توطئه وهابی ها در تخریب گنبد الخضراء

طرح های وهابیون عربستان برای خارج کردن مقبره پیامبر اسلام (ص) از مسجد نبوی و تخریب "القبة الخضراء" (گنبد سبز) به بهانه توسعه اماکن مقدس، خشم کارشناسان سیاسی مسلمان را برانگیخته است. یک کارشناس عربستانی با ابراز تاسف از اینکه مردم و مسئولان کشورهای اسلامی با جنایت رژیم آل سعود برخورد مناسب نداشته‌اند ، افزود : کشورهای عربی و اسلامی وظیفه دارند، برای توقف این جنایت وارد عمل شوند و به پا خیزند.

عصر شیعه ـ طرح های خارج کردن مقبره پیامبر اسلام (ص) از مسجد نبوی و تخریب "القبة الخضراء" (گنبد سبز) را نخستین بار بن عثیمین از علمای وهابیت مطرح کرده است.
در حالیکه وهابیون سعودی هدف از اجرای طرح را توسعه اماکن مقدس و افزایش ظرفیت پذیرش حجاج عنوان می کنند یک کارشناس سیاسی عربستان اجرای طرح را توطئه هدفمند رژیم آل سعود برای نابودی تمام آثار اسلامی در شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره دانست .
"فواد ابراهیم" صحبت مسئولان سعودی را درباره طرح های توسعه ، دروغ محض خواند و افزود : برای اجرای طرح ها باید تمامی زیرساختها در شهرهای مکه و مدینه اصلاح شود و این در حالی است که هنوز مشکلات زیادی در زمینه شبکه آب و فاضلاب و تامین آب آشامیدنی دراین شهرها وجود دارد.
وی با اشاره به مقاله بسمه بنت سعود ، شاهزاده سعودی که از فساد مقامات سعودی پرده برداشت، تصریح کرد : این نخستین مقاله یا مطلب دراین مورد نیست چرا که پیش از این نیز مقالات زیادی در مطبوعات محلی و خارجی درباره فساد شایع در دربار خاندان سعود منتشر شده است.
این کارشناس عربستانی با ابراز تاسف از اینکه مردم و مسئولان کشورهای اسلامی با جنایت رژیم آل سعود برخورد مناسب نداشته‌اند ، افزود : کشورهای عربی و اسلامی وظیفه دارند، برای توقف این جنایت وارد عمل شوند و به پا خیزند.
وی هدف اصلی از اجرای طرح را استفاده اقتصادی از جایگاه های مسجدالحرام و مسجد نبوی (ص) دانست و تاکید کرد: نبود موانع قانونی و نیز مخالفتهای مردمی و اسلامی و حتی بین‌المللی در زمینه اجرای طرح های مربوط به از بین بردن آثار اسلامی در شهرهای مکه و مدینه منوره، سبب شده است که مسئولان سعودی به اجرای این طرح‌ها ادامه دهند.
فؤاد ابراهیم بر لزوم بازنگری در سرپرستی و نظارت آل سعود بر اماکن مقدس در حجاز تاکید کرد و اظهار داشت : اکنون به مرحله ای رسیده‌ایم که حتی احتمال تخریب مسجدالحرام نیز در راستای اجرای این طرح‌ها منتفی نیست.
وی با اشاره به تاثیر پذیری عربستان از بهار عربی احتمال اینکه عربستان هم دستخوش تحولات شود را منتفی ندانست و اظهار داشت : مردم عربستان خواهان آزادی و مشارکت در تصمیم گیری در امور کشور هستند و اکنون دلایل کافی برای تغییرات گسترده در عربستان وجود دارد.
فواد ابراهیم هدف از اقدام مسئولان سعودی درهزینه کردن 36 میلیارد دلار برای مسائل اجتماعی را در بهار گذشته به تاخیر انداختن لحظه انفجار مردمی در این کشور دانست و اطمینان داد عربستان هم از روند تغییرات مستثنی نخواهد بود و تغییرات دیر یا زود این کشور را نیز فرا خواهد گرفت.
در همین حال شیخ عبدالناصر الجبری رئیس دانشکده دعوت اسلامی لبنان هم در گفتگو با شبکه های خبری با تاکید بر اینکه طرح‌های توسعه حرمین شریفین آثار اسلامی را نابود کرده است افزود : آل سعود در اجرای طرح‌های توسعه حرمین شریفین به هیچ وجه ، جوانب معنوی این اماکن مقدس را رعایت نکرده است.

/ 0 نظر / 12 بازدید