تلاش BBC برای زنده‌کردن جنازه‌فتنه با سوءاستفاده از مرحوم‌حجازی

عطش معنادار تلویزیون دولتی انگلیس برای تبلیغ فعال بودن جریان آشوب که در ماه‌های گذشته روند صعودی داشته، موجب شده تا در پوشش اخبار مختلف دچار اشتباه‌های فاحش شود.

alt

نهضت سبز نبوی به نقل از رجا ، امروز در حالی که مردم ورزش دوست تهران به ورزشگاه آزادی رفته بودند تا پیکر مرحوم "ناصر حجازی" دروازه بان اسبق تیم ملی ایران را تشییع کنند، ‌بی‌بی‌سی فارسی تلاش کرد تا از تشییع جنازه مرحوم حجازی هم برای زنده کردن جنازه فتنه استفاده کند اما تحریریه بی‌بی‌سی در این زمینه گاف عجیبی داد.

alt

تلویزیون دولتی انگلیس در خبری که در سایت اینترنتی خود منتشر کرده، مدعی شده که سیدحسن خمینی بر پیکر مرحوم حجازی نماز خوانده است؛ درحالی که حجت‌الاسلام علیپور دبیر کمیته فرهنگی منشور اخلاقی، نماز میت را خواند.

alt

رسانه‌های ضد انقلاب در روزهای اخیر با انتشار بدون منبع این خبر تلاش کردند تا مراسم تشییع ناصر حجازی را به یک میتینگ سیاسی تبدیل کنند که البته این سناریو با هوشمندی مردم و خانواده مرحوم حجازی ناکام ماند. اگرچه در این میان نمی‌توان نسبت به سکوت معنادار موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) هم بی‌تفاوت بود که هیچ واکنشی برای تکذیب خبر سایت‌های ضدانقلاب مبنی بر حضور سید حسن خمینی در ورزشگاه آزادی و اقامه نماز میت بر پیکر حجازی نشان نداد.

alt

بی‌بی‌سی به همین هم اکتفا نکرده و در ادعایی جالب که با اظهارات حاضرین در مراسم تشییع ناصر حجازی همخوانی ندارد، گفته است که این مراسم تحت تدابیر شدید امنیتی و با حضور گسترده ماموران انتظامی برگزار شده است.

alt

بی‌بی‌سی برای اثبات ادعای خود، از حمل تابوت مرحوم حجازی توسط ماموران امنیتی هم خبر داده که نگاهی به تصاویر منتشر شده از این مراسم نشان می‌دهد که منظور تلویزیون دولتی انگلیس از ماموران دولتی، حمل تابوت ناصر حجازی توسط نیروهای ویژه تشریفات بوده که به منظور احترام به جایگاه ملی وی صورت گرفته است.

این گاف تلویزیون دولتی انگلیس درحالی است که فعالان رسانه معتقدند بی‌بی‌سی در ماه‌های اخیر به ویژه در هفته‌های پایانی سال گذشته و در وقایع روز 25 بهمن 89، به طرز عجیبی نقاب بی‌طرفی خود را کنار زده و صراحتا تلاش می‌کند تا به هر وسیله ممکن دست به احیای جریان فتنه بزند؛ مساله‌ای که با انتشار گزارش‌ها و اخبار دروغین درباره تجمعات مخالفان جمهوری اسلامی ایران آغاز شد و اکنون به گاف‌های متعدد در زمینه مسائل اجتماعی و ورزشی رسیده است.

چندی پیش اعضای اتاق فکر لندن که با محوریت وزیر ارشاد دولت اصلاحات فعالیت می‌کنند، از برنامه ویژه خود برای ایجاد یک مرکز ساماندهی رسانه‌ای در انگلستان خبر داددند که وظیفه آن، سوءاستفاده از هر اتفاق و واقعه اجتماعی در ایران برای زنده نشان دادن جریان ضدانقلاب داخلی است.

 

/ 0 نظر / 2 بازدید