قرآن حاوی میلیون‌ها رساله دکتری است

رئیس ستاد اقامه نماز روز گذشته در مشهد تاکید بر فراگیری اسرار نماز و مطالعه تفسیر قرآن و بیان اینکه تاکنون 250 نکته راجع و نماز کشف کردیم، گفت: اگر به درستی با قرآن و نهج‌البلاغه مانوس شویم در می‌یابیم که هیچ کتابی بالاتر از قرآن حرف نو و جدید ندارد.وی با تاکید بر بهره مندی از عقل و در عین حال مغرور نشدن به علم نسبی خود در خصوص وقایع و رویدادها در جریان زندگی اذعان داشت: باید محور همه فعالیت های شما قرآن باشد.

عصر شیعه ـ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد اقامه نماز، حجت‌الاسلام محسن قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور در مراسم افتتاحیه چهارمین گردهمایی مربیان طرح چهره به چهره استان‌های مرزی و منتخب کشور که با حضور یک هزار و 100 نفر از مربیان این طرح از 21 استان کشور در مرکز تربیت معلم شهید بهشتی مشهد برگزار شد با تاکید بر رسالت مربیان طرح به چهره در تربیت انسان به تبیین ویژگی‌های مربیان شاخص در امر تعلیم و تربیت و خودسازی پرداخت و گفت: با توجه به اثرگذاری تربیت چهره به چهره، کسانی که در این راه قدم گذاشته‌اند بایستی در ابتدا خود به سازندگی و تعالی رسیده باشند.
وی افزود: از آنجا که برای سکان‌داری و هدایت انسان، نقش راهبردی شما مربیان در این امر روشن است بنابراین خودتان را به سلاح علم و خداشناسی مجهز کنید و در این راه روز به روز در سایه پیشرفت خودتان موجب ترقی و کمال دیگران نیز می شوید.
حجت‌الاسلام قرائتی با اشاره به روش‌های کلاس‌داری موفق مربیان طرح تربیتی چهره به چهره تصریح کرد: کلاس‌های کوتاه مدت با نکات ارزشمند و مثمرثمر برای مخاطبان سبب تاثیرگذاری مضاعف می‌شود.
وی خطاب به مربیان طرح تربیتی چهره به چهره گفت: در راه خودسازی خودتان، دنیا را در نظرتان کوچک و خوار شمارید و نیت خودتان را خالص کنید تا در این راه به اهداف متعالی تری نیز دست یابید.
نماینده ولی فقیه در نهضت سواد آموزی افزود: اساس کار شما مربیان تربیتی چهره به چهره باید اخلاص باشد و در امر آموزش از زبانی ساده و روان برای ارتباط با مخاطب بهره مند شوید.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تاکید بر بهره مندی مربیان از مفاهیم قرآنی گفت: قرآن میلیون ها رساله دکتری است و هنوز ذره ای از از مفاهیم ارزشمند آن کشف نشده است چرا که مهندسی احکام و دستورات دین اسلام شگفت آور است.
وی با تاکید بر فراگیری اسرار نماز و مطالعه تفسیر قرآن و بیان اینکه تاکنون 250 نکته راجع و نماز کشف کردیم، گفت: ما هنوز به نماز عشق نورزیدیم و طعم نماز را نچشیدیم چراکه در نماز استقلال، آزادی، حقوق، عزت، معاد، توحید، صراط مستقیم و غیره وجود دارد.
حجت‌الاسلام قرائتی با بیان اینکه قرآن کتابی است که هر حرفش حاوی هزاران نکته و درس زندگی است، تصریح کرد: اگر به درستی با قرآن و نهج‌البلاغه مانوس شویم در می یابیم که هیچ کتابی بالاتر از قرآن حرف نو و جدید ندارد.
وی با تاکید بر بهره مندی از عقل و در عین حال مغرور نشدن به علم نسبی خود در خصوص وقایع و رویدادها در جریان زندگی اذعان داشت: باید محور همه فعالیت های شما قرآن باشد چرا که دستیابی به این گنجینه ارزشمند، انسان را غنی و مجهز می سازد.
حجت الاسلام قرائتی تصریح کرد: خداوند در قرآن هر جا سخن از اقراء آورده است با کلمه سجده کن ختم شده است و این به آن معناست که علم بدون تزکیه و اخلاق سودمند نیست و این دو در کنار هم انسان را به سعادت و کمال می رساند چرا که آنان که از لحاظ علمی در قله صعود قرار دارند و توجهی به اخلاق نداشته اند، امروز در بن بست اخلاقی گرفتار شده اند.
وی به بررسی شیوه های تبلیغ موثر برای نسل نو پرداخت و گفت: برای جذب مخاطب از روش های قصه گویی بهره ببرید و برای انتقال مفاهیم به زبان عاطفی متوسل شوید و از سخن گفتن خشک و معلم گونه بپرهیزید.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور در ادامه با توصیه مربیان تربیتی طرح چهره به چهره به مطالعه کتاب گفت: مطالعه حداقل هفته ای یک کتاب، برقراری ارتباط با عالمان دینی، فارغ التحصیل ندانستن خود می توانید در انجام امر تعلیم و تربیت الهی به نتیجه خوبی برسید.
حجت الاسلام قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور پس از این مراسم در نشستی صمیمی با مربیان طرح تربیتی چهره به چهره با حضور حجت الاسلام سلیمانی درباره برگزاری دوره های آموزشی ویژه مربیان در استان ها و چگونگی برگزاری این دورها مطالبی بیان کرد و به سوالات حاضران پاسخ گفت.
شایان ذکر است، چهارمین گردهمایی طرح تربیتی چهره به چهره با حضور یک هزار و 100 مربی از 21 استان کشور در طول پنج روز همراه با کارگاه های آموزشی با موضوع روش تبلیغ، روش جذب، نهادینه کردن آموزش های دینی، معنویت سلامت روان، حجاب و عفاف و .... از 20 تا 24 شهریور در مرکز تربیت معلم شهید بهشتی مشهد در حال برگزاری است.

/ 0 نظر / 7 بازدید