سلمان رشدی به همراه دو نویسنده اسرائیلی؛ خواستار تحریم سوریه شد!!

پایگاه خبری الجزیره قطر اعلام کرد که هفت نویسنده معروف از جمله سلمان رشدی در نامه‌ای خطاب به شورای امنیت سازمان ملل، خواستار محکومیت سوریه شدند.

الجزیره اعلام کرد که سلمان رشدی، امبرتو اکو (نویسنده ایتالیایی)، برنار هنری لوی (نویسنده فرانسوی)، دیوید گروسمن و آموس اوز (نویسندگان اسرائیلی) و اورهان باموک (نویسنده ترک) و والی سونیکا (نویسنده نیجری) کسانی هستند که نامه مذکور را امضا کردند.

هم اکنون نمایندگان کشورهای فرانسه، انگلیس، آلمان و پرتغال سخت در تلاش هستند تا پیش‌نویس قطعنامه علیه سوریه تصویب شود اما چین، روسیه، برزیل، لبنان و آفریقای جنوبی با این اقدام مخالفند و روسیه تصریح کرد که هرگونه قطعنامه علیه سوریه را در این خصوص وتو خواهد کرد.

بنا بر این گزارش، این نامه در پایگاه اینترنتی برنار هنری لوی منتشر شده است و در آن از شورای امنیت خواسته شده است تا به علت آنچه سرکوب تظاهرات مردم سوریه خوانده شده، دولت این کشور محکوم شود.

هنری لوی کسی است که گفته می‌شود مارس گذشته در اتخاذ تصمیم نیکلا سارکوزی رئیس جمهوری فرانسه برای دخالت نظامی در لیبی نقشی مهم ایفا کرده است.

در این نامه آمده است: از لحاظ اخلاقی فاجعه‌آمیز و غیرقابل قبول خواهد بود که به این پیشنهاد توجهی نشود و به دلیل تهدید برخی به وتو کردن قطعنامه، سرنوشت آن سطل زباله باشد.

روز گذشته اتحادیه اروپا در ادامه تشدید تحریم‌های سوریه، ارتش این کشور را نیز در لیست تحریم قرار داد و اعلام کرد که در صورت موافقت رسمی اعضای این اتحادیه، تحریم جدید از جمعه اجرایی می‌شود.


/ 0 نظر / 5 بازدید