پرهیز از اختلاف وظیفه ملی و دینی همگان است

رهبر معظم انقلاب خطاب به مردم و مسئولان:
 ایجاد اختلاف میان قومیت ها و مذاهب گوناگون، میان جناح ها و گروه های سیاسی و نیز سازمان ها و دستگاه های گوناگون از جمله روش های تضعیف اراده و عزم ملی است/این حضور راهبردی در آب های آزاد ـ که نتیجه تلاش های فرماندهان و نیروهای دریایی ارتش و سپاه و خانواده های آنان است ـ خدمت به بشریت نیز هست
شب گذشته، حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در جمع پرشور هزاران نفر از کارکنان نیروهای دریایی ارتش و سپاه و خانواده های آنان در بندرعباس، حضور مقتدرانه نیروهای دریایی در سواحل طولانی خلیج فارس و دریای عمان و همچنین حضور راهبردی این نیروها در آب های آزاد را نشان دهنده عزت ملی ملت ایران و اقتدار نظام جمهوری اسلامی و پیام آور عزت ملتها دانستند و با تأکید بر لزوم هشیاری در مقابل تلاش دشمنان برای تضعیف اقتدار ملی، همه آحاد مردم به ویژه مسوولان، گروه ها و جریان های سیاسی و اقوام و مذاهب گوناگون را به حفظ وحدت و پرهیز از هر گونه اختلاف و تفرقه فراخواندند.

Kنهضت سبز نبوی به نقل از تابناک» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام رهبری، ایشان در این دیدار که در محل فرماندهی نیروی دریایی سپاه پاسداران برگزار شد؛ افزون بر ابراز خرسندی فراوان از دیدار با کارکنان نیروهای دریایی و خانواده های آنان، از زحمات و تلاش های این نیروها و خانواده هایشان تشکر و قدردانی کردند و افزودند: حضور مسئولانه و قدرتمندانه نیروهای دریایی ارتش و سپاه و خانواده های آنان از شرقی ترین سواحل دریای عمان تا غربی ترین سواحل خلیج فارس، نشان دهنده عزم راسخ برای حفظ عزت و اقتدار ملی کشور است.

alt

ایشان با اشاره به نقش راهبردی نیروهای دریایی ارتش و سپاه خاطرنشان کردند: حضور قدرتمندانه نیروهای دریایی در آب های آزاد نیز پیام آور عزت ملتهاست، زیرا نشان می دهد ملت ایران در رویارویی با جبهه وسیع دشمنان، در غربت کامل ولی با اتکای به خداوند متعال و اعتماد به نفس توانسته است، خود را به این حد از توانایی و پیشرفت برساند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: این حضور راهبردی در آب های آزاد ـ که نتیجه تلاش های فرماندهان و نیروهای دریایی ارتش و سپاه و خانواده های آنان است ـ خدمت به بشریت نیز هست.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: ملت ایران با ایستادگی و استقامت بر اصول خود و ادامه راه، بدون انحراف، ثابت کرد که راه عزم ملی و استقلال ملی ملتها بن بست ندارد و اگر ملتی اراده کند، می تواند همانند ملت ایران به عزت، قدرت و ثروت برسد.

alt

ایشان با اشاره به شگردهای گوناگون دشمنان برای ایجاد ناامیدی در ملتها و تضعیف اراده ملی آنان، ترویج مواد مخدر با اهداف پنهان سیاسی و دامن زدن به اختلافات درونی را از جمله شیوه ها و طراحی ها برشمردند و تأکید کردند: ایجاد اختلاف میان قومیت ها و مذاهب گوناگون، میان جناح ها و گروه های سیاسی و نیز سازمان ها و دستگاه های گوناگون از جمله روش های تضعیف اراده و عزم ملی است، ولی ملت ایران بر همه حیله ها و مکرهای دشمنان پیروز شده و برگزاری جلسه ای با حضور نیروهای دریایی ارتش و سپاه و خانواده های آنان، نمونه ای از همدلی و صمیمیت میان ملت ایران است.

رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری آیه شریفه «واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لاتفرقوا» خاطرنشان کردند: امروز مخاطب این سخن الهی، آحاد ملت ایران به ویژه مسئولان، گروه ها و جریان های سیاسی، اقوام، و مذاهب گوناگون کشور هستند و همه باید با چنگ زدن جمعی به ریسمان الهی، پرهیز از اختلاف را وظیفه ملی و دینی خود بدانند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: جاذبه های گوناگون دنیایی، شهوات و هواهای نفس، حسدها و بخل ها، بدبینی ها، بددلی ها، بدخواهی ها و قدرت طلبی ها، همچون باتلاقی هستند که تنها راه نجات از این هلاکت گاه، چنگ زدن به ریسمان الهی، به صورت جمعی و با یکدیگر است.

ایشان با اشاره به انقلاب کبیر ملت ایران و ابعاد گسترده و ناشناخته این حرکت بزرگ تأکید کردند: ملت ایران در 33 سال گذشته، با وجود همه فشارها و توطئه های استکبار جهانی و عوامل آنها، با ایمان، اتحاد و بصیرت خود به پیش رفته و دشمن را پشت سر گذاشته است.

alt

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم حفظ روحیه ایستادگی و منحرف نشدن از راه اصلی انقلاب، خاطرنشان کردند: تنها راه نجات ملت های منطقه، گام نهادن در این راه است که آثار آن نیز به تدریج در حال آشکار شدن است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تبلیغات دروغین بیگانگان ضد ملت ایران و اسلام و تلاش برای تحریف واقعیات افزودند: نمونه تبلیغات غرب، در جنایت اخیر در یک کشور اروپای شمالی است که از همان ساعات اول تلاش می کنند انگشت اتهام را به سوی مسلمانان نشانه روند که این موضوع، بیانگر خباثت و دروغ بودن تبلیغات غربی هاست.

ایشان با تأکید بر اینکه چنین تبلیغات و اتهاماتی بر اراده ملت ایران و ملت های مسلمان تأثیرگذار نخواهد بود، خاطرنشان کردند: ما بر این باوریم که سعادت دنیا و آخرت ملت ایران، تنها با چهارچوبی اسلامی تأمین خواهد شد و تاکنون نیز حرکت رو به جلو نظام اسلامی موجب احیای دوباره اسلام و اراده ملت های منطقه شده است.

alt

رهبر انقلاب اسلامی از جمله عوامل مهم برای ادامه حرکت رو به پیشرفت ملت ایران را کار و تلاش بی وقفه دانستند و افزودند: در رویارویی جبهه حق و باطل، اگر در کنار عمل و کار و تلاش، هدف نیز گم نشود و حضور در صحنه و اعتماد به نفس هم  تقویت و پررنگ شود، پیروزی جبهه حق حتمی است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به شرایط بسیار سخت ملت ایران در دوران جنگ تحمیلی به ویژه روزهای آغازین جنگ خاطرنشان کردند: در همان روزهای نخست جنگ تحمیلی ـ که عده ای آیه یأس و ناامیدی می خواندند ـ امام بزرگوار (ره) که متصل به منبع عظیم نور الهی بود، با قدرت ایستاد و گفت: «می توانیم» و در پایان نیز «توانستیم».

ایشان افزودند: امروز هم که ملت ایران بر خلاف دوران جنگ تحمیلی، صاحب پیشرفت های بزرگ و منابع عظیم انسانی است، ادامه مسیر پیشرفت تنها با چنین روحیه ای امکان پذیر است.

رهبر انقلاب اسلامی، جوانان را گنج های بی نظیر ملت ایران خواندند و تأکید کردند: باید با تدبیر مسئولان و همت ملت ایران، این گنج ها استخراج شوند تا شط خروشان انقلاب اسلامی، پر آب تر و پرطراوت تر شود و قطعاً این آرزو در آینده ای نه چندان دور محقق خواهد شد.

در آغاز این دیدار، سردار سرتیپ پاسدار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با خیرمقدم به فرمانده کل قوا، گفت: حضور نیروی دریایی سپاه در کنار نیروی دریایی ارتش و به همراه خانواده هایشان در سواحل خلیج فارس، نشان دهنده عزم جدی و آمادگی این نیروها برای مقابله با هر گونه تهدید است.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید