنیدیم که این حوادث "کدورتی " بود که با تدبیر مقام معظم رهبری برطرف شد.


همین علامت‌های سؤال بود که بعد از اتمام سخنان آقای شهردار و با وجود ازدحام جمعیت، ما را به سمت شهردار کشاند؛ در هزارتوی ازدحام جمعیت و هل دادن‌های محافظان، شهردار را خطاب قرار دادم؛ با متوجه شدن شهردار، سؤال کردم: «جناب آقای قالیباف! به نظر شما تمام حوادث سال ۸۸ تنها در حد یک "کدورت " بود؟! آیا مقام معظم رهبری که امشب این قدر در وصف مقام، درایت و تدبیر ایشان گفتید، بارها بر "فتنه " بودن حوادث ۸۸ تأکید نکردند و آیا مقام معظم رهبری به کرات از خواص نخواستند که سکوت نکنند و موضع خود را درباره فتنه ۸۸ اعلام کنند؛ اما چرا شما از به کار بردن واژه "فتنه " ابا دارید؟»


اما پاسخ شهردار هم شنیدنی بود «اگر شما بخواهید، به‌صورت اختصاصی من این مسائل را برایتان توضیح می‌دهم.»


در ادامه، این محافظان قالیباف بودند که با هجمه خود چندین متر، ازدحام جمعیت را به عقب راندند؛ در جلوی در خروجی مسجد ابوذر، مجددا در مقابل شهردار تهران قرار گرفتیم و گفتیم: آقای قالیباف! من جواب سؤالاتم را نگرفتم؛ قالیباف این بار اسمم را سؤال و اشاره‌ای هم به یکی از همراهان خود کرد که «اسم این آقا را یادداشت کنید تا فردا به دفترم بیاید.»


باز هم هجمه اطرافیان او بود و علامت‌های سؤالی که بی‌جواب ماند...


فردای آن روز پیگیری ما برای دیدار با آقای شهردار و شنیدن پاسخ سئوالمان بی نتیجه ماند. همه ابراز تعجب می ‌کردند که مگر ممکن است آقای شهردار به یک خبرنگار،‌ به این راحتی وقت اختصاصی مصاحبه بدهد؟...

/ 2 نظر / 3 بازدید
ҚДŽΞМ

سلام و خسته نباشيد انجمن هاي آزاد خانه 3 شروع به کار کرد با عضويت و شروع فعاليت خود و يک درخواست مديريت مديريت بخشي از تالار را برعهده بگيريد و مطالب خود را در انجمن به نام خود به اشتراک بگذاريد ! طريقه مدير شدن به قرار زير است ابتدا همکار انجمن » مدير ازمايشي » مدير انجمن » مدير ارشد تالار به کاربران فعال در تاپيکي اجازه تبليغ سايت و يا وبلاگ خود داده مي شود. همچنين: اگر ميخواهيد دو رکعت نماز از جانب شما در حرم امام رضا بخوانيم چت آنلاين با ساير کاربران سايت www.khane3.com ارسالي توسط سيستم تبليغات سايت خانه 3

شادی

با سلام دوست عزیز چرا از سایت جدید و بسیار عالی http://www.mehrstat.com استفاده نمی کنید؟ امکان ایجاد دو نوع استت یکی بصورت دکمه و یکی دیگه مشابه سایت مهراستت که تعداد کاربران آنلاین رو نشون می دهد. بسیار عالی تر از وبگذر و پرشین استت دمو: http://www.mehrstat.com/main_namayesh_amar.php?site=24