ترویج بی‌سابقه اعتقادات بهائیت در روزنامه عامل رسانه‌ای فتنه در زاهدان

 

ترویج بی‌سابقه اعتقادات بهائیت در روزنامه عامل رسانه‌ای فتنه در زاهدان

 

 

گروه استان‌ها- سیستان و بلوچستان: روزنامه زاهدان به عنوان تنها روزنامه سیستان و بلوچستان در شماره 6079 خود با چاپ مطلبی تحت عنوان "وحدت اساس ادیان الهی" خوانندگان را مخاطب تعالیم فرقه ضاله بهائیت قرار داد.

 

به گزارش رجانیوز، این روزنامه این مطالب را عینا و بدون کم و کاست از کتب منحرفه بهائیت همچون "اقدس بهاء" و "اصول اعتقادات بهایی" و "خطابات عبدالبهاء" و ... استخراج کرده است.

 

در این مطلب تنها به جای استفاده از واژه "بهائیهان" از واژه مؤمنان و در جایی دیگر نیز کلمه مؤمنان راستین! استفاده شده است.

 

همچنین در این مطلب از واژه های مخصوص بهائیت همچون؛ عید صیام به جای روز عید فطر و همچنین عنوان روز عهد و میثاق که روز پنجم آذر هر سال است که بهائیان در آن روز عبدالبها را گرامی و برای او مراسم خاصی می گیرند، استفاده شده است.

 

این مطلب همچنین پا را فراتر گذاشته و در تکمیل ترویج غیرمستقیم آیین بهائیت، مراتب وجود را از منظر این فرقه انحرافی به صورت کامل بیان کرده و 90 درصد مطلب منتشر شده بدون کم و کاست، مستقیما از کتاب‌ها و اعتقادات بهابیون نقل شده است که با مراجعه به صفحه ویکی پدیا مخصوص بهاییت همین جملات به نقل از کتاب‌های بهایی‌ها آمده است.

 

 

مدیر مسئول این روزنامه عضو شورای مرکزی حزب منحله مشارکت در سیستان و بلوچستان است و در ایام انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری نیز مسئول ستاد موسوی در این استان بود.

 

وی در ایام فتنه سال 88 با درج مطالب زیادی همسو با تحرکات فتنه گران و ایجاد اغتشاش در سیستان و بلوچستان، عملاً روزنامه‌اش را به محل مرکزی فتنه‌گران در مرکز سیستان و بلوچستان تبدیل کرد.

 

انتشار بیانیه‌ها و اخبار در راستای فتنه انگیزی در این روزنامه به‌قدری موجب آزرده شدن مردم استان شد که در روز تاریخی 9 دی، مردم زاهدان پس از راهپیمایی با تجمع در مقابل این روزنامه از مسئولین قضایی خواهان بسته شدن این روزنامه شدند.

 

تقی رخشانی مدیر مسئول این روزنامه نه تنها بر خلاف بسیاری از مسئولین ستادهای دیگر موسوی در دیگر استان‌ها حاضر به اعلام برائت از وی نشد بلکه برای زنده نگه داشتن سران فتنه بارها عکس و اخبار آن‌ها را تیتر روزنامه خود کرد.

 

همچنین در کارنامه این مدیرمسئول، ده‌ها مصاحبه با رسانه های ضدانقلاب و به‌ویژه بی‌بی‌سی فارسی موجود است و وی بارها به مصاحبه با رسانه های ضد انقلاب افتخار کرده است.

 

مدیرمسئول روزنامه زاهدان در اوج دوران مجاهدت های شهید شوشتری در سیستان و بلوچستان هم در مصاحبه با یکی از رسانه های ضد انقلاب، اقدامات این سردار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در استان تفرقه‌انگیز لقب داد!

 

مصاحبه های وی همواره مورد توجه سایت ضد انقلاب مروج تجزیه طلبی بلوچستان نیز قرار دارد و حتی پایگاه های خبری گروهک ریگی مطالب تبلیغاتی وی را با تیتر" تقی رخشانی، سیاستمدار بزرگ!" منتشر کرده اند.

 

وی در زمان عملیات‌های گروهک ریگی در سیستان و بلوچستان در نقش منبع خبری و خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی با سخنان دو پهلو تلاش می‌کرد که فضای سیستان و بلوچستان را سراسر امنیتی و ناامن نشان بدهد.

 

این در حالی است که وی حتی به صراحت در یادداشت های خود پدید آمدن افرادی چون عبدالمالک ریگی را مانند تحلیل های رسانه های ضدانقلاب محصول تبعیض نسبت به اهل سنت و عوامل دیگری همچون رفتارهای تبعیض‏آمیز دولت در مدیریت و استخدام اهل سنت، مداخله در امور دینی اهل سنت و بی‏توجهی به مقدسات آنان! به عنوان علل ناامنی در استان عنوان می‌کرد.

 

همچنین وی رابطه نزدیک سیاسی با مولوی عبدالحمید دارد و هر از چند گاهی که شرایط سیاسی برای عبدالحمید تنگ می شود طی یک مصاحبه رپرتاژگونه تلاش می کند تا برای وی تریبونی در رسانه ها ایجاد کند و سپس با پخش خیابانی روزنامه اش در میان مردم عملا سخنگویی این جریان افراطی مذهبی می شود.

 

وی همچنین رابط اصلاح طلبان افراطی با عبدالحمید بوده و سال‌هاست که به عنوان سخنران در روز خبرنگار به مسجد مکی دعوت می شود.

 

او حتی چندین بار قصد نمایندگی مجلس از زاهدان را نیز داشته که شورای نگهبان او را رد صلاحیت کرده است.

 

فعالیت گروه‌های بهایی در سیستان و بلوچستان افزایش یافته و آن‌ها فعالیت‌های اقتصادی زیادی را در استان شروع کرده‌اند. این گروه‌ها دارای ارتباطات‌های خارجی به‌ویژه با کانادا هستند.

/ 0 نظر / 6 بازدید