افتضاح روز عاشورای جریان فتنه و شیب تند مرگ هشت ماه فتنه‌گری

گناه اصلی آتش افروزان فتنه 88، تمکین نکردن به قانون و رأی مردم بود." این یکی از مهم ترین تعابیری است که رهبر معظم انقلاب در طی سفر چند روزه خود به کرمانشاه بیان کردند و با یادآوری حوادث سال88، قانون شکنی و بی‌توجهی به آرای ملت را گناه اصلی "آتش افروزان فتنه 88" خواندند.

 
 

هامون نیوز : اما در حالی که چهار ماه تا انتخابات مجلس نهم مانده است و جریان فتنه علی‌رغم ژست تحریم و شرط گذاری برای انتخابات، درصدد حضور آرام و چراغ خاموش در انتخابات هستند و محمد خاتمی و محمد موسوی خویینی‌ها نیز در این زمینه فعال هستند.

در عین حال، بازخوانی روند اقدامات غیرقانونی و هنجارشکنانه فتنه گران در سال 88 که عملا منجر به ایستادگی آنان در برابر تمام نهادهای قانونی کشور و در نهایت نظام جمهوری اسلامی شد، از آن رو می تواند مثمر ثمر باشد که طی ماه های پیش رو عوامل اصلی و پشت پرده های فتنه 88 مجددا سعی دارند با نقاب "قانون‌گرایی و تعیین شرط برای نظام" حیاتی دوباره به خود در عرصه سیاسی کشور ببخشند.

از شعار"نه غزه نه لبنان" تا حمله به اماکن عمومی در روز قدس

27 شهریور 88 برهه ای بود که روند قانون شکنی های سران فتنه وارد مرحله جدیدی شد چرا که در روز قدس افرادی که با نمادهای سبز و بعضا با بطری آب و سیگار در خیابان حاضر شدند، با سر دادن شعارهای انحرافی نظیر "نه غزه نه لبنان"، خط زدن مرگ بر اسراییل و تاکید بر کشور روسیه به جای اسراییل و... عمق انحراف خود را نشان داده و در ادامه نیز با آتش زدن موتور سیکلت های نیروی انتظامی، سطل های زباله و... در عمل نشان دادند که مساله آن‌ها، انتخابات ریاست جمهوری نیست.

در همین زمینه سایت پارمان نیوز ارگان فراکسیون اقلیت مجلس گزارش داد:

"نکته جالب آنکه مردم حامی جنبش سبز در پاسخ به بلندگوها که مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا را سر می‌دادند یک‎صدا و با صدایی بسیار بلند شعار مرگ بر روسیه را سر می‌دادند."

حذف شعار مرگ بر امریکا و تأکید بر مرگ بر روسیه توسط فتنه گران در 13 آبان

روند حضور فتنه گران در راهپیمایی های با مناسبت های دینی و ملی آغاز شده بود، به‌طوری که حتی داریوش سجادی مجری شبکه‌های ماهواره‌ای بعدها از آن به حضور انگل‌وار در راهپیمایی‌های حکومتی تعبیر کرد. همانگونه که پیش تر مهدی کروبی در 3 مرداد ماه 88 در نامه خود خطاب به محسنی اژه ای وزیر اطلاعات پروژه اغتشاشات در این روزها را لو داده بود، 13 آبان ماه 88 بستری شد برای دیگر اقدامات هنجار شکنانه جریانی که پیش از انتخابات خود را "خط امامی" توصیف می کرد.

در این روز در حالی که از مدت‌ها پیش تبلیغات گسترده ای توسط طیف موسوم به سبز برای روز 13 آبان شده بود، حضور اقشار مختلف مردم، دانشجویان و... جریان فتنه را در حاشیه قرار داد.

مردم با شعارهای "مرگ بر آمریکا"، "مرگ بر اسرائیل"، "مرگ بر منافق"، "مرگ بر دیکتاتور مخملی"، "هم غزه هم لبنان خط مقدم ما است" و "سبز فقط سبز علی لعنت به سبز اموی" سر دادند و همچنین تصاویری از شهیدان مطهری، بهشتی، همت، باکری را نیز به همراه داشتند.

از طرف دیگر، در حالی که اصلاح طلبان با پشتوانه رسانه های بیگانه و با صدور بیانیه های متعدد از مدت‌ها پیش برای شرکت در راهپیمایی روز 13 آبان آماده می شدند، حضور آنان تنها به پایتخت خلاصه شد و در عین حال فتنه گرانی که موفق به برهم زدن مراسم روز 13 آبان نشده بودند، در مواجهه با شعارهای پی در پی مردم به سمت خیابان های اطراف حرکت کردند و ضمن سردادن شعارهایی چون مرگ بر روسیه، مرگ بر چین، جمهوری ایرانی و... با آتش زدن سطل های زباله یا شکستن شیشه برخی اتوبوس ها به راه خود ادامه دادند اما در عین حال این تجمع به شدت، ریزش جریان خیابانی فتنه گران را نشان داد.

همچنین مهدی کروبی نیز که در بین اقلیت اغتشاش گران حاضر شده بود، پس از حضور مردم خشمگین به سرعت گریخت. یاسر هاشمی رفسنجانی نیز با لباس مبدل در خیابان شهید بهشتی حضور پیدا کرده و به ساماندهی اغتشاشگران پرداخت.

کروبی: 50 سال است سابقه مبارزه دارم، پنج حکم هم از امام، بعد می گویند از انقلاب خارج شده ام!

23 آبان 88 روزنامه اعتماد در گزارشی از دیدار چند روز گذشته میرحسین موسوی، مهدی کروبی و محمد خاتمی با یکدیگر خبر داد. بنا بر این گزارش، مهدی کروبی خطاب به موسوی می گوید: «من ۵۰ سال است که در جریان این انقلاب هستم. روزی که حضرت امام فوت کردند، پنج تا حکم از ایشان داشتم. شما هم که نخست‌وزیر امام بودید. این روزنامه‌های زنجیره‌ای تهمت و انگ‌ می‌زنند که من و شما از اسلام و انقلاب خارج شده‌ایم. اما با نوشته‌های آنها که ما از اسلام و انقلاب خارج نمی‌شویم.»

اهانت به تمثال امام (ره) در 16 آذر

اما مقطع دیگری که آشوبگران با حضور در قالب دسته های چند نفره در برخی خیابان های تهران اقدام به حمله به امکان عمومی کردند، 16 آذر 88 بود.

برهه ای که هم‎زمان در دانشگاه های اصلی کشور از جمله تهران، امیرکبیر، علم و صنعت و... دانشجویان مسلمان با تجمع در دانشگاه اجازه عرض اندام به پیاده نظام فتنه گران در دانشگاه را ندادند اما اقدام انتخاری چند تن از هواداران موسوی و کروبی در دانشگاه تهران که اقدام به پاره کردن عکس امام خمینی(ره) در دانشکده فنی کردند، موجی از اعلام انزجار نسبت به فتنه گران را در دانشگاه ها، حوزه های علمیه و توده های مردم سراسر کشور را برانگیخت، به‌گونه‌ای که تا یک هفته بعد از این اتفاق، ده‌ها تجمع مختلف در سراسر کشور در محکومیت این حرکت فتنه گران صورت گرفت.

ادامه ساختار شکنی‌ها؛ این بار در مراسم تشییع جنازه مرحوم منتظری

29 آذر ماه 88 آیت الله منتظری در گذشت و یک روز بعد در 30  آذر، مراسم تشییع جنازه وی در شهر قم برگزار شد. در این مراسم که تعداد قابل توجهی از حضار از تهران و نجف آباد به قم آمده بودند، مطابق پیش بینی‌ها تعدادی از حضار ضمن اعلام شعارهایی علیه نظام اسلامی، به سنگ پراکنی و درگیری با مردم قم و هم چنین ایجاد خسارت به اموال عمومی در خیابان‌های اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) پرداختند.

همچنین عدم حضور برخی از مراجع عظام تقلید و علما از جمله آیت الله صافی گلپایگانی، آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله مصباح یزدی و آیت الله جوادی آملی در مراسم تدفین آیت الله منتظری مشهود بود که این امر با دلخوری خانواده آیت الله منتظری هم روبرو بود.

از سوی دیگر، میرحسین موسوی و مهدی کروبی نیز که جهت شرکت در تشییع جنازه در قم حضور یافته بودند، در نماز میت شرکت نکرده و بلافاصله پس از مواجهه با اعتراض مردم قم به حضورشان در این شهر، از صحنه گریختند. در این میان، برخی از دختران حامی موسوی که بدون حجاب مناسب و بی‌توجه به حفظ حرمت حرم کریمه اهل بیت، مشغول انجام حرکت‌های ساختارشکنانه و تعجب آمیز بودند، موجب تعجب و ناراحتی مردم مؤمن قم شد.

پس از پایان آیین خاکسپاری پیکر آیت الله منتظری، گروهی از جمعیت حاضر باقی مانده در حرم، شروع به سر دادن شعارهایی کردند که با حضور مردم قم متواری شدند‏. پس از این اتفاق، بسیاری از مردم قم به صورت خودجوش به خیابان‌ها آمده و اغتشاشگران را فراری دادند. آنها سپس با تجمع در خیابان های منتهی به حرم مطهر و همچنین تجمع در برابر بیت یوسف صانعی و منتظری اعتراض خود به فتنه انگیزی های به‌وجود آمده در این شهر را اعلام کردند.

مقدمه افتضاح روز عاشورا در حسینه جماران با حضور خاتمی و فائزه هاشمی/ سوت و کف های مکرر حضار در شب عاشورا

5 دی 88  برهه دیگری بود که فتنه گران طبق روال معمول خود با هرج و مرج آفرینی، نشان دادند خواسته آنها هیچ‌گاه انتخابات ریاست جمهوری نبوده است. در شب عاشورای حسینی با حضور در حسینیه مقدس جماران به سردادن شعارهای انحرافی پرداخته و همزمان با حضور خاتمی در حسینیه سوت و کف زدند.

در این میان، مشاجره‌های لفظی میان هتک حرمت‌کنندگان شب عاشورا و عده‌ای دیگر که به این رفتار معترض بودند، بالا گرفت و در ادامه منجر به زدوخوردهایی شد. در ادامه برنامه، در حالی که خاتمی سخنرانی خود را آغاز کرده بود، درگیری میان افراد در محوطه بیرونی حسینیه جماران آغاز شد و سپس نیروی انتظامی با ورود به محل تلاش کرد کنترل اوضاع را به‌دست بگیرد.

برخی افرادی که با نیروی انتظامی درگیر شده بودند، پس از متفرق شدن، اقدام به صدمه زدن به اموال شهروندان از جمله تعدادی از اتومبیل‌های پارک شده در خیابان یاسر منتهی به جماران کردند. در داخل حسینیه جماران و اواسط سخنرانی خاتمی نیز در حالی که چندین بار هتک حرمت شب عاشورا توسط فتنه‌گران با اقدام به کف زدن تکرار شد، درگیری‌ها بالاگرفت و تعدادی از حاضران با سردادن شعارهایی مانند "منافق حیا کن، جماران را رها کن" خواستار خروج این افراد از حسینیه شدند و خاتمی با مشاهده این وضع سخنرانی خود را قطع کرد و توسط محافظانش بلافاصله به بیرون منتقل شد.

سپس درگیری میان افراد در حسینیه بار دیگر به بیرون از این محل نیز سرایت کرد که نیروی انتظامی اقدام به متفرق کردن برهم‌زنندگان نظم منطقه کرد.

تلوزیون منافقین: جوانان شجاع! به نیروی انتظامی حمله کرده و شعار جمهوری ایرانی سر دادند

اما اتفاقات شب عاشورای حسینی در حسینیه جماران و هتک حرمت این شب مقدس توسط فتنه گران، تنها مقدمه ای بود برای افتضاح تاریخی این جریان در روز عاشورا. چرا که روند اتفاقات روز عاشورا توسط هواداران موسوی و کروبی به‌گونه ای بود که شبکه تلوزیونی مجاهدین خلق (منافقین) در روایت وقایع این روز اعلام کرد:

«جوانان شجاع در تهران، ساختمان مرکز کل راهنمایى و رانندگى نیروى انتظامى رژیم در خیابان آزادى را درهم کوبیدند و تمامى شیشه‌هاى آن را خرد کردند. جوانان هم‌چنین شمارى از مزدوران نیروى انتظامى را در این منطقه خلع لباس کردند.

در خیابان خوش درگیری‎هاى سنگین جریان دارد و مردم چندین موتور دیگر از مأموران سرکوبگر نیروى انتظامى را به آتش کشیدند. از میدان ولیعصر تا پشت دانشگاه صنعتى شریف، درگیرى ادامه دارد.

تظاهر کنندگان شعار می‌دهند "استقلال آزادى جمهورى ایرانى" همچنین جوانان در سر خیابان وصال شیرازى در تهران یک لندکروز نیروى انتظامى را به آتش کشیدند. مردم در بسیارى از نقاط تهران سنگ‌ها و موزاییک‌هاى بالکن ها را می‌شکستند و به سمت مزدوران بسیجى و مأموران سرکوبگر نیروى انتظامى پرتاب می‌کردند.»

انتشار فیلم حضور فائزه هاشمی در اغتشاشات روز عاشورا

خبرگزاری فارس فیلمی از حضور فائزه هاشمی رفسنجانی در جمع اغتشاشگران روز عاشورا را منتشر کرد و نوشت: «فائزه هاشمی پس از چند روز سپری کردن تعطیلات در شمال کشور، روز عاشورا هم به جمع آشوب‌گران در تهران پیوست. وی روز عاشورا به همراه حدود 15 نفر از بستگان و خانواده در اغتشاشات حضور پیدا کرد.»

وزارت اطلاعات: تعدادی از عناصر گروهک منافقین در تهران دستگیر شدند

در پی این اتفاقات، وزارت اطلاعات در بیانیه ای اعلام کرد که در جریان اغتشاشات تهران که طی آن فتنه‌گران به دسته‌های عزاداری سوگواران سیدالشهدا(ع) حمله کرده و همچنین تعدادی از خودروهای عمومی و شخصی و برخی اماکن عمومی را به آتش کشیدند، تعدادی از عناصر گروهک تروریستی منافقین دستگیر شدند.

وحشی نامیدن عزاداران حسینی توسط کروبی/ جمهوری اسلامی از نظام شاه بدتر است چون حرمت روز عاشورا را نگه نداشته!

اما بعد از این وقایع، مهدی کروبی در بیانیه ای که در ابتدای آن به اشتباه آیه شریفه «انالله و انا الیه راجعون» را «الراجعون» نوشت، عزاداران حسینی(ع) را جماعتی وحشی خطاب و اعلام کرد:

«امروز در عاشورای حسینی از بدو صبح جماعتی وحشی با خشونتی وصف ناپذیر بر مردم یورش بردند و جمع زیادی را مجروح، دستگیر و بنابرگزارش های رسیده تعدادی از هم‎وطنان را به شهادت رساندند(!)»

کروبی در ادامه نیز جمهوری اسلامی را با رژیم پهلوی مقایسه کرد و با شهید خواندن اوباش روز عاشورا، نتیجه گرفت جمهوری اسلامی از رژیم شاهنشاهی نیز بدتر است زیرا حرمت این روز را نگه نداشته است!

کروبی در ادامه بیانیه خود، افرادی را که در روز عاشورا شعار علیه جمهوری اسلامی و اصل ولایت فقیه سر می دادند، فرزندان زهرا(س) نامید و از فراری دادن آنها توسط عزاداران حسینی(ع) اعلام نارضایتی کرد: «یا رب چه شده است که حرمت عاشورا و عزاداران فرزند زهرا (س) در ظهر عاشورا نگاه داشته نمی شود و آنان را به خاک و خون می کشند. یا رب چه شده است که حرمت خون مردم در این ماه عزیز هم رعایت نمی گردد؟»

رجوی: نسبت به تعرض به جان موسوی هشدار می دهیم و آرزو داریم او هم به جایی برسد که منتظری رسید/ کلید پیروزی در شرایط فعلی حداکثر تهاجم است

به موازات انتشار صحنه های هتک حرمت روز عاشورا توسط فتنه گران و به اوج رسیدن تنفر عمومی مردم از سران فتنه، مسعود رجوی رییس گروهک تروریستی منافقین بار دیگر به میدان آمد و ضمن دفاع تمام قد از موسوی و کروبی، نکران وضعیت جان موسوی شد.

رجوی با صدور بیانیه ای در 8دی اعلام کرد:

«...ما آرزومندیم که آقاى موسوى در مسیر هدایت، روزى به آن‌جا برسد که مرحوم منتظرى رسید و به‌طور نسبى هم که شده ام‌الفساد دیکتاتورى دینى ولایت فقیه را دریافت(!) هر کس که به حاکمیت و راى آزاد جمهور مردم ایران پاى‌بند است، با ماست و ما با او هستیم. در مصاف تاریخى مردم ایران با نظام... ولایت و شخص ولی فقیه...، گفته‌ایم و تکرار مى‌کنیم که، به‌رغم هر آنچه موسوى یا دیگران علیه مجاهدین و مقاومت ایران گفته باشند یا بگویند، هر گونه تعرض به آنها و خانواده و اطرافیان‎شان را قویاً محکوم مى‌کنیم.»

وی در ادامه افزود: «کلید پیروزى و اصل طلایى، دراین شرایط، حداکثر تهاجم است. اقشار مختلف مردم به‌ویژه کارگران و دهقانان را بیش از پیش به اعتراض و اعتصاب و مقاومت و به صفوف قیام و ارتش آزادى فرا بخوانید... زمان آن رسیده است که اسم خیابان مصدق را هم برگردانید. همان نام بزرگى که مردم در جریان انقلاب ضدسلطنتى گذاشته بودند.  (امام) خمینى...  بر خیابان مصدق، نام ولى عصر گذاشت.»

راهپیمایی تاریخی 9 دی و آغاز عقب نشینی سران فتنه

سرانجام 9 دی ماه فرا رسید، قطعی که در تاریخ 33 ساله جمهوری اسلامی یکی از نقاط عطف نظام اسلامی محسوب می شود و پس از این روز بود که جریان فتنه برای همیشه در انزوا قرار گرفت تا جاای‌که کروبی چند روز بعد اعلام کرد دولت دهم را به رسمیت می‎شناسد و میرحسین موسوی نیز در بیانیه 17 خود، با تأخیر هفت ماهه بعد از انتخابات تلویحاً دولت را به رسمیت شناخت.

مردان خداجوی نامیدن اغتشاشگران روز عاشورا توسط موسوی/ آماده شهادتم!

11 دی ماه 88  بیانیه هفدهم میرحسین موسوی منتشر شد. وی در ابتدای این بیانیه، اراذل و اوباش روز عاشورا را که با هتک حرمت عزاداران حسینی علیه السلام، شعار مرگ بر جمهوری اسلامی و مرگ بر اصل ولایت فقیه سر دادند و میلیون ها تومان خسارات به اموال عمومی وارد کردند "مردان خداجوی" نامید و نوشت: «یک بار دیگر مردمی خداجوی به صحنه آمدند و نشان دادند که شبکه های وسیع اجتماعی و مدنی در طول انتخابات و بعد از آن به صورت خود جوش شکل گرفته است.» او با بیان انتقادات خود به سیاست خارجی دولت و وضعیت اقتصادی کشور، از آمادگی خود برای شهادت! خبر داد: «بنده ابایی ندارم که یکی از شهدایی باشم که مردم بعد از انتخابات در راه مطالبات به حق دینی و ملی خود تقدیم کردند و خون من رنگین تر از آن شهدا نیست(!)»

وی در پایان این بیانیه 5 پیشنهاد را برای برون رفت از اوضاع فعلی مطرح کرد: "1. پاسخگویی دولت 2. تدوین قانون جدید برای انتخابات 3. آزادی زندانیان 4. آزادی مطبوعات 5. آزادی تجمعات."

محسن رضایی: عقب نشینی دیرهنگام موسوی می تواند سرآغاز وحدت باشد!

به فاصله ساعاتی پس از انتظار بیانیه شماره 17 موسوی،  محسن رضایی در نامه ای سرگشاده خطاب به رهبر معظم انقلاب نوشت: «عقب‌نشینی آقای میر حسین موسوی از انکار دولت آقای احمدی‌نژاد و پیشنهاد سازنده ایشان به اینکه مجلس و قوه قضاییه به وظایف قانونی خود در قبال پاسخگو کردن دولت عمل کنند، هر چند دیر هنگام بود ولی می‌تواند سرآغاز یک حرکت وحدت بخش در جبهه معترضین با دیگران باشد.»

اطلاعیه گروهک ریگی خطاب به سبزها: به مبارزه مسلحانه روی آورید

16 دی ماه 88 گروهک تروریستی جند الشیطان زیر نظر عبدالمالک ریگی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «جنبش مقاومت از احساسات پاک جوانان ایرانی تشکر و قدردانی کرده و اعلام می‌دارد که آماده همکاری کامل با همه مبارزان ایران در هر نقطه ای از ایران است.»

این اطلاعیه افزود که گروهک آمادگی دارد تا آموزش‌های لازم را در زمینه‌های جنگ چریکی، بمب سازی، عملیات‌های انفجاری و تشکیل هسته‌های مقاومت را به جوانان ایرانی بدهد. این گروهک در ادامه به هواداران میرحسین موسوی توصیه کرد: «در شرایط فعلی بالاجبار باید متوسل به مبارزه مسلحانه شوید.»

رهبر انقلاب: نتیجه بالاتر دانستن خود از مردم این است که انتخاب مردم را عوام‎گرایی می خوانند/ امام هیچ گاه به دشمن باج نداد، ما هم باح نمی دهیم

6 بهمن 88 رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از مردم استان مازندران در تحلیل حوادث 30 ساله انقلاب اسلامی و چگونگی انحراف برخی جریان‌ها و گروه‌ها و در نهایت ایستادگی آنها در مقابل مردم، فرمودند:

«در اوایل انقلاب برخی افراد و جریان‎ها که مدعی روشنفکری و طرفداری از رأی مردم و خلق بودند و شعار دموکراسی می دادند، در مقابل خلقی که نظام اسلامی را با بهای سنگینی برسر کار آورده و به آن رأی داده بودند، ایستادند و با مردم مقابله مسلحانه کردند.»

ایشان با اشاره به ترکیب این جریان‌ها و گروه‌ها که شامل منافقین، افراد کافر، طرفداران غرب، و حتی متظاهرین به دین بودند، خاطرنشان کردند: «این جریان‌ها ابتدا با سخنان روشنفکرانه به مبانی امام(ره) و جمهوری اسلامی اعتراض کردند و سپس به تدریج میدان مبارزه فکری و سیاسی را به میدان مبارزه مسلحانه و اغتشاش‌گری تبدیل و برای مردم و مسئولان در زمان جنگ مزاحمت ایجاد کردند.»

رهبر انقلاب در تحلیل عملکرد جبهه معارضان نظام اسلامی در طول 30 سال گذشته خاطرنشان کردند: «در این جبهه همواره دو خطای فاحش وجود داشته است، نخست آنکه خود را بالاتر از مردم می دانستند و دوم آنکه به دشمنان ملت دل بسته بودند. نتیجه بالاتر دانستن خود، از مردم، این می شود که اگر مردم در یک حرکت قانونی، اقدام و یا انتخابی کردند، معارضان در مخالفت با اقدام مردم آن را عوام گرایی و مردم را عوام می خوانند.»

ایشان هم چنین با اشاره به دل بستن معارضان نظام اسلامی به دشمنان مردم خاطرنشان کردند: «در طول 30 سال گذشته دولت امریکا و رژیم صهیونیستی و صهیونیستهای دنیا، دشمن ترین دشمنان ملت ایران بوده اند و امروز هم حقاً و انصافاً دشمن ترین دشمنان هستند و دل بستن به این دشمنان خطای بزرگی است. وقتی دشمن وارد میدان شده است، باید متوجه شویم و اگر خطا و اشتباهی هم انجام دادیم، آن را تصحیح کنیم.»

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان، فرمودند: «برخی طراحی های دشمن برای وادار کردن نظام اسلامی به باج دادن بوده است اما امام بزرگوار (ره) هیچگاه باج نداد و همه بدانند ما نیز از طرف ملت ایران و از طرف خود به هیچکس باج نخواهیم داد.»

کروبی: تا آخر در کنار ملت خواهم بود!

مهدی کروبی در 6 بهمن ماه گفت: «با قاطعیت می‌گویم که من هرگز بر سر حقوق ملت معامله نخواهم کرد و یکی از بزرگ‌ترین حقوق این ملت، آرایی است که به امانت در صندوق‌های رأی ریخته‌اند، و من تا پایان راه در کنار ملت خواهم بود و برای برگزاری انتخابات آزاد و رفع موانع موجود خواهم کوشید.»

اعلام ناخرسندی موسوی، کروبی، مریم رجوی، امریکا، انگلیس و آلمان از اعدام دو تن از عوامل بمب‌گذاری در کشور

10 بهمن ماه سحام نیوز گزارش داد: «میرحسین موسوی و مهدی کروبی در دیداری که در منزل کروبی برگزار شد، به شدت از اعدام دو نفر از متهمان حوادث بعد از انتخابات انتقاد کردند و اجرای اعدام آنها را عجولانه توصیف کردند.»

این در حالی بود که این دو نفر، از عوامل گروهک های تروریستی خارج از کشور بودند که هم‌زمان با موسوی و کروبی، دیگر چهره های ضد انقلاب نیز در موضعی کاملا مشابه، نسبت به اعدام آنها اعلام تاسف کردند.

در همین زمینه خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: «مریم رجوی همسر مسعود رجوی رییس سازمان مجاهدین خلق (منافقین)، اعدام دو تن از  متهمان خشونت های روز عاشورا را به اتهام تلاش برای سرنگونی جمهوری اسلامی اقدامی بسیار زشت و نفرت انگیز ارزیابی کرد.

وی در بیانیه ای که برای پارلمان اروپا ارسال شد، اعلام کرد از 123 نماینده پارلمان اروپا که روز پنج‌شنبه از شورای امنیت سازمان ملل شورای اروپا و اتحادیه اروپا خواستند اقداماتی فوری برای آزادی زندانیان سیاسی در ایران و جلوگیری از سرکوب مخالفان در این کشور اتخاذ کنند، قدردانی کرد.»

فاکس نیوز هم اعلام کرد: «بیل بورتون معاون سخنگوی کاخ سفید اعدام  دو تن از متهمان اغتشاشات روز عاشورای تهران را نشانه ای از سخت گیری ظالمانه تهران نسبت به رفتار مسالمت جویانه ناراضیان در ایران ذکر کرد.» وی در ادامه گفت‏: ‏«اعدام ناراضیان سیاسی تنها زمینه انزوای بیشتر حکومت ایران را در جهان و نزد مردم ایران فراهم می کند‏.»

دیوید میلیبند وزیر امورخارجه انگلیس نیز گفت: «از شنیدن خبر اعدام دو نفر محکوم شده درایران به جرم محاربه شوکه و وحشت زده شدیم‏.‏ این دونفر اولین مخالفانی هستند که پس از اعتراض های بعد از انتخابات ریاست جمهوری درایران اعدام شدند‏.‏ این محاکمه ها و حالا این اعدام ها ادعاهای ایران مبنی بر متعهد بودن بر عدالت، حقوق بشر و ارزش های مردم سالارانه را زیرسوال می برد‏.‏»

وزیر امورخارجه آلمان هم با اشاره به اعدام دو نفر در تهران، نگرانی عمیق خود را از آنچه که تشدید اوضاع حقوق بشر در ایران خواند، ابراز کرد‏.‏ گیدو وستروله افزود‏:‏ «ایران بالاخره باید تعهدات خود را در حفاظت از حقوق مدنی و سیاسی شهروندان انجام دهد و دولت آلمان نیز این مساله را با قاطعیت درخواست می کند‏.»

روایت ولایتی از قانون گریزی های پی در پی سران فتنه و نسبت دادن اتهام تقلب به نظام

علی اکبر ولایتی 16 بهمن ماه در جمع دانشجویان اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل گفت:

«بعضی گفتند در انتخابات ریاست جمهوری تقلب شده اما مقام معظم رهبری اجازه دادند شورای نگهبان مهلت دریافت شکایات را تمدید کند و تمدید هم شد، اجازه هم دادند که شورای نگهبان عده‌ای را انتخاب کند تا صندوق‌ها را بشمارند، شش نفر انتخاب شدند و بنده هم یکی از آن‌ها بودم. تماس گرفته شد با بعضی از کاندیدا‌ها که شما هر جایی را که فکر می‌کنید تقلب شده، مشخص کنید، نماینده‌های شما و این شش نفر و از وزارت کشور و شورای نگهبان هم می‌آیند، دوربین‌های تلویزیونی هم زنده پخش کنند، اما حاضر نشدند این کار را کنند و بعداً گفتند که منظورمان این است که مقدمات انتخابات جوری بود که جهت رای‌گیری را عوض کرد. ولایتی با اشاره به اینکه چگونه می‌شود در انتخاباتی که این همه ناظر، معتمدین محل، وزارت کشور و شورای نگهبان وجود دارند، تقلب اتفاق بیفتد؟ تأکید کرد: «از طرفی این ناظرین همان افرادی بودند که در انتخابات قبلی هم بودند و اگر این انتخابات ابطال است، پس باید انتخابات قبلی هم ابطال شود. کاندیدا‌ها نیز در صندوق‌ها نماینده داشتند، پس چه گونه هیچ موردی از تقلب گزارش نشد و در مصاحبه‌ای که صدا و سیما از نما‌ینده‌های کاندیدا‌ها گرفت، همه انتخابات را تایید کردند و مشکلی را بیان نکردند؟»

ناطق نوری به موسوی گفت اقدامات شما بوی خون می دهد/ خاتمی گفت موسوی حرف مرا هم گوش نداد

21 بهمن 88، پرویز سروری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در جمع اعضای جامعه اسلامی کارگران به بیان برخی ناگفته‌ها در جلسات مشترک نمایندگان مجلس و نامزدهای شکست خورده در انتخابات پرداخت: «در همان چند روز اول پس از انتخابات 12 نفر از نمایندگان مجلس به دیدار موسوی رفتیم و به او گفتیم شما، ما 12 نماینده را قانع کنید که تقلب شده است ما حاضر هستیم به عنوان نماینده‌هایی از بین مردم پشت شما بایستیم زیرا اعتقاد داریم دولتی که با تقلب بر سر کار بیاید ارزش ندارد اما موسوی گفت که اگر همه ملت ایران بگویند تقلب نشده او باز هم می‌گوید که تقلب صورت گرفته است»

سروری افزود: «سیدمحمد خاتمی هم در جلسه‌ای که با او داشتیم به ما گفت که دو روز قبل از خطبه‌های نماز جمعه آیت‌ الله خامنه‌ای، با موسوی تماس گرفته است و به او گفته که من هشت سال با این رهبر کار کرده‌ام و روحیات ایشان دست من است اگر شما و آقای کروبی به او نامه بنویسید و به او بگویید که معترض هستید، او اعتراض شما را پیگیری خواهد کرد ولی اگر این کار را نکنید و اگر به کف خیابان‌ها بریزید او در خطبه‌های نماز جمعه مقابل شما خواهد ایستاد؛ ولی با اینکه من دو ساعت با موسوی صحبت کردم او کار خودش را ادامه داد و حتی به حرف من نیز گوش نداد.»

فرار تحقیرآمیز  موسوی، کروبی و خاتمی از دست مردم در 22 بهمن

22 بهمن 88 مصادف بود با گذشت هشت ماه از آغاز فتنه 88 و راهپیمایی مردم ایران در سراسر کشور به مناسبت سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب. جمعیت حاضر در خیابان های سراسر کشور به خصوص پایتخت به حدی بود که شبکه ای. بی. سی امریکا نیز نتوانست در این زمینه سکوت کند و با اشاره به اینکه تعداد کمی از مخالفان نظام جمهوری اسلامی ایران نیز به خیابان‌ها آمده بودند، تاکید کرد که این افراد قبل از آن که بخواهند دست به اقدامی بزنند، پراکنده شدند.

در این زمینه فارس نوشت: «علی‎رغم آنکه از روزهای قبل از برگزاری راهپیمایی 22 بهمن شبکه های مختلف خارجی با فراخوان های متعدد خود از مردم خواستند تا با نمادهای سبز در خیابان‌ها حاضر شوند اما کثرت جمعیت مردم در این روز به حدی بود که در هیچ نقطه ای از کشور غیر از مردمی که برای راهپیمایی و تجدید بیعت با رهبر انقلاب در صحنه حاضر شده بودند، گروه دیگری مشاهده نشد.

این امر سبب شد تا در روزهای بعد از 22 بهمن رسانه های بیگانه با حمله به یکدیگر به دنبال پیدا کردن مقصر این اتفاق باشند. سایت متعلق به مهاجرانی طی فراخوانی قبل از 22 بهمن به هواداران فرقه سبز، از آنها خواسته بود به صورت ناشناس و بدون استفاده از نمادهای سبز وارد میدان آزادی شوند و سپس با عیان کردن نمادهای سبز خود و سوت زدن به هنگام سخنرانی رییس جمهور اعتراض خود را اعلام کنند که این طرح به نام پروژه "اسب تروا" مشهور گشت اما با حضور میلیونی مردم تهران در این روز و ناپدیدی اقلیتی که مدعی تقلب در انتخابات بود، عملا این طرح و طرح های مشابه دیگر برای برهم زدن نظم عمومی در 22 بهمن با شکست مواجه شد.

همچنین مهدی کروبی که از قبل اعلام کرده بود ساعت 10 صبح در میدان صادقیه حاضر خواهد شد، به محض پیاده شدن از ماشین خود در در ساعت 11 در خیابان منتهی به این میدان با خشم مردم حاضر در آنجا مواجه شد، به‌نحوی که بار دیگر عمامه وی بر زمین افتاد و با کمک محافظین خود مجددا سوار بر ماشین شد و از دست مردم گریخت. بنابر گفته شاهدان عینی، کروبی مجموعا کمتر از یک دقیقه توانست در جمع مردم حاضر شود و برای حفظ جان خود به سرعت از میان جمعیت که شعارهایی علیه وی سر می دادند، فرار کرد.

موسوی نیز ساعت 11 به قصد حضور در جمع مردم از خیابان رودکی عازم راهپیمایی بود که پس از مشاهده حضور میلیونی مردم به سمت یکی از کوچه‌های این خیابان به نام بن‌بست مصطفی رفته و در یکی از ساختمان‌های آنجا پنهان شد. وی تا ساعت دو و نیم بعد از ظهر در این ساختمان حضور داشت و تیم حفاظتی وی پس از مشاهده خلوتی خیابان‌ها و عدم حضور مردم او را تحت مراقبت شدید با پوشش پارچه ای از کوچه خارج کرده و سوار برخودروها منطقه را ترک کردند.

سید محمد خاتمی نیز در تقاطع زنجان- آزادی درصدد ورود به جمع میلیونی مردم بود که در مواجهه با مردم این محل را ترک کرد. مردم تهران با مشاهده وی با شعار « مرگ بر منافق» خشم و عصبانیت خود را نسبت به وی اعلام کردند.

رفسنجانی هم که از تقاطع خیابان فلسطین - انقلاب به جمع راهپیمایان پیوست با شعار راهپیمایان تهرانی مواجه شد: "هاشمی هاشمی، بصیرت بصیرت"»

منبع : فراپرس

نویسنده:م.ا.ن

/ 0 نظر / 8 بازدید