رژیم بحرین پاکسازی قومی می‌کند

با توجه با چاپ مقاله‌ای که تیتر آن با عنوان "وحشت رازآلود بحرین" بر روی نشریه ایندیپندنت، رئیس جنبش آزادی‌بخش بحرین امیدوار است که جهانیان از حقایق آگاهی یابند.  

صدای شیعه: در همین رابطه، سعید الشهابی، رییس جنبش آزادی‌بخش فلسطین در گفت‌وگو با شبکه پرس تی‌وی به تشریح روند خشونت‌ و سرکوب سبعانه در بحرین پرداخته است که می‌خوانید:


پرس تی‌وی: اگر به رخدادهای بحرین نگاه کنیم به نکته‌ای عجیب برمی‌خوریم و آن این‌که حدود 30 تن از کادر پزشکی مفقود شده‌اند. سؤال این است که چرا باید سیستم پزشکی و درمانی یک کشوردستخوش اعتراضات دموکراسی‌خواهانه شود؟


الشهابی: این جنگی تمام عیار علیه مردم بحرین است. دیگر هیچ چیزی حرمت ندارد؛ هیچ چیز از حملات رژیم در امان نمانده است. وقتی آن‌ها به کتاب مقدس قرآن کریم حمله می‌کنند، تخریب می‌کنند و آتش می‌زنند، دیگر چه چیز مقدسی باقی می‌ماند؟ دیگر چه چیزی می‌ماند که مورد تهاجم قرار نگرفته باشد؟ به نظر من این اوج یاس و درماندگی رژیم (بحرین) را نشان می‌دهد و نیز نشانه ادامه خشونت‌هاست زیرا، رژیم با حمایت غرب و امریکا چنین گستاخی می‌کند.

به‌علاوه امریکا حتی کلمه‌ای علیه رژیم بحرین که علیه مردم خودش خشونت روا می‌دارد، نگفته است. برخی از پزشکان اکنون پشت میله‌های زندان هستند. معلم‌ها محبوس شده‌اند. شهروندانی که شاید بیست سال هم نداشته باشند شکنجه می‌شوند. آن‌ها روحانیون، بزرگان، زنان، آموزگاران و حتی هنرمندان را دستگیر می کنند. وقتی چنین وضعیتی حاکم است، دیگر تیم پزشکی جای خود دارد.

حتی درجنگ هم گروه‌های پزشکی مصونیت دارند و از سوی هر دو طرف درگیر حمایت می‌شوند اما در بحرین این گونه نیست. تازه به آن‌ها تعرض هم می‌شود. آن‌ها تحت تدابیر شدید نظامی و پشت میله‌های زندان بسر می‌برند.

پرس تی‌وی: اجازه بدهید نقل قولی از شاهزاده سلمان بحرینی بیاورم. او گفته است که ما کاری را کردیم که باید می‌کردیم زیرا آرامش و ثبات باید به کشور بازگردد. البته او گفته است که این امر مطابق ارزش‌های اسلامی و عربی انجام شده است. چگونه است که مساجد را خراب می‌کنند؟ آیا اکنون وضعیت بحرین بهتر شده است؟


الشهابی:اگر او به گفته خود باور داشته باشد که ابلهی بیش نیست. اگر او به گفته خود باور داشته باشد، این مسئله گفته‌های ما را ثابت می‌کند. این رژیم لیاقت ماندن و حکم‌روایی را ندارد. چگونه می‌توان کشتن مردم را توجیه کرد؟ آرامش کجاست؟ خیزش مردم بحرین صلح‌آمیزترین قیام در جهان عرب بود. حتی یک گلوله از سوی معترضان شلیک نشد، حتی لاستیکی آتش زده نشد و مردم به شعارهای خود وفادار ماندند. آن‌ها هیچ اشتباهی را مرتکب نشدند اما دست‌کم 30 تن از آن‌ها کشته‌ شده‌اند که آخرین آن‌ها روز گذشته در اثر شدت جراحات وارده کشته شد.

نیروهای امنیتی به مساجد حمله می‌کنند و مکان‌های عبادی را تخریب. اکنون تقریبا اکثریت مردم یعنی حدود 70 درصد جمعیت بحرین مورد هجمه قرار گرفته است. ما با یک پاک‌سازی قومی مواجهیم. رژیم قرآن‌ها را به آتش می‌کشد. هیچ چیزی از حملات آنان مصون نیست. مردم را می‌کشند و مدعی هستند که این کار برای صلح و اصلاحات است. چه نوع اصلاحاتی؟

اگر صلح و اصلاحاتی که آن‌ها می‌گویید این است، پس این به درک واصل شود. این یک تروریسم دولتی است. روزنامه ایندیپندنت هم همین عنوان را بر روی جلد خود گذاشته بود؛ "وحشت رازآلود بحرین". بنابراین، اکنون همه خواهند فهمید که رژیم آل خلیفه چه می‌کند.

این یک جنگ تمام عیار علیه مردم است. دیده‌بان حقوق بشر و سازمان عفو بین‌الملل پریروز به آن‌چه که بر سر بحرینی‌ها آمده اشاره کرده‌اند. فکر می‌کنم این یک بیداری بین‌الملل درباره بحرین است؛ هرچند کمی دیر. با این حال همین حالا هم دیر نشده و بهتر هرگز است.

/ 0 نظر / 3 بازدید