نامه اعتراضی داشجویان دانشگاه شاهد خطاب به خاتمی و علی مطهری

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد با نوشتن نامه ای خطاب به خاتمی و مواضع اخیر وی که با توجه به نزدیک شدن به انتخابات نهم مجلس و نیز موج سواری بر http://www.bibaknews.com/files/fa/news/1390/3/2/6100_328.jpegفضای ایجاد شده ناشی از تحرکات جریان انحرافی شکل می گیرد وی را به نقد جدی کشاندند.

نهضت سبزنبوی به نقل از خبرنامه دانشجویان، همچنین در این نامه نیز نسبت به مواضع ناصواب علی مطهری که داعیه دار اصول گرایی است که به حمایت از خاتمی و نیز دیدار با وی می پردازد اعتراض خود را بیان کردند.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی
کمتر از 10 ماه دیگر مانده به انتخابات مجلس نهم که برخی گروه‌های سیاسی و احزاب، خود را برای رقابت در این عرصه آماده می‌کنند و برخی دیگر علی‌رغم تأکیدات رهبری معظم انقلاب مبنی بر عدم ورود زودهنگام به فضای تبلیغاتی-انتخاباتی، حتی تبلیغات خود را نیز در شهرستان‌های متبوعشان آغاز کرده‌اند؛ اما نکته قابل توجه این‌که در این بین افرادی که خیانتشان به ملت و کشور آشکار شده است و چندین‌بار در حماسه‌هایی از جنس 23تیر 78 و 9دی 88 با آن‌ها تسویه حساب شده است، با دستاویز قرار دادن اتفاقات اخیر داخلی سعی می‌کنند با نمایشی خیرخواهانه خود را به عنوان میانجی میان ملت و حکومت معرفی کنند و با این ترفند با عادی‌سازی خیانت‌های گذشته خود، در پی مطرح کردن جریان مطلوب خود برای انتخابات مجلس هستند.

در چند روز گذشته شاهد سخنرانی‌‌ها و دیدارهای متعدد و معنادار محمد خاتمی بودیم که با درخواست آزادی احزاب و تلطیف فضای کشور اظهار داشته است: "اگر ظلمی شده است که شده است همه بیاییم عفو کنیم و به آینده نگاه کنیم و اگر به نظام و رهبری ظلم شده است به نفع آینده از آن چشم پوشی شود و ملت هم از ظلمی که بر او و فرزندانش رفته است، می‌گذرد و آن وقت همه به آینده بهتر رو خواهیم آورد. "

البته سخنان او در زمان حواشی ایجاد شده توسط یک گروهک انحرافی در بدنه دولت به همین‌جا ختم نمی‌شود و وی پیش‌تر از این‌ها نیز در باب حضور اصلاح‌طلبان در مجلس نهم سخنانی گفته و اظهار داشته بود که: "اگر نتوانیم در مجلس آینده حضور تابلو‌داری داشته باشیم‌، درواقع خود را از مشارکت سیاسی محروم کرده‌ایم، باید بدون واهمه در انتخابات شرکت کنیم و با سازوکارهای مناسب بقای خود را تضمین کنیم. "

در رابطه با این سخنان که به نظر می‌رسد در راستای عملیاتی‌تر شدن رویکرد بازگشت به نظام برخی از جریانات مدعی اصلاحات علی‌الخصوص محمد خاتمی صورت می‌گیرد نکاتی را خطاب به وی که هنوز به دلیل عدم اعلام موضعی شفاف و صریح نسبت به مواضع سال‌های گذشته خود و ارتباطش با دیگر اصحاب و سران فتنه در مضان اتهام است و تا زمانی که علنی و به صراحت از ملت ایران و رهبری معظم عذرخواهی نکند و با حضور در دادگاه صالحه نسبت به مواضع خود پاسخگو نباشد هرگز در دایره مقدس نظام جمهوری اسلامی جایی نخواهد داشت؛ مطالبی را خطاب به وی بیان می‌داریم:

آقای خاتمی!
اگر ظلمی شده است؛ از جانب سینه چاکان اندیشه‌های غرب‌زده شما بوده است که از زمان اصلاحات تا به حال در پی تحقق شعار جامعه مدنی شما بوده‌اند و هرچه توان داشتند به کار گرفتند تا جدایی دین از سیاست را کلید بزنند اما به لطف رابطه ولایت و امت، علی‌رغم تمامی فتنه‌انگیزهایی که از ناحیه اصحاب و یاران امنیتی شما همچون حوادث مجلس ششم، ماجرای ساختگی سعید امامی و قتل‌های زنجیره‌ای، کوی دانشگاه و... صورت گرفت، تا به امروز نتوانستند سر سوزنی از ملت ایران امتیاز بگیرند و این استقامت ملت همیشه در صحنه و حماسه‌ساز ایران، خود باطل بودن اندیشه سکولار شما و دوستانتان را اثبات می‌کند.

آقای خاتمی! شما درحالی گفته‌اید: "من معتقدم وقتی حکومتی خود را منتسب به اسلام می‌داند باید مرز میان حقایق اسلامی و آنچه صورت می‌گیرد را مشخص کند، نه اینکه خدای ناکرده به گونه‌ای باشد که حتی ناروایی‌ها و نارسایی‌ها به نام اسلام تمام شود و این وظیفه حکومت و کسانی است که امکانات در اختیارشان است. " که باید بدانید این مرزبندی‌ها خیلی قبل‌تر از این انجام شده است؛

این مرزبندی‌ها زمانی ایجاد شد که جنابعالی با طرح شعار آزادی، فرهنگ غنی اسلامی-ایرانی ما را در مدت 8 سال به یغما بردید و ادبیات کریه التقاط و اختلاط را بر ذهن جوانان دیکته کردید؛ این مرزبندی‌ها زمانی ایجاد شد که جنابعالی با استناد به اندیشه‌روشنتان! در جشن پایکوبی مجله چلچراغ دست نوازشی بر سر دختران نامحرم مملکت کشیدید و بدن آن‌ها را لمس کردید؛ آن هنگامی این مرزبندی‌ها ایجاد شد که شما با راسموسن خائن دبیر کل ناتو که از کاریکاتوریست‌ها موهن به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) دفاع کرده بود، دیده‌بوسی کردید؛ این مرزبندی‌ها آن زمانی ایجاد شد که شما با ذلالت خود در سیاست خارجی به عزت ملت ایران در مقابل بی‌ریشه هایی همچون ژاک‌شیراک و دیگر سردمداران استکبار خدشه وارد کردید؛ این مرزبندی‌ها آن هنگامی ایجاد شد که در مصاحبه با کریستین امانپور خبرنگار صهیونیست شبکه‌های دروغ‌پرداز غربی آبراهام لینکلن آمریکایی را شهید خواندید؛ این مرزبندی آن زمانی ایجاد شد که با دختران ایتالیایی در انظار عمومی دست دادید و از این جنس مصادیق برای شما بسیار می‌توان برشمرد.

آقای خاتمی!
بدانید؛ ما هیچ‌وقت این موارد را به پای حکومت‌اسلامی ثبت نکردیم و همه را به نام شخص شما نوشتیم چرا که پیام اسلام و حکومت اسلامی فاتح قلوب حق‌طلبان جهان بوده و فقط محدود به ایران نبوده است و در عین حال، پلیدی حرکات منافقانه و دور از اخلاقیات شما در برابر عظمت اسلام آنقدر حقیر است که به پاکی و طهارت این پیام، ذره‌ای خدشه وارد نکرد و انتقاداتی که از ناحیه جریان اصولگرایی در مواجهه با حوادث فرعی و حاشیه‌‌سازی‌های برخی افراد معلوم‌الحال متوجه دولت می‌شود، هرگز به معنای تأیید شما و یا چشم‌پوشی از گناهان بزرگ جریان شما نیست.

اما پس از محمد خاتمی سخنی هم داریم با کسانی که داعیه‌دار اصولگرایی‌اند و مردم تنها به اعتبار نام پدرانشان به آن‌ها فرصتی برای فعالیت داده است اما متأسفانه این افراد به جهت خردنگری بیش از اندازه خود در چند هفته اخیر بر شدت آن‌چه که انتقاد خود به دستگاه‌ها می‌خوانند افزوده‌اند و اکنون در راستای این خطوط طراحی شده جریان فکری سکولار حرکت می‌کنند.

کسی که رسانه‌های جریان اپوزپسیون نظام او را با نام اصولگرای معتدل! مجلس هشتم خطاب می‌کنند، فردی که خود باید بیش از هر کس دیگری باید متذکر این فرموده امام راحل شود که اگر دیدید دشمن برای شما کف می‌زند، به راهی که در پیش گرفته‌اید، شک کنید. علی مطهری، فردی است که اگر خوش‌بینانه نگاه کنیم با سخنان و مواضع خود پازل برخی جریانات مدعی اصولگرایی که به جنگ قدرت با دیگر سیاسیون می‌آیند را همواره کامل می‌کند و مرتب به دلیل عدم توجه خود به مسائل کلان و مصلحت‌های خاص نظام و تشخیص صحیح از اهم و مهم مسائل بنا دارد موارد حاشیه‌ای را به موضوعات اصلی جامعه تبدیل کند. سخنی هم داریم با آقای مطهری، فردی که متأسفانه سخنان و خواسته‌های مردم در محاکمه سران فتنه را گویا کم‌ ارزش‌تر از پیگیری حقوق پایمال شده! سران فتنه می‌داند و بوق عدالت‌خواهی را از دهانه گشادش می‌زند!

آقای علی مطهری؛
بد نیست این‌ها را با هم مرور کنیم: "در پی فشارهای مختلف نهادها و چهره‌های خاص جریان اصولگرا برای اِعمال محدودیت و همچنین حذف تشکل اصلاح‌طلب مجمع روحانیون، منابع خبری گزارش داده‌اند که علی مطهری، یکی از اصولگرایان معتدل مجلس هشتم، طی روزهای گذشته از عملکرد و ادامه فعالیت مجمع دفاع کرده و گفته است: "با افرادی که انتقاداتی داشته و عملاً علیه نظام فعالیتی نکرده‌اند نباید سخت‌گیری کرد. "

اما مطهری ضمن دفاع از عملکرد مجمع روحانیون در سال‌های اخیر معتقد است: " مجمع روحانیون فقط یک اشتباه در قضایای پس از انتخابات کرده و آن این بود که آن‌ها راهپیمایی 30 خرداد را پس از نهی رهبر انقلاب به سرعت لغو نکردند. " (4اردیبهشت90)

آقای علی مطهری؛
ای کاش نامه تاج زاده -عضو سازمان نامشروع مجاهدین انقلاب اسلامی ایران و سرپرست وزارت کشور در دولت اصلاحات- که انحرافات فکری‌تان را مقابل چشمانتان آورده بود شما را به خود می آورد و تدبیری اساسی می‌اندیشیدید:
"هشدارهای خیرخواهانه جنابعالی به رفتار ناموجه دولت علیه مجلس و مصوبات آن و نیز خفقان و نقض حقوق‌بشر در کشور، ضمن آن‌که اقدامی انسانی و شجاعانه به شمار می‌رود، زمینه‌ساز گفت‌وگوی انتقادی و اصلاحی بین همه دلسوزان ایران اسلامی است. جنابعالی ضمن تأکید ویژه بر آزادی بیان، به اصلی‌ترین مانع تحقق این اصل نیز اشاره کرده و به درستی وحشت‌پراکنی بیجا از اصلاح‌طلبان و ایجاد دیوار ضخیم میان اصلاح‌طلبان و منتقدان خاموش و مرعوب در صفوف اصولگرایان را مهم‌ترین مشکل جریان متبوع خود دانسته‌اید. " (1بهمن89)

آقای مطهری؛
این چه اصولگرایی است که با حب به این جریان فاسد سیاسی - فرهنگی قابل جمع است؟ مگر نه این‌است که "فسادستیزى " یکی از شاخصه‌های مهم اصولگرایی است که مقام معظم رهبری در سال 85 آن را تبیین کرده‌اند؟

البته سخنان اخیر جنابعالی در مورد امور جاری مجلس و کشف نظر مقام معظم رهبری!، این شائبه را بیشتر تقویت می‌کند که صفت نیکوی اصولگرایی، آن هم با آن صلابت و مشخصه و بایدها و نبایدها برازنده شما نیست؛ چرا که شما از باید‌های این گفتمان پرهیز دارید و به نباید‌هایش اصرار.

آقای مطهری؛
شما هم بخوانیم با ما: " علی مطهری: اگر برای هر مسأله بخواهیم نظر رهبری را کشف کنیم، به حیثیت و استقلال مجلس لطمه می‌خورد. " (18اردیبهشت 90)

شما هم بشنوید با ما: "اخیراً علی مطهری طی مصاحبه‌ای، نه تنها از دیدار نمایندگان اقلیت با خاتمی حمایت کرده است، بلکه اصولگرایان را هم به چنین دیداری دعوت می‌کند تا مسائلشان را با او در میان بگذارند. همچنین او نه تنها شروط خاتمی برای آزادی زندانیان سیاسی را عادلانه می‌داند بلکه استناد به اعترافات آن‌ها برای رد صلاحیت چهره‌های اصلاح‌طلب را هم مجاز نمی‌شمرد. "

آقای مطهری؛
مگر خاتمی کیست؟ خاتمی برای شما چه کرده که این چنین سنگش را به سینه می‌زیند؟ خاتمی از نظر جمهور ایرانی مرده است. خاتمی دیگر برای ما هیچ ارزشی ندارد. خاتمی همان کسی است که در دی‌ماه سال گذشته، برای بازگشت اصلاح‌طلبان به صحنه انتخابات شروطی گذاشت از قبیل "آزادی زندانیان سیاسی، پایبندی همگان به قانون اساسی و فراهم شدن امکان برگزاری انتخابات سالم و آزاد " که در حقیقت تکرار همان خطبه‌های 26 تیرماه 88 آقای هاشمی رفسنجانی بود. سخنانی که خاتمی مطرح کرد قبل از هر کسی خود او و جریان متبوعش این گفته‌ها را لگدمال کردند و علاوه بر حوادث ننگین و آشوب‌آفرینی‌های سال گذشته، سال‌ها در دل 2 دولت‌ دوم خرداد کوچکترین صدای مخالف را در نطفه خفه کردند و پایبندی به قانون اساسی را با این اقدامات خود به منصه ظهور گذاشتند!

آقای مطهری؛
درحالی‌که بسیاری از ملت ایران گناه خاتمی را از دیگر سران فتنه کمتر نمی‌دانند چگونه او به خود اجازه می‌دهد که با چشم پوشی از رفتارهای گذشته‌اش، از بی عملی دستگاه قضایی سوء استفاده کند و برای بازگشت به نظام، شرط و شروط هم بگذارد؟!

آقای مطهری؛
شما نیز خوب بدانید که انتقادات امروز جریان اصولگرایی و دانشجویان به برخی مواضع دولت هرگز به معنای چشم‌پوشی از اشتباهات دوم خرداد و اصحاب فتنه نیست چرا که اساساً وزن خطاها و لغزش‌های صورت گرفته از جنس فتنه‌انگیزی‌های دوم خرداد نبوده و این‌ مسائل علی‌رغم آن‌که قائل به حل شدن هرچه سریع‌تر آن از ناحیه رئیس جمهور هستیم با عنایت به دیگر اقدامات دولت، هرگز به معنای گریز و گذار به دامان تکنوکرات‌های مسلمان نما و جبهه منحرف دوم خرداد نخواهد بود.

در آخر اعلام می‌داریم: هر چند که آگاهیم از اینکه قصه دردمندی نظام و آزرده‌خاطر شدن ملت و بزرگان نظام از امثال علی مطهری و خون به دل‌کنندگانی از جنس محمد خاتمی و ... سر دراز داشته و دارد اما انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد- که به فرموده مقام معظم رهبری، دانشگاه شاهد گلخانه‌ای عطرآگین و سرچشمه خیر است- به نمایندگی از دانشجویان این دانشگاه؛ اولاً اقدامات امثال مطهری را محفلی برای فراهم‌سازی شرایط حضور مجدد فتنه‌گران در عرصه‌های سیاسی کشور دانسته و آن را محکوم می‌کند و ثانیاً خواستار برخورد قانونی مسئولین قضایی کشور با سران فتنه، خصوصاً خاتمی است و امید می‌رود که با برخورد قاطع و بازدارنده‌شان، جلوی عرض‌اندام مجدد این افراد در برابر نظام مقدس اسلامی را بگیرند. چرا که هیچ اقدامی شر‌م‌آورتر از کوتاهی در عملیاتی کردن خواسته جمهور عدالتخواه اسلامی- ایرانی که مطالبه‌ای جز تحقق منویات ولی عادل خود دارند، وجود ندارد.

و من الله التوفیق و علیه التکلان...
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد

 

/ 0 نظر / 3 بازدید