نیویورک تایمز:مقامات آمریکایی از منافقین رشوه گرفتند

آیا ژنرال وسلی کلارک، به دلیل استفاده از بودجه سازمان‌های تروریستی جنایت کار محسوب می‌شود؟در یک مقاله در مورد سازمان مجاهدین خلق، نیویورک تایمز گزارش داد که سفیر باتلر، مسئول مذاکره با سازمان مجاهدین خلق، مقامات سابق آمریکایی را به گرفتن پول از سازمان مجاهدین خلق در ازای حمایت از این گروه متهم کرد.

در گزارش نیویورک تایمز  آمده است : برای اضافه کردن به مشکلات ایشان باید خاطر نشان کنم، که این گروه (منافقین) دارای یک دستگاه نیرومند ارتباطی با پشتوانه مالی قوی می‌باشد. این گروه چهره‌های سیاسی مانند هوارد دین و وسلی کلارک، ژنرال بازنشسته ارتش، را با پرداخت پول برای سخنرانی در حمایت از خود، برای افزایش مقاومت در برابر حرکات و واکنش‌های عصبی مقامات رسمی، مانند آقای باتلر، که برای چانه زنی با آنها در تلاش هستند، به کار گرفته است.
آقای باتلر با اشاره به ژنرال کلارک، از این گروه پرسید، "چقدر به او پرداخت شده بود؟" وی در ادامه افزود: "او برای کمتر از 25000 دلار از تخت بیرون نمی‌آید."آقای باتلر، با اشاره به حمایت همه جانبه از این مبارزات، گفت: "من حدس می‌زنم حدود یک میلیون دلار در شش ماه گذشته صرف این مسئله شده باشد، اگر من در هیئت مدیره آن بودم، با این نتایج راضی نمی‌شدم."اگر حقیقت داشته باشد، این اتهام کوچکی برای ژنرال کلارک و دیگر مقامات رسمی که در حمایت از سازمان مجاهدین خلق صحبت می‌کنند، نمی‌باشد، برای این گونه حمایت‌ها از گروه‌هایی که در لیست سازمان‌های تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا قرار دارند، مجازات حبس از 10 سال تا ابد در نظر گرفته شده است.البته، سئوال این جا است که آیا این قوانین بر علیه سازمان مجاهدین خلق به اجرا در آمده است؟ به عکس‌های علی صفوی و جعفرزاده که در حال قدم زدن با سناتورهای ایالات متحده قبل از برگزاری جلسه کنگره در مورد سازمان مجاهدین خلق هستند، نگاه کنید؟ آیا در بین این اوراق چکی هم وجود دارد؟

 

 / 0 نظر / 4 بازدید