محمد خاتمی : اگر چشم فتنه در نیاید منشأ خسارت های فراوان می شود

محمد خاتمی : اگر چشم فتنه در نیاید منشأ خسارت های فراوان می شود
 این گفته ی خاتمی سر تیتر خبر روزنامه های اصلاح طلب و حامی وی بود.

در پی بروز حوادث مرموز در سال 79 ، محمد خاتمی ، رئیس جمهور دولت اصلاحات در نامه ای خطاب به وزیر اطلاعات ، دستور موکد بر سرکوب فتنه را صادر می کند و با لحنی شدید ، عدم مقابله با فتنه را منشأ خطرات و خسارات بعدی عنوان می نماید.

 

 

این در حالی است که خاتمی با حمایت قاطع خود از مواضع موسوی پس از انتخابات سال 88 ، یکی از تاثیرگذارترین افراد در بروز فتنه ی اخیر بشمار می آید . هرچند وی پس از مدتی سعی نمود خود را از موسوی و کروبی جدا و مستقل نشان دهد ، اما با هوشیاری مردم و درخواست محاکمه برای وی به عنوان یکی از سران فتنه ، او را مجبور نمود دوباره به سمت دیگر فتنه گران پناه برده و مواضعی در حمایت از آنان اتخاذ نماید.

وی در مواضع اخیر خود از اعمال فشار بر سران فتنه انتقاد نموده و با بی شرمی تمام و چشم بستن بر روی ماهیت دروغ جریان فتنه که با رمز تقلب توسط او و دیگر سران فتنه شکل گرفت و سوء استفاده این جریان از احساسات پاک جوانان ، اظهار داشت :" چنین اقدام هایی سبب می شود که زمینه ای فراهم آید تا کسانی که نه نظام را قبول دارند و نه خیر ایران و ایرانی را می خواهند میدان داری و احیاناً از احساسات پاک مردم بخصوص جوانان سوء استفاده کنند ".

تناقض مواضع خاتمی در نوع برخورد با فتنه بیش از پیش نفاق جریان فتنه و سران آن را آشکار می سازد .

/ 0 نظر / 2 بازدید