تحریف تاریخ و اعتراض به خط امام از سوی ضلع سوم فتنه

altدانشجویانی که امروز پای صحبت خاتمی نشسته اند خاطره 7 سال قبل را به یاد نیاورند که وی برخلاف ژست زنده باد مخالف من گفته بود«می دهم بیرونتان کنند»...

با نزدیک شدن به انتخابات و گرم شدن فضای انتخاباتی ، جنب و جوش افراد و گروهها برای حضور در این آوردگاه تشدید می شود. در این راستا سیدمحمد خاتمی که هنوز خود را پرچمدار جبهه اصلاحات می داند نیز هر از چندد گاهی ضمن اعلام «مواضع دوگانه» سعی دارد با ارسال پالسهایی به جامعه خود و حامیان خود را در درون نظام تعرف کند. اما از سویی به گونه ای طرح موضوع می کند که اپوزیسیون و دست اندرکاران فتنه و احزاب منحله‌ای که سابقا در درون حاکمیت تعریف شده بودند اما اکنون باید آنان را در قالب «برانداز» تعریف کرد از وی دلسرد شوند.
نهضت سبز نبوی به نقل از جوان:
اگر حرف خاتمی را بپذیریم باید به امام نیز اعتراض کنیم!
از این رو وی طی چند روز گذشته در دیداری که با عده‌ای از دانشجویان استان فارس داشت این سناریو را با تاکتیک خاصی ادامه داد. وی در این جلسه نیز طبق معمول سخنرانی‌های خود موضوع قانونگرایی را مطرح کرده و می‌گوید: «اگر گفته می شود که مردم باید حاکم باشند یعنی همه مردم با همه سلایق و در چارچوب نظام و متعهد به همین قانون که حتی ممکن است به آن انتقاد هم داشته باشند آزاد باشند وحضورشان در جامعه و در عرصه سرنوشت بی مانع باشد»
چنانچه بخواهیم این نظریه را بپذیریم فرد یا افرادی که به خود قانون حاکم بر جامعه اسلامی به قول خاتمی انتقاد دارند ( شما بخوانید قبول ندارند) حق دارند با استناد به همین قانون بر سرنوشت مردمی که در این نظام زندگی می کنند حاکم شوند.
همانگونه که امام راحل و بعد از ایشان مقام معظم رهبری بر این موضوع تاکید داشتند کسی را نمی‌توان ار حق شهروندی خود به صرف اینکه منتقد و معترض است محروم کرد اما حاکم شدن او بر سرنوشت مردم موضوع دیگری است که آقای خاتمی این دو را با هم خلط می کند. بر اساس این اندیشه خاتمی، اکنون ما باید متعرض بنیانگذار انقلاب شویم که چرا اجازه ندادند مسعود رجوی (به بهانه اینکه به قانون اساسی رای نداده بود) کاندید ریاست جمهوری شود.

تحریف خاطره ای که خیلی دور نیست
خاتمی در ادامه سخنان خود با اشاره به حدیث امیرالمومنین مبنی بر لزوم ستاندن حق مظلوم از ظالم به آخرین سخنرانی خود در جمع دانشجویان در کسوت ریاست جمهوری اشاره می کند و آن را از بهترین خاطرات خود می خواند و می گوید: «یکی از بهترین خاطرات من سال ٨٣ بود که در دانشگاه تهران به عنوان رئیس جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی و دومین مقام کشور صحبت می کردم و دانشجویان اعتراض های تندی کردند. و من مطمئن بودم جوانی که بلند شده و اعتراض می کند ذره ای نگران نیست که بیرون از این در با او برخورد خواهد شد. گرچه ما می خواستیم همه کشور و ارگانها و نهادهای صاحب قدرت اینگونه باشند.»
در آن نشست بعد از شعارهای برخی دانشجویان که سابقا حامی وی بودند و حال علیه او شعار می دادند با عصبانیت فریاد زد که «می دهم بیرونتان کنند» بر خلاف ادعای خاتمی او حتی نتوانست ژ‍ست زنده باد مخالف من را در حین سخنرانی نگهدارد و اینگونه از کوره در می رود. شاید خاتمی فکر می کند دانشجویانی که امروز پای صحبت وی نشسته اند خاطره 7 سال قبل را به یاد نیاورند وگرنه این ماجرا را که باعث شد وی تا آخر ریاستش در جمع دانشجویان حاضر نشود به عنوان مایه افتخار خود مثال نمی زد.

انتخاباتی آزاد است که خروجی‌اش ما باشیم
در ادامه رئیس دولت اصلاحات بار دیگر بحث انتخابات آزاد را پیش می‌کشد و می‌گوید: انتخابات حق ما است و اگر اعتراض داریم کسی حق ندارد انتخابات آزاد را از مردم بگیرد»
واقعا چه برداشتی از این جمله خاتمی باید داشت. این جمله را می‌توان اینگونه ترجمه کرد که حق ماست که در انتخابات شرکت کنیم و اگردیدیم به نفع ما بود که دوم خرداد را راه می‌اندازیم واگردیدیم نتیجه علیه ماست حتما انتخابات آزاد نبوده است.
آیا به راستی می توان انتخاباتی آزادتر از انتخابات سال 88 را در تاریخ جمهوری اسلامی به یاد آورد. انتخاباتی که همه طیفهای جامعه به نوعی در آن کاندید داشتند. تبلیغات پرهیجان اتنخاباتی که جوانان را به خیابانها کشانده بود و در هر میدان دو گروه جوانان با شعارها و تیبهای متفاوت را میشد مشاهده کرد که هر کدام به یک کاندید تمایل داشتند، مناظره های بی سابقه وشفاف شخص کاندیداها، امکان حضور ناظران کاندیداها در تمام مراحل رای گیری و شمارش آرا (که تا قبل از آن سابقه نداشت)، اعلام تعداد آرای تک تک صندوقها و بازشماری ده درصد صندوقها جلوی دوربینهای تلویزیونی (برای اولین بار)، دعوت از ستاد کاندیداها برای اعلام شکایات و اعتراض‌هایشان، و غیره . اگر انتخابات فوق را با این مشخصات آزاد ندانیم پس چه انتخاباتی آزاد است. اما سوال از خاتمی این است که شیوه مواجهه شما با این انتخابات با مولفه های فوق چه بود. غیر از این است که به این افتخار بی نظیر ملی و مایه افتخار نظام چنگ زدید . شمایی که حتی حاضر نیستید رسما از فتنه گران و اغتشاشگران برائت بجوید با کدام تضمین می خواهید وارد انتخاباتی دیگر شوید و بار دیگر با مشخص شدن شکستتان فتنه جدیدی را آغاز نکنید.

 

/ 1 نظر / 4 بازدید
sama

سلام دوست عزیز برای کسب درآمد از طریق پیامک یک فرصت بسیار عالی در انتظار شماست با عضویت رایگان در این سیستم کاملاَ جدید و استثنایی و فعال سازی اکانت خود، به ازای هر پیامکی که برای شما ارسال می شود، مبلغی به حساب شما در سایت افزوده می شود. که می توانید این مبلغ را پس از رسیدن به حد نصاب 5000 تومان دریافت نمایید. در این سیستم با توضیحات داده شده در سایت می توانید به درآمد چشمگیری برسید. این سیستم کاملاً حقیقی می باشد و کلیه جوایز و قرعه کشی ها و مبالغ پرداختی توسط شرکت اینسا (به شماره ثبت 383296) تضمین گردیده است. لطفاً پس از ثبت نام حتماً حساب خود را با کدی که در اختیارتان قرار میگیرد فعال کنید. این فرصت طلایی را از دست ندهید با ارزوی موفقیت برای شما