نابودی نمادهای مذهبی، هدف آل‎خلیفه

صدای شیعه: الشهابی می‌گوید رژیم بحرین در واقع امیدوار است که این جنبش را به طور کامل نابود کند و به همین منظور، در حال حاضر سمبل‌ها و عقاید مذهبی مردم را نشانه گرفته است. آن‌ها معتقدند، تا زمانی که شیعیان در این کشور حضور داشته و از اکثریت 70 درصدی برخوردار باشند، همواره با مشکل مواجه هستند و فکر می‌کنند، می‌توانند با این روش ، سازماندهی مذهبی و سیاسی شیعیان را نابود کنند.

شهابی توسل به خشونت در سرکوب تظاهرات مردمی در بحرین را عامل مقابله به مثل از سوی انقلابیون دانسته و گفت: " از آنجا که شیعیان بحرینی در آنجا ریشه داشته و کشورشان و اصول مذهبی و فرهنگی خود را دوست دارند، به همین دلیل ترور و سرکوب شیعیان و وادار کردن آن‌ها به توسل به اعمال خشونت راه مناسبی برای مساله نیست، زیرا در آن صورت شیعیان هم از چنین روش‌هایی، البته در مقیاس کوچکتری به منظور مقابله با نیروهای دولتی استفاده می‌کنند."

وی خواستار بیداری جامعه بین‌الملل در زمینه بحرین و شیوه برخورد رژیم آل خلیفه به مردم معترض شده و گفت: " اقدام دولت بحرین در برخورد با مردم نیز همانند روشی است که سایر رژیم های دیکتاتور این منطقه در برخورد خشونت‎آمیز با مردم‎اشان در پیش گرفته‎اند. جامعه بین‌الملل سرانجام درمی‌یابد که رژیم آل خلیفه حتی بیشتر از سایر رژیم‌های منطقه به نقض حقوق بشر و حمله به هویت، فرهنگ و مذهب مخالفان مبادرت ورزیده است. "

وی همچنین موضع گیری امریکا در قبال بحرین را نادرست خوانده و در عین حال تاکید کرد که واشنگتن نباید برای تجدید نظر در مورد اوضاع بحرین تعلل کند. وی امریکا را به جای تلاش برای دوست یابی، در دشمن یابی موفق دانست، چرا که امریکا به جای حمایت از مردم، همواره از حاکمان دیکتاتور این گونه کشورها حمایت می‌کند.

درگیری‌ها در بحرین در حالی ادامه دارد که فعالان سیاسی بحرینی از روز دوشنبه (29 اسفند)، خواهان برگزاری اعتصاب غذای عمومی گسترده در این کشور شده‌اند.

همچنین گزارش‌ها حاکی از آن است که نیروهای بحرینی به چندین روستا حمله کرده و دو مسجد دیگر را نیز در کرزکان تخریب کرده‌اند.

همچنین گفته می شود که عوامل رژیم منامه که از حمایت نیروهای مداخله‎گر سعودی نیز برخوردار هستند، در حمله اخیر خود به چند روستا و شهر این کشور، 4 تن از اهالی شهر سنابس را ربوده‎اند.
پرس تی وی

/ 0 نظر / 3 بازدید