آشنائی با عوامل بی بی سی 3

بخش سوم

پونه قدوسی

 

پونه قدوسی که برادر زاده آیت الله قدوسی می باشد در خانواده ای مذهبی بزرگ شده است اما شکل و شمایل  و نوع پوشش وی در تلویزیون بی بی سی بیانگر این حقیقت است که به هیچ عنوان پایبند این تربیت مذهبی نیست.

 

 

وی مجری برنامه نوبت شماست که مکمل زن سیاوش اردلان می باشد. لازم به ذکر است که این برنامه یکی از مهم ترین و پرمخاطب ترین برنامه های بی بی سی فارسی است.

او دارای مدرک ترجمه انگلیسی از دانشگاه ایران است .وی پس از اتمام درس به دانشگاه تورنتو کانادا رفت و در آنجا مشغول به گذراندن روزنامه نگاری وعکاسی شد.

کار حرفه ای او به عنوان روزنامه نگار در سال 1990 ، همزمان با زلزله مرگبار رودبار ، در شمال ایران آغاز شد.

او در طول فعالیت خود با روزنامه های مختلفی از کشورهای انگلیس آمریکا و رسانه هائی از کانادا از جمله وال استریت ژورنال ، نیویورک تایمز ، پی بی اس ، دیلی تلگراف ، کسب وکار هفته تورنتو استار و واشنگتن پست همکاری کرده.

همکاری او با بی بی سی به سال 2000 بر می گرددکه به عنوان تهیه کنند و مجری به رادیو فارسی بی بی سی بر می گردد.تخصص او بخش خبر می باشد.

سابقه او در تلویزیون بی بی سی به 5 سال بر می گردد که به عنوان سخنگو وگوینده خبر بوده.اما پیوستن او به تلویزیون فارسی به خاطر برنامه تعاملی (نوبت شما) می باشد که در سال 2008اتفاق افتاد و در حال حاضر مدیریت پروژه بررسی و ترویج استفاده موثر از رسانه های اجتماعی در سراسردنیا در  سرویس جهانی بی بی سی را داراست.

 



و در آخر این هم یک عکس استثنائی از این خانوم و ژست ویژه او در برابر دوربین

 

/ 0 نظر / 4 بازدید