گروهکهای خلق عربی دنبال اغتشاش در26 فروردین می باشند

گروهکهای خلق عربی دنبال اغتشاش در26 فروردین می باشند.

 به دنبال گسترش قیام های مردمی در کشورهای عربی خاورمیانه و شمال آفریقا علیه حاکمان جور ، گروههای خلق عرب خارج از کشور از اوایل اسفند 89 تا کنون با انتشار بیانیه و حضور سرکردگان خود در شبکه های ماهواره ای العربیه و البالیه و همچنین ارسال پیام و دعوت به راهپیمایی و تجمع مردم در تلاش هستند تا همصدا با جریان فتنه و گروههای سلطنت طلب و ضد انقلاب دامنه اعتراض های اجتماعی – سیاسی در کشورهای عربی را به استان خوزستان بکشانند.
 بر همین اساس برخی از این گروهها روز 26 فروردین (سالروز اغتشاشات و بمب گذاریهای خلق عرب در سال 1384) را به عنوان روز خشم مردم عرب خوزستان اعلام نمودند. به همین منظور برخی از گروهها ، هواداران خود در استان خوزستان و در اروپا را دعوت به تظاهرات نموده اند. اهم سازمانها و گروههای خلق عرب که مبادرت به این اقدام نموده اند عبارتند از :
1- جبهه دمکراتیک مردمی اهواز 2- سازمان عرب آزادی بخش اهواز 3-جبهه عرب آزادی بخش اهواز  4-جبهه دمکراتیک مردمی خلق عرب اهواز 5- جمعیت اهل سنت اهواز 6-سازمان آزادی بخش ملی اهواز
گفتنی است 26 فروردین 84 که با اغتشاشات و نا آرامی ها در استان خوزستان همراه بود از سوی تشکل های قومی عربی روز "انتفاضه نیسانیه"نامگذاری شد و هر ساله مردم عرب زبان استان را در این روز به تجمع و اغتشاش دعوت کرده اند که همیشه با بی توجهی مردم مواجه شده و هیچگاه موفق نشده و این جریان هرساله با گذشت زمان کمرنگ تر شده است. بگونه ای که در جریان فتنه سال 88 نیز بدنبال تحریک مردم و ایجاد نا امنی در سطح استان بوده که نتیجه ای در بر نداشت.

/ 0 نظر / 4 بازدید