اسرائیل: در خاورمیانه دشمنان ایران قلع و قمع شده اند

وزیر دفاع رژیم صهیونیستی پیش بینی کرد با روی کارآمدن اسلامگرایان در انتخابات مصر، اسرائیل بیش از پیش تنها شود.


alt

نهضت سبزنبوی به نقل از فارس، روزنامه کیهان ستون اخبار ویژه امروز خود را به موضوعات زیر اختصاص داد:

*خودفروشی اپوزیسیون نردبان ترقی در بی بی سی

شبکه تلویزیون فارسی بی.بی.سی بعد از آغاز کار و جلب توجه بسیاری از مخاطبان فارسی زبان دچار حاشیه های غیراخلاقی و افسردگی های شدید در میان برخی کارکنان خود شده است.

به گزارش البرز، شماری از خبرنگاران این شبکه که جزء تیم روزنامه نگاران روزنامه های زنجیره ای و عمدتا اصلاح طلب بودند پس از گذراندن دوره های خبرنگاری تلویزیون راهی لندن شدند اما اکنون دچار درگیری های متعدد اخلاقی، خانوادگی و ... شده اند به نحوی که برخی از آنها تهدید به اخراج شده اند.

این گزارش می افزاید دو نفر از خبرنگاران این شبکه زمانی که ایران را ترک می کردند پیمان زن و شوهری داشتند که بعد از رسیدن به محیط مسموم کار در شبکه، هر دو نتوانسته اند ارتباطات طرف مقابل را تحمل کنند و از یکدیگر جدا شده اند.

همچنین یکی دیگر از خبرنگاران این شبکه در صفحه فیس بوک خود خطاب به دوستانش در ایران نوشته که در آستانه افسردگی شدید است، احساس پوچی می کند و هیچ چیز او را راضی نمی کند.

البرز نیوز سال گذشته ایمیلی با نام یکی از کارکنان بی. بی.سی دریافت کرد که در آن صراحتا گفته شده بود شرط پیشرفت در این شبکه برقراری ارتباطات افسارگسیخته با مدیران ارشد بخش است در غیر این صورت امکان رشد به اصطلاح حرفه ای در محیط کار فراهم نخواهد شد. او حتی تصریح کرده بود مدیران ارشد بی .بی.سی کارکنان بخش فارسی را مانند برده های ... می بینند.

*اوباما: در جنگ عراق شکست خوردیم و سود آن را ایران برد

رئیس جمهور آمریکا با تخطئه صریح حمله به عراق گفت این کار یک بار به نفع ایران تمام شده و اکنون خروج نسنجیده ما از عراق نباید مجددا به سود آن کشور تمام شود.

به گزارش رادیو فرانسه اوباما در سخنرانی روز پنجشنبه خود گفته است: شیوه خروج سربازان آمریکایی از عراق باید به صورت مرحله ای و به شیوه ای باشد که مورد سوءاستفاده ایران قرار نگیرد و عراق به مرکز هرج و مرج تبدیل نگردد.

رئیس جمهور آمریکا با تاکید بر این که از آغاز مخالف جنگ در عراق بوده، اظهار داشت: به هرحال اکنون دولت آمریکا در مقابل عمل انجام شده قرار گرفته است و لذا خروج نیروهای آمریکایی از عراق باید به شکل مرحله ای تدریجی انجام بگیرد.

باراک اوباما افزود: متاسفانه پیامد شکست استراتژی جنگ در عراق تقویت موقعیت استراتژیک ایران و تضعیف نفوذ و اعتبار ایالات متحده آمریکا در این منطقه بوده است، ضمن آن که جایگاه اسرائیل و دیگر متحدان آمریکا در منطقه را با مخاطرات بیشتری مواجه نموده است و به همین جهت، وقت آن فرا رسیده است که دولت آمریکا استراتژی خود در آن منطقه را عمیقا تغییر دهد.

*کروبی در حصر هم به تجارت مشغول است

کروبی برای تسهیل در برخی فعالیت های تجاری و اقتصادی خواستار تغییر محل سکونت شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که کروبی خواستار جابه جایی خانه خود از خانه فعلی ( در منطقه دیباجی واقع در فرمانیه تهران) به خانه ای دیگر شده است. بی بی سی در توجیه این درخواست از قول افراد نزدیک به کروبی می گوید مسئولان امنیتی با انتقال کروبی و همسرش به مکانی دیگر موافقت کرده اند تا ساکنان سایر واحدهای مسکونی مجتمع محل سکونت آنها بتوانند از خانه های خود استفاده کنند. 4 واحد از این مجتمع مسکونی 8 واحدی متعلق به کروبی و خانواده وی است.

ارتباطات بیرونی کروبی و موسوی پس از دعوت به اغتشاش در 25 بهمن محدود شد. رسانه های ضد انقلاب آن زمان ادعا کردند کروبی و موسوی و زهرا رهنورد به زندان حشمتیه منتقل شده اند. اما بعدها همین رسانه ها و از جمله کلمه اعتراف کردند که کروبی و موسوی در خانه های خود حضور دارند و به جای دیگری منتقل نشده اند.

گزارشها حاکی است همسر کروبی که برخلاف رهنورد آزادی رفت و آمد را دارد، در پی یافتن منزل مسکونی دیگری است.

در همین حال سایت "ندای انقلاب " گزارش داد "شنیده های موثق حکایت از آن دارد که پس از خانه نشینی سران فتنه به همراه همسرانشان، هم اکنون کروبی و همسرش سرزنده تر از موسوی و همسرش می باشند ".

بنابر این گزارش موسوی و همسرش اغلب مشغول نقاشی هستند و تعداد بوم زیادی در هفته های اخیر سفارش دادند تا برای آنها تهیه شود.
این گزارش از رفتارهای پرخاشگرانه رهنورد در روزهای اول حکایت می کند که اکنون فروکش کرده است.

"ندای انقلاب " می افزاید: "همسر کروبی در اوایل در واحدی دیگر از آپارتمانهای کروبی در خیابان دیباجی زندگی می کرد و در اصل جدا از شیخ مهدی بود که این امر موجبات اعتراض کروبی را فراهم آورد. همسر کروبی البته همانند زهرا رهنورد خانه نشینی را انتخاب نکرده بلکه برای بسیاری از کارهای شخصی از خانه خارج شده و به امور خود رسیدگی می کند. مهدی کروبی نیز که برعکس موسوی از روحیه بهتری برخوردار است، علاوه بر رفتن به استخر در هر هفته از خورد و خوراک بهتری نیز استفاده می کند شنیده شده که کروبی علاوه بر حفظ رژیمی که پزشک مخصوص برای او صادر کرده از بهترین رستورانهای تهران در منطقه خیابان دولت سفارش انواع کباب و... را می دهد! او روزانه خرده فرمایشهایی را برای مامورین حاضر در محل در مورد خرید مایحتاج خود دارد. "

*اعتراض احمد منتظری به خاطره نویسی هاشمی رفسنجانی

احمد منتظری اظهارات هاشمی رفسنجانی درباره "زودباوری و زود قضاوت کردن " منتظری را رد کرد.

احمد منتظری در واکنش به مصاحبه اخیر هاشمی با یکی از سایت ها خطاب به هاشمی نوشت: "چون به حافظه خود اعتماد نموده اید، مشتمل بر مطالب خلاف واقع است ". وی همچنین نوشته است: "آیا سزاوار است اعتماد کردن به گزارشات مستند را زود قضاوت کردن و شنیده ها را مطرح کردن نامید؟ "

هاشمی رفسنجانی اخیر در مصاحبه با یک سایت اینترنتی ضمن مرور خاطرات مربوط به عزل منتظری گفته بود: مراحل قبل از آن حوادث تلخ، امام بیشتر از ما آقای منتظری را دوست داشتند. ایشان را پاره تن و محصول عمرشان می دانستند... در موقع عزل مسائل شکل دیگری پیدا کرد.آقای منتظری به خاطر مباحث دیگر اشکالاتی داشت. زود قضاوت می کرد و مطرح می کرد...افرادی به ملاقات ایشان می رفتند و خبر تلخی می دادند، چند ساعت بعد از زبان ایشان به رسانه ها می آمد. خیلی از آن حرف ها درست نبود. شنیده ها را مطرح می کرد.

هاشمی همچنین گفته بود: مسئله دوم اطرافیان آقای منتظری بود. آقای سیدمهدی هاشمی قبل از انقلاب از مبارزین، ولی تند و افراطی بود. به آقای منتظری می گفتیم که یکی از مشکلات، بیت شماست. آقای ربانی املشی که قوم و خویش ایشان شده بود، تلاش کرد مواظب اینها در بیت باشد که نتوانند آقای منتظری را تحریک کنند. آنها به آقای ربانی میدان نمی دادند و خودشان نزدیک تر بودند.

واکنش توأم با تکذیب احمد منتظری نسبت به اظهارات رقیق شده! آقای هاشمی در حالی است که عبدالعلی بازرگان دوم دی سال 88 به سایت ملی- مذهبی گفته بود: آیت الله منتظری در برابر کسی ایستاد که حاصل عمر او [ امام خمینی] حساب می شد... در خانه آیت الله منتظری همواره به روی مخالفان باز بود. ما نیز در نهضت آزادی بیانیه های خود از جمله علیه ولایت فقیه و ادامه جنگ را برای ایشان می بردیم[!!]... در سال 67 پس از عملیات مرصاد، تعدادی از زندانیان که بیشتر آنها از مجاهدین [ گروهک تروریستی منافقین ] بودند به اعدام محکوم شدند. فقط آیت الله منتظری از حقوق این نیروها که از جمله فرزند او را [در ماجرای جنایت تروریستی 7 تیر] کشته بودند، دفاع کرد. "

عضو گروهک نهضت آزادی با "هولناک " خواندن برکناری آقای منتظری از قائم مقامی رهبری در زمان حضرت امام، به ملاقات خود با آقای منتظری در حول و حوش همان ایام اشاره کرده و نوشته بود "نگارنده حامل بیانیه و پیامی از تهران از ناحیه پدر و دوستان نهضت آزادی در امور جاری برای آقای منتظری بودم. در این ملاقات خصوصی ماجرا را ناباورانه با جزئیات از ایشان دریافت کردم، ناباورانه از این جهت که ایشان صادقانه [!!] و غیر سیاستمدارانه، اصل حکم و جزئیات را به عضوی از یک حزب مخالف اطلاع می دهد. این دلالت بر صفا و سادگی می کرد "!

خاطرنشان می شود عبدالعلی بازرگان هم اینک با اتاق فکر فتنه سبز در لندن و سایت جرس همکاری می کند.

*شرایط خاتمی را درک کنید! دارد کلک سوار می کند!

گزارش رسانه های ضدانقلاب خارج نشین از وضعیت بالینی اپوزیسیون ورشکسته نکات قابل تأملی را در خود دارد.

گروهی موسوم به "اعلامیه سبز " در همین زمینه نوشت: اکنون که بیش از 3 ماه از به سیاه چال انداختن [!؟] سران جنبش سبز (موسوی و کروبی) می گذرد هر چه در پایگاه های خبری گشتیم تا ببینیم اصحاب رسانه ما در این سه ماه برای این دو عزیز چه مقدار قلم زده اند و چه مقدار تلاش کرده اند تا یاد این عزیزان را زنده نگه دارند، به چند مورد نامه نگاری تخیلی بیشتر نرسیدیم. این چگونه حمایتی است؟

این محفل ضدانقلابی با کتمان اینکه رسانه های اصلی ضد انقلاب نظیر بالاترین، علناً در اوج فتنه سبز از جنایت های عبیداله بن زیاد و یزید در برابر امام حسین(ع) دفاع کرده اند، در "خودنویس " نوشت: کروبی و موسوی حسین وار به مسلخ [!] رفتند و کاری حسینی کردند. کجایند یاران آن دو که پرچم حق خواهی را بلند کنند. این از بی غیرتی یاران است که آنها دربندند و از فرصت طلبی عده ای معلوم الحال است که بر مناصب سابق چشم دوخته اند.

اما یک کاربر بالاترین با اشاره به جنجال رسانه ای درباره تجمعات دانشجویی 25 اردیبهشت که مطلقاً واقعیت خارجی نداشت، نوشت: هر چند که از تنهایی فریادم، ناامید شده ام اما هنوز بر این باورم که تا مسلمان و غیرمسلمان و معتقد و غیرمعتقد [!] متحد نشویم، به جایی نمی رسیم. تکروی هم که نمونه اش را در 25 اردیبهشت دیدیم و عدم انجامش بهتر از انجام آن بود، ما را به جایی نمی رساند.

بالاترین در تحلیل دیگری به تخطئه موضع اخیر خاتمی که حمل بر عقب نشینی و جدا کردن حساب خود از موسوی و کروبی تعبیر شد نوشت: آقای خاتمی و دوستانش در اطراف دنیا با تمام توان از راه های متفاوت سبب عقب نشینی نیروهای جنبش گشتند. پروژه بازگشت به آغوش نظام، به خاطر امکان زنده نگه داشتن اصلاحات با توان فزاینده ای از طرف جناح به اصطلاح "اصلاح طلبان حکومتی " کلید خورد. البته اظهارات اینچنینی جناب خاتمی، چیز عجیبی نیست و ایشان مدت هاست که مسیرش را از آقایان موسوی و کروبی جدا کرده و تلاش می کند گفتمان ویژه خود را گفتمان قالب جنبش سبز کند.

با این حال یکی دیگر از کاربران اصلاح طلب بالاترین عقبگردهای گاه و بیگاه خاتمی را با این لحن و استدلال قابل توجه توجیه کرده است: "تصور کنید که کسی میخواد از روی یک دیوار با پرش عبور کنه. اون میاد و در فاصله ای از دیوار که توی محاسباتش بهش رسیده، می ایسته و بعد برای پرش با سرعت به سمت دیوار دویده و جهش خودشو انجام میده. احتمال خیلی زیادی داره که نتونه تو اقدام اول از دیوار رد شه. از اینجا به بعد ما دو جور آدم داریم که به دو روش با مسئله برخورد می کنند؛ گروه اول آدمهایی که نه باور این شکستو دارن و نه تحملشو و همچنان پای دیوار مرتب و بدون نتیجه به قصد گرفتن لبه دیوار به بالا میپرند و چنان از نظر روحی درگیر این کار میشن که حتی یک لحظه هم فکر نمی کنن که قرار نیست معجزه ای اتفاق بیفته و گروه دوم آدم هایی هستند که برای گذشتن از دیوار مجدداً دورخیز میکنن و حتی اگر لازم باشه از مرتبه قبل هم چند قدمی عقب تر می ایستند. تمام کسانی که امروز از آقای خاتمی انتقاد می کنند، کسانی هستند که حتی یک لحظه هم فکر نمی کنند که کارشون این شده که هر روز بیان توی شبکه های اجتماعی و قرار تظاهرات 16 آذر و 11 اردیبهشت و... رو بذارن و بنظر می رسه که اگه همین روششون ادامه پیدا کنه، بتونیم امیدوار باشیم که آخرش کسی باشه که استخونامون رو پای دیوار پیدا کنه "!

اما مضحک تر از همه لطیفه "جرس " است که با اشاره به واکنش یک دست اصولگرایان به مواضع امثال خاتمی و خائن خواندن این جریان می نویسد "این واکنش های تند به پیشنهاد خاتمی گواه عدم آمادگی آنها برای مصالحه با مخالفان است ". نویسنده نابغه رسانه وابسته به محسن کدیور توضیح نداده که اصولگرایان برای چه باید با جریان آمریکایی - صهیونیستی و منهزم "فتنه 88 " مصالحه کنند، در حالی که اسباب خیانت و تبانی با دشمنان انقلاب را به همت ملت و انسجام جبهه اصولگرایان به زباله دانی تاریخ ریخته است.

*اسرائیل: در خاورمیانه دشمنان ایران قلع و قمع شده اند

وزیر دفاع رژیم صهیونیستی پیش بینی کرد با روی کارآمدن اسلامگرایان در انتخابات مصر، اسرائیل بیش از پیش تنها شود.

ایهود باراک در گفت وگو با روزنامه ایتالیایی کوریره دلاسرا تأکید کرد: ارتش مصر حافظ دموکراسی است و ژنرال طنطاوی مایل به حفظ صلح با اسرائیل می باشد، اما در انتخابات سپتامبر آینده اخوان المسلمین می تواند 40 درصد آرا را کسب کند و در آن صورت ما تنها خواهیم ماند.
باراک درباره ایران هم گفت: من هر روز دعا می کنم [!!] که شعله های قیام خاورمیانه به ایران سرایت کند، اما به نظر می رسد که ایران از این امواج، در امان مانده است.

وی افزود: ایرانیها خوشحالند که دشمنشان در مصر، یعنی مبارک، ساقط شده اما پس از گذشت چند ماه، ایران بار دیگر به مشکل جامعه بین الملل تبدیل خواهد شد. جمهوری اسلامی در پی دستیابی به سلاح اتمی و تسلط بر خلیج فارس است. در عراق مداخله می کند، در افغانستان مشغول است و در پاکستان نیز همین کار را تکرار خواهد کرد.

یادآور می شود سران رژیم صهیونیستی از فتنه سبز در ایران به عنوان "سرمایه بزرگ اسرائیل " و "پیاده نظام ارتش اسرائیل که به نیابت از تل آویو با ایران می جنگند " یاد کرده بودند. فتنه گران چندین بار (از جمله در روز قدس سال 88 و 25 بهمن 89) تحرکات ناکامی را به نفع رژیم صهیونیستی ساماندهی کردند.

*پاسخ روزنامه هفت صبح به خبر ویژه کیهان

دبیر شورای سیاستگذاری روزنامه هفت صبح به خبر ویژه روز گذشته واکنش نشان داد.
علی مزینانی در واکنش به اظهارات "سردبیر هفت صبح آن لاین " اعلام کرد وب سایت هفت صبح جعلی است و "روزنامه هفت صبح تصریح می کند که محتوای منتسب به روزنامه هفت صبح به نقل از این وب سایت جعلی به هیچ وجه مورد تایید روزنامه هفت صبح نیست و سردبیر هفت صبح هیچ مصاحبه یا اظهارنظری در خصوص مسایل سیاسی نداشته اند و انتشار این اخبار و باز انتشار آن مصداق واقعی اتهام و تشویش اذهان عمومی است. "

مزینانی هیچ توضیحی درباره به کارگیری همکاران نشریات زنجیره ای توقیف شده در روزنامه هفت صبح (و از جمله در موقعیت سردبیری روزنامه) نداده و صرفاً به این بسنده کرده که "هفت صبح کارکرد سیاسی ندارد. "

یادآور می شود با وجود انتشار 24شماره از روزنامه هفت صبح، جای نام "مدیرمسئول " در شناسنامه روزنامه خالی است و ارائه توضیح از سوی رئیس شورای سیاستگذاری به جای مدیرمسئول هم عجیب به نظر می رسد.

در همین حال آرش خوشخو سردبیر روزنامه یاد شده با ارسال توضیح مشابهی اعلام کرد سایت هفت صبح آن لاین یک سایت مشکوک و جعلی است و او نیز مصاحبه ای با سایت مذکور درباره آقای مشایی انجام نداده است.

/ 0 نظر / 4 بازدید