ناگفته هایِی ازحلقه مشکوک ستاد کروبی

alt

عضو ارشد حزب اعتماد ملی اطرافیان خاتمی را عروسک گردانانی معرفی کرد که وی را به هرسو که خواستند کشیدند و ضمن بازگویی ناگفته های از عملکرد 14 ساله دوم خرداد،درباره اینکه چه شد نام جریان خط امام(ره) ، به یکباره به اصلاح طلب تغییر کرد، افشاگری نمود و همچنین از حلقه مشکوک ستاد کروبی در انتخابات 88سخن گفت؛و هاشمی را سیاستمداری معرفی کرد که برای رسیدن به مقاصد سیاسی اش حتی حاضر است خانواده اش را نیز فدا کند و ...
ذاکری، در سال 78 از چنان نفوذی میان دوم خردادی ها برخوردار است که وقتی برای کاندیداتوری هیئت رئیسه مجلس معرفی می شود، در نشست غیر رسمی نمایندگان، با اکثریت آرا رأی می آورد، اما بعد به دلایلی که خود آن ها را نیز در این مصاحبه بیان کرده از لیست خارج می شود.
همراهی چند ساله ذاکری با دوم خردادی ها و حضورش در بسیاری از جلسات آن ها، باعث شده تا وی ناگفته های بسیاری از عملکرد این جریان داشته باشد.
همین شیرینی ها از زبان او بود که ما را بر آن داشت تا مصاحبه ای چهار ساعته با وی در محل باشگاه خبرنگاران داشته باشیم.
* کروبی و موسوی برای حذف رقیب خودکشی کردند
ذاکری، موسوی و کروبی را مصداق کسانی دانست که برای از میان برداشتن رقیب خود حاضر شدند نقشه قتل خود را در پشت بام رقیب بکشند تا شاید بدین وسیله بد نامی و حذف رقیب را حتی به قیمت از دست دادن جان خود، فراهم کند.
* کوبیدن بر طبل ادعای تقلب، اشتباه بزرگ کروبی بود
ذاکری، با اشاره به علت ورود کروبی به صحنه انتخابات ریاست جمهوری دهم، کروبی را فردی معرفی کرد که در صحنه سیاست مرتکب اشتباهات فراوانی شده است.
وی ضمن تشریح این ایرادات اظهار داشت: پس از انتخابات دهم، به کروبی گفتم اشتباهات زیادی را مرتکب شده است که اولین آن ها هم ورود به صحنه انتخابات بود، کوبیدن بر طبل ادعای تقلب، بدون هیچ مدرک و سندی، ادامه دادن به اعتراضات و دعوت مردم به خیابان ها برای آشوبگری و اغتشاشات، با وجود تأکید رهبری برای پایان دادن به این اقدامات، از جمله اشتباهات بزرگ و فراموش نشدنی وی بود.
ذاکری در ادامه یادآور شد: کروبی پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری مدعی بود که من نسبت به عملکرد شورای نگهبان تردید دارم و مطمئنم که رئیس جمهور از پیش تعیین شده، به وی گفتم، کسی که نسبت به مشروعیت نهادهای برگزار کننده انتخابات شک دارد نباید در انتخابات شرکت کند.
وی در ادامه افزود: من پس از وقایع خرداد 88، نیز به وی گفتم شما که مدعی بودی برای صیانت از نظام می آیی،نه تنها مشکلات کشور را مرتفع نکردی، بلکه کشور را دچار آسیب و خطرات بسیار جدی تری هم کردی.
* ابطحی، کرباسچی، باقی و عبدی، کروبی را به سمت فتنه سوق دادند
عضو ارشد حزب اعتماد ملی گفت: با وجود اینکه کروبی کاندیدای حزب اعتماد ملی بود، اما اعضای این حزب، هیچ نقشی در برنامه ریزی های انتخاباتی وی نداشتند. در آستانه انتخابات ما شاهد بودیم که حلقه ای مشکوک که در گذشته از مخالفین کروبی بودند، وی را احاطه کردند، شخصیت هایی نظیر ابطحی، کرباسچی، باقی و عبدی که از طراحان اصلی برنامه های انتخاباتی وی شدند. بیانیه ها و اظهار نظرهای کروبی قبل از انتخابات و حتی پس از آن بسیار متأثر از این افراد بود.
ذاکری در ادامه افزود: من همیشه به کروبی انتقاد می کردم و متذکر می شدم که این افراد سعی دارند شما را از هدف اصلی تان باز دارند و به راهی که می خواهند بکشانند و همانگونه هم شد کروبی از این حلقه مشکوک تأثیر گرفت و آن ها توانستند با شناخت نقطه ضعف های وی، راهبرد کروبی را به مسیری که به فتنه ختم شد، بکشانند.
وی تأکید کرد: این توطئه هم به دست دشمنان در خارج از کشور طراحی شد که پس از مدت ها مطالعه و شناخت، نقطه ضعف های افراد مؤثر در صحنه سیاست و اجرایی کشور، حلقه ای از شخصیت های مخالف نظام را در اطراف آن ها شکل دهند تا به وسیله این افراد برنامه های خود را عملی کنند.
* تز فکری اکثریت سازمان مجاهدین و مشارکت این بود که "دوران حاکمیت ولایت فقیه سپری شده"
محمد باقر ذاکری، در باب استراتژی و تز فکری برخی نمایندگان مجلس ششم و سازمان مجاهدین و مشارکت، گفت: در مجلس ششم، عده ای در فراکسیون مشارکت و مجاهدین بودند که می گفتند نظام روحانیتی شما به پایان رسیده و دوران حاکمیت ولایت فقیه سپری شده است. آن ها معتقد بودند که حکومت و دین کاملاً از هم مجزا هستند و صریحاً اعلام می کردند که نظام جمهوری اسلامی اصلاح پذیر نیست.
وی از مجاهدین و مشارکت به عنوان سازمانی نام برده که بیشترین همکاری را با دشمنان خارج نشین در شعله ور کردن آتش فتنه برعهده داشتند.
ذاکری تصریح کرد:‌ فراکسیون مشارکت مجلس به دنبال حمله نظامی آمریکا به ایران بود، تز فکری اکثریت سازمان مجاهدین و مشارکت بر این اساس بود که نظام جمهوری اسلامی با این بافت و ساختار فعلی، قابل اصلاح نیست، آن ها همواره به دنبال ایجاد تغییرات اساسی در حاکمیت نظام جمهوری اسلامی بودند، چرا که اعتقاد آن ها جدایی دین از سیاست بود. سازمان مجاهدین و مشارکت، همیشه به دنبال سقوط نظام جمهوری اسلامی و جایگزینی رژیمی دیگر بود.
من بارها از آن ها پرسیدم شما که به دنبال تغییر رژیم هستید می‌دانید رژیم جایگزین جمهوری اسلامی چه رژیمی است؟
آن ها همیشه در پاسخ می‌گفتند: هر رژیم دیگر بیاید، بهتر از نظام فعلی است.
من اصرار داشتم تا آن ها رژیم دلخواهشان را تعریف کنند و سرانجام با پاسخ تاسف باری مواجه شدم.
آن ها گفتند: مثلا همانطور که آمریکا به عراق حمله کرده، به ایران بیاید و حاکمیت را به دست بگیرد این حکومت بهتر از حاکمیت فعلی است!
ذاکری در ادامه خاطرنشان کرد: اینان مصداق همان کسانی هستند که آگاهانه به حمایت از دشمن در برهم زدن انسجام و نظم عمومی جامعه وقایع خرداد 88 برآمدند.
* خاتمی حتی شهامت گفتن "نه" را به اطرافیانش نداشت
ذاکری، از دوران ریاست جمهوری خاتمی و رویدادهای ناگفته آن گفت و به تشریح وقایعی پرداخت که کمتر به آن پرداخته شد.
وی در این بخش از سخنانش به جلسه ای که در دوره کاندیداتوری خاتمی در انتخابات 76 داشته اشاره کرد و گفت: زمانی که خاتمی برای کاندیداتوری اعلام حضور کرد، نزد وی رفتم و گفتم، آقای خاتمی طرز فکر شما با رهبری زاویه دارد و من نگران تکرار سرنوشت بنی صدر برای شما هستم.
اما خاتمی در آن مقطع مدعی شد: "چرا نگران هستید؟ من در تبلیغات انتخاباتی همیشه شعار قانون مداری را مطرح کردم. اختلاف نظرها طبیعی است، اما جایگاه ها تعریف شده اند. رهبری به عنوان شخص اول نظام و رئیس جمهور به عنوان شخص دوم تعیین شده اند. رهبری سیاستگزار است و ریاست جمهوری، مجری.
من تا جایی که بتوانم تلاش می‌کنم عقایدم را برای ایشان تبیین کنم،در غیر این صورت طبق قانون اساسی ایشان نفر اول نظام خواهند بود.
ذاکری در ادامه تاکید کرد: بعد از این صحبت های خاتمی گفتم اگر شما واقعا چنین طرز فکری داشته باشید من هیچ نگرانی ای ندارم اما وقتی اطرافیان خاتمی را دیدم دیگر از دولت خاتمی ناامید شدم.
وی حلقه اطرافیان خاتمی را تصمیم گیران اصلی دولت وی دانست که هیچ گاه خاتمی به آن ها "نه" نگفت.
ذاکری در ادامه افزود: اطراف خاتمی را کسانی گرفته بودند که دچار انحراف زیادی بودند. من بارها در جلساتی به خاتمی متذکر شدم اطرافیان وی افکار و اهداف قانون گریزانه دارند و بدون شک شما را از مسیر اصلی شما را منحرف می‌کنند، اما خاتمی همیشه در پاسخ اذعان داشت: "من نمی‌توانم همه را همفکر خود کنم،اما حضور این افراد را مانعی سرراهم نمی‌بینیم" و من پس از چندین نشست که نتیجه ای در بر نداشت، از وی فاصله گرفتم.
وی خاتمی را فردی بی اراده و بسیار تاثیر پذیر از حلقه اطرافیانش دانست و خاطرنشان کرد: خاتمی حتی جرات "نه گفتن به اطرافیانش را نداشت و همیشه  بدون شهامت و جسارت از  خواسته های حلقه اطرافیانش تمکین می کرد.
* کابینه خاتمی، با حرف این و آن شکل گرفت
محمد باقر ذاکری، معتقد است کابینه خاتمی برپایه نظرات و خواست اطرافیانش شکل گرفت و دچار لغزش ها و انحرافات فراوانی بود.
وی در این خصوص یادآور شد: زمانی که ابطحی به عنوان رئیس دفتر خاتمی در نظر گرفته شد بعد از مطالعه عملکرد وی به رغم اینکه اول موافق حضورش بودم با مشاهده پرونده به شخصه نزد ابطحی رفتم و از وی خواستم این سمت را بپذیرد و بارها به خاتمی هم متذکر شدم که وجود شخصی در کابینه که پرونده اخلاقی دارد، برایت مشکل ساز خواهد شد.
اما این رضا خاتمی بود که در جواب من گفت: هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. برای همه پرونده سازی کرده اند. پرونده ابطحی هم یکی از آن هاست.
پاسخی که نتوانست مرا قانع کند چرا که معتقد بودم به فرض هم این مسائل کاملا پرونده سازی باشد نمی‌توان به کسی که به راحتی برایش پرونده سازی می‌کنند اطمینان کرد.
ذاکری در ادامه افزود: خاتمی، درفکر و نظر شاید ایده آل به نظر می‌رسید، اما در مقام عمل هیچ اراده و قدرتی از خود نداشت. او در باب اختیار دچار ضعف های فراوانی بود و هر کس از وی درخواستی می‌کرد، بی چون و چرا تمکین می‌کرد.
وی در بیان مثال برای بی اراده بودن خاتمی، به موردی که شخصأ در تغییر تصمیم خاتمی تاثیر گذاشته بود اشاره کرد و گفت: خاتمی ابتدا می‌خواست مسجد جامعی را که مورد اقبال جناح راست هم بود، به ریاست دفتر خود منسوب کند اما از سوی اطرافیانش مورد هجوم مخالفت ها قرار گرفت. از جمله خود من که به دلیل مشاهده پیام تبریک روزنامه های اصولگرا به مسجد جامعی، دچار این تردید شدم که چرا باید رئیس دفتر رئیس جمهور اصلاح طلبان، مورد حمایت آن طرفی ها قرار بگیرد؟ و روزی به همراه نوروز زاده (نماینده مردم السفیراین در مجلس ششم)، نزد خاتمی رفتیم و اعتراض خود را از این اقدام اعلام کردیم و عملا مواضع همه ما علیه انتخاب مسجد جامعی شد. خاتمی هم دراقدامی انفعالی از انتخاب مسجد جامعی منصرف شد و ابطحی را به عنوان رئیس دفتر خود معرفی کرد.
* کاندیداتوری خاتمی در انتخابات 88 اقدامی ناشیانه بود
عضو شورای مرکزی اعتماد ملی، کاندیداتوری خاتمی را در انتخابات 88 با وجود مخالفت رهبری، اقدامی ناشیانه توصیف کرد و اذعان داشت: خاتمی در ابتدا تصمیمی برای کاندیداتوری نداشت، اما با فشار و اصرار کسانی نظیر موسوی خوئینی ها، به صحنه سیاست بازگشت. زمانی که وی تصمیم گرفت نظر رهبری را نیز در مورد حضورش در انتخابات جویا شود، مجید انصاری مخالفت کرد و گفت، الان اگر خاتمی نزد رهبری برود، ایشان مخالفت خواهند کرد ما ابتدا باید موج مردمی ایجاد کنیم تا به اصطلاح رهبری را در برابر این موج قرار دهیم
ذاکری درادامه تصریح کرد: من در واکنش به این تصمیم گفتم، آقای انصاری، شما هم مانند حجاریان طرفدار تز فشار پایین و چانه زنی از بالا شده اید. خاتمی بعد از جلسه ای که با رهبری داشت دور روز خور را از دید همگان پنهان کرد اما بعد باز با فشار اطرافیان در این ادعا که همه ایران پشت سرنوشت وی اعلام کاندیداتوری کرد.
وی درادامه گفت: خاتمی حتی به چند سفر استانی هم رفت اما آنجا بود که با مشاهده کمی استقبال مردم مواجه شد دچار دلسردی شد و درنهایت به این نتیجه رسید که باید انصراف دهد.
* سیاست گزاری های رهبری و نظام دوم خرداد را حماسه کرد
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد، دوم خرداد را حماسه ای دانست که اگر حمایت های رهبری و سیاست گزاری های ایشان نبود هیچ گاه به دست اصلاح طلبان حاصل نمی شد.
وی تاکید کرد: درحالیکه اصلاح طلبان همیشه سعی داشتند این حماسه را به نام خود ثبت کنند اگر حمایت ها و سیاست گزاری های رهبری نبود حماسه ای به نام دوم خرداد پدید نمی آمد.
ذاکری اذعان کرد: اصلاح طلبان تندرو همیشه سعی کردند فضا را به گونه ای نشان دهند که رهبری هیچ حمایتی از دولت خاتمی نکرده است درصورتی که دولت هفتم و هشتم بسیار وامدار رهبری بود.
وی همچنین تاکید کرد: آنچه که دوم خرداد را حماسه کرد، نه انتخاب خاتمی، بلکه حضور پرشور مردم بود.
* هاشمی از جمله خواص بی بصریت و بی صبر بود
محمد باقر ذاکری، با اشاره به اشتباه بزرگ هاشمی برای کاندیداتوری در انتخابات 84 و رقابت با احمدی نژاد وی را مصداق خواص بی بصیرت دانست و گفت: دوره هاشمی برای ریاست جمهوری به پایان رسیده بود و نباید در سال 84 کاندیدا می شد. شکست هاشمی از احمدی نژاد باعث کینه گرفتن از وی شده بود و بعد از 84 تمام سیاست هاشمی تخریب احمدی نژاد شد، ضمن اینکه موضع گیری هاشمی در سال 88 وی را در زمره خواص بی بصیرت قرار داد.
* هاشمی برعکس خاتمی که از وی استفاده ابزاری می شد، از دیگران استفاده ابزاری می کرد
وی هاشمی را برخلاف خاتمی، فردی جسور خواند که همگان را درجهت خواسته های خود به خدمت می گیرد.
ذاکری گفت: هاشمی، کارگزاران را کارگزار خود می خواست، خاتمی را دیگران می ساختند اما هاشمی دیگران را می سازد، دراصل هاشمی هر جا منفعت و سود شخصی بیابد حضور پیدا می کند و ماهیت و اندیشه حقیقی وی به گونه ای است که او از دیگران استفاده ابزاری می کند نه دیگران از وی و برایش هیچ اهمیتی ندارد که پله ترقی و بالا رفتنش چه کسانی باشند وی حتی حاضر به قربانی کردن خانواده خود وتمکین از خود را اولویت می داند درست برعکس شخصیت منفعل و متزلزل خاتمی.
* سیاست هاشمی در انتخابات آتی مجلس نیامدن است
ذاکری حضور هاشمی و طیف منسوب به وی را در انتخابات آتی مجلس بعید دانست و اظهار داشت: سیاست هاشمی در این انتخابات نیامدن است و این عدم حضور برای تحقق هدف زیر سوال بردن مشروعیت نظام خواهد بود اما همانگونه که طرح تحریم مجلس هفتم با شکست مواجه شد در این انتخابات هم تیر دشمنان و بدخواهان با حضور پرشور مردم به سنگ می خورد.
وی درادامه تاکید کرد: بقای نظام با فداکاری سیاستداران حاصل می شود، اما متاسفانه بسیاری از خواص تنها پیروزی خود  را شرط حضور در انتخابات می دانند، حضور در انتخابات باید هدف اصلی چهره های سیاسی نظام باشد.
* مجمع روحانیون مبارز، پدر معنوی مشارکت و مجاهدین بود
محمد باقر ذاکری، با بیان اینکه مجمع روحانیون مبارز، پدر معنوی مشارکت و مجاهدین بود اما به جای ایفای نقش رهبری بر عکس روی به پیروی از این دو حزب آورد و گفت: مجمع روحانیون پدری بود که هیچ گاه نقش مستقل در اصلاحات ایفا نکرد و نقش پیروی در شاکله این مجمع نمایان بود که خود به خود به عنصری دنباله روی این دو حزب تبدیل شد.
وی تاکید کرد: مجمع روحانیون مبارز به سمت اصل نظام و خط امام(ره) و رهبری پیش نمی رفت، بلکه مشارکت و مجاهدین بودند که این مجمع را به دنبال خود می کشاندند و مجمع را تا جایی پیش بردند که تبدیل به جریان افراطی اصلاحات شد.
* اصلاحات عنوان وارداتی است، "گروه خط امام(ره)" مشخصه واقعی ما بود
عضو شورای مرکزی اعتماد ملی به تشریح چگونگی نام گذاری جریانی به نام "اصلاحات" پرداخت و در ادامه با اشاره به اینکه اصلاحات عنوانی وارداتی است، افزود: این پرسش اساسی وجود دارد که چه کسانی نام جریان اصلاحات را جایگزین نام خط امام(ره) کردند؟ در پاسخ به این سوال باید به تشریح برخی مسائل پرداخت. مدت ها قبل از انتخابات ریاست جمهوری 76، جلساتی به نام نمایندگان گروه خط امام(ره) در دفتر سازمان مجاهدین تشکیل می شد که بعدها به گروه های 18 گانه تغییر نام دادند. اقلیت مجلس پنجم هم یکی از گروه های 18 گانه بود.
در این جلسات در مورد بسیاری از امور گروه تصمیم گیری می شد، اما به جرات می گویم که هیچ گاه حرفی از تغییر عنوان گروه به میان نیامد.
محمد باقر ذاکری همچنین تصریح کرد: قبل از انتخابات 76، به یکباره شاهد تغییر نام گروه خط امام(ره) به جریان اصلاحات بودیم. در حالیکه هیچ کس منشاء و علت نامگذاری جریان اصلاحات را نمی دانست. حتی پس از پیروزی خاتمی در دوم خرداد 76، در جلسه مهم نشست مشترک مجلس و دولت، خاتمی صراحتا اعلام کرد که من هیچ گاه بحث اصلاحات را مطرح نکردم؛ بلکه تنها حرف من قانونگرایی بود.
ذاکری تاکید کرد: هیچ شکی نیست که این عنوان از طرف دشمن به ما گروه خط امام(ره) داده شد. عنوانی که نه تعریفی از آن داشتیم و نه شناختی، اما چون به قولی دهان پرکن و جذاب بود، دوستان چپی آن را به راحتی پذیرفتند. این در حالی بود که دشمن همزمان با دادن لقب اصلاحات به جریان چپ، عنوان محافظه کار را هم به جناح راست نسبت داد، اما جناح راست هیچ وقت چنین لقبی را نپذیرفت.
نماینده مجلس ششم همچنین اذعان داشت: من از هرکسی می پرسیدم اصلاح طلبی یعنی چه؟ در جواب چیزی برای گفتن نداشتند. در اصل ما فاقد هرگونه تعریف و منشور برای جریان اصلاح طلبی بودیم. این تغییر نام بسیار حساب شده صورت گرفت. دشمنان با ظرافت خاصی، نام جریان خط امام(ره) را از ما گرفتند و اصلاح طلبی را به خورد چپی ها دادند. هدف اصلی آن ها که تغییر نام را پذیرفتند این بود که زیر نام خط امام(ره) خیلی از کارها انجام شدنی نبود. به عنوان مثال استراتژی تضعیف ولایت فقیه ،عبور از قانون اساسی و تحریم انتخابات از جمله اقداماتی بود که بنیانگذاران نام اصلاح طلبی، به دنبال اجرایی کردن آن ها بودند، اینها از جمله شعارهای امام(ره) بود، پس با نام خط امام(ره) نمی شد آن را عملی کرد.
ذاکری در ادامه افزود: اصلاح طلبی نام مبهمی بود که به جناح چپ داده شد تا زیر سایه آن ساختار شکنی ها و عبور از قانون عملی شود.
* اصلاح طلبان، تعریف رهبری از اصلاحات را نپذیرفتند
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، تعریف رهبری از اصلاحات را کامل ترین و زیباترین تعریف تلقی کرد و گفت: هرچند خود اصلاح طلب ها هیچ وقت تعریفی از این واژه ارائه ندادند، اما رهبری، اصلاحات را مبارزه با فقر، فساد و تبعیض تعریف کرد که کامل ترین و زیباترین تعریف برای این جریان بود، اما بسیاری از اصلاح طلبان در همان مقطع بهزاد نبوی، ضمن ایراد نطقی در مجلس، علنا مخالفت خود را از این تعریف اعلام کرد و گفت: در این کشور، هر زمان که پرچمی برافراشته شده، با شعار مبارزه با فساد و تبعیض، آن را به پایین کشیده اند. این صحبت بهزاد نبوی اعلام موضع آشکار درباره تعبیر رهبری بود.
ذاکری در ادامه خاطرنشان کرد: من همیشه خواستار ارائه تعریفی جامع از اصلاح طلبی از سوی دوستان بودم، اما هیچ گاه به تعریفی یکپارچه و تدوین شده نرسیدم. در خاطرم هست، روزی رجبعلی مزروعی در واکنش به درخواست من مبنی بر ارائه تعریفی مشخص از اصلاح طلبی فریاد کشید و گفت: "چرا مدام داد می زنی که اصلاح طلبی را تعریف کنیم؟ خب اصلاح طلبی تعریف جهانی دارد و ما هم طبق همان تعریف باید عمل کنیم." من در برابر این جواب اعتراض کردم و گفتم که کشور ما اسلامی است و باید تعریف مستقلی تدوین کنیم. اما اصلاح طلبان زیربار نرفتند و همین امر، وضعیت اسفبار کنونی اصلاحات را به وجود آورد.
* اپوزیسیون و دشمنان به دنبال تحریم انتخابات مجلس هستند
نماینده مجلس ششم، با اشاره به استراتژی جدید دشمنان و بدخواهان نظام برپایه تحریم انتخابات، این توطئه را شکست خورده خواند و اذعان داشت: اپوزیسیون خارج نشین در اقدامی هماهنگ با دشمنان نظام در جهت تحریم انتخابات پیش می روند تا بلکه به خیال خود مشروعیت نظام را زیرسوال برده و به بدنه جمهوری اسلامی ضربه وارد کنند. این توطئه از ابتدا باطل و شکست خورده است و بصیرت و آگاهی مردم ما اجازه بروز چنین توطئه هایی را نخواهد داد.
* حزب اعتماد ملی در واقع ستاد چهارساله کروبی بود
ذاکری در خصوص تشکیل و فعالیت حزب اعتماد ملی گفت: وقتی کروبی تصمیم گرفت حزب اعتماد ملی را تشکیل دهد من یکی از مخالفین تشکیل حزب بودم اما کروبی برای توجیه، به تحلیل اشتباهات حزب جمهوری اسلامی و مشارکت پرداخت و تاکید کرد که ما چنین اشتباهاتی را تکرار نخواهیم کرد.
وی در ادامه یادآور شد: من به کروبی متذکر شدم که مانع بزرگ حزب خود شما هستی و روحیات شما با خصوصیات حزبی هماهنگ نیست. حقیقت امر این است که من به حزب اعتماد ملی اعتقادی نداشتم و پس از مدتی از شرکت در کنگره های حزب کناره گیری کردم.
عضو ارشد شورای مرکزی حزب اعتماد ملی خاطرنشان کرد:حزب اعتماد ملی در اصل یک ستاد انتخاباتی چهار ساله بود نه یک حزب، من بارها به کروبی گوشزد کردم که یک حزب تعریف و فعالیت های خاص خود را دارد اما اعتماد ملی فاقد هرگونه تعریف و روند مشخصی بود.
ذاکری گفت: کروبی از تشکیل حزب به دنبال استفاده ابزاری از اعضا بود و برای حفظ اعضا با امکاناتی که در اختیارش بوده آن ها را تطمیع می‌کرد.
* فراکسیون مشارکت مجلس ششم نه به آزادی اعتقاد داشت و نه به دموکراسی
با وجود ادعاهای دموکراسی خواهانه مشارکتی ها تمامی تصمیم گیری های صحن علنی مجلس را صوری خواند و گفت: تصمیمات صحن علنی به صورت واقعی نبوده چرا که در عمل می دیدیم دو نفر دیگر پیدا می شدند و به راحتی مصوبات را وتو می‌کردند.
ذاکری در بیان مثالی برای اثبات تفکر دیکتاتوری حزب مشارکت به بیان دلایل حذف ناگهانی وی از لیست هیئت رئیسه مجلس ششم پرداخت و تصریح کرد: الیاس حضرتی در جلسه ای که یک هفته پیش از آغاز به کار مجلس داشتم من را به عنوان یکی از اعضای هیئت رئیسه معرفی کرد و من با رای اکثریت آرا برای هیئت رئیسه انتخاب شدم در شروع کار مجلس وقتی نام اعضای پیشنهادی هیئت رئیسه خوانده شد در کمال ناباوری اسم من جزء لیست مذکور نبود در حالیکه یک هفته قبل از انتخابات مجلس ششم نام من به عنوان یکی از اعضای هیئت رئیسه نوشته نشده بود. آن زمان میردامادی به من گفت: تصمیم بر این شده است که اسم شما در لیست نباشد.
وی در ادامه یادآور شد: در توجیه این مسئله بعدها خانم ها از جمله حقیقت جو به من گفتند در جلسه ای که با حضور بهزاد نبودی و اعضای جبهه مشارکت تشکیل شد تصمیم برآن شد که در هیئت رئیسه یک روحانی بیشتر نباشد و بنابرانی تنها نام کروبی به عنوان روحانی هیئت رئیسه معرفی شد من در جواب فقط به کنایه گفتم در کجا و کی تصمیم گیری شد؟
* نطفه فتنه 88 از انتخابات سال 76 بسته شد
محمد باقر ذاکری فتنه 88 را توطئه ای دانست که پس از 76 طراحی شد.
وی اظهار داشت: دشمنان با همان تغییر نام گروه خط امام(ره) به جریان اصلاح طلبی طرح فتنه 88 را کلید زدند.
ذاکری تصریح کرد: اصلاح طلبان از همان سال 76 قدرت را در دست گرفتند به نام اصلاح طلبی اقداماتی کردند که زمینه فتنه و برهم زدن نظر جامعه را فراهم آوردند و صحنه سیاست را برای دخالت دشمن آماده ساختند.
وی همچنین تاکید کرد: مراحل فتنه در مجلس ششم تکوین شد و در نهایت سال 88 در قالب فتنه ای بزرگ تجلی یافت.
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: همسویی با جریان اپوزیسیون و پذیرفتن تعریف اصلاح طلبی دشمنان خارج از کشور، عاملی شد که فتنه 88 را رقم زد، اصلاح طلبان تندرو در عین بی بصیرتی و تنها در راه کسب قدرت، هدف عالی و اصلی حفظ نظام و پیروی از خط امام (ره)و رهبری را نادیده گرفتند و شرایط را برای ظهور دسیسه های دشمن و اجرایی شدن توطئه ها در داخل کشور فراهم آوردند.
* بافت مجلس نهم همانند مجلس هشتم خواهد بود
ذاکری حضور اصلاح طلبان تندرو را در انتخابات آتی مجلس به صورت جریانی با خط مشی تحریم دانست و افزود: اصلاح طلبان تندرو، تحریم انتخابات را در پیش گرفته اند اما در این میان اصلاح طلبانی هستند که به صورت انفرادی و مستقل در عرصه انتخابات حضور پیدا خواهند کرد و بعید می‌دانم که اصلاح طلبان به لیست واحدی برای انتخابات برسد.
وی خاطرنشان کرد: من هم به عنوان یک شخصیت مستقل در این انتخابات حضور پیدا خواهم کرد و اطمینان دارم من و اشخاصی نظیر من مورد تهمت و ترور شخصیتی از سوی اصلاح طلبان تندرو قرار خواهیم گرفت.
عضو شورای مرکزی اعتماد ملی تاکید کرد: بافت مجلس در انتخابات آتی به همان شکل مجلس هشتم حفظ می‌شود .
ذاکری خاطرنشان کرد: فداکاری برای بقای نظام باید هدف همه ما باشد و من به عنوان یک اصلاح طلب اصولگرا با قاطعیت برای پیروی از خط امام(ره) و رهبری در این انتخابات شرکت خواهم کرد./

 

/ 2 نظر / 4 بازدید
آزاد

چه بگویم؟ سخنی نیست می وزد از سر امید، نسیمی؛ لیک تا زمزمه ای ساز کند در همه خلوت صحرا به رهش نارونی نیست چه بگویم؟ سخنی نیست *** پشت درهای فرو بسته شب از دشنه و دشمن پر به کنج اندیشی خاموش نشسته ست بام ها زیرفشار شب کج، کوچه از آمدو رفت شب بد چشم سمج خسته ست *** چه بگویم ؟ سخنی نیست در همه خلوت این شهر،آوا جز زموشی که دراند کفنی نیست وندر این ظلمت جا جزسیا نوحه شو مرده زنی نیست ورنسیمی جنبد به رهش نجوا را نارونی نیست چه بگویم؟ سخنی نیست... سروده احمد شاملو چشمه ریگی | http://blog.cheshmehregi.com

سحر

با سلام دوست عزیز چرا از سایت جدید و بسیار عالی http://www.mehrstat.com استفاده نمی کنید؟ امکان ایجاد سه نوع استت یکی بصورت دکمه و یکی به صورت خلاصه آمار و آخری مشابه سایت مهراستت که تعداد کاربران آنلاین رو نشون می دهد. بسیار عالی تر از وبگذر و پرشین استت دمو: http://www.mehrstat.com/main_namayesh_amar.php?site=24 دارای آمارگیر بصورت تب های پیشرفته و دقیق+پیج رنک گوگل+رتبه آلکسا