پنجه خونین بر خورشید انقلاب در مسجد ابوذر

alt

ششم تیر سالروز ترور حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای

ششم تیر از آن روزهایی است که هیچ‌گاه از حافظه تاریخی ملت ایران پاک نخواهد شد. درست پس از تصویب طرح عدم کفایت سیاسی و عزل ابوالحسن بنی‌صدر بود که سازمان منافقین به سمپات‌های خود در داخل اعلام آشوب مسلحانه کرد و آنها نیز که قدرت خود را از دست رفته می‌دیدند، با بهره‌گیری از سلاح‌هایی که در دوران انقلاب در خانه‌های تیمی خود انبار کرده بودند، به جان مردم افتادند. سازمان منافقین برای رد گم‌کنی برخی ترورهای خود را به نام گروه فرقان انجام داد. گروهکی که از همان روزهای نخستین انقلاب، وارد حذف فیزیکی چهره‌های برجسته جمهوری اسلامی شده بود. ترورهایی که تک تک آنها موفق شده بود و توانسته بودند چهره‌های شاخصی از انقلاب نوپای ایران نظیر سپهبد قرنی، استاد مرتضی مطهری، آیت‌الله محمد مفتح و شهید مهدی عراقی را ترور کنند تا به زعم خودشان با حذف این چهره‌های شاخص و تأثیر‌گذار انقلاب، نگذارند جمهوری اسلامی به هدف نهایی خود برسد. درست در همان روزهای پرآشوب تیرماه 60 بود که منافقین طرح ترور آیت‌الله خامنه‌ای را به مرحله اجرا گذاشت‌.

جعفر تکبیری |

شرح ماوقع

آیت‌الله خامنه‌ای که آن روز از جبهه‌ها مستقیماً خدمت امام رسیده بودند، بعد از دیدار، طبق برنامه شنبه‌ها عازم یکی از مساجد جنوب‌شهر برای سخنرانی شدند؛ مسجدی که ابوذر نام داشت.

نماز ظهر تمام شد و آیت‌الله خامنه‌ای به پشت تریبون رفتند؛ نمازگزاران همان‌طور منظم در صفوف نشسته بودند. سخنران مقدمه‌ای می‌چیند تا به اینجا می‌رسد که امروز شایعات فراوانی بین مردم پخش شده.

فردی با قد متوسط، موهای فر و کت و پیراهن چهارخانه و صورتی با ته‌ریش مختصر که آن روزها کلیشه چهره خیلی از جوانان بود، ضبط صوت به دست خودش را به تریبون رساند. ضبط را گذاشت روی تریبون؛ درست مقابل قلب سخنران! دستش را گذاشت روی دکمه Play؛ شاسی مثل حالت پایان نوار، تق تق صدا کرد و روشن نشد.

به دقیقه نکشید که بلندگو شروع کرد به سوت کشیدن. آقا گفتند: آقا این بلندگو را تنظیم کنید! بعد خودشان را به سمت چپ کشیدند و از پشت تریبون کمی عقب آمدند. ایشان در حال گفتن این جملات بودند «در زمان امیرالمؤمنین، زن در همه جوامع بشری- نه فقط در میان عرب‌ها- مظلوم بود. نه می‌گذاشتند درس بخواند، نه می‌گذاشتند در اجتماع وارد بشود و در مسائل سیاسی تبحر پیدا بکند. نه ممکن بود در میدان‌های...» که ناگهان صدای انفجار در فضای مسجد پیچید و معظم له از شدت انفجار به گوشه‌ای پرتاب شده بودند و در روی ضبط صوتی که از وسط دو تکه شده بود با ماژیک قرمز نوشته بودند: «عیدی گروه فرقان به جمهوری اسلامی!»

توجهات الهی

پس از این حرکت تروریستی مقام معظم رهبری که جسمشان صدمات شدیدی را متحمل شده بود به بیمارستان منتقل و تحت معالجات پزشکی قرار گرفتند؛ معالجاتی که مدت‌ها به طول انجامید اما درست روز بعد از این واقعه بود که انفجار تروریستی دیگری در دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران روی داد و در این اقدام تروریستی خونین، 72 تن از یاران صدیق انقلاب به شهادت رسیدند. نکته مهم در این میان آن بود که مقام معظم رهبری در آن روزگار، یکی از اعضای فعال و پیگیر حزب جمهوری اسلامی بودند و تقریباً در تمامی جلسات حزب حضوری فعال داشتند. از این رو می‌توان واقعه ششم تیر که به مجروحیت مقام معظم رهبری انجامید را نوعی توجه الهی به ایشان عنوان کرد که باعث طول حیات معظم‌‌له و به دست‌گیری رهبری نظام در ادامه منجر شد.

ترورهای امریکایی

آن چیزی که در این میان مشخص است، امریکا پس از وقوع انقلاب اسلامی در ایران و در ادامه آن ماجرای تسخیر لانه جاسوسی خود در تهران، عملاً کلیه منافع خود در داخل کشور را از دست رفته می‌دید و همین موضوع باعث شده بود که از همان روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب دشمنی‌های خود را با نظام جمهوری اسلامی پایه‌گذاری کند؛ دشمنی‌هایی که تا امروز نیز ادامه داشته است.

در همین رابطه سازمان جاسوسی امریکا (سیا) در سال‌های نخست انقلاب با هدف زمینگیر کردن انقلاب اسلامی طرحی محرمانه را به نام فونیکس در داخل ایران به مرحله اجرا در آورد که بر اساس آن قرار بود چهره‌های شاخص نظام ترور و عملاً با حذف مهره‌های نظام، انقلاب را دچار چالش کند. نکته مهم این سناریو در جایی بود که امریکا با برقراری ارتباط با گروه‌های چپ گرا در داخل ایران نظیر سازمان مجاهدین خلق که گرایش شدیدی به شوروی سابق داشت و شعارهای تند ضد امپریالیستی نیز سر می‌دادند، عملاً این گروه را به عنوان بازوی اجرای سناریوی فونیکس در داخل ایران قرار داد تا از این طریق بتواند به واسطه مخالفت ظاهری خود با مارکسیست‌ها، خود را از اتهامات برهاند. گرچه در ادامه با خروج بخش بزرگی از منافقین از ایران و همراهی این گروهک تروریستی با صدام در جنگ علیه کشورمان، توانست امتیازات بزرگی را به صورت علنی از ایالات متحده دریافت کند. بنابراین می‌توان واقعه تلخ ششم تیرماه را که به جانبازی مقام معظم رهبری انجامید نیز بخشی از سناریوی امریکایی فونیکس قلمداد کرد.

تروریست‌های مخالف تروریست
بی شک امروز با گذشت 30 سال از روزهای پرالتهاب تیرماه 60 و عملیاتی شدن بخشی از طرح فونیکس در ایران، انقلاب اسلامی ایران همچنان با قدرت به سوی اهداف خود حرکت می‌کند و نه تنها این طرح بلکه هیچ کدام از طرح‌های تروریستی امریکا اعم از حمایت از گروه‌های تروریستی، تحریم‌ها و فشارها نتوانسته است ایران را از اهداف عالیه خود دور کند. فقط در این سال‌ها امریکا با فراموش کردن اقدامات تروریستی خود در داخل ایران، با تغییر ظاهری چهره خود، سعی در تغییر جای شاکی و متهم دارد و می‌کوشد تا ایران را که خود یکی ازبزرگ‌ترین قربانیان تروریسم در جهان است به عنوان یک کشور تروریستی معرفی کند.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید