خبرسازی صهیونیستها درباره همکاری چند شرکت اسرائیلی با ایران

رسانه های صهیونیستی در اقدامی هماهنگ خبری را منتشر کردند مبنی بر اینکه 200 شرکت ایرانی با شرکت های اسرائیلی همکاری اقتصادی دارند.

alt

نهضت سبزنبوی به نقل از فارس، روز گذشته روزنامه‌های رژیم صهیونیستی در اقدامی جدید در راستای جنگ روانی علیه ایران مدعی شدند که تعدادی از شرکت‌های اسرائیلی با ایران همکاری تجاری دارند.

این در شرایطی است که پیش از این نیز صهیونیست‌ها در راستای کاهش انزوای خود در منطقه پس از تیره شدن روابطشان به ترکیه چنین ادعاهایی را مطرح کرده بودند.

بنابر گزارش‌ هاآرتص 200 شرکت در اسرائیل با واسطه با ایران همکاری دارند و از طریق واسطه‌هایی در دبی، ترکیه و اردن این همکاری‌ها را انجام می‌دهند و این در حالی است که کنست اسرائیل در سال 2008 قانون را به تصویب رساند که هر گونه همکاری با ایران را رد می‌کرد.

"یدیعوت آحرونت " نیز در گزارش با اشاره به نیاز شرکت‌های صهیونیست به همکاری‌های منطقه‌ای مدعی شد که شرکت‌های این رژیم در بخش انرژی با ایران همکاری دارند و این در شرایطی است که آمریکا بارها تهدید کرده که همکاری شرکت‌های اقتصادی با ایران برخلاف تحریم‌هاست

بنا بر گزارش این روزنامه شرکت‌ برق و کنترل پرواز فرودگاه‌های اسرائیل با واسطه شرکت‌های دانمارکی و آلمان با ایران همکاری می‌کنند.

به عقیده ناظران سیاسی این خبرسازی رسانه‌های عبری زبان پس از فروپاشی رژیم حسنی‌مبارک در مصر و انزوا استراتژیک این رژیم در منطقه صورت گرفته است.

از سوی دیگر رسانه‌های عربی وابسته به جریان سازش در اقدامی هماهنگ این خبر را پوشش داده و تلاش کردند تا از آن برای تضعیف حرکت مقاومت همزمان با سالگرد آزادسازی جنوب لبنان استفاده کنند.

سران رژیم صهیونیستی از زمان سرنگونی رژیم پهلوی در دهه 70 میلادی تلاش داشته‌اند تا وانمود کنند با ایران همکاری کنند تا از این طریق هویت مقاومت اسلامی در منطقه را خدشه‌دار کنند.

/ 0 نظر / 3 بازدید