تشابهات جریان انحرافی با اصلاح طلبان

shebahat-1

 اگرچه مدعیان اصلاحات همواره اقدام به رد اتهام ارتباط با جریان انحرافی می‌کنند اما واقعیت امر که نتیجه بررسی شواهد و قراین متعدد است، خبر از وجود توافقات پنهان و آشکار فراوان میان این دو گروه منحرف می‌دهد.تلاش برای ورود انحراف در دینتمسخر بعضی از احکام دینی مانند مسأله تقلید و موارد دیگری از این دست، بارها و بارها از سوی فعالان حوزه سیاست و رسانه های اصلاح‌طلب تکرار شده است. اهانت به معصومین تا مرز جایز دانستن بیان سخنانی علیه آنها بخش دیگری از سخنان مدعیان اصلاحات بود. روزنامه‌ها و شخصیت‌های برجسته اصلاح‌طلب همواره برداشت‌های پلورالیستی(تکثرگرایانه) و ضد دین خود را در قالب شخصی دانستن دین و وادعای وجود قرائت‌های مختلف از دین بیان می کردند. آنها پاهی مدعی می‌شدند که به تعداد انسان‌ها دین وجود دارد!
تلاش‌های مذبوحانه این اشخاص اکنون در حالی ادامه دارد که جریان انحرافی نیز با روشی دیگر سعی بر منحرف کردن بعضی از عقاید ناب دینی در کشورمان را دارد.
اگرچه غالب این انحرافات در حوزه مهدویت است اما ادعای عدم موفقیت انبیا در مدیریت جوامع بشری که از سوی جریان انحرافی مطرح شد نشان داد که در حال حاضر افراد دیگری به غیر از اصلاح‌طلبان تلاش می‌کنند تا عقاید دینی جامعه را به انحراف بکشانند.
جوانان بهانه سیاست بازیجوان بودن جامعه کشور ما سبب شد که در دوره اصلاحات از سوی حامیان این جریان، برنامه‌های خاصی جهت جذب این قشر از جامعه اجرا شود.
نام جوانان به هر بهانه‌ای و در هر محفلی تکرار می‌شد. فضای حاصل از این سیاست تا آنجا پیش رفت که حتی فعالان اقتصادی برای تبلیغات کالاهای خود از حربه‌هایی متناسب با تبلیغات سیاسی موجود در جامعه بهره می‌بردند.
از سوی دیگر جریان انحرافی نیز با تلاش جهت جذب جوانان به عنوان موتور محرکه اصلی خود، جذب نسل جوان کشور را سرلوحه کار خود قرار داده است.
گفتنی است که وجود نیروهای بسیار جوان و فاقد تجریه و تخصص در پست‌های کلیدی، می‌تواند بخشی از همین نقشه جریان انحرافی باشد.
سعی در تضعیف جایگاه روحانیتدشمنی اصلاح‌طلبان با روحانیت زمانی به‌طور کامل و شفاف مشخص شد که درگیری حامیان آن در روزنامه‌های زنجیره‌ای و با سردمداری مهاجرانی وزیر ارشاد وقت، به اوج خود رسید و موج اهانت‌ها از سوی مدعیان حامیان آزادی بیان نثار ایشان شد.
اکنو نیز جریان انحرافی مانند اصلاح‌طلبان ضمن اطلاع از میزان اثرگذاری ایشان بر قشر عظیمی از جامغه کشور، افاشگری‌های ایشان را تاب نیاورده و به مقابله با مواضع انقلابی ایشان از راه تخریب وی و بعضی نزدیکانم ایشان پرداخته است.
تلاش برای جذب هنرمندانخاتمی سال‌های طولانی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور مشغول کار بود و طبعاً ارتباط گسترده‌ای با هنرمندان از جمله بازیگران سینما داشت. استفاده مدعیان اصلاح‌طلبی از این موقعیت سبب ورود بسیاری از بازیگران سینما به  عرصه سیاست در حمایت جریان موسوم به اصلاح‌طلب شد.
جریان انحرافی نیز در صدد است تا با ایجاد ارتباط با بازیگران سینما و حمایت از طرح‌های مختلف آنان مانند برگزاری نمایشگاه عکس و  . . . حمایت آنان را از سیاست‌های خود جلب کند.

کوشش جهت سیطره بر رسانه‌هانشریات زنجیره‌ای نماد تلاش اصلاح‌طلبان برای سیطره بر مطبوعات بودند. این در حالی بود که آنها همواره از نداشتن تریبون فریاد و فغان برمی‌آوردند.
فضاسازی مطبوعات این دوران که با تلاش جهت توجیه همه اعمال اصلاح‌طلبان مانند اغتشاش 18 تیرو موارد فراوان دیگر همراه بود، اجازه هرگونه انتقاد از آنان را سلب می‌کرد.
جریان انحرافی نیز که سعی بر اجرای الگوی اصلاح‌طلبان در زمینه مطبوعات را در دستور کار دارد توانسته است چند خبرگزاری و سایت دولتی را تصاحب و تعدای نشریه و سایت نیز تأسیس کند که یقیناً در مواقع لزوم مورد استفاده گسترده آنها قرار خواهد گرفت.
سواستفاده از احساسات میهن دوستانهوجود منحرفان ملی مذهبی در صفوف اصلاح‌طلبان و اهدای نمادین منشور کوروش به سازمان ملل از سوی خاتمی تنها بخشی از نشانه‌های تلاش دولت اصلاحات جهت سواستفاده از احساسات میهن‌دوستانه ملت ایران بود.
یقیناً مقدس خواندن نوروز و نمایش منشور کوروش در کشور از سوی جریان انحرافی نیز در راستای همین امر صورت گرفت.
بازی با احساسات زنان جامعهگسترش عقاید تند فمنیستی درجامعه تحت مدیریت افکار از سوی کسانی همانند شیرین عبادی راهبرد اصلاح‌طلبان برای جلب حمایت بانوان از خود به هنگام انتخابات گوناگون بوده است.
جریان انحرافی نیز با آگاهی از اثر گذاری بسیار عمیق زنان کشور در عرصه سیاست تلاش می‌کند تا با انجام حرکالت تبلیغی خاص نسبت به جلب اعتماد این قشر تلاش کند.
تلاش برای نفوذ در دانشگاه‌هادانشجویان جذب شده در میان مدعیان اصلاحات همواره به عنوان پیاده‌نظام آنان مورداستفاده قرار گرفته و می‌گیرند.
جذب دانشجویان و تأسیس تشکل‌های دانشجویی تحت نظارت اصلاح‌طلبان از جمله راهکارهای آنان برای بهره ‌گیری از پتانسیل این قشر از جامعه در مباحث تبلیغاتی داخلی و خارجی بوده است.
حجاب اسلامی و بی تفاوتی هر دو گروهبی‌تفاوتی و حتی مخالفت با اصل حجاب از تشابهات دیگر اصلاح‌طلبان با جربان انحرافی است.
اصلاح‌طلبان از مضرات رنگ مشکی چادر وگفته و تلاش می‌کردند تا حجاب را از حالت رسمی خود خارج و استفاده از رنگ‌مختلف از جمله‌رنگ‌های زننده را رواج دهند.
این جریان همواره از الگوهای سکولار و لائیک برای برخورد با حجاب سخن می‌گفت و نسخه‌های کشورهای غربی را برای کشور ما تبلیغ می‌کرد.
در این دوره تلاش‌های ناموفقی برای عادی سازی ورزش بانوان با لباس‌های فاقد حجاب کامل آغاز شد که اکنون توسط جریان انحرافی به ثمر رسیده است.
علاوه بر این در زمان ما از سوی جریان انحرافی گاه سخن از اجرای الگوی مالزی و ترکیه در کشورمان برای حل معضل حجاب به میان آورده شده است که در حقیقت فرمی دیگر از تلاش‌های اصلاح‌طلبان برای تضعیف حجاب در
جامعه است.
نویسنده:م.ا.ن
/ 1 نظر / 3 بازدید
آزاد

سلام دوست گرامی ، امیدوارم حالتان خوب باشد ، با یک مطلب جدید به روز هستم . اگر فرصت داشتید ، خوشحال می شوم یک سری بزنید . پیروز باشید