سر و ته جنبش سبز

زد و خورد و لیچار در میان بقایای فتنه سبز که در فضای مجازی فعالیت می کنند، شدت گرفته است. این محافل گاه «سران» فتنه و بعضا بدنه را به باد اعتراض می گیرند.

پایگاه مجازی بالاترین که هفته هاست خاک بر سر خود و دیگر محافل اپوزیسیون می کند، در مطلبی می نویسد: خاک بر سر ما که حتی عرضه برگزاری یک تظاهرات رو هم نداریم و هی در جا می زنیم. واقعا شرم آوره تا کی باید چوب بی برنامگی سران جنبش سبز را که اکنون خارج از کشور هستند [شورای هماهنگی"> بخوریم؟ واقعا متاسفم که این جوری آلت دست عده ای شده ایم. هر چی بلا سرمون بیاد حقمونه.

این رسانه ضدانقلابی در عین حال در مطلب دیگری نوشت: موضوعات داغ روز، تساوی بازی الکلاسیکو- درگیری در بازی پرسپولیس و استیل آذین. این لینک هایی است که ما در بالاترین داغ می کنیم. آیا من و تو در بالاترین یک هدف و آرمانی داریم یا اینجا محلی برای سرگرمی ماست؟ چرا موسوی و کروبی فراموش شده اند؟

آرش بهمنی همکار خارج نشین سایت ضدانقلابی روزنت نیز به دفاعیات «ابراهیم-ن» (طنزنویس فراری روزنامه های زنجیره ای) از رجبعلی مزروعی که در توجیه انحصارطلبی و نقابداری اعضای گروه موسوم به شورای هماهنگی راه سبز مصاحبه کرده بود، پرداخت. نبوی ضدانقلاب معترض به «شورا» را مهره های وزارت اطلاعات ایران، دهن لق، پرادعا و مرده از نظر جمهوری اسلامی توصیف کرده بود. بهمنی در واکنش به این اظهارات نوشت: اولین نیاز برای نقد، داشتن زبان بهداشتی است. به جای متهم کردن منتقدان، آنها باید صراحتا بگویند چه افرادی در خارج کشور هستند که وزارت اطلاعات از طریق آنها اطلاعات کسب می کند و چه کسانی از این طریق بازداشت شده اند؟

سایت هلندی رادیو زمانه نیز بی رمق شدن فتنه سبز و فروکاسته شدن آن به تلاش ناکام برای بایکوت فیلم اخراجی های 3 را که هم اکنون میزان فروش آن از مرز 4 میلیارد تومان نیز گذشته، به باد انتقاد گرفت و نوشت: شعار سرنگونی رژیم کجا و درگیر شدن با یک فیلم کجا؟ حتی طبقه متوسط نیز که تاکنون پشتیبان جنبش سبز محسوب می شد، اکنون بی توجهی می کند. مثل این است که ما فینال جام جهانی را به فوتبال گل کوچک سرکوچه تغییر داده باشیم. نتیجه فراخوان به بایکوت اخراجی ها و حمایت از فیلم اصغر فرهادی مایوس کننده بود و «کلیک کاران حرفه ای در بالاترین و شبکه های اجتماعی» را در ماجرای رقابت موسوی و لیدی گاگا برای رفتن تصاویر هر یک از آنان روی مجله تایم به خاطر آورد.

نویسنده رادیو زمانه با اشاره به رفتار متقلبانه حامیان مجازی فتنه سبز در حمایت از فیلم «جدایی نادر از سیمین» در سایت سینمایی IMDB نوشت: مطمئنا این فیلم در حدی نبود که از نظر ارزش های سینمایی بالاتر از شاهکار های تاریخ سینما چون «سانست بولوارد»، «کازابلانکا»، «هفت سامورایی» و «دیوانه ای از قفس پرید» قرار گیرد. اما بار دیگر «کلیک کاران حرفه ای» در سایت بالاترین، برخی سایت های دیگر و در صحنه فیس بوک از مردم خواستند تا به سایت IMDB بروند و به فیلم «جدایی نادر از سیمین» رای بدهند.

این امر سبب شد تا کاربرانی که در همان روزها عضو سایت IMDB شده بودند، به «جدایی نادر از سیمین» از 10 امتیاز 10 امتیاز بدهند و به این ترتیب در میان شگفتی همگان فیلم مذکور با کسب تنها سه هزار رای در رده نخست فیلم های ژانر درام در جدول IMDB و بالاتر از فیلم های کارگردان های نامدار سینمای جهان چون فرانسیس فورد کاپولا، کوئینتین تارانتینو، استیون اسپیلبرگ و سیدنی لومت قرار گرفت. اگرچه پس از یک هفته سایت IMDB متوجه این امر شد و شیوه رتبه بندی فیلم ها را براساس میزان رای دهندگان تصحیح کرد، اما واقعیت این است که از آنجا که فیلم «جدایی نادر از سیمین» هنوز در خارج از ایران اکران عمومی نداشته تقریبا همه کامنت های مربوط به این فیلم از ایران بوده است، شاید این نخستین باری بود که دست اندرکاران این سایت با چنین پدیده ای روبرو می شدند./ 0 نظر / 3 بازدید