رونق مروجان مسیحی و بهایی در مشهد

ادیان نیوز/ طیبه مروت دو وبلاگش نوشت: مدتی است که هشدارهای پیاپی شخصیتهای مذهبی، علمی و اجرایی کشور مبنی بر گسترش و رشد فزاینده جریانهای تبشیری درکشور نقل محافل خبری و حتی مورد منازعه برخی جریان های سیاسی شده است. در ادامه این هشدارها گاهی آماری از برخی نهادهای فرهنگی به گوش می رسد که خطر ظهور این جریانها را دو چندان می کند. اما آن هنگام که پای وزارت اطلاعات به میان می آید خطر شاید جدی تر گرفته می شود. به هر حال تا زمانی که خطری آتش وار دامان دیانت و فرهنگ کشورمان را فرانگرفته، باید به فکر بود.

آمار جوانان مسیحی شده را دارم


اواخر سال 89 ، آیة ا... وحیدخراسانی با ابراز نگرانی از گسترش مسیحیت در کشور گفته بود: «آمار جوانانی را که در شهر مذهبی قم، به دین مسیحیت گرویده اند، در اختیار دارد.» وی با انتقاد شدید از مسؤولان و دستگاه های اجرایی به خاطر آن که از این قبیل موضوعات غافلند به آنها هشدار داد و از مسؤولان خواست که دیگر در این باب کوتاهی نکنند.هشدار این مرجع تقلید که بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشت، بیشتر متوجه شهرهای مذهبی بود. مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم در درس تفسیر خود نسبت به فاصله گرفتن جوانان از اسلام و غلتیدن به دامان سایر ادیان ابراز تأسف کرده بود.

وی خواستار چاره اندیشی مسؤولان مربوط در این خصوص شده و تصریح کرده بود که بساط تبلیغ مسیحیت باید از این مملکت برچیده شود. این مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، بر ضرورت برنامه ریزی مناسب دستگاه های مسؤول در راستای مقابله با تبلیغ و ترویج مسیحیت در کشور تأکید کرده و از آمار جوانانی که مسیحی شده اند خبرداده بود. در همین حال یک سایت خبری که خود را نماینده جامعه مسیحیان ایران معرفی می کند از مسیحی شدن 600 نفر از مردم یک شهر استان خراسان خبر داد و عنوان کرد که این آمار از سوی یکی از مراجع هنگام هشدار درخصوص گسترش مسیحیت در ایران به طلاب حاضر در کلاس مورد تأیید قرار گرفت.به نوشته این سایت طی چند ماه اخیر موج گسترده ای از هشدار علما و مراجع شیعه علیه گسترش مسیحیت در ایران به راه افتاده و گرایش روز افزون جامعه ایرانی به سمت مسیحیت بویژه طی چند سال گذشته از مهمترین دغدغه های دستگاه حاکمیت و روحانیت شیعه در ایران بوده است. همچنین در همین راستا آیة ا... سبحانی از مراجع تقلید شیعیان در دیدار با جمعی از روحانیون و مسؤولان سازمان تبلیغات اسلامی ضمن هشدار نسبت به فعالیت عرفان ها و مسیحیت کاذب در کشور، از افزایش فعالیت آنان خبر داده بود.

میدان داری بهاییان و مسیحیان!


این هشدارهای تکان دهنده را که حاکی از تبلیغ گسترده مسیحیت و بهاییت در کشوراست، باید در دور شدن مراکز علمی و مذهبی ما از کارهای علمی و تبلیغی ارزشمند در حوزه دفاع از دین و مواجهه با تبلیغات مسیحیت و بهاییت و در نتیجه میدان داری آنها دانست.

در همین راستا، حجة الاسلام رسول جعفریان نیز در یادداشتهایی که بازتابهای بسیاری هم داشته است، به میدانداری بهاییان و مسیحیان و کم کاری نهادهای تبلیغی دینی کشورمان اشاره کرد و این تحرک را نتیجه بالا گرفتن منازعات سیاسی کشورمان دانست.رئیس کتابخانه مجلس، در این زمینه می گوید: «فشار تبلیغات مسیحی بهایی طی سالهای اخیر به دلیل ضعف کارهای فرهنگی تبلیغی، نپرداختن به بررسی و نقد این قبیل آیین های خود ساخته و... بیشتر و بیشتر شده و می رود تا لطمات جبران ناپذیری را در میان نسل جدید فراهم آورد. مهم آن است که امروزه دیگر مقابله با نظام جمهوری اسلامی صرفاً جنبه سیاسی ندارد و مسائل مطرح شده، مشکلات فکری، توسعه شبهات و ریشه گرفتن جریانهای انحرافی، به بنیادهای فکری دینی جامعه لطمه وارد کرده و موجب پدید آمدن خلاء دینی و مذهبی و به عبارتی رواج بی دینی در برخی از جوانان شده است.»

جعفریان در ادامه می افزاید: «روزگاری در قم، مؤسسه در راه حق، یک تنه برابر تبلیغات مسیحیت می ایستاد و تأثیر شگرفی هم در آن دوره داشت، اما امروزه در قم مرکز خاص و مؤثری که در این باره با رویکرد تبلیغی علمی کار کند، وجود ندارد.»این استاد دانشگاه با انتقاد از عملکرد ضعیف مؤسسات تبلیغی، ادامه می دهد:«در حالی که بودجه های فرهنگی زیادی وجود دارد که می تواند در این حوزه های فکری هزینه شود، اما متأسفانه شاهد اقدام فعال و هماهنگ در این زمینه ها نیستیم؛ در چنین شرایطی، شنیدن این که مثلاً بچه فلان روحانی ممکن است مسیحی شده باشد، یا این که فلان جوان ایرانی که برای تحصیل به فرنگ رفته بهایی شود، نباید ما را شگفت زده کند! »

از کلیساهای خانگی تا مهدهای کودک بهاییان...


روزهای گذشته، اما گزارشی مبنی بر گسترش فزاینده بهاییت و مسیحیت تبشیری در شرق کشور مشاهده شد که زنگ خطری برای ماست. برپایه این گزارش برخی نهادها خبر از رشد سریع بهاییت در کرمان و ترویج مسیحیت در کلیساهای خانگی مشهد می دهند. در این گزارش آمده بود، بهاییت در استانهای شرق کشور، به سرعت در حال گسترش بین مردم به خصوص روستاییان است.

اخباری نیز درباره گسترش مسیحیت در استان خراسان رضوی منتشر شده، با این حال، نهادهای فرهنگی و مذهبی، چندان نتوانسته اند در مقابل رشد این گرایشها، کار تأثیرگذاری انجام دهند؛ این درحالی است که اسفند 89 خبری تکان دهنده مبنی بر کشف 200 کلیسای خانگی در مشهد روی تلکس خبرگزاریهای داخلی قرار گرفت.

شهری چون مشهد، دومین کلانشهر مذهبی جهان نامیده شده است و در سالهای اخیر عنوان پایتخت معنوی ایران را در پرونده خود ثبت کرده است درحالی که گزارش ها نشان می دهد، بیشترین کلیسای خانگی در مشهد، رشت، تهران و کرج کشف شده اند، روزهای پایانی سال گذشته اخباری مبنی بر فعالیت گسترده بهاییان در کرمان و بم در پوشش فعالیت مهد کودک منتشر شد.دادستان عمومی و انقلاب بم با اشاره به دستگیری تعدادی از عناصر فرقه ضاله بهاییت که در پوشش کارهای آموزشی فرهنگی در تعدادی از مهد های کودک بم، کرمان و تهران به ترویج وگسترش برنامه های خود می پرداختند، گفته بود که این گروه با نفوذ در یکی از نشریات محلی استان کرمان مطالب و دیدگاه های فرقه بهاییت را در قالب داستان و قصه های کودکانه منتشر می کردند.

اما این که چرا در شهری چون مشهد باید شاهد چنین اتفاقی باشیم پرسشی است که باید از اهالی فن پرسید.حجة الاسلام دکتر حمید پارسانیا، در واکنش به خبر منتشرشده فوق به خبرنگار ما می گوید: «مشهد دومین کلانشهر مذهبی جهان و کلانشهری پس از تهران در ایران است و اقتضائات کلانشهرها را هم دارد.» عضو هیأت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) می افزاید: «در ریشه یابی این رخداد فرهنگی باید به زمینه های اجتماعی و فرهنگی شهری چون مشهد و منطقه ای چون شرق کشور توجه ویژه شود.»عضوشورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه می دهد: «مهاجر پذیر بودن مشهد چون سایر شهرهای مذهبی و تعدد پذیری فرهنگی در این شهر یکی از دلایل و زمینه های اجتماعی این اتفاق است.»

گسترش رسانه های تبلیغی در اینترنت و شبکه های ماهواره که با سرمایه های گزاف حامیان خود به تبلیغ تفکرات خود اقدام می کنند، خطر دیگری است که نمی توان از کنار آن به آسانی گذشت.دکتر پارسانیا با اشاره به فعالیتهای رسانه ای بهاییان و مسیحیت، برداشته شدن مرزها را دلیل دیگری در گسترش این فرقه های منحرف می داند و می گوید: «در حال حاضر سران این فرقه ها در شبکه های ماهواره ای، اینترنت و رسانه های دیگر تبلیغ می کنند که باید عمق تأثیرعملکرد آنها بررسی شود.»عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه می دهد: «در دهه های اخیر غرب با نوعی معنویت های غیرعقلانی مواجه شد، همچنین مرز بین علم و خرافه در حوزه فلسفه علم برداشته شد. به تبع این مسأله بخشی از جامعه ما که تحت تأثیرجوامع غربی است با این تفکر هماهنگ پیش رفت. در واقع تغییری که در مرجع غرب زده ها به وجود آمد موجب تغییر در گرایشهای آنان شد، بنابراین باید تغییرات نگرشی غرب را دلیل دیگری برای گسترش و رشد این گرایشها دانست.»

رسانه ها اقدام کنند


بی گمان وقتی چنین خطری دامان جوانان یک جامعه را تهدید می کند و دشمن زیرکانه از شهرهای مذهبی هجوم نرم و خزنده خود را آغاز می کند، نگاههای منتقدان متوجه مسؤولان و مراکزی است که داعیه دار فرهنگ کشورند. پارسانیا با تاکید براین نکته که بهاییان در حال حاضر از عرصه عرفان اسلامی برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کنند، خواستار توجه جدی به خواسته ها و گرایشهای معنوی جوانان و تلاش برای تامین خواسته های آنان شد.وی رسانه ها را عرصه مهمی برای معرفی و آگاهی بخشی به مردم نسبت به این جریانات دانسته می گوید: «این جریانات باید از طریق رسانه ها به مردم معرفی شوند.»

/ 1 نظر / 16 بازدید
شرکت یگانه زنبور کاسپین

ژله رویال یا اکسیر جوانی بی نظیرترین ماده غذایی 100% طبیعی از فرآورده های زنبور عسل میباشد که مطابق مستندات علمی و گزارشات مصرف کنندگان آن در درمان و پیشگیری بیماری ها و نارساییهایی چون: ضعف عمومی بدن ،کم خونی ،اضافه وزن (اشتهای زیاد)،وزن کم (کم اشتهایی) ، پوکی استخوان ، کم کاری کبد، افسردگی ، ناتوانی های جنسی ، ناراحتی های معده ،آلزایمر ،پروستات ، ام اس، ریزش مو ، آرتروز ، دیابت ، آسم ،ناراحتی های قلبی -عروقی ... تاثیرقابل توجهی دارد.ژله رویال درتقویت حافظه، سیستم ایمنی بدن ،التیام زخم ها ، بهبود سوخت و ساز بدن (متابولیسم) و تنظیم قاعدگی موثر است. مصرف ژله رویال برای افرادی که در حال رشد هستند، ورزشکاران ، خانم های باردارو افرادیکه مشغله کاری و فعالیت جسمی و جنسی نسبتا زیاد دارند توصیه میشود. شرکت یگانه زنبور کاسپین زیر نظر آقای حسین یگانه راد ژله رویال 100% طبیعی و منحصر به فرد خود را با قیمت مناسب عرضه مینماید. برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت ما Caspianbee.com مراجعه نمایید یا با شماره تلفنهای 22705166 و 22705167 تماس حاصل نمایید.