سینمای آخرالزمانی هالیوود ویترین سیاست‌های صهیونیسم است

کارگردان ˝راز آرماگدون˝:
سینمای آخرالزمانی هالیوود ویترین سیاست‌های صهیونیسم است
سعید مستغاثی معتقد است، آرایش آخرالزمانی هالیوود ویترین ایدئولوژی سیاست‌های حاکمان غرب است که در سینمای آنها پیگیری می‌شود.  

صدای شیعه: مجموعه مستند سیاسی "راز آرماگدون" به نویسندگی و کارگردانی سعید مستغاثی در چهار سری 26 قسمتی با عنوان‌های "ارتش سایه‌ها"، "معبد تاریکی" و "پروژه اشباح" و با محتوا و موضوعاتی نظیر بررسی نقش صهیونیسم در تاریخ سیاسی ایران و پیدایش فرقه‌هایی نظیر بابیت و بهائیت، فراماسونری، تاریخ روشنفکری در ایران، بنیادهای آمریکایی فعال در زمینه انقلاب‌های مخملی مانند سوروس، خانه آزادی، تاریخ مطبوعات، تاریخ سینما و... و حوزه‌های دیگر مرتبط با ناتوی فرهنگی از شبکه خبر پخش شد و بازتاب‌های فراوانی در سایت‌ها و محافل صهیونیستی و ضد صهیونیستی داشته است.

با مستغاثی درباره ساخت این مستند و فعالیت‌های بعدی وی گفت‌وگویی کردیم که در ادامه می‌خوانید.

چطور شد که برای مجموعه مستند خود عنوان "راز آرماگدون" را انتخاب کردید؟

مقوله آرماگدون یک مقوله اساسی در ایدئولوژی صهیونیست است. ایدئولوژی که دنیا را به سمت یک جنگ فاجعه برانگیز و یک پایان و انجام دهشتناک می‌برد. جستجوی اینترنتی واژه آرماگدون یافتن میلیون‌ها لینک برای این کلمه کلیدی را به دنبال دارد. غرب و صهیونیسم مقوله آرماگدون را دلیلی بر پایان جهان دانسته و همه آنچه در تاریخ است را برای رسیدن به این نقطه همسو می‌دانند. اهداف شیطانی چون حاکمیت بر جهان نقطه اصلی است که آن‌ها با استفاده از این ایدئولوژی در پی رسیدن به آن هستند و ما این ایدئولوژی را که رهنمون کننده نظام جهانی به سمت فاجعه است بررسی کرده‌ایم.

فکر می کنید "راز آرماگدون" توسط مردم عام نیز دیده شده باشد؟ در کل پخش یک اثر از شبکه خبر را دارای چه نقاط ضعف یا قوتی می‌دانید؟

از آنجایی که شبکه خبر بین المللی است، مردم تمام دنیا آن را می‌بینند و بازتاب‌های خارجی این اثر بسیار خوب بوده است. این امتیاز که مخاطب بیگانه بتواند با کار ارتباط برقرار کند با توجه به حساسیت موضوع مورد بحث ما در آن سوی مرزها بسیار مثبت است که این استقبال در سری اول به افزایش مخاطبان داخلی در سری دوم منجر شد.

این اثر بیشتر برای قشر خاصی چون محققین، پژوهشگران و دانشجویان است که خوشبختانه "راز آرماگدون" مخاطب خود را در میان این قشر پیدا کرده است. مردم عام نیز در اقصی نقاط دنیا از کار استقبال کردند که این امر با رصد اظهارنظرهای علاقمندان در سایت‌ها و وبلاگ‌ها قابل تایید است.

با توجه به بازتاب گسترده مستند "راز آرماگدون" در داخل و خارج از ایران چه برنامه‌ای برای فعالیت‌های بعدی خود دارید و آیا ترغیب شده‌اید در همین فضا کار خود را ادامه دهید؟

اکنون دو کار را در دست تولید دارم. اولی مجموعه‌ای 26 قسمتی با عنوان "اشغال" درباره حضور متفقین در جنگ‌های اول و دوم جهانی در ایران و خسارات وارد شده از جانب آن‌ها به مملکتمان است که در مرحله تدوین قرار دارد.

کار دیگر با عنوان "و اینک آخرالزمان" در مرحله پیش تولید بوده و به سینمای آخرالزمانی غرب می‌پردازد. این کار به نوعی در ادامه مستند "راز آرماگدون" تولید می‌شود و همان قضایا را دنبال می‌کند. در عین حال برای ادامه این مجموعه طرح‌های دیگری نیز تصویب شده‌ که هنوز به مرحله اجرا نرسیده‌اند.

آیا در برنامه سینمای آخرالزمانی به بحث پیرامون آثاری می‌پردازید که برای سال 2012 تولید شده‌اند که به اعتقاد غرب سال پایان جهان است؟
 
2012 تنها یکی از طرح‌های آن‌ها است؛ وجه غالب سینمای غرب امروز، که مخالفت منتقدان غربی را نیز به دنبال داشته است. آرایش آخرالزمانی هالیوود ویترین ایدئولوژی آرماگدون است. ایدئولوژی که اکنون توسط سیاست‌های میلیتاریستی و اقتصادی و انواع روش‌های حاکمان غرب، در سینمای آنها پیگیری می‌شود. این ایدئولوژی و سیاست‌ها به شکل سینمای آخرالزمانی در هالیوود نمایش داده می‌شود.

چه کارشناسانی در این برنامه تازه حضور خواهند داشت؟

سعی ما بر این است که در کنار کارشناسان داخلی از کارشناسان خارجی و افرادی که در این حیطه کار کرده یا فیلم ساخته‌اند استفاده کنیم. در این برنامه همچون "راز آرماگدون" باز هم از منابع صهیونیست‌ها استفاده خواهیم کرد تا بگوییم این حرف‌ها ادعای ما نیست و صحبت، حرف و ادعای خودشان است.

در تمام این چهار مجموعه 70، 80 درصد منابع صهیونیست‌ها، امریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و اسراییلی‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند که در نمایش تاثیر فاجعه‌بار آن‌ها در تاریخ بشریت و آینده مخوفی که برای آن در نظر گرفته‌اند موثر است.

از آنجایی که 80 درصد سینمای هالیوود به پرداخت همین موضوعات می‌پردازد، بسیاری از روشنفکران خارجی و پژوهشگران آن‌ها در این زمینه کار کرده‌اند، تئوری دارند و منتقدان بسیاری در مقابل این قضیه قرار گرفته‌اند، سخنرانی کرده به چاپ کتاب روی آورده‌اند یا نشریاتی منتشر کرده‌اند که با آن‌ها گفت‌وگو خواهیم کرد.
برنا

/ 0 نظر / 3 بازدید